Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niebieski stwór

Dziecko uzależnione od telewizji i komnputera - czy ktoś to przechodził?

Polecane posty

Gość niebieski stwór

Moja 4-letnia córka jest uzależniona od bajek. Wstyd mi się przyznać, zle tak jest. Nie interesują jej gry ani zabawy, ma cały pokoj zabawek, jednak woli bajki. Nie chce rysowac, układać puzli, tylko tv. Gdy nie ogląda, chodzi i mówi sama do siebie kwestie bohaterów bajek i tak caly dzień.OD jutra mam zamiar definitywnie odciąć ją od jednego i drugiego. Czy ktoś to przechodził? Od razu mowie, ze chamskie i nic nie wnoszace kometarze ignoruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chamski i nic nie wnoszacy
wygodnie bylo włączyć dzieciakowi tv i mieć wyebane, nie ? ;) Uuups, to masz problem. Biedne dziecko, mieć taką głupią i leniwą matke, to musi być nieszczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy nie ogląda, chodzi i mówi sama do siebie kwestie bohaterów bajek i tak caly dzień. w tym wieku dziecko poszerza swój zasób słów, dialogi z bajek jej pomagają, bedzie miała bogate słownictwo i wyobraznie, trzeba tylko ten czas samemu dozowac, a bedzie ok, nie przesadzaj i nie odcinaj jej całkowicie, ona sie duzo uczy teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieski stwór
Fakt, ma bardzo bogate słownictwo, ale martwi mnie jej niechęć do innych zabaw. Oprócz córki mam jeszcze dwoje dzieci (starsze i młodsze od córki) i z żadnym z nich nie mam takiego problemu. Ona żyje tylko tymi bajkami :O Wypowie się jeszcze ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarszulla
"bedzie miała bogate słownictwo i wyobraznie" Wyobraźnię to się rozwija wtedy, gdy czegoś brakuje (właśnie dlatego używa się wyobraźni - bo nie można inaczej czegoś doznać). Np. książki dają tylko opis wyglądu jakiejś rzeczy, ale jej nie pokazują, dlatego przy ich czytaniu pracuje wyobraźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafeollo se
dzieckomożna zająć tyloma fajnymi intreesującymi rzeczami że naprawdę dajesz popalić, tv nie jest złe, ok, ale ile?? w dzisiejszych czasach gdzie w sklepach masz tyle pomocy w sensie jak ci brak pomysłów, możesz kupić tyle ciekawych i niekoniecznie super drogich rzeczy, puzzle, książki, zeszyciki, teczka 4latka, a poza tym przyjdzie wiosna i cały dzien na polu, nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjajajaja
a w jakim wieku bylo dziecko jak zaczelas je sadzac przed tv. ? moja ma 6mies. i uwielbia bajki , oglada zawsze rano w bujaczku a ja moge cos spokojnie w domu zrobic, wieczorem tez oglada. ale wlasnie sie martwie ze ma dopiero 6 mies a juz tak je lubi i boje sie co bedzie potem ???? w jakim wieku twoja zaczela ogladac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxvictorxx
nic na sile bo ja do siebie zrazisz najlepiej zaproponuj jej cos ciekawego takiego zeby bylo ciekawsze od bajek wtedy sie sama na to zdecyduje wez ja gdzies lub wymysl jakas ciekawa zabawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rannny boskie!!!!
6 miesięczne dziecko sadzasz przed tv?????? przeciez to za dużó bodzców dla niego! założe się że źle śpi. dziecko do 2 lat nie powinno w ogóle ogladać tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjajajaja
ha ha spi od 7 wieczorem do 7 rano a potem od 7 rano do 9. spi mi tak od czwartego miesiaca. a oglada baby tv specjalna dla maluszkow smieje sie i uwielbia wrecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 2.5 roku
I ogląda telewizję kilka razy w tygodniu. zazwyczaj jak odwiedzamy jednych lub drugich dziadków,bo tam tv gra cały czas w tzw. tle... Do 2 roku życia w ogóle nie pozwalałam żeby oglądał tv-co najwyżej sport 10 minut z tatą,ale to też gdzieś koło 1.5 roku dopiero. nie rozumiem co w głowie zamiast mózgu ma kwoka która sadza 6 miesięczne dziecko przed tv. nierób, leń i debil skończony. dziecko ma pół roku i nie umie się sobą przez chwilę zająć i będzie coraz gorzej bo jej wyobraźnia nie będzie pracować, będzie czekać na gotowe. ale mamusia ma dwie lewe ręce przyrosnięte do dupy więc nic zrobić nie potrafi. tak to jest jak niedorozwinięte księżniczki się rozmnażają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 2.5 roku
A to dobre! dziecko śpi do 9 a ona jeszcze żeby rano coś zrobić włącza bajki? baby tv? i tam podają wiek dziecka,że od 6 miesięcy już może dziecko oglądać? sheet skąd się takie buraczane łby biorą? takie coś powinni kastrować,bo to nic dobrego już nie będzie z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjajajaja
moje dziecko jest lepiej rozwiniete niz nie jedno w jego wieku i bardzo samodzielne jak na swoj wiek. a debilem jestes ty sfrustrowana mamusiu. ja mam zadowolone ,szczesliwe dziecko ktore juz raczkuje i bawi sie samodzielnie a 20 min rano i wieczorem przy bajkach edukacyjnych nie zrobilo nikomu jeszcze zadnej krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjajajaja
haha same sfrustrowane matrony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaBrunetka_007
jjjjjjajaja ale Ty jestes popierdolona :] Dziecko 6miesięczne jest samodzielne? No tak- położysz w bujaczku i 20minut obejrzy SAMODZIELNIE bajkę. Współczuję Twojemu dziekcu takiej ograniczonej, pustej matki. Po co Ci byo to dziecko skoro traktujesz je rpzedmiotowo? Ja pierdole mój Syn ma 3 latka i samodzielny jest bo sam robi wszystko prócz tego że sobie nie zrobi sam jeść. Massakra. 6miesięczne dziecko przed telewizorem.. Brrrrr lepiej zapisz je juz na odwyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikorasoo
wyobrażają miało być ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjajajaja
no wlasnie ty musisz 3latka karmic a moja mala sama zabiera mi lyzeczke i wklada do buzi :) z piciem herbatki jest tak samo trzyma kubeczek i pije i to samo z butelka na mleko a jak wypadnie jej smoczek to podnosi i wklada sama do buzki wiec TAK jest bardzo samodzielna jak na swoje 6miesiecy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 2.5 roku
To skoro takie samodzielne to daj dziecku zabawki i niech te 20 minut bawi się w kojcu czy łóżeczku, po co włączasz tv? 20 minut nie zaszkodzi 3 latkowi,a 6 miesięcznemu do niczego się nie przyda bo dziecko 6 miesięczne nic jeszcze i tak z tego nie rozumie :O ale ty jesteś mądrzejsza to po kiego wała się pytasz skoro wiesz że nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła__mama
a myślałaś żeby zamiast bajek w TV puszczać jej audiobooki z bajkami? Może słuchać, układać puzzle, klocki czy rysować w tym czasie, a jej wyobraźnia się będzie bardziej rozwijać przy takich bajkach? Na tej stronie jest sporo jest ciekawych bajek http://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjajajaja
pozatym potrafi SAMA zabawic sie zabawka czy grzechotko jest bardzo inteligetnym dzieckiem jak tak patrze na inne nawet twoje 3letnie mamusiu od 7bolesci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 2.5 roku
Mam nadzieję,że inteligencję odziedziczyła po ojcu-zna go w ogóle? Bo po tobie to nie za bardzo. czytanie ze zrozumieniem-zrobi sobie jedzenie a zje. rozumiem w takim razie że twoja 6 miesięczna geniuszka sobie sama szykuje te posiłki. co za beton. to że się ma macicę to jeszcze nie znaczy że trzeba się mnożyć,ale pewnie o antykoncepcji masz takie samo pojęcie jak i o dzieciach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też jestem w mega
szoku!!!! jak można posadzić tak małe dziecko w leżaczku przed tv? a ta się jeszcze cieszy i zamiast sie zając dzieckiem to idzie sprzatać albo pewnie kafe czytać. nie masz pojeciu o wychowaniu i rozwoju dziecka wiec skad wiesz że tak swietnie się rozwija? jeszcze pół roku i bedziesz stąła w kolejce po okulary dla dziecka. Twoje dziecko jest na najlepszej drodze do uzaleznienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wierzze
Według naukowców, kontakt z mediami dzieci w wieku poniżej 30 miesięcy jest bardziej szkodliwy dla ich rozwoju niż w przypadku dzieci starszych. Spędzanie czasu przed telewizorem uniemożliwia niemowlętom i małym dzieciom zabawy zdecydowanie bardziej sprzyjające ich ogólnemu rozwojowi, ogranicza też kontakt malucha z rodzicem czy opiekunem. Regularne oglądanie telewizji przed ukończeniem trzeciego roku życia ma związek - jak sądzi wielu pediatrów - z późniejszymi problemami z koncentracją, z zachowaniami agresywnymi oraz ze słabszym rozwojem poznawczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikorasoo
Kolejna mamuśka której dziecko ma wyższe IQ niż ona sama brawo :) a to wszystko dzięki telewizji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikorasoo
jjjjjjjjajajaja- gratuluje inteligentnego dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ydgfasufgsaf
obrazy, dzwieki z telewizji maja wplyw na rozwoj mozgu w tym wieku.... dziecko na 100 procent bedzie mialo ADHD albo inne gowno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdijcdij
Moze spróbuj jej zamienic bajki ogladane na słuchane. Te rozwijają wyobrażnie, TV OGŁUPIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie obraź się ale teraz dzieci są głupie bo gapią się w tv. Nie bawią się jak my kiedyś. Nie rozwijają wyobraźni, kreatywności. Później rosną takie aspołeczne warzywa. Siedzą i patrzą tempo w ekran kompa. Przykre to jest bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratuj to dziecko. Wyrzuć telewizor z domu. Sprzedaj, oddaj komuś. Jeśli ci zależy, żeby miało dzieciństwo, znajomych, umiało nawiązywać relacje z innymi ludźmi. Zrób to. To jedyne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×