Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość młoda przyszła mama;)
A ja przez ostatni tydzien czulam sie juz lepiej, mdlosci tylko takie minimalne, wiec myslalam,ze to juz koniec zlego samopoczucia, a tu wczoraj jak mnie dopadlo na nowo, raz wymiotowalam, a pozniej cala noc bolal mnie zoladek i bylo mi nie dobrze;( W czwartek bylam na zakupach po nowy, wiekszy cyckonosz, bo w stare juz sie nie mieszcze. Do tej pory nie cierpialam na sennosc, a tu wczoraj mnie dopadlo. Nie dosc,ze cala noc przespalam plus w dzien 2 godz drzemka, to jeszcze dzisiaj w nocy 12 godz snu... Wczoraj bylam na badaniach- mocz ogolne badanie i morfologia plus przeciwciala. Ciekawe jak wyjda? Pogoda za oknem piekna, wreszcie prawdziwie wiosenna;) zycze milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Hadlanka to moj Dzieciaczek mial 29 mm rowno w 9 tygodniu...czyli dwa dni temu z usg tak wyszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy lekarz zrobi mi USG na następnej wizycie - mam 9.05. Mam nadzieję, że tak. Powiedzieliśmy wczoraj o Fasolce rodzicom mojego Mężczyzny i Jego matka oszalała. Dzisiaj już kupiła ubranka dla Maluszka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
Betrix jesli nas czytasz odezwij się... Jak sie sprawy potoczyly u Ciebie? Mam nadzieje, ze jest troszke lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Czesc bylam na wizycie dzis i widzialam swoje malenstwo. Serduszko bije sluchalam i widzialam. Moj dzieciak jest wielgasny :) Pani dr sie zdziwila dzis. Jest wiekszy niz na swoj tydzien :) moze chlopak bedzie. Nastepna wizyta 9.05 w 3d bedziemy patrzec i ogladac go ze wszystkich stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maluch tez wiekszy niz na swoj tydzien powinien byc, ale to pewnie po tatusiu :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
Ja ide jutro do lekarza... Jak zwykle strach czy wszytsko dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
Dziewczyny jestem w 11 tygodniu.... ostatnie usg mialam w 6 (dopochwowe) napiszcie co mnie jutro czeka na wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Mynia199 wedlug tego co mowil lekarz, ktory mi ostatnio robil usg, to do 12 tyg robi sie dopochwowo, bo lepiej wtedy widac, ale rownie dobrze moga Ci zrobic normalnie przez brzuch, bo z tego co zdarzylam sie zorientowac, to rozni lekarze roznie do tego podchodza... W kazdym razie zycze powodzenia i nie denerwuj sie, napewno wszystko z Dzieciaczkiem ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w piątek maiłam usg przez brzuch jutro ide do innej lekarki bo moja jest w ciązy a w poniedziałek mam badania prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe Mamusie!:) Do tej pory tylko podczytywałam ale teraz piszę bo nurtuje mnie pewna sprawa. Zgłupiałam już chyba bo nie wiem w którym tyg ciąży jestem:( ostatnia miesiączka 16.02.2013r, cykle trochę nieregularne, ostatnie po 31 dni, owu ok 4-5 marzec czyli 17-18dc, pozytywny test 24.03.2013 pierwsze usg 05.04 - pęcherzy ciążowy i wyszło że 5t4d czyli ok. półtora tygodnia mniej niż wychodziło z OM, drugie usg 15.04- jest dzidzia, jest serduszko, widać rączki i kręgosłup, ma ok. 2cm, lekarka napisała mi pod zdjęciem 8+4 czyli 8t4d ??? bo ja głupia nie dopytałam... Jeśli tak to dzidzia jest starsza 2 dni niż z daty OM a to chyba nie jest możliwe? W 10 dni z pęcherzyka gdzie widać było maleńką kropeczkę w środku dzidzia urosła 2 cm? Proszę bardziej doświadczone mamy o pomoc, co o tym sądzicie? termin porodu z pierwszego usg 02.12. ale teraz to już nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak dzidzia jest wieksza niz powinna w tym czasie byc to taki wiek mozna okreslic. Czyli dzidzia wyglada na taka jak w 8t4d. Moja wygladala na 6t4d a od ostatniej miesiaczki bylam w 6tyg 1 dniu :) po prostu zarodek wiekszy niz przewiduja na konkretny tydzien ciazy. ( moj powinien miec max 6 mm a mial 7mm, stad takie obliczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
