Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

My tez juz po spacerze m przyjechał wczesniej z pracy to wybyłysmy z mała na spacerek,u nas ciepło nawet wiart ucichł.Wasze maluszki też już nie chcą spać na spacerach czy tylko moją małą wszystko ciekawi:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ile z was juz pracuje? Dziecko z babcia, niania czy w zlobku i jak sobie radzi - wy radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, 1 my dziś wreszcie wyszliśmy na spacer - Seba już czuje się OK, w dzień szaleje prawie jak zwykle i ma bardzo dobry humor ku uciesze rodziców :) w nocy jeszcze zdarzają się ataki kaszlu, ale na szczeście coraz szybciej da się to opanować 1 krakowianka - współczuję choroby starszej córki, zdrowia życzymy. Sebastian na spacerze najpierw śpi, a jak już się zdrzemnie to domaga się wyjęcia z wózka i oglądania otoczenia (drzew, trawy, dzieci, ławki) wszystko go interesuje i nie usiedzi w wózku. W drodze powrotnej niosę go w nosidełku (twarzą do świata) a w wózku jadą zakupy :) 1 wow - Marysia już ma 6 ząbków :) no i braci ma super - wszystko pokażą, wiele nauczą, dlatego chyba tak szybko wstała na nóżki i już biegać by za nimi chciała 1 D82 - cierpliwości życzę. Oby szybko zleciało i więcej nie było konieczności korzystania ze szpitala. Ja do tej pory korzystałam głównie z prywatnej służby zdrowia. Odkąd jest Sebastian korzystamy też z pańtwowej i niestety nerwy trzeba mieć mocne (na wizytę u alergologa czekamy już 3 miesiąc, a w dany dzień jeszcze w poczekalni posiedzimy ze 2-3 godziny, bo pani nie wyrabia się z przyjmowaniem pacjentów). Póki co chwalę sobie tylko neurologa. 1 Hickary - tak jak pisze Mamusiabrusia - w książeczce zdrowia są wytyczne co dziecko powinno umieć i często te wytyczne z e netu są jakieś wygórowane. Daj Wiki czas na rozwój w jej tempie. Pamiętam jak się martwiłam, że Seba nie bierze stóp do buzi jak miał 4 miesiące bo inne dzieci już się bawiły stopami - dopiero ze 2-3 tygodnie temu polubił tą zabawę. 1 dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pracy - ja właśnie zaczęłam urlop wychowawczy. Jeśli jednak pójdę do pracy wcześniej niż za 2 lata, to Sebastian będzie musiał pójść do żłobka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja wit D tez bede podawac dla maluszki do roku czasu, 1 mamcia gratuluje 6 zabkow;) 1 Lili moze poxhwalic sie nowa umiejetnoscia ,gdy lezy na pleckach i pruboje usiasc podnoszac glowe do gory, a ja jej przytrzymam nozki na podlozu to sama sie podciagnie odpychajac raczkami do pozycji siedzacej :D 1 Ja dla swojej malej na razie nie odmawiam smoczka,w koncu sama nazwa mowi ze jest to soczek uspakajajacy i tak ja uspokajam gdy robi sie marudna :) 1 Zaczelam podawac maluszce rozcienczony z woda soczek marchwiowy,jablkowy i nektar ze sliwek,ten ostatni najbardziej lubi,a jakie ladne kupki po soczkach :) Ostatnio starlam jej gruszke i mala cala zjadla az uszy sie trzesly,ale uwaga! Na wieczor musialam az z plecow kupsztala zmywac :p 1 Hickary ja jeszce na urlopie wypoczynkowym,a pozniej biore wychowawczy.Obecnie mieszkam w innym miescie niz jestem zatrudniona,gdybym mieszkala na miejscu to moze i wrocilabym do pracy.Sprawdzilabym czy mi sie oplaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_ania dziękujemy i cieszę się że Sebastian wyzdrowiał :)co do brania stopy do buzi to też się zamartwiałam a tu od kilku dni mała załapała że można pocmokać własne paluszki.I dałam jej dzisiaj soczek rozcienczony z wodą też nie chce pić nie mam pojęcia dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.... Z neurologa akurat tez jestem zadowolona...ale szpital masakra... moze dzis uda nam sie w koncu dowiedziec na ktora zabieg.. Hickary ja pracuje. Z uslug babci niestety nie mozemy korzystac, wiec mlody zostaje z niania. Poki co jestem w pracy 7 h ze wzgledu na karmienie... na szczescie mam tez taka prace ze moge w naglym przypadku wziac czesc do domu, czy przyjsc w innych godzinach niz standartowo. Jak sobie radze....poczatkowo bylo ciezko bo ciagle myslalm o ma,\lym...szczegolnie ze zostawiony z obca osoba bylo nie bylo... ale nawal pracy po