Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość mynia199
taki termin mi wychodzi z ostatniej miesiaczki, zobaczymy jak to sie pozniej ulozy... to moja pierwsza ciąza a nie chodzę do lekarza w Toruniu, bo chociaz bede tam rodzic to nie mieszkam w samym Toruniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Hej, mnie dzisiaj żołądek jakoś boli:( nie wiem czemu, a wczoraj wieczorem dostałam jakiejś sraczki:) i ciągle mnie głowa boli:( buu a Wy jak się dziś czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2013
witajcie kobitki ja wlaśnie slucham sobie muzyczki przez sluchawki bo to mnie odpręża ,moj synuś właśnie zasnął więc mam troszkę czasu na relaks:)chociaż ciężko się zrelaksować jak tak ciągle mdli ,,,:(i dzisiaj niestety nie mam humoru przez teściową...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis czuje się ok :) Chodziła za mną od kilku dni rybka moze nie zeby jakies zachcianki bo raczej nie mam ale tak po prostu mialam smaka bo dawno nie jadlam :-) No i dzis zrobiłam sobie na obiad pyszna grillowana Mirune z ziemniaczkami i surowka normalnie cud,miód az sie rozplywam :)) x A teraz mam do Was pytanko,z racji ze na moim stole nie za czesto goszcza rybki bo po prostu nie przepadam i sa naprawde rzadkoscia zastanawiam sie czy nie zaczac przyjmowac oprocz witamin Prenatal Classic ktore biore kapsulek gold omega 3 firmy "Olimp" przeciez te kwasy tez dobrze wplywaja na rozwoj dzieciatka a ja go ogolnie malo spozywam w jedzeniu,jak sadzicie? Wizyte mam dopiero 23.04 a raczej nie mam mozliwosci dzwonic do gin... Ale wydaje mi się ze to calkowicie bezpieczne a wrecz wskazane przy tak "ubogim" w ryby menu? Jakie jest wasze zdanie? :) Dodam ze nie chce kupowac Prenatal DHA gdzie sa te kwasy,bo kupilam juz opakowanie Classic na 3msc wiec teraz glupota byloby to zmarnowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Ja się czuje tak jak wczoraj i przedwczoraj i 2 dni temu czyli fatalnie :( Ja nie biorę nic oprócz folika mam wizytę 15.04 i gin powiedziała mi, że wtedy pomyślimy nad jakimiś dodatkowymi witaminami. Myślicie, że już powinnam je brać? Co do rybek to nie mam pojęcia, ale możesz kochana raz w tygodniu zjeść rybkę dla swojego szkraba w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zażywam też tylko folik i femibion cllasic...dziewczyny strasznie jestem zła a zarazem jest mi bardzo przykro z powodu mojej teściowej która jest alkoholiczka ,tak szkoda mi mojego męża bo czuję że on przez matkę cierpi i sie zadręcza tym ja ona sobie marnuje życie i martwi się o swojego najmłodszego brata który ma zaledwie 9 lat i jest bardzo przygnębiony z powodu picia matki ,on już przecież rozumie że jest coś nie tak ,widzi swija matkę ciągle na łózku uchlaną i na dodatek w więta zawsze jest najgorzej ,od 4 lat już nie mają świąt ani wielkanocnych ani Bożego Narodzenia,tak mi szkoda całej rodziny ...a najbardziej Wiktorka on teraz w maju będzie mial komunię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polna gruszka- ja zdecydowałam się na badania prenatalne chociaż mam 28 lat ale dla własnego spokoju chcę wiedzieć czy dzidzia jest zdrowa. Lekarz mi ani nie zabraniała ani nie kazał powiedział że decyzja musi należeć do Nas no i zdecydowaliśmy się:-) A w ogolę to byłam dziś u lekarza dostałam skierowanie na badania USR, HBS, toksoplazmoza, różyczka i HCV trochę tego jest... Jutro idę od razu zrobić żeby mieć z głowy. Kolejne zwolnienie dostałam na 2 tygodnie i jakieś zaświadczenie do pracy musiałam zanieść że jestem w ciąży. Lekarz mnie trochę wystraszył że ta opryszczka to jednak jest szkodliwa dla dziecka i strasznie się denerwuje żeby fasolce Naszej nic przez to świństwo się nie stało:-( Przepisał mi maść i tabletki które mam brać aż 10 dni ale chyba z nich zrezygnuje i będę używać tylko maści.Co wy o tym Dziewczynki myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Ja