Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NElii-Furqq

Dlaczego mleko UHT jest szkodliwe i nie pijecie go?? nierozumiem..........

Polecane posty

Gość NElii-Furqq

Czytałam gdzies tu wypowiedz panny,ze mleka UHT to sama by sie nie tkla,a co dopiero dziecku dawać....hmm dlaczego??? PRzeciez to normalne mleko...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosikosikosi
to nie mleko tylko konserwa mleczna :-) i popłuczyny z rurarzu w mleczarni bleeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tego nie ruszę, bo to nawet
minimalnie mleka smakiem nie przypomina to świeże, z lodówek przynajmniej smakiem mleko przypomina ja jednak piję już tylko mleko kozie i też w niewielkich ilościach, bo do kawy co najwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krala-bella
Zupełnie nie wiem, skąd wzięła się ta informacja, gdyż proces, jakiemu jest poddawane mleko UHT, nie ma żadnego wpływu na zawartość w nim wapnia ani innych substancji odżywczych (co do kwasu foliowego, to jest go w mleku krowim i tak bardzo mało). Mleko UHT otrzymuje się przez ogrzanie (na kilka sekund) surowego mleka do temperatury 135-150 st. C i natychmiastowe ochłodzenie do 20 st. C. Takie postępowanie niszczy wszelkie znajdujące się w nim mikroorganizmy, ale nie niszczy substancji odżywczych, czyli witamin (B2, A, D), białka i wapnia. Jak więc sama Pani widzi, nie ma powodu do niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznickowo dziś bo wstyd...
jak poznać czy kupuje uht czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznickowo dziś bo wstyd...
właśnie zobaczyłam do lodówki mleko PRAWDZIWE uht 0.5 % takie w kartonie z biedrony za 1,89 ? córa 11 lat je z płatkami ,pije kakao , wytłumaczcie mi o co chodzi ,zaniepokoiłam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krala a nie wiesz jak
Wysoka temperatura wplywa na bialka? Nawet pasteryzacja wplywa na sklad mleka i rozni sie ono smakiem od takiego prawdziwego swiezego. A taki podgrzane powyzej 130 stopni to juz w ogole sama woda koloru bialego o dziwnym smaku. a jak odroznic mleko uht od pasteryzowanego? Prosto,po napisie na kartonie. I te uht nie stoi w lodowce. Bo po co jest tak wysterylizowane ze sie nie zepsuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznickowo dziś bo wstyd...
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafa155
jest to porostu woda o smaku mleka,bez wartości odżywczych,ja np. uwielbiam mleko UHT i piję tylko dla smaku bo wiem ze nie dostarcza zadnych korzysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedemnaście myśli na sekundę
no takie mleko się zepsuje bo jest wyczyszczone z bakterii, więc nie skwasnieje, tylko się zepsuje po prostu... niestety matki polski fanatyczki znowu wchdoza do boju, ja póki co delektuję się kubkiem kawy z mlekiem uht i zdrową głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznickowo dziś bo wstyd...
czyli na każdym nazwijmy to :produkcie mlekopodobnym MUSI być nazwa uht ? ożesz k.... mleko prawdziwe uht , grunt to przekaz podprogowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie piję mleka UHT
.... bo to kompot z bakterii :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybieraj mleko, które stoi w
lodówce w sklepie, a nie to na półkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebyscie sie nie posraly
UHT (ultra high temperature) pozbawia mleko drobnoustrojow, ale nie wapnia, bialka i witamin. tu plujecie na mleko uht a pewnie codziennie sosy z torebki a w weekend w McDonald's jecie. paranoja. sama woda zyjcie (i to jeszcze, ze zrodelka) bo wszystko beee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze nikt nie napisał ze cały układ Mendelejewa tam jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosikosikosi
nie ma calej tablicy mendelejewa, nic tam nie ma, ani bakterii ani witamin ani nic, konserwa o smaku mleka, jeszcze te 0,5 % tluszczu, popluczyny z rurek :-) i nie pisac ze temp. 130 stopni nie wybija witamin :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfhcgkbjln;nj
tak bardzo jest szkodliwe, że w przeciwieństwie do innych - niepasteryzowanego i pasteryzowanego - ciężarne mogą je pić prosto z kartonu, bez przegotowania już nie dorabiajcie swojej ideologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfhcgkbjln;nj
