Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 789xs

Jestem we Francji, tu nie ma pracy...

Polecane posty

Gość a co myslicie.............
o wyjezdzie do USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Anglii jest.......1202
W Anglii: 1) jest bardzo drogo (koszty utrzymania, przede wszystkim drogie sa wynajem pokoi, mieszkan, transport...) 2) deszczowo i zimno 3) ciezko znalezc prace, a jesli juz jest to niskoplatna i nie sposob za to zyc...A w 2014r. bedzie jeszcze gorzej, jak zjada sie do UK Rumunii i Bulgarzy, to wtedy juz kompletnie nie bedzie czego szukac na Wyspach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coxinelle
To prawda ,że we Francji jest ciężko z pracą, to już nie te czasy co 20 czy 30 lat temu, że można było znaleźć bez problemu pracę. Ja mieszkam już we Francji ponad 6 lat i to co zaobserwowałam jest następujące: -jeżeli jesteś medykiem tzn. lekarzem, pielęgniarką itp., jedź do Francji prace znajdziesz bez problemu, -jesteś hydraulikiem, murarzem, kucharzem i. , jedź do Francji możliwe ,że znajdziesz prace, -jesteś po studiach w Polsce , nie masz konkretnego zawodu nie jedź do Francji będziesz bezrobotny. We Francji jest już tyle Afrykańczyków, że Francuzi niedługo zaczną opuszczać własny kraj, już to robią, -po prostu Afryka dzika :D..... Poza ładnymi krajobrazami, za wiele plusów w tym kraju nie widzę.... Ale co kto lubi ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cassis 13
Niektóre wypowiedzi tutaj o Francji są naprawdę żałosne .... Owszem, Kanada piękna jest ale aż tak mnie nie zachwyciła żebym mogła dla niej opuścić Francje !! We Francji jest cieżko z praca dla osób które są bez konkretnego zawodu. Ja jestem po studiach w Polsce, informatyka...Z łatwością znalazłam prace w zawodzie, trzeba tylko trochę znać język. Może nie zarabiam kokosów, ale stać mnie sama wynająć 2 pokojowe mieszkanie w pięknym mieście nad morzem śródziemnym gdzie oprócz pięknych krajobrazów mam piękna pogodę gratis ! Do tego francuska kuchnia, sery ....wino ! Kocham Francje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We Francji nie ma pracy, fakt zwlaszcza dla mlodych. Rowniez we Wloszech, al tam przynajmniej sie usmiejesz i pobedziesz w dobrym towarzystwie. We Frrncji jak nie wykonujesz jakiegos zawodu n apoziomie typu inzynier itp to jestes nikim, francuzi o 6 czy 7 jedza kolacje jak w Polsce, sa nudni jak flaki w oleju, a sam Paryz wglada jak Algeria, jesli sie troche oddalisz od samego centrum.Kiedys bylam zafascynowana Francja, ale przeszlo mi jak tam pojechalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jezeli jest jakas chetna dziewczyna na wyjazd od maja do wrzesnia na Korsyke do przygotowywania deserow lodowych i nalesnikow prosze o kontakt. Asiunia_1988@wp.pl mieszkanie, wyzywienie oraz pensja 1400 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia kolek
tez zgadzam się z ta francją... beznadziejny kraj, ludzie nudni jak cholera no i pełno Arabów... jeśli chodzi o pracę to kompletne dno i brak perspektyw dla ludzi wykształconych z innych krajów jak Francja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i chwatit :D Im mniej tutaj polskich marud, malkontentów tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Francja jest przepiekna, a jak sie zna jezyk to sie prace znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mozesz znalezc we francji to jedz gdzie indziej. ja w holandii siedzialem, ale jak wyjezdzalem to juz mialem prace zalatwiona przez agencje VPU Polska, tak w ciemno to nie ma co jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znalazlam prace przez agence, ale znam bardzo dobrze francuski i dobrze angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilous
Chce nawiazac kontakt z ludzmi, ktorzy mieszkaja we Francji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Europie jest juz tylu Arabow, ze Polacy chyba zaczna wracac do kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzę by Polac chcurli wraccac do kraju. Ja mieszkam we Francji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mieszkam we Francji, i sadze ze beda chcieli. I co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Szwecje. Jest masa pracy a stawki nawet dla Polakow sa ok. Polakow chetniej zatrudniaja niz muzulmanow, bo ci sa spaleni w Szwecji. Dzisiaj jednego islamiste wyrzucili z rzadu, bo za bardzo pyskowal. Polska sprzataczka ma na reke 50zl/godz a ceny na wszystko m.w. takie jak w PL. Wynajecie pokoju niedaleko od centrum to koszt ok. 1.500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w Szwecji i znalazłam pracę dwa dni po przyjeździe. Jak