Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Biała_kuleczka_1985 dzięki na pewno spróbuję bo jak narazie to poprawy brak duzo musze tego wypic/zjesc? :D Lisiczka83 niewiem jak to jest z ta toksoplazmoza ale ja mam w karcie ciąży wpisane IgGujemny i IgM ujemny i polozna powiedziala ze u mnie to znaczy ze nie mialam wiec musze sie pilnowac zeby teraz nie podlapac.. A rozyczka mialam IgG dodatni i IgM ujemny wiec nie musze się obawiać. Tyle że moja mama ani ja wogóle nie wiedziałyśmy że miałam różyczkę myślałam że mialam tylko ospę wietrzna ;) Jakich ciekawych rzeczy się w ciąży dowiaduję :):) Pozdrowionka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka2102 Witamy :-) Ja w poprzedniej ciąży korzystałam z usg 3d żeby mieć pamiątkę ale dopiero w zaawansowanej ciąży czyli tak 6msc żeby troszkę bliżej przyjrzeć się synkowi :D Ja bralam Prenatal Classic jeszcze zanim poszlam na wizyte do lekarza ale to dla tego ze w poprzedniej ciąży tez je bralam od samego poczatku i sluzyly mi prawie do konca :-) Jednak zanim sama sobie coś dobierzesz po prostu go zapytaj co o tym sądzi. Nie po wszystkich witaminach musisz się dobrze czuć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka2102 ja korzystam z usg 3d i zdjęcia super :) zarówno miałam na pierwszej wizycie w 9tyg jak i ostatnio w 12 tyg. Ostatnio 4d też robił, żeby pokazać ruchy dziecka, ale na zwykłym ruchy też fajnie widać :) Co do witamin to od 10-11 tyg biorę Falvit Mama. wiara-w-marzenia zamierzasz zakładać firmę będąc jeszcze w ciąży? Też o tym myślałam tym bardziej, że można wtedy dostawać macierzyńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Nie chyba już po ciąży założę jeśli już. Słyszałam, że można mieć duże problemy z ZUSem, a wole się w nic nie wkopać. Co do USG to ja 3d będę miała ale jeszcze nie wiem kiedy. Pani Dr. zapewne będzie wiedziała kiedy będzie odpowiedni moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusinka ja czuje sie roznie, ale jest lepiej niz na poczatku. Duzo odpoczywam i nie przemeczam sie, od okolo 5 tyg jestem na Duphastonie. Mdlosci na szczescie minely ale brak apetytu zostal, schudlam juz 3 kg, no ale mam nadzieje ze w koncu nadrobie ;) Pattina, ja sypalam okolo 1,5 lyzki maki i zalewalam woda, rozmieszalam i wypilam. Przechodzilo zazwyczaj po pierwszym wypiciu, ale jesli to jakies uporczywe to mozesz powtorzyc co 2-3 godz. Mam nadzieje ze pomoze :) Co do witamin to lekarz tez mi nic nie zapisal. Tylko kwas foliowy biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok narazie wypilam roztwor z maki :D nic smacznego :D . Smecte tez mam w domu nawet wczoraj czytalam ulotke ale w koncu sie wycofalam to pierwszy trzymestr i spanikowalam :D:D Zobaczymy co bedzie dalej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do usg 3d to dzis dzwonilam do lekarza to powiedzial ze odpowiedni moment to miedzy 16 a 25 tyg ciazy , wtedy najladniej wszystko widac , ja juz sie nie moge doczekac tego usg a jeszcze musze poczekac z 10 tyg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski :) Ja juz po badaniu, wszystko w jak najlepszym porzadku. Malenstwo rosnie prawidlowo i wierci sie niesamowicie :) :) wyniki badan tez w normie, a myslalam ze bedzie cos nie tak z moczem. Jestem bardzo szczesliwa i uspokojona przede wszystkim :) Pattina jak dolegliwosci? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie dalej nie lepiej co chwila biegam do toalety trudno poproboje jeszcze z maka a jak nie to w poniedzialek do lekarza. Bo chyba do poniedzialku dzidzi nic sie nie stanie...Wogole czy biegunki są bezpieczne w ciazy bo nawet niewiem? Najgorsze ze niewiem czy to z zatrucia czy jakas grypa czy tak po prostu...ale nie wymiotuje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geocha
