Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość patryna9

Mandat drogowy a płacenie podatku dochodowego

Polecane posty

Gość patryna9

Witam, Mam mały problem, dostałam dziś pismo z US o nie zapłaconym mandacie drogowym, że US ma mi ściągnąć ten mandat ze zwrotu podatku. Jednak mam mały problem, bo ja nie otrzymam zwrotu podatku, gdyż muszę go zapłacić w wysokości 3000 zł. Więc, czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to będzie rozegrane w US, mam ten podatek powiększyć o kwotę mandatu, czy oni ściągną to z tego podatku, który ja zapłacę, proszę o konkretną odpowiedź, z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naga prawda to jest...
Oni to ściągną z każdego możliwego źródła, to pewne jak to, że jutro będzie środa, na pierwszy rzut pójdzie Twoje konto bankowe jeżeli takowe posiadasz i będzie tam wystarczająca ilość środków lub limit debetowy. Jeżeli nie posiadasz konta lub możliwości to z absolutną pewnością wpierw spotkasz się z panem komornikiem a jak skutecznie będziesz się przed nim kryła to skasują ci ze zwrotu podatku. Zapłać komornikowi i z głowy, albo idź na pocztę i zapłać mandat a komornikowi pokaż dokument zapłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryna9
No właśnie ja bym wolałaby mi to ściągnęli z podatku, tylko że ja muszę ten podatek zapłacić. I właśnie chodzi mi o to, czy pobiorą tę należność z tego podatku, który ja zapłacę, czy nie będą mogli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
Nie będą mogli. Musiałabyś zapłącić podatek 3200, złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty (200) i dopiero gdy uprawomocni się decyzja przekażą nadpłatę komornikowi skarbowemu, który następnie przekaże ją wierzycielowi. Zanim do tego dojdzie Naczelnik US zablokuje Ci konto z którego wpłacisz podatek albo które masz zgłoszone do US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryna9
Ok dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×