bym się bardziej stosowała do zaleceń lekarza. Skoro dał tabletki to oznacza że ich stosowanie jest mniej szkodliwe dla dziecka niż ich nie stosowanie. Gdyby wystarczyła sama maść, to tabletek by nie przepisywał. Polak ma taką mentalność, że lubi się leczyć sam, a to jest straszne bo większość chorób po prostu u nas w organizmie egzystuje miesiącami. Nie wyleczymy tylko zaleczamy. Akurat dziś jestem na to strasznie uczulona bo moja mama choruje znowu i to tydzień w tydzień. Chora 2 dni, zaczyna jej przechodzić leku już nie bierze i za tydzień znów chora. Już to się ciągnie od jakiś 2 miesięcy. Więc lecz się tak jak zalecił lekarz, a nie po swojemu. :) Bo jak Ci nie przejdzie po samej maści to leczenie się wydłuży, no i bardziej będziesz się obawiać o swojego dzidziusia, bo leczenie dłuższe, bo nowy antybiotyk, bo jeszcze jedna maść itp... Mam nadzieję, że mnie posłuchasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara-w-marzenia dzięki że mi przemówiłaś do rozumu:-) wezmę te tabletki w sumie to dużej dawki nie mam tylko 2xdziennie więc zaryzykuje:-) w zeszłym roku tez miałam opryszczkę i moja pani internistka też mnie tym leczyła tylko że brałam aż 6 dziennie nie będąc w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ;) święta święta i po świętach ;p jakoś nie miałam weny żeby wcześniej napisać . Czuje się dobrze , jedyne objawy to wstawanie o 5 rano:P lekkie zmęczenie i senność w ciągu dnia i bolące piersi. Dziś zaczęłam 10 tydzień. U mnie wiedzą już wszyscy z bliższej famili (chociaż pewnie plotki poszły już dalej) najbliżsi znajomi i ludzie w pracy. Ależ newsa dziś usłyszałam :) najprawdopodobniej moja psiapsióła jest w ciązy:) uwaga po jednej próbie. Okres jej się spoźnia dwa dni. W weekend ma się testować, zobaczymy. To było by jej drugie dzieciątko. Córa ma dwa latka. Fajnie by było bo chodziłybyśmy razem z nią i z jej siostrą z brzuszkami:) z terminami kolejno na sierpień listopad i grudzień/ styczeń ;) mama2013 współczuję bo wiem co to znaczy. W moim środowisku też była taka osoba i strasznie potrafiła uprzykrzyć życie bliskim. co do badań prenatalnych zrobie wywiad przy okazji następnej wizyty bo nie mam pojęcia co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny byłam dzisiaj u lekarza młodzież ma juz 28mm i mam infekcje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dostalam nystatyne. Dzisiaj jest 9t5d . Byłam u lekarza w przychodni i usg znow było przez brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pattina ja biorę Prenatal Classic i folik. Pytałam moją gin czy prócz Prenatalu mogę jeszcze coś brać. Powiedziała, że w nim są wszystkie potrzebne składniki w odpowiedniej dawce i nie mam co przesadzać bo czasami więcej nie znaczy dobrze. Zostałam przy tym co mam:). Możesz zapytać swojego gin przy najbliższej wizycie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez tak zrobie :) Nie ma co przesadzac zaczekam do wizyty ;) Ale mam dzis lenia doslownie nic mi sie nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dzisiaj sie jakoś słabo czuje wczoraj strasznie bolał mnie żąb dzisiaj naszczęście spokuj i w ogóle to wydaje mi sie że brzuszek mam jakiś mniejszy a wizyte mam 12 kwietnia cały czs bym tylko jadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamalistopadowa
hej kobitki! daawno mnie tu nie bylo. w miedzyczasie wyladowalam w szpitalu z krwawieniem, okazalo sie pęknięte naczyńsko na szczęście wszystko z ciążą ok. w pon moja upragniona wizyta u lekarza na usg. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