No jak na mój gust termin powinnaś mieć ustalony po OM narazie i chyba to wypada na 23.11, usg może rożnie wskazywać bo czasem dzieciątko rośnie trochę szybciej potem trochę wolniej potem przybiera tylko na masie różnie z tym usg bywa. Mi ginekolog po OM wyznaczyła termin na 26.11 i tak mam wpisane na karcie ciąży, za to usg pokazywało, że dzieciak jest większy i ustaliło sobie termin na 23.11. Zapewne na kolejnej wizycie po pomiarach wyjdzie coś innego. Nie wiem jak u innych, ale u mnie w rodzinie jak gadałam z mamuśkami i ciotkami to zawsze termin po OM patrzyli. Po usg był raczej orientacyjny ewentualnie czy się trochę pospieszy czy raczej bardziej prawdopodobne będzie przenoszenie. To że dzieciak jest większy niż spodziewany to raczej dobrze :) mój też jest większy niż przypuszczalnie miał być. Bo jak ja byłam w ginekologa w 5 tygodniu to nic nie widział nawet pęcherzyka, a teraz wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Mi dziecko urosło 0,65 centymetra przez 3 dni. Jak byłam na pogotowiu to miałao 1,11 a jak byłam wczoraj u ginekologa to miało 1,76. Raczej nie masz się czym przejmować i możesz śmiało mówić, że jesteś w 9 tygodniu ciąży. Bo wychodzi po OM 8 tygodni i 3 dni czyli 9 tydzień ciąży. To, że cykle masz nie bardzo regularne nie ma w tej chwili tak naprawdę znaczenia bo wystarczy że owulacja była tak około 2 tygodnie od miesiączki no i jest już dzidzia, no a ona teraz rządzi się swoimi prawami i jej tygodniami. Swoje cykle możesz teraz obserwować dopiero po porodzie jak dostaniesz @ :) to jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Hej, Mam pytanie, moze troche glupie, ale co tam;) jesli dzisiaj jestem w 9tyg i 6 dniu ciazy, to mowi sie ze to juz 10 tydzien? Czy 10 tydz zacznie sie dopiero w moim przypadku w czwartek, kiedy dobiegnie konca 9 tydz? Dzieki za odpowiedz, bo juz sie calkiem zakrecilam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Właśnie ostatnio o to pytałam na forum i moja panią ginekolog w poniedziałek tez. No i po tym co sie dowiedziałam to powinnas mówić ze jesteś w 10 tygodniu. Bo 9 tydzien juz minął u Ciebie. Tak mi wytlumaczono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mi wychodzi właśnie teraz 9tc i po pierwszym usg byłam szczerze zdziwiona że dzidziuś taki malutki, ale już jestem spokojniejsza. Tylko właśnie się zastanawiałam czy wierzyć wyliczeniom usg, mam nadzieję że jednak 9t i mdłości szybciej przejdą bo jak na razie to kibelek parę razy dziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dzisiaj u drugiej pani doktor i dzicia przez cztery dni urosła 1 cm tętno ma 140 a i musiałam iśc do pierwszej pani doktór bo lekarka na mojej płytce z cytologi nałożyła wymaz innej pacjentki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam fajnie. Ja wizytę mam dopiero 9 maja. Nie mogę się doczekać. To już będzie 14 tydzień ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo. Bylam dzis u gina i dzidzia ma 4 cm. Doktorem mial problem zeby fotke strzelic bo maluch byl taki ruchliwy. Az sie usmialam co tam wyczynial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) Też właśnie wróciłam z laboratorium bo bylam robic te wszystkie rozyczki,hiv itp ;-) teraz nic tylko czekac do wtorku na wizyte :-D Dzis koncze 9 tydzien a od jutra zaczyna sie 10 tc :-) powolutku do przodu...Trzymajcie się wraz z fasolkami ;) Cos ostatnio nam tu ucichlo chyba pierwsze emocje juz opadly ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) ja jutro zaczynam 12ty tydzień...mam stresa ponieważ w mojej okolicy panuje różyczka;/ nie bardzo wiem jak się ustrzec przed nią na dodatek mój gin nie zlecił mi ani przeciwciał różyczki ani toxo a teraz to nawet się boję pójść w to siedlisko aby na własną rękę porobić badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Idź sie zbadać. Zwłaszcza jak masz styczność. No i bez sensu sie denerwować niepotrzebnie no i oczywiście nie tylko siebie bo i dzieciaka denerwujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczynki ja właśnie wróciłam od lekarza dzidzia urosła ma 47mm kość nosowa i fald karkowy w normie:) Mdłości mam jużmniejsze i mam straszna ochotę na lody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie badania prenatalne 6 maja. Zoabczymy cóż to wyjdzie... a zapomniałam Wam napisać że dostałam zwolnienie lekarskie, kregosłup mi siada nie jestem w stanie stac po 8 h. Ukrócone me męki :P Pierwsze dzień bez obowiązków firmowych, bez sprawdzania poczty, telefonów z pracy (no dobra telefony były i pewnie jeszcze będą :P). Zaczyna mi się to podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam listopadowe mamusie ;-) Też nią będę po raz drugi i po raz drugi w listopadzie :) W sobotę kontrola u ginekologa, nie mogę się już doczekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinneraa Witamy w naszym gronie :-) Ja rowniez po raz drugi,ale pierwsza ciąża ze stycznia :D A wiesz juz ktory tydzien ? Czy to dopiero bedzie pierwsza wizyta? :-) No i gratulacje oczywiście... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×