zawartość tłuszczu możesz sobie wybrać sama, chyba, że w Twoim gieesie nie ma innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosikosikosi
ja pierdziele, jakby ciezarna sie napiła mleka prosto z folii tez by sie ani jej ani dziecku nic nie stalo, a na pewno jest bardziej wartosciowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebyscie sie nie posraly
a jak gotujesz marchewke to tez wszystkie witaminy w niej zawarte zabijasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosikosikosi
większość witamin zostaje zniszczona podczas gotowania :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dddaaaaaaaaaaaaa
owszem, takie mleko ma wapń, ale kompletnie nieprzydatny dla człowieka, gdyż przy podgrzewaniu wapń organiczny (zdrowy i będący budulcem kości) zmienia się w nieorganiczny, który nic nie zbuduje a tylko zaszkodzi pożyteczny wapń jest tylko w niepodgrzewanym mleku prosto od krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot bez butów boso chodzi
W ciąży nie wolno pić nieprzegotowanego mleka innego niż UHT ze względu na możliwość zakażenia się listeriozą - bardzo groźną dla płodu, mogącą spowodować poważne upośledzenia lub poronienie. Jeśli uważasz, że lepiej zarazić się listeriozą niż pić mleko UHT to gratuluję Ci tego halnego w mózgoczaszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebyscie sie nie posraly
UHT w nieznacznym stopniu powoduje straty witamin B12, B1 i kwasu foliowego. nie zmienia sie zawartosc witamin A, B2 i D oraz wapnia, fosforu, potasu, magnezu i cynk. i tylko tyle. jak dostaniesz mleko prosto od krowy to tez bezpieczniej jest je najpierw przegotowac przed spozyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosikosikosi
nie piepsz mi tutaj o Listeriozie, wiesz kobieto ile musiałabys zjesc tej Listerii? chyba plytke z wyhodowana bakterią na agarze zjesc zzeby sie zarazic...... w mleku ktore ma wazny termin przydatnosci nie ma prawa jej byc tyle zeby sie zatruc, i uprzedzam twoja mysl w rybie tez ani wedzonej na zimno ani na goraco, jak zjez w terminie przydatnosci nawet niepssteryzowane to nie masz prawa sie zarazic a i nie kazda Listeria zaraza ..... halny w mozgu to ty masz, jestes wariatka, cos tam poczytałas i mędrkujesz :-0 nie siej kobieto zamętu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebyscie sie nie posraly
sama siejesz zamet. ty akurat jestes w stanie stwierdzic ile w danej partii mleka od krowy jest listerii....a o toksoplazmozie zapomnialas? tez mozna sie zarazic. pozatym pewnosc, ze mleko prosto od krowy, ktore pijesz jest bezpieczne i naprawde zdrowe mozesz miec pewnosc tylko wtedy, gdy to twoja krowa i wiesz, ze nie jest chora oraz kiedy karmisz ja trawka i wypedzasz na lake. w wiekszosc wypadkow te krowy siedza cale zycie w oborach, we wlasnych odchodach, karmione sa sianem lub paszami a baba co je doi nawet rak nie myje.smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosikosikosi
nie napisałam o mleku prosto od krowy tylko o mleku z folii (pasteryzowane) :-) Trzeba czytac ze zrozumieniem bo potem wychodzi zamęt :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebyscie sie nie posraly
a co to jest pasteryzacja droga wszystkowiedzaca??? toz to tez jest podgrzanie do okreslonej temp (o ile dobrze pamietam to ok 100 stopni C), UHT do ok 130 stopni i natychmiastowe schlodzenie. jak dla mnie roznica zadna miedzy pasteryzowanym a UHT (no moze taka, ze temp pasteryzacji nie zabija wszystkich mikroelementow dlatego jest zdatne do spozycia krocej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosikosikosi
w przem. mleczarskim w 86 stopni sie pasteryzuje ;-) nie mozna dac sie zwariowac, jak byłam mała, marchew sie wyciagało z ziemii, wycieralo o spodnie i jadło, piasek trzeszczal w zebach, mleko sie pilo prosto od krowy ( inni pili ja nie bo mi śmierdzi takie mleko), zielone truskawki sie jadlo, na wpol zielone sliwki i jakos zylismy a teraz listeria, toxoplazmoza, alergie, choroby od ptakow, pasozyty z ziemii itp, itd ludzie nie dajcie sie zwariowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×