na razie to jest ok. Płacą dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SlysAlam zs w Szwecji jest drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niceiska szmato, to jak to jest z twoją Francja? Piszesz, że jest tam tak kolorowo, a tutaj ludzie twierdzą, że jest zupełnie inaczej. Ty zakompleksiona, antypolska kurefko, od jarmuzu juz ci mózg przezarlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W SZwecji wcale nie jest drogo. POziom cen porownywalny do PL a zarobki cztery do dziesieciu razy wyzsze. A najwazniejsze, ze ludzie sa pomocni i jezyk latwy do nauczenia sie. Bardzo prosta gramatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam poszukuje 2 osoby najlepiej pare do pracy przy zbiorach warzyw na ok 3miesiace od zaraz. Mieszkanie na miejscu w kempingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Francja jest piekna. Malo jest panstw na swiecie, ktore sa tak piekne. Niestety, caly swiat chce zobaczyc Francje, "choc raz w zyciu...", to sprawia , ze turystow jest bardzo duzo, wiecej niz da sie przyjac. 80 milionow rocznie! Polska - ledwie 5 mln. Przyjezdzaja wszyscy: zwykli, bogaci oraz najbogatsi na swiecie, w tym szejkowie, gwiazdy Hollywod, rosjscy i chinscy milionerzy, itd. To sprawia, ze Francja jest bardzo droga. Czy przjezdzac do Francji do pracy? Nie. Trzeba znac jezyk, trzeba miec wyksztalcenie, inaczej bedzie sie klepac biede i mieszkac w najgorszej okolicy oraz narzekac na "zalew" kolorowych, co jest bzdura, bo jest ich mniej niz 10% spoleczenstwa. Francja to kraj rownoci i braterstwa. Francuzi sa bardzo otwarci na innych ludzi. Przez wieki przyjmowali uciekinierow, takze z Polski. Dzis potomek Kosciuszki jest jednym z ministrow w obecnym rzadzie, a jeden z Polakow znajduje sie na licie najbogatszych we Francji! Francja ma swietna opieke medyczna (od wykrycia raka do operacji lub leczenia - mniej niz tydzien!), lekarz na zyczenie nawet przy przeziebienu przychodzi do domu, Francja ma tez slynny, bardzo dobry socjal, a pracownicy sa szanowani i maja znacznie wiecej praw niz w Polsce. Jednak teraz nie jest dobry czas na rozpoczynanie zycia nad Sekwana. Przyjedzcie za to do Francji na wakacje, zobaczcie magiczne Lazurowe Wybrzeze gdzie na wakacje przyjezdzaja najbogatsi tego swiata, biedna Owernie, bogata Alzacje z cudownymi wioseczkami pelnymi kwiatow, magiczna Gore Swietego Michala w Normandii, tajemnicze kamienne kregi w Bretanii, najwyzsza gore Europy we francuskich Alpach, bajeczna pelna lawendy Prowansje. Jesienia lub wiosna odwiedzcie Paryz (nigdy latem!). Naprawde warto! Tylko przestrzegajcie predkosci, bo mandat moze kosztowac nawet 12.000 zl. I nie ma zmiluj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niceiska szmato, to jak to jest z twoją Francja? Piszesz, że jest tam tak kolorowo, a tutaj ludzie twierdzą, że jest zupełnie inaczej. Ty zakompleksiona, antypolska kurefko, od jarmuzu juz ci mózg przezarlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty, koleś wstajesz wcześnie rano i już wyzywasz? W nocy też. W tej Polsce musisz żyć jak w raju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i Francja była fajna ale to był rok 1975:D Dzis to kraina płonących samochodów , rozruchów ,strzelanin burd ulicznych i arabskich nożowników . Znajomi pojechali ta m w podróż poślubną -w Paryżu już nie tylko w kolorowych dzielnicach ale i w ścislym centrum jest jak w Algierii czy Senegalu ! Jak udali sie do koleżanki żyjacej pod Paryżem kolejką podmiejską to poza nimi naliczyli max 4 osoby o wyglądzie europejskim na ok 40 pasażerów . Nie są rasistami ale pierwszy raz poczuli sie nieswojo -jakoś tam nie pasowali-w 'stolicy Europy" haha .Jak z służbą zdrowia nie wiem ale szkoły to sodoma i gomora gdzie nauczyciele boją sie "opalonych" uczniów którzy robia co chcą .Prawdziwa Francja uchowała sie może jeszcze w zapadłych wiochach na prowincji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam we Francji od 23 lat i stwierdzam, że nie ma lepszego kraju do życia (może Szwecja). Tu jest łatwo żyć, szczególnie jak ktoś zna język. Pracy jest do wyboru do koloru a 2.500-3.000€ to pensja początkowa. Kolorowych jest tu dużo, nie chcą pracować i w konsekwencji żyją ubogo. To taka szumowina z byłych kolonii, która znając język udała się do najbliższego kraju żeby pasożytować na Francuzach. Ale i to się powoli zmienia. Francuzi już się połapali jakie to gagatki i biorą ich za mordę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uciąć socjal dla nierobów i zaostrzyć prawo kryminalne, sami powyjeżdżają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×