Witam Wszystkie Listopadowe Mamuśki. dołączam się do Was trochę późno ale byłam wiernym czytelnikiem. Jestem już mamą 4 letniej córeczki, 2 lata temu urodziłam w 22 tc synka któremu serduszko przestało bić 5 tygodni przed porodem.... Dlatego tak długo zwlekałam, bo ciągle się boję, że teraz znowu może być soc nie tak, ale chyba to forum mi trochę pomoże. Mam pytanie do Mamusinki co do lekarza, zastanawiam się nad zmianą bo mam pewne obawy do Pani doktor która prowadzi moją ciążę... Po urodzeniu synka nie miałam wykonanych żadnych badań by poznać przyczynę (prócz histopatologi), czy wiesz jakie dodatkowe badania powinno się wykonać? Dziewczyny a wiecie kiedy robi się badanie na przeciwciała RH?? Niestety z mężem mamy konflikt a do tej pory nie miałam zleconych tych badań, czy to już czas? Jestem obecnie w 10tc Co do określenia terminu porodu przez moja lekarkę tez mam zastrzeżenia, ale to może ja się mylę. Z OM wychodzi 25.11.2013 Z usg wychodzi 27.11.2013 A z daty zapłodnienia (2 lub 4.03) to Gin podałą 4.12.2013... Mam nadzieję że będzie dobrze tym razem. Trzymam za Was wszystkie kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Ja miałam robione przeciwciała z określeniem mojej grupy krwi bo nie miałam nigdzie na papierze więc musiałam zrobić. To było w 8 tygodniu ciaży. Teraz tez jestem w 10 tygodniu :) pozdrawiam i życzę powodzenia tym razem, miejmy nadzieje ze bedzie wszystko dobrze. Wiadomo dlaczego synowi przestało bić serduszko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geocha
Niestety nie wiadomo. Poszłam na usg wraz z mężem i córką, aby zobaczyła swojego braciszka, ale niestety.. Dzidziuś był zbyt malutki by wykonać sekcję , a z badań histo tez nic nie można było wyczytać z racji "przechodzenia w tym stanie 5 tygodni". Jak to lekarze mówią :"czasem się tak zdarza.." Ta ciąża jest pełna obaw,ale również pełna wiary - "wiary w marzenia", które spełnią się w listopadzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. geocha ja mam konflikt z mężem i badanie musze powtórzyć w II i III trymestrze. W I trym miałam badanie hmm zaraz przed założeniem karty ciązy czyli koło 5-6 tyg. a czy przy pierwszym i drugim dziecku był konflikt krwi? (zdarza się że bobas ma krew matki i wtedy ta nie wytwarza przeciwciał )Jeżeli tak to ktoś z lekarzy już powinien na to zwrocić uwagę i zlecić Ci badanie. Z resztą dla świetego spokoju możesz zrbić je prywatnie i poprostu pokazać lekarzowi przy najblizszej wizycie. Ja przy pierwszej wizycie od razu krzyczałam że mamy niezgodne grupy krwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle że wszystkie mamy peeełno obaw , ale trzeba być dobrej myśli;) 6 maja mam badania prenatalne tj. to dokładne usg i już nie mogę się doczekać czy wszystko aby w porządku z dzidzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pattina pij duzo wody, koniecznie. Widze ze to jakas grubsza sprawa z ta biegunka, mąka może nie dac rady, ale na pewno nie zaszkodzi... A mnie cos dzisiaj brzuch boli, rano troche posprzatalam ale od paru godzin leze i wypoczywam. Nie ma co ryzykowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Musiałam zmienić swój termin Troszeczkę uaktualnie kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04,11.............. Bielsko-Biała anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów konopielka91............22lata.......24.11............... mazowieckie aggata..................21 lat.........XX.11................Dąbrowa Górnicza geocha..................29lat..........25.11............. ...Tychy wiara-w-marzenia....24lata.........26.11................Olsztyn natija89................24lat.........27.11.............. ....Słupsk roza1985..............28lat..........06,11............... ...Zawiercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamalistopadowa
hej kochane przyszłe mamusie. Ja niestety straciłam dzieciątko, to już 2 tydzień jak go z nami nie ma. Serduszko przestało bić. To już moje drugie poronienie. w 9 tyg. ciąży ale rozwój zatrzymał się na 6. nie tracę nadziei choć jest chwilami ciężko. jestem w trakcie badań co się stało, że drugi raz ... Codziennie myślę o Was, zaciskam mooocno kciuki i wierzę że Wam się uda :) i mnie też kiedyś. Fajnie się czyta, że któraś była na badaniach i wszystko super :) chyba przestanę tu zaglądać bo wspomnienia powracają, jak czytam, że to już 12 tydzień i u mnie by był. Oj ale trzeba żyć dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi mamalistopadowa... Wytrwałości życzę i trzymam moooocno moooocno kciuki aby się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geocha
Mamalistopadowa bardzo mi przykro, wiem co czujesz.... Popłakałam sie po przeczytaniu Twojego wpisu..... Tak bardzo mi smutno... (*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geocha witaj.. niestety nie odpowiem na Twoje pytanie ponieważ nie miałam robionych żadnych badań po moich 2 poronieniach.. wiem że napewno się jakieś robi, bo mój obecny lekarz był w szoku że nie miałam żadnych badań, że nie znam przyczyny poronień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamalistopadowa bardzo mi przykro nie cierpie czytac takich wiadomosci nie ma nic gorszego niz strata dziecka. Trzymam kciuki za dalsze starania z calej sily!!! U mnie bez poprawy,chyba jutro w trakcie spaceru wdepnę na pogotowie tak dla pewności tylko żeby mi dali 100% pewnosci ze dzidzi nic się nie stanie nie musza mi robic badan niech tylko powiedza co moge wziac,czy moge pic saszetki z elektrolitami zeby się nawodnic no i jak to cholerstwo zwalczyc. Jak myslicie czy aby nie przesadzam? Dobranoc Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Lepiej cos z tym zrobic bo na pewno sie odwodnisz. Ja moze nie szła bym na izbę przyjęć ale na pewno poszlabym na pogotowie. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w mieście mozna iść do lekarza po 18:00 tylko na pogotowie. Mamalistopadowa - bardzo przykro jest czytać mi takie wiadomości. Smutne strasznie. Nie wyobrażam sobie tego jak ja bym sie czuła w takiej sytuacji. Na pewno jest Ci cieżko. Miejmy nadzieje, ze teraz lekarz dobrze Cię poprowadzi i będziesz miała piękne dzieciatko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pattina elektrolity jak najbardziej wskazane, no i tak jak wczesniej pisałam smecta, w pierwszej ciąży miałam jelitówkę, smecta jest bezpieczna nawet w 1 trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszeczkę uaktualnie kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04,11.............. Bielsko-Biała anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów konopielka91............22lata.......24.11............... mazowieckie aggata..................21 lat.........XX.11................Dąbrowa Górnicza geocha..................29lat..........25.11............. ...Tychy wiara-w-marzenia....24lata.........26.11................O lsztyn natija89................24lat.........27.11.............. ....Słupsk roza1985..............28lat..........06,11............... ...Zawiercie Tinnerra.26lat09.11.Trójmiasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszeczkę uaktualnie kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04,11.............. Bielsko-Biała anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów konopielka91............22lata.......24.11............... mazowieckie aggata..................21 lat.........XX.11................Dąbrowa Górnicza geocha..................29lat..........25.11............. ...Tychy wiara-w-marzenia....24lata.........26.11................O lsztyn natija89................24lat.........27.11.............. ....Słupsk roza1985..............28lat..........06,11............... ...Zawiercie Tinnerra...26lat09.11Trójmiasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×