ojej to sie stresu musiałaś najeść. Ale najważniejsze, że jesteście z dzidzią z nami:) Co tam u was kobietki? Pogoda chyba was sprowokowała do spania c? bo taki tu spokoj dzis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dawno nie pisałam. Faktycznie, pogoda nie dodaje mi energii. Cały dzień mogłabym spać, naprawdę. Co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Cześć ja się dziś dobrze czuję o dziwo :) Robię rosół dla mężulka pięknie wygląda i jeszcze lepiej pachnie :) Ja do ginekologa idę 15 tyli jeszcze długie 10 dni przede mną. Pocieszam się, że to będzie 9 tydzień i będę już dobrze widzieć maleństwo moje malutkie. Koleżanka mi pokazała dziś swoje usg z 9 tygodnia i byłam w szoku, że to aż tak widać i ładna główka i rączki, nóżki :) Nie mogę się już doczekać :) U mnie w mieście straszna pogoda, chlapa, mokry śnieg, ślizgające się auta. Nie mogłam dobrze zaparkować na parkingu. Mam auto na tył napęd i ślizgam się na malutkich górkach gdzie koła poczują lód, masakra.... Dziś zrobiłam też bhcg i było około 84 tyś. chyba to dobry wynik. Robię b żeby być spokojna bo na pierwszej wizycie nie widziałam nic niestety (była bardzo wcześnie przy bhcg ok. 650). Jestem jednak pewna, że niedługo zobaczę wszystko :) Już teraz pewnie nie będzie przyrastać w takich ilościach ale porównując do wcześniejszego wyniku przyrastała co 48h po 100% to chyba dobrze :) Trzymajcie się kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HCG rośnie ;) to i groszek rośnie :) jestem dziś padnięta po pracy, ta pogoda chyba tak na mnie źle wpływa... u nas nic lepiej, pada mokry śnieg brrrrr. Zaczęłam sobie ćwiczyć pilates, bardzo energetyzują mnie te ćwiczenia. Pogrzebałam youtube i znalazłam filmik z instruktorką w ciąży. Jest 5 różnych opcji po 10 min. polecam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Daj link, też chętnie się poruszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Hej, U mnie dzisiaj rozpoczyna się 8tydzień. Ważyłam się dziś rano i narazie 49kg, więc nic nie przytylam. A jak u Was z wagą? Przytylyscie już coś? Dzisiaj nawet dobrze się czuje;) więc postanowiłam mame odwiedzić i objadłam się u niej kanapek z boczkiem pieczonym;) były pyszne, ale jak teraz sobie o nich pomyśle, to mi się niedobrze robi;( jak zwykle, najpierew coś zjem, a potem jak sobie o tym pomyśle, to mnie odrzuca. Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/watch?v=2qo_nCKpTcM to jest pierwsza część, jak mam chęci to przerobie 4 a jak nie mam to 2 :P najbardziej lubie 1 i 4. ja nie miałam większych nudności i nie wymiotowałam, od początku mam apetyt (na moje nieszczęście) .... dwa na plus czyli 64 ! jestem niska i lepiej bedzie mnie przeskoczyć niż obejść :P nie wiem co jest gorsze czy nudności czy ciągły głód ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z wagą dziwnie. Bałam się stanąć na wadze, bo ciągle jestem głodna i coś podjadam. W końcu się odważyłam, a tu... kilogram mniej. Mimo, że wymiotowałam tylko dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznajoma21
Witam Mamuśki I Brzuszki byłam dziś na Usg Okazało się ze nie bedzie mnie z wami na listopad mam termin porodu dopiero na 22 Grudnia maluch sie chce urodzić przed Świętami :) chce na prezenty sie załapac odrazuuu :) Dziś na usg było juz widac malutki kręgosłup oraz serduszko które bije wiec sobie słodko rośniemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Larrwa
Witajcie mamusie, 2 dni temu zrobiłam test i wyskoczyły 2 krechy :) Jutro wizyta u gina więc zobaczymy na kiedy termin. To moja druga ciąża, pierwsza skończyła się cesarką. teraz jestem zaskoczona, bo planowaliśmy z mężem starania na maj/czerwiec. A to juz :) Ale dobrze. Cieszymy się :) Na razie czuję się ok, choć od jakiegoś czasu mam zawroty głowy. Czas pokaże co dalej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Nieznajoma21 to w ktorym jestes tygodniu? Gratuluje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam wczoraj wyniki badan i nie rozumiem wyniku czy ktoś może mi to wytłumaczyć czy jest dobrze czy mam się czegoś obawiać oto wyniki Rubella IgG- 371,7 dodatni >10 Rubella IgM-0,333 ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×