Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Hej dziewczyny! Jestem na początku 16 tygodnia ( 2 ciąża ) i już od tygodnia czuję maleństwo. Nie są to regularne ruchy, był nawet dzień że nic nie czułam i oczywiście juz się bałam. Maluch wierci się, czasami zrobi fikołka lub kopnie i to jest najbardziej rozpoznawalny ruch. Czekam już na regularne kopniaki, to już niedługo :-) A cha poza tym mam łożysko na ścianie przedniej i to wpływa na mniejszą intensywność odczuwania ruchów tak małego dzidziusia. No ale dziewczyny już co raz częściej i mocniej będą dzieciaki dawać nam o sobie znać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wam zazdroszcze dziewczyny :) ja jeszcze nic nie czuje, no ale pewnie jeszcze za wszczesnie :) za to mecza mnie straszne bole glowy :( aj, pozdrowionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja sobie wlasnie w kapie licze te tygpdnie mam termin na 7 listopad wszystko to mam namieszane wg tego to mam juz 15 tydzien :) moze lada dzien tez jakies pierwsze ruchy poczuje:) ale mam nadwage to prwnie dlatego jeszcze nic....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Sorki za błędy ale z telefonu pisze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ruchy czuję od 11-12 tygodnia, ale z bliźniakami to tak ponoć jest, czasami też są dni że mam wrażenie że nic się nie ruszają, ale dlatego pewnie że są to ruchy "motylkowe" jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja figura po pierwszej ciąży pozostawiala wiele do zyczenia ale nadwagi nie mam moze dlatego tak wczesnie odczuwam pierwsze ruchy pozatym mam lozysko sciana tylnia lekko ku dnie macicy niewiem czy to ma jakis wplyw,no i nie mam tylozgiecia macicy co pewnie moze się przyczyniac do pozniejszego odczuwania ruchów. Ale kobietki są plusy i minusy tutaj ruchy z jednej strony fajnie ale z drugiej to czasem mam takie bole plecow ze wydaje mi się ze jak się porusze to mnie sparalizuje : / tak samo bole glowy dzis leje okropnie,cisnienie poszlo w dol i glowa mi po prostu peka :/ :( Ale za to zaraz bede wcinac truskawki ze smietana i cukrem :P Pychota :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Patinna smaka mi robisz na truskawki mniammm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pattina, bóle głowy masakra, przed ciążą miałam migreny, teraz jak się zdarzą to po prostu najchetniej bym zasnęła i się nie obudziła... Kręgosłup też mnie boli, czasami z łóżka wstać nie mogę.. a truskawki, no zjadłabym też ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooolimpia88
Pattina dziękuje za miłe słowa :) Staram się nie zadręczać. Jutro jade na badania prenatalne,zobaczymy. Pozdrawiam wszystkie kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Dziewczyny bierzecie Duphaston bo ja 2 razy dziennie ciekawe kiedy lekarz mi to odstawi bo raz ze ten lek drogi na miesiac 117 zł a mam jeszcze jakiegos krwiaczka i e sumie nie wiem co dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubek74 pewnie lekarz będzie Ci kazał brac, dopóki krwiak się nie wchłonie. Ja miałam bardzo dużą torbiel 8 cm na lewym jajniku i brałam luteinę. Po 4 tygodniach torbiel zmniejszyła mi się do 3,5 cm i lekarz kazał mi skończyć brać luteinę (tą co mi została ) i tyle. Teraz jestem w 16 tygodniu i jest ok. Będzie dobrze, nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubek74 pewnie lekarz będzie Ci kazał brac, dopóki krwiak się nie wchłonie. Ja miałam bardzo dużą torbiel 8 cm na lewym jajniku i brałam luteinę. Po 4 tygodniach torbiel zmniejszyła mi się do 3,5 cm i lekarz kazał mi skończyć brać luteinę (tą co mi została ) i tyle. Teraz jestem w 16 tygodniu i jest ok. Będzie dobrze, nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuśki:) chciałabym dołączyć do was;) ja jestem obecnie w 16 tc a mój termin to 2 listopada także jeszcze dlugi czas do rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Hej, Ja biore luteine 2 razy dziennie po 2 tabletki z powodu plamien, ktore mialam na poczatku. I tez zastanawiam sie do kiedy mam ja brac...zapytam lekarza na wizycie w piatek. A we wtorek usg. Odliczam dni;) Dzisiaj caly dzien odpoczywam po wczorajszym weselu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek74 - ja brałam ten lek jak mialam lekkie plamienia w 7 tc ale mialam wybrac tylko jedno opakowanie takze 2 razy dziennie ale nie martw sie lek napewno pomoze i nie zaszkodzi dzidzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny i chciałabym Wam sie pochwalic ze dzisiaj pierwszy raz poczulam swoją kruszynke to jest cos nie do opisania! naprawde;) az sie popłakałam teraz nic nie czuje a chcialabym znowu to poczuc to moja pierwsza ciaza takze wszystko jest takie nowe:) jestem mega szczesliwa! Wam dziewczyny takze zycze jak najszybciej poczuc swojego dzieciaczka uczucie warte wszystkiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Margerita79 lekarz mowil ze to krwiaczek to pewnie nie duże dziekuje ci za info:) mam nadzieje ze bedzie ok dzis jest taka kiepska pogoda ze nerwy zlapalam i rodzince sie oberwalo ale jakoś to zalagodzilam bo sie zorjetowalam ze to hormony winne a nie oni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore duphaston od dnia testu 3x1 ze wgledu na plamienia. I też jestem ciekawa do kiedy będę go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem na Duphastonie od okolo 5 tyg z powodu plamien i bólu brzucha i szczerze to juz chcialabym go odstawic. Moze na nastepnej wizycie uslysze dobre wiesci... A mnie od tygodnia meczy ból glowy :( dzien w dzien. Ale zauwazylam ze troche pomaga swieze powietrze i spacery, choc na krotko bo w domu ból powraca. No i do tego ciagniecie w dole brzucha, wy tez tak macie? Wydaje mi sie ze to macica sie rozrasta po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też męczą bóle głowy, z reguły pomaga mi sen. Czasem muszę się ratować paracetamolem. Mnie może nie ciągnie, tyle co czasem zakłuje. Raz z prawej, raz z lewej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem na Duphastonie 2x1 od okolo 5 tyg z powodu plamien i bólu brzucha i tez mam nadzieje ze mi go w koncu gin odstawi. dziubek74 ja za Duphaston place 60 zl za dwa opakowania. Od tygodnia boli mnie glowa, codziennie i do tego brzuch jakby sie rozciagal. Nie jest to zbyt przyjemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Witam o poranku:) tu we Wroclawiu pewnie sa takie ceny 20szt. 39 zł. No ale czego sie nie robi dla malenstwa ja tez ten lek biore od poczatku. Dzis super spalam raz tylko wstawalