Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość merwingg

prawo - naprawdę tak cieżki kierunek jak straszą ?

Polecane posty

Gość Luxur
Czy jest ciężki tak jak straszą? Prawo jest ciężkim kierunkiem, ponieważ jest do opanowania ogromny zakres materiału, który wciąż się zmienia, powstają nowe przepisy, niektóre się uchylają i ogólnie materiał jest w pewnym sensie "ruchomy". Ale że prawo "straszy" to pierwsze słyszę. Ja studiuję prawo na uniwersytecie Wrocławskim i jestem bardzo zadowolony ze studiów. Są łatwiejsze i trudniejsze kierunki. Np. dla mnie logika i doktryny były tymi trudniejszymi - ale są też bardzo ciekawe, trudne ale fajne jak prawo karne czy cywilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawczyni88
A ja podsłuchałam raz w autobusie rozmowę dwóch absolwentów i koleś mówił, że pracował przez pierwszy rok za darmo, a dziewczyna przez 3 miechy i dzięki temu oboje mieli doświadczenie i pracę i wtedy już z górki z lepszymi zarobkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale badziew
Kierunek może dobry i przyszłościowy - ale w USA, gdzie pozywa się wszystkich i o wszystko - u nas rynek jest przesycony prawnikami (choćby u mnie w mniejszym mieście cała ulica w okolicy sądów to kancelarie - chyba z kilkadziesiąt). Wśród znajomych mam ludzi po prawie, którzy mają spory problem z aplikacją i najczęściej pracują w innym zawodzie. Studiów żałują - koszty, czas, dużo zakuwania na pamięć, a pożytku z tego żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woland45
dosyć ciężki, ale materia naprawę fajna, bo to coś bardzo, bardzo konkretnego, jak się kończy takie studia, to łeb ma się po 5 latach tak logicznie nastawiony, że hej. No ale kolegów to lepiej sobie znaleźć wśród studentów innych kierunków, nie to że studenci prawa są nudni, ale jakaś taka atmosfera przemądrzania panuje jak się w grupie spotkają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StudentWrocław
Prawo jest ciężkim kierunkiem, ale bardzo bardzo ciekawym. Trud tych studiów polega na tym, że trzeba nauczyć się "ruchomej" wiedzy, czyli zmieniających się kodeksów. A jak już się w tym trochę siedzi to to staje się normalne i do tego bardzo ciekawe. Studiuję prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i jak najbardziej polecam ten wydział. Mega nowoczesny i bardzo fajni ludzie. No i w centrum Wrocławia - to też wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Partyk
Studiuję prawo na Uniwersytecie Wrocławskim od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony z tych studiów. Moim zdaniem każdy, kto interesuje się tematyką prawa, powinien iść na te studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdrianNowak
Ja jestem na czwartym roku prawa zaocznego na Uniwersytecie Wrocławskim i póki co jestem zadowolony z przebiegu studiów. Przedmioty są ciekawe, nakład materiału do nauki jest duży ale wszystko jest bardzo cieakwe i łatwo wchodzi do głowy. Uczelnia jest w ścisłym centrum Wrocławia, dzięki czemu nie mam problemu z dojazdem i zawsze jestem na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilabednarczyk
Również studiuję na WPAE i podzielam opinie wyżej. Studia są niezwykle ciekawe, choć bardzo wymagające. Już w liceum interesowałem się prawem i byłem w klasie humanistycznej z elementami prawa. WPAE był jednym z dwóch Wydziałów, które brałem pod uwagę myśląc o studiach prawniczych w Polsce i po wynikach matury wybrałem właśnie wrocławski wydział prawa. Nie żałuję decyzji ponieważ poznałem na prawdę dużo fajnych osób, wdrożyłem się w tematykę prawniczą i miałem nawet okazję poznać prawo od strony praktycznej dzięki praktykom w kancelarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arctis
Czy studia prawnicze są ciężkie? Z pewnością są to jedne z najbardziej (może nie "ciężkich") wymagających studiów humanistycznych. Materiału, którego trzeba po prostu się wyuczyć jest ogrom a poza tym trzeba być non-stop na bieżąco, ponieważ kodeksy są co chwila nowelizowane a poza nimi trzeba znać również szereg ustaw. Jednakże właśnie to sprawia, że te studia są tak ciekawe. Studiuję prawo zaoczne na WPAE Uniwersytetu Wrocławskiego i pracuję w jednej z Wrocławskich kancelarii notarialnych. Polecam każdemu studia prawnicze i ten wydział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mostar
Studia prawnicze są ciężkie ale niezwykle ciekawe. Napewno ciekawsze niż socjologie, politologie itp. Udało mi się załapać na 2,5 letnie prawo i jestem już absolwentem, ale gdybym takiej możliwości nie miał, nie zawahałbym się pójśc na magisterskie 5-letnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawniqqq
Studia prawnicze są dość ciężkie. Inaczej - są wymagające i trzeba przyswoić ogromną dawkę wiedzy. Druga sprawa - że przepisy wciąż się zmieniają i poza tym, że trzeba przyswoić dawkę wiedzy, to trzeba być też non-stop na bieżąco . Jedynie dzięki takiemu postawieniu sprawy jesteśmy w stanie "bezproblemowo" przejść przez te studia i być obrotnymi w tematyce prawniczej. Studiuję prawo na WPAE UWr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
zawsze wydawało mi sie ze prawo to łatwy kierunek- typowy dla polonistów.. Trudnym kierunkiem wydaje mi się automatyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja studiuję prawo, więc mogę to ocenić z punktu widzenia studenta :P. Prawo jest kierunkiem, gdzie trzeba się uczyć, przedmioty są wymagające, ale wystarczy trochę chęci i wszystko da się zdać :) Ja akurat jestem na jednolitych 5 letnich studiach na WSP (Wrocław), jeszcze trzy lata mi zostały, później obrona, a i chcę od razu zrobić aplikację radcowską ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×