Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rosey_girl

Jakie macie sentymenty z lat 80?

Polecane posty

Wlasnie pije kakao deco moreno, ktore ciocia robila jak nocowalam u kuzynek majac po 5-7 lat. I tak sobie mysle, fajne to byly czasy! Teraz lubie tez wracac do kawy Inki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt? Zadnych sentymentalnych nagran '80, plakatow, samochodow Maluchow ? :D No prosze was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotnarobotnnaaaa
to byly czasy, a teraz koszmar :/ oglupione przez neta coraz glupsze pokolenie mlodziezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu większość rocznik90 więc nie wiedzą co to lata 80 Moje sentymenty z tych lat to granie w gumę, podchody, berek, muzyka lat 80 - Bad Boys Blue, Savage, Modern Talking, CC Catch i wiele innych, chleb z masłem i cukrem, rabarbar moczony w cukrze, mordoklejki, wyczekiwanie na Boże Narodzenie, paczki na święta, jak te pomarańcze smakowały, rajstopy i kawa z murzynkiem na dzień kobiet, wyroby czekoladopodobne, wypad do cyrku, mój pierwszy rower,zapach szynki , zbieranie puszek po różnych piwach, zbieranie kapsli, historyjek od gum Donald, ehhhhh, dużo tego było.Teraz jest wszystko a pracy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotnarobotnnaaaa hhehe, terazniejsze pokolenia siedza na kafeterii i rozmyslaja o przeszlosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llauderka
lekkość bytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumy donald, uwielbiałam je :D a mój brat gumy turbo, wiadomo, z samochodami ;) skakanie w gumę, zabawy w chowanego w parku, pamiętam jeszcze że jak dziecka długo nie było to rodzic stawał przed domem i krzyczał ile sił w gardle np. "tomek, do domu" ;) bieganie z kanapką w ręku do koleżanek i kolegów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
llauderka, czy ja wiem. Mialo to zwiazek z latami 80 czy faktem, ze bylismy wtedy dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo tego bylo: fartuszki w szkole, kolnierzyki haftowane, pierwsze piramidy (spodnie). kawa zbozowa. kolejka za papierem toaletowym :-D, zbieranie makulatury i butelek. te niezdarte kozaki relax (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llauderka
nie chcę krytykować ale ciągle czytam krytyke, że wpisuja sie bezrobotni.....bo nie mają co robić, po pierwsze to ich sprawa i nic złego, gdzie jest napisane że człowiek musi pracować?jeśli ma na utrzymanie...to nie musi-bogacze nie pracują tylko konto im się codziennie zwiększ;)po drugie są tacy co pracuja inaczej, popołudniami, na zmiany, na nocki lub 3 dni w tygodniu....a jeszcze inni pracują w domu bo akurat mają takie zajęcie zarobkowe-nie każdy siedzi w urzędzie od-do...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llauderka
ludzie nie mieli tak namieszane w głowach,byli mniej nerwowi, spokojniejsi,bardziej zrelaksowani, dzieci były"normalne"a nie zmanierowane, nie nudziły się...stąd ta lekkość bytu, a teraz wokół dużo złej energii.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby nie było za pięknie: stan wojenny, milicyjne nyski, skwaszone miny dorosłych, autobusy ogórki i rzygobusy h9, gigantyczne kolejki i opryskliwe ekspedientki, kartki, zapchane, brudne i wiecznie spóźnione pociągi ("ale to akurat normalne"), brak słodyczy i owoców, "za chwilę dalszy ciąg programu" albo "dziecko + zapałki = pożar", Załoga G, powtórki filmów Disneya i Pszczółki Maji, zapach nawanniacza do benzyny, koszmarne ośrodki wczasowe, chińskie namioty i wietnamskie trampki, telewizory o wadze dorosłej kobiety, stoliki jamniki z bieżnikiem, meblościanki i garbate wersalki, enerdowskie taśmy filmowe, muleta, a na koniec tureckie dżinsowe kurtki i dresy z kreszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA Z SOPOTU
