Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

joanna0709

zaprAszamy do dyskusji :)

Polecane posty

Bez komentarza, prof. Miodkowi wolno :) Fragment autentycznego wykładu prof. Miodka na wydziale Polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego: ... kiedy się człowiek potknie albo skaleczy, woła: "O kurwa!" To lapidarne słowo wyraża jakże wiele uczuć, począwszy od zdenerwowania, rozczarowania poprzez zdziwienie, fascynację, a na radości i satysfakcji kończąc. Przeciętny Polak w rozmowie z przyjacielem opowiada np.: "Idę sobie kurwa stary przez ulicę, patrzę kurwa ,a tam taka dupa, że o kuuurwa." "Kurwa" może również występować w charakterze interpunktora, czyli zwykłego przecinka, np.: "Przychodzę kurwa do niego, patrzę kurwa, a tam jego żona, no to się wkurwiłem, no nie?" Czasem "kurwa" zastępuje tytuł naukowy lub służbowy, gdy nie wiemy jak się zwrócić do jakiejś osoby płci żeńskiej ("chodź tu kurwo jedna"). Używamy "kurwy" do charakteryzowania osób ("brzydka, kurwa, nie jest", "o kurwa, takiej kurwie na pewno nie pożyczę"), czy jako przerwy na zastanowienie ("czy ja, kurwa, lubię poziomki?"). Wyobraźmy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego Polaka bez prostej "kurwy". Idziemy sobie przez ulicę, potykamy się nagle i mówimy do siebie: "bardzo irytują mnie nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na bolesny upadek, co równocześnie nasuwa mi złe myśli o władzach gminy". Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treści i emocje wyraża proste "o kurwa!", które całkowicie wyczerpuje sprawę. Gdyby Polakom zakazać "kurwy", niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić, gdyż nie umieliby wyrazić inaczej swoich uczuć. Cała Polska zaczęłaby porozumiewać się na migi i gesty. Doprowadziłoby to do nerwic, nieporozumień, niepewności i niepotrzebnych naprężeń w Narodzie Polskim. A wszystko przez jedną mała "kurwę". Spójrzmy jednak na rodowód tego słowa - "kurwa" wywodzi się z łaciny od "curva", czyli "krzywa". Pierwotnie w języku polskim "kurwa" oznaczała kobietę lekkich obyczajów, czyli po prostu dziwkę. Dziwkę "kurwę" stosujemy również i w tym kontekście, ale mnogość innych znaczeń przykrywa całkowicie to jedno. Można z powodzeniem stwierdzić, że "kurwa" jest najczęściej używanym przez Polaków słowem. Dziwi jednak jedno - dlaczego słowo to nie jest używane publicznie (nie licząc filmów typu "Psy", gdzie aktorzy prześcigają się w rzucaniu "kurwami"), praktycznie nie słyszymy, aby politycy czy dziennikarze wplatali w swe zdania zgrabne "kurwy". Pomyślmy o ile piękniej wyglądałaby np. prognoza pogody wygłoszona w następujący sposób: "Na zachodzie zachmurzenie będzie kurwa umiarkowane, wiatr raczej kurwa silny, temperatura maksymalnie kurwa niska, a więc zimno kurwa będzie... bo ogólnie to kurwa jesień idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolczykowo
Ja też nie czytam ducha, bo nie bawią mnie te dowcipy. Jest masa stron, gdzie można znaleźć żarty i nie ma potrzeby tutaj tego wklejać. Ale co kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinkaxx
Hej!:) duch super dowcipy :) ;) :) Ja właśnie robię gulasz z kopytkami. Mieszkanie posprzątanie :D Później wezmą się za książkę A wam dziewczyny jak minoł dzień :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna oślica hahahahaha
minoł!!!!!!!!!!!!! ha ha ha ha ha :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie waleczna detektyw z W11 -strazniczka prawdy na kaffe, to obronczyni poprawnej polszczyzny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mimi :) joanna, moze im czyms zaciekło? u nas wczoraj w sklepie osiedlowym w ramach jakies promocji (gratisy dostali?) sprzedawali Jogobele 6 sztuk (zgrzewka) za 1,49, jakas edycja limitowana, brzoskowiniowo- truskawkowe. Kupilam od razu 2, wiec za 3 zl mam 12 jogurtow :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze trafić na takie promocje :) a ja zazwyczaj kupuje taki bez niczego serek , ale dzisiaj mnie naszło no i mam za swoje :) u dzieciaków w szkole co chwila mają jakieś testy !! kiedyś były to sprawdziany , albo kartkówki , teraz to wielkie działowe testy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko czasami jem te serki, ale mój mąż bardzo je lubi, kiedyś kupił jednej firmy takie, które były paskudne - zarówno zapach i smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niekiedy kupuje w Lidlu taki serek ale z ananasem sa tez, super do nalesnikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz w carrefurze jest taka promocja - jeden artykuł i drugi za grosz, ale nie wiem dokładnie jakie artykułu bo nie przeglądałam jeszcze gazetki co do testów to mam czasem wrażenie że dzieci w szkole nie "uczą się" tylko uczą się rozwiązywać testy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam boona (coś często mi się to zdarza), dobry i spory :) te serki ze szczypiorkiem to lepiej chyba kupić zwykły i wkroić szczypiorek, jeśli jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna - jeszcze raz NIE GROŻĘ a OSTRZEGAM, że jak nie przestaniesz mi robić koło dupy za moimi plecami na topikach staraczkowych, to tylko i wyłącznie DZIĘKI TOBIE zacznie się kolejna kulturalna rozpierducha na topiku. Prosiłam cię - nie igraj kobieto, ale ty najwyraźniej nie potrafisz żyć bez awantur i wzajemnych "akcji". A potem po raz kolejny będzie tutaj odgrywanie "biednej, nieszczęśliwej Asi niesłusznie oczernianej przez tą okropną sukę taką-sobie-ja". Myślisz, że jak długo dziewczyny będą broniły twojej dupy? Przystopuj panna! Nie obrażam cię tym postem, więc nie próbuj się go zgłaszać do usunięcia, bo na 1 usunięty bezpodstawnie post napiszę do ciebie 10 "listów miłosnych" i dziewczyny znowu będą DZIĘKI TOBIE "szczęśliwe" z powodu mojego pojawienia się tutaj. Buziaczki kartofelku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :D a juz sie zastanawialam za ktorym krzakiem sie czaisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cię też ostrzegam że jeżeli będziesz mnie obwiniać o całe zło na kafeterii to ... hahahah odbij ode mnie, już ci to pisałam. Nie mam twojego charakteru , żeby chodzić po topikach i głupoty wypisywać, ja w takie rzeczy się nie bawię w odróżnieniu do ciebie !!!!!! MOŻE SPRAWDŹ TERAZ DOKŁADNIEJ KTO TO PISZE !! masz przecież takie możliwości !!!!!! i NAPISZĘ CI TO JESZCZE RAZ DUŻYMI LITERAMI; NIE CHODZĘ PO INNYCH TOPIKACH I NIE PISZE NA CIEBIE !!!!!!! i jeszcze raz napiszesz do mnie to możemy razem napisać do Trawińskiej o pokazanie IP , a moje ponoć dokładnie znasz !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak dla mnie jesteś i nią byłaś hahah a ja mogę mieć nos jak kartofel, grunt żebym nie miała takiej dupy :) :) :) i z tego co wiem to tylko TY zgłaszasz, bo się potem boisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Ja nie lubię serków ze szczypiorkiem.Kupuję naturalny i sama dodaję szczypiorek i rzodkiewkę.czasem robię z suszoną bazylią i cebulką :).Kiedyś właśnie kupiłam "gotowca" i smakował jakby śmietana była od śledzi.Blee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Teqi :) bo to nie jest mozliwe aby to byl swiezy szczypiorek, przeciez jakie one maja daty waznosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Teqi to ja tak robię twarożek :) ale coś mnie skusiło i mam nauczkę , że lepiej kupić serek wiejski i szczypiorek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zalapalam smaka na rybe w sosie pomidorowym z puszki :D kroje do nie cebulke drobno, jedno jajko posiekane i odrobina ketchupu, pycha... zglodnialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boona - to marny z ciebie detektyw;) Pomimo całego mojego szacunku do Ciebie - zapytaj męża co można w ten sposób sprawdzić i na ile jest to dokładne. IP możesz zmienić ile razy chcesz w ciągu dnia i za każdym razem pokaże Ci inną miejscowość:D joanna-no pewnie, że nie będziesz miała takiej dupy jak ja - oprócz serii zastrzyków musiałabyś jeszcze przejść lifting i potrenować z booną przynajmniej z pół roku kolarstwo górskie:P Co do wpisów na innych topikach to narazie kulturalnie cię proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie możesz prosić jak długo chcesz :) :) :) musisz poszukać innych życzliwych ci osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×