powrocie.. plus to ze widze ze z malym wszystko ok wiec juz sie nie zamartwiam a i pierwsza czynnosc po powrocie do domu laktator;D pozniej obiadek i smigam po mlodego ktory jest na spacerze obiady gotujemy na dwa dni w sprzataniu pomaga maz... coz nie jest idealnie czysto ale da sie przezyc:) a popoludniami i w weekendy szalenstwami nadrabiamy z mlodym nieobecnosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Piekna Lilii- to gratulujemy nowych umiejetnosci:). U mnie smoczek nie robi za uspakajacz a raczej rozrywke i zabawke oraz usypiacz, bo jak maly ryczy to smoka wypluwa i trzeba go wyciszac inaczej:). Trudno mi ograniczac mu smoczka, bo niestety uwielbia. 1 Krakowianka- a w czym podajesz jej soczek, w butelce czy niekapku? Przy takich upalach proponuje choc podawac jej kilka lyzeczek picia, zeby niunia sie nie odwodnila. A mleczko ile razy dziennie dostaje? 1 Hickary- a wracasz do pracy? O ile pamietam to do przedszkola razem z Wiki? A nie obawiasz sie, ze nie jest szczepiona a tam tyle potencjalnych zagrozen od innych dzieci dla twojej coreczki? 1 Mamaania- ciesze sie, ze malutki juz zdrowy:). A i super, ze polubil brac paluszki stopek do buzi:). Bruno tez potrafi ale jakos nie przepada za tym, no moze czasem jak sie wyglupia ostro;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, Ja nie wróciłam jeszcze do pracy, planuję zostać z Brusiem do końca wakacji, a później chyba będę musiała:( Już ze strachem liczę ile zostało czasu, całkiem jakbym miała umierać... Jeśli mały szaleniec nie zamęczy babci, to zostanie z nią. Bardzo bym chciała, mam nadzieję, że zdrowie babci na to pozwoli i nie będę musiała korzystać z niani, bo to w moim przypadku nonsens. 1 D82 - trzymamy łapki, żeby wszystko poszło jak trzeba!:) 1 Mama_ania - cieszymy się, że Sebastianek ma się lepiej:D 1 Lili gratulujemy postępów. 1 Wreszcie wrócił mój Bruś, bo po tym szczepieniu, to był jakiś taki jakby podmieniony. Nawet moje wygłupy, które zwykle wywołują u niego napady śmiechu prowadzące do czkawki, jakoś go nie bawiły. A dziś wstał radosny, uśmiechnięty, znowu taki "mój", w nocy wylazł ze swojego zagłębienia w łóżku, które mu zmontowaliśmy i przyturlał się do nas (przez pół łóżka się przemieścił). Budzę się, bo coś mi ciasno, a tu Bruś śpi z nami "na łyżeczkę":D Rozbroił nas! Aha! I musieliśmy przymocować na wkrętach kołderkę do ściany nad jego posłaniem, bo odkrył, że walenie głową w ścianę jest fajne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladka- milo nam, ze ci sie u nas podoba a co do naszej kolezanki Hickary to nie masz racji, tez fajna z niej mamusia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiabrusia- a to lobuziak kochany!:). Po szczepieniach moj Misio tez zawsze jest nieswoj i nieraz panikowalam, ze cos z nim nie tak. Ja zawsze sie martwie a moj m mnie uspokaja...przewrazliwiona jestem strasznie:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakich chusteczek używacie dla Maluszków? Nam m jak byliśmy w szpitalu jeszcze kupił chusteczki Bambino, fajne były, nie narzekaliśmy. Ale była gdzieś promocja na Pampers (te zielone) w cenie 21,99zł za 6-ciopack. Kupiliśmy tego tyle (chyba w listopadzie to było), że mamy do teraz. Wykupiliśmy wszystkie z regału:P Jestem bardzo zadowolona, są dobrze nasączone (i równo), wyciągają się wygodnie, a nie 10 naraz. Od tej pory jedziemy na nich. Ale zapasy się kończą, a cena już tak atrakcyjna nie jest, więc zastanawiam się czy dalej te, czy jakieś inne... Może coś polecicie?? Albo odradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia Brusia ja uzywam chusteczek dada z biedronki,,sa mocno nawilzone i ladnie pachna i sie nie rwa jak np chusteczki happy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My do mycia glownie uzywamy waciki i wode przegotowana.. ale na wyjscia czy w nocy to babydream..niebieskie zamiennie z rozowymi nie maja parabenow, krotki sklad, nie pachna za mocno.. Bambino i dada maja parabeny to odpadly u mnie... i bambino za mocno pachnie. huggies za mokre lidlowe byly calkiem calkiem ale bardziej odpowiada mi faktura babydream jeszcze jakies mielismy nie pamietam firmy ale za szorstkie byly.... pampersa nie mielismy to sie nie wypowiem... jakos od poczatku babydream nam podpasowal,..inne to prezenty byly;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabrusia to Brus podobnie zachowuje sie jak Rojber...walenie glowka w przeszody czy sciane to fajna zabawa... jak sie smieje czkawka zaraz obowiazkowa...Rojber tez w nocy wedruje choc glownie po swoim lozeczku Czekoladkaa nic nie stoi na przeskodzie bys sie czasem odezwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po jakim czasie wystapila wam reakcja na ten jogurt? Ja dalam malej o 9 i poki co jest ok. Naturalny z bananami zmieszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u nas dzisiaj taka duchota że szok,narazie siedzimy w domku może pozniej wyjdziemy bo teraz za gorąco. Mamabruna ja podawałam jej picie z niekapka ale się nim dławi,z butelki nie chce pić już nawet butelkę inna kupiliśmy i też nie chce,kubeczek też odpada ale muszę jeszcze tak jak piszesz spróbować łyżeczką,jestem załamana jeśli chodzi o picie a mleka pije do 5 butli. Mamusiabrusia ja używam tylko chusteczki pampersa zielone,kupuję w rossmannie jak narazie się sprawdzają:) Dzisiaj byłam mała zważyć waży 7500 a powinna trochę więcej nie wiem je normalnie ma swoje pory karmienia.Zastanawiam się nad zmianą mleka bo wcześniej piła bebilona ale zmieniłam na bebiko bo u mnie był problem z kupnem bebilona1 i zmianiliśmy a na tamtym super przybierała nie wiem czy to może mleczko mało treściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my na spacerku:) Mamusiabrusia- my uzywamy chusteczek Pampers jak jest promocja, czasem Babydreamow ale sa gorzej nasaczone i szybciej wysychaja. Mam tez paczke Dady ale dopiero bedziemy probowac:). A Bambino nigdy nie mialam... 1 Krakowianka- szczupla masz panne...:). Moj tez na poczatku nieotrafil pic z niekapka i sie krztusil...Jak pije duzo mleka to tam ma przeciez wode i pewnie po prostu nie chce jej sie pic:). 1 Hickary- ja dalam jogurt o 17.00 a w nocy i na drugi dzien cos bylo nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała potrafi wypić 200 ml mleka liczę po wsypaniu mleka i kaszki ale jest to rano po wstaniu,w srodku dnia i na noc przed snem,a tak to wypija po 180ml.A przepajana powinna być dzisiaj tak mi powiedział lekarz.Muszę pokombinować trochę zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis znowu pol dna spedzilam szukajac po sklepach internetowych sensownej hustawki i parasolki do Maclarena, bo taka zwykla nie pasuje do niego i sie zsuwa a poza tym Bruno lapie ja do raczki i kiedys da sobie nia w leb;). Musze powiedziec, ze ciezko z tymi akcesoriami do mojego wozka, bo albo koloru brak, albo termin realizacji miesieczny, nie wspomne juz o cenach. W koncu zamowilam organizator i pokrowiec przeciwsloneczny, podobno ma przyjsc do 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczupła to może jest ale uwierz że nie wygląda,jak nie zapomnę to cyknę fotkę w samym pampersie i wstawię na nk,a i ma 70 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka- to wypija mleczka wiecej i czesciej niz Bruno:). U nas mleko to 180 ml rano,90- 120 po poludniu i 200 na dobranoc ale moj Bruno jest pulchniutki:). Nie wiem, moze Enfamil jest tuczacy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apetyt to ma,teraz idę za miesiąc na kolejne ważenie to powinna przybrać co najmniej do 8 kg nie wiem czy to jest realne w naszym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz lekarz kiedy martwilam sie waga Brusia wytlumaczyl mi, ze dziecko powinno przybierac tak: 1-5 mies. po 700g/mies. 6-12 mies. po 500g/mies. Nalezy te przyrosty dodac do masy urodzeniowej. Czyli 8-mies. niemowlak powinien wazyc: masa urodzeniowa + 5000g. Poki co Brus mimo, ze duzo lzejszy od innych Dzidziusiow, ma ciutke zapasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 650 kg, tyle powinien wazyc Bruno! No to mamy 1,5 kg nadwagi. Moze dieta Kwasniewskiego ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na powaznie to ja musze z Miskiem z ta waga uwazac...oczywiscie w miare rozsadku:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×