Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izoterma30

kto zaczyna starania metoda in vitro

Polecane posty

Gość izoterma30
tygrysek, ja w sobote mam zrobic HcG, estradiol i progesteron i z wynikami mam zadzwonic do kliniki, lekarz powie mi czy podac jeszcze zastzryk czy juz nie, a po dwóch tydodniach mam zrobic test z moczu i z krwi no i wtedy wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesforna niepokorna
Pierwsze hcg pojawia sie juz 7 dni po transferze :) lekarze zawsze kaza czekac 2 tygodnie, ale jezeli jestescie niecierpliwe i chcialybyscie wiedziec wczesniej czy jest nadzieja to 7 dnia test z krwi, koszt ok 20-30zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porcelanowa lalka
dzieki za odp ja bede miec na miejscu ivf wiec u mnie dojazdy nie beda mialy znaczenia a bede robic ICSI maz ma slabe plemniki ja bede miec w gyncentrum w katowicach zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porcelanowa lala to trzymamy kciuki żeby wszystko dobrze wyszło i pisz co tam u Ciebie :) X Izoterma to u Ciebie juz powinno wyjść coś w sobotę :) fajnie :) czekam z niecierpliwością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladka
niesforna niepokorna - 7 dni po transferze hcg wcale jeszcze nie musi wyjść. Czasami zarodek zagnieżdza sie później (tak było u mnie) mój zarodek zadomowił sie dopiero w 9 dpt, miałam wtedy okropny ból brzucha i byłam pewna, że za chwile dostanę okres. W 10 dpt moje hcg wynosiło 10, a dwa dni póxniej juz 112.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesforna niepokorna
Tylko ze prawidlowe hcg przyrasta o 66% co 48h, czyli jezeli wyjsciowe mialas 10 to po dwoch dniach powinnas miec ok 16-17...na pewno nie 112 :) gdzies masz przeklamanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladka
tak własnie miałam. Po dwóch dniach urosło mi z 10 do 112. Sama w to nie wierzyłam, myślałam że w laboratorium popełnili błąd. Zadzwoniłam do kliniki i spytałam, czy to jest możliwe. Położna powiedziałą, że na początku hcg może tak wzrosnąć. Później juz rosło wolniej. Wiec, jak widzisz wszystko jest możliwe. Organizm ludzki to nie komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladka
poza tym hcg wzrasta minimum 66% w ciągu 48 godzin. Ale może urosnąc dużo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladka
sory, to drugie hcg robiłam po 3 dniach, nie po dwóch. Cała reszta sie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesforna niepokorna
"minimum 66%" ale nie 1120%... To nie miesci sie w zadnej normie. Poza tym na naturalnym cyklu zagniezdzenie ma miejsce najdalej w 12d od owulacji, potem zarodek obumiera. U was za owulacje nalezy przyjac date pobrania i wziac pod uwage, ze do zaplodnienia dochodzi natychmiast co w naturalnych warunkach bardzo rzadko sie zdarza. Zarodki podaje sie 3 lub 5 dniowe, czyli na zagniezdzenie teoretycznie zostaje im 9 lub 7 dni. I nie wrzuca sie ich luzem, tylko implantuje sie do scianki endometrium, wiec zagniezdzenie jest ulatwione. Wszystko to przemawia za tym, ze odbywa sie to duzo szybciej. Skoro twierdzisz, ze u ciebie trwalo to az 9dni i mialas ten absurdalny przyrost hcg, to ja bym to traktowala jako przypadek ekstremalny poza statystyka. Niewazne - nie rozwalajmy dziewczynom watku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
Spoko, nie rozwaliłyście wątku, a nawet dzięki temu czegoś sie dowiedziałam, bo do tej pory nic na ten temat nie wiedziałam. A skoro juz mowa o tym, powiedziecie mi, dzisiaj miałam w ciągu dnia bole podobne do tych, kiedy zbliza sie okres, czy powinnam sie martwić? w piatek miałam transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladka
miałam podane dwudniowe zarodki, wiec potrzebowały wiecej czasu na zagnieżdzenie. Poza tym, jesli w 10 dpt miałam hcg 10, to nie mógł sie zagnieździć w 7 dniu, bo beta byłaby wyższa. Juz ci napisałam, że organizm to nie komputer. i wiecej nie będę z tobą dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladka
Izoterma - mnie brzuch zaczął boleć w 5 dpt identycznie jak na okres. cały czas byłam przekonana, że sie nie udało. Dlatego, kiedy odebrałam ten drugi wysoki wynik hcg, to byłam w mega szoku. Wiec takie bóle moga dobrze wróżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
oby, bo niestety zadne zarodki nie przetrwały do zamrożenia, wiec noszę w sobie jedyną swoją szansę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Nie rozwalacie mi nam wątku absolutnie :) Piszcie jak najwięcej to się przynajmniej czegoś dowiemy :) X izoterma30 zobaczysz że będzie wszystko dobrze :) nawet w naturalnym cyklu takie bóle świadczą o tym że np zarodek się zagnieżdża i podobno nic w tym niedobrego nie ma :D Twoje kruszynku po prostu szukają sobie najlepszego miejsca bo skoro mają tam zostać na 9 miesięcy to musi Im być wygodnie :) No a ja uciekam się położyć chociaż nie wiem czy usnę bo jakoś mnie nerwówka wzięła i nawet nie myślę o spaniu. Jak tylko wrócę to się odezwę a tym czasem słodkich snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
tygrysek, cały czas trzymam mocno kciuki:) Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem :) Pobrali 20 jajeczek :) Powiedziałam żeby zapłodnili 12 w piątek będę wiedziała ile się zapłodniło i ile przetrwalo. Boli mnie brzuch i mam lekkie plamienie ale to chyba normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
no to super:) ja tez miałam plamienie, wiec to raczej normalne:) to Ci sie namnożyło, świetnie:) no to teraz wypoczywaj:) a jak w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
Tygrysek, a powiedz mi jeszcze dostałąś luteinę dopochwowo? jeśli tak to w jakich dawkach i czy lekarz wspomniał ile masz ja brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki trzymam za was kciuki ja zaczynam w kwietniu badania do ivf i w czerwcu zaczynamy ivf mysle ze zamiast icsi zdecydujemy sie na imsi juz nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
Paula, to powodzenia i wytrwałości:) a jaka jest u Ciebie przyczyna jak mozna wiedziać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izoterma wszystko mam w stópce podane oj uwierz jestem wytrwala i cierpliwa na tyle lat staran i walki...i mam nadzieje ze zostanie nam to wynagrodzone Dziewczyny wy mialyscie imsi czy icsi? Jja bede miec ivf w provicie w katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
niewielemówia mi te skruty, ale wg wypisu miałam IVF i ICSI tzn jak dobrze to rozumiem dwie jajejczka naturalnie sie połączyły a 5 nie czyli to ICSI a podano mi jedno takie i jedno takie, reszta nie przetrwało do 5 doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Izoterma30 nie dostałam luteiny ale mam od dzisiaj juz brać na podtrzymanie duphaston a to w sumie to samo tylko że dosutnie. Co do jajeczek to powiedzieliśmy żeby 12 zapłodnili a resztę oddaję dla innych kobiet. Itoterma napisz mi jak bardzo Cię bolal brzuch po punkcji?? bo mnie boli tak jakbym miala bardzo obfitą @ X Paula 82 Witaj :) widzę że wcześniej zaczynasz niż kiedys pisałaś :) fajnie im szybciej tym lepiej :) My będziemy mieli robione IMSI chociaż żołnierzyki mamy dobre żeby uskutecznić wszystko bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek tak wczesniej nie che juz dluzej czekac 5 lat juz czekam... tez zdecydowalismy sie na imsi z mezem ile u was imsi kosztuje? Jak dobrze pojdzie pod koniec czerwca bede zaczynac przygptowania wkoncu poki co czas mi sie strasznie dluzy ....jeszcze w maju bede miec histero a za was trzymam kciuki tygryski izoterma kiedy testujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
tygrysek, mnie bół w pierwszy dzien tylko pobolewał, gorzej było w dzień trzeci i po transferze, teraz też tzn od wczoraj mam bóle podobne do tych sygnalizujących miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
Paula, mnie osobiście wszysko kosztowało w sumie 10 tys. juz z badaniami, wizytami i lekami. Z tym, że ja dosyć długo byłam stymulowana, wiec sama stymulacja kosztowało mnie ponad 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
no to niedużo:) właśnie jaksprwdzałam różne kliniki to ten Białystok wypadał najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×