"żeby nie było za pięknie: stan wojenny, milicyjne nyski, skwaszone miny dorosłych, autobusy ogórki i rzygobusy h9, gigantyczne kolejki i opryskliwe ekspedientki, kartki, zapchane, brudne i wiecznie spóźnione pociągi ("ale to akurat normalne"), brak słodyczy i owoców, "za chwilę dalszy ciąg programu" albo "dziecko + zapałki = pożar", Załoga G, powtórki filmów Disneya i Pszczółki Maji, zapach nawanniacza do benzyny, koszmarne ośrodki wczasowe, chińskie namioty i wietnamskie trampki, telewizory o wadze dorosłej kobiety, stoliki jamniki z bieżnikiem, meblościanki i garbate wersalki, enerdowskie taśmy filmowe, muleta, a na koniec tureckie dżinsowe kurtki i dresy z kreszu" TO SAMO MASZ TERAZ TYLKO W NOWOCZESNIEJSZEJ OPRAWIE. PA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotax
jesteście starymi babami,a to chyba nie powód do zadowolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akronim - dobre spostrzeżenie - stan wojenny i kolejki w sklepie, ale do tego sentymentu na pewno nikt nie ma, lekko nie było. Ale ludzie częściej się spotykali, robili imieniny to na kilkanaście osób, niby nic w sklepach nie było, a stoły zastawiane,czym chata bogata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościnność była wyraźnie większa, poza tym czasem nie było jak wrócić - mało kto miał samochód, a stan wojenny jeszcze utrudnił; na imprezach królowały własne wypieki, wódka, Sangria, grzybki z octu i ogórki kiszone, oraz wędliny, często z "nielegalnego uboju" w sumie smaczniejsze niż chipsy (poza wódką i grzybkami); zapomniałem o budkach z "piwem" i ich specyficznej klienteli oraz o dominacji farb ciemny i jasny orzech + jasna i ciemna zieleń, którymi malowano niemal wszystkie miejsca publiczne; wyłączanie prądu, wody i CO, też dodawało uroku zimowym wieczorom i robieniu teatru cieni za pomocą latarki lub świeczki; triumfalny powrót cytrusów w postaci kubańskich grejpfrutów oraz pojawienie się sowieckich gier typu "jajca" -v- kino familijne, Kino Oko, W starym kinie, Sonda, polskie seriale (ale te sprzed lat 80.) mleko pod drzwiami i mleko w szkole (niektórzy cierpieli), mundurki, tarcze i obuwie zmienne, szkolne akademie i pochody, enerdowskie pióra na naboje i chińskie wieczne -v- Aniu - zwłaszcza braki w zaopatrzeniu i kolejki; zw latach 80 dwunastoletni mercedes to była oznaka prestiżu "badylarzy" i "prywaciarzy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądanie obrazków przez taki rzutnik do którego wkładało się film w rolce kręciło i na ścianie wyświetlały się obrazki :) To był klimat, dzieciaki z podwórka zbierały się w zimowy sobotni wieczór u sąsiada który to miał i się oglądało :) Bal przebierańców w przedszkolu, zjazdy na sankach i workach wypchanych słomą, kuligi, podchody, święta bożego narodzenia ehh duże tego było a później wspaniałe lata 90 najlepsza muzyka najlepsze klimaty pierwsze miłości pierwsze wypady z domu pod namiot pierwsze winko i papierosek hehe To były czas. Tak czasem sobie myślę że wtedy to życie płynęło sielankowo, zero stresów i ludzie byli wspaniali zawsze się kogoś dobrego na swojej drodze spotkało a dzisiaj ? bleee szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj tez jest super, jestesmy dorosli, mozemy ze soba zrobic co tylko chcemy! Jestesmy jak plastelina :D jeszcze przez kilka lat. Wiec zyjmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziendobry, nie ogarniam
polecam kanał TV Star :) ja go mam w netii ale nie wiem czy jest na cyfrze itp, pelno zajebistych kawalkow z lat 70-80 i troche 90 :) rewelacja, nie ma reklam, w kolko tylko muza, co drugi kawałek człowiek zna, i love it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mam takie!! Brakuje mi dawnej wsi Brakuje mi tamtej wsi. Gdzie woda czysta w strumyku. A księżyc odbijał swą twarz. W zwierciadle polskiego tomiku. Brakuje wsi z przed lat. Gdy pod drzewem można było spać. A świerszcze swój koncert grały. Do snu mnie kołysały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ze mnie filEciara
playstaison takie ruskie :D:D wilk łapał jajka i pikało za każdym jajkiem , guma turbo ,guma donald i MUUUZYKA!! nie to barachło co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ze mnie filEciara
i pieczątki w DO gdzie pracujesz , stan cywilny i dzieci , nie pracujesz ? do mamra !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ze mnie filEciara
i moje dwa ukochane seriale "ballada o januszku" i "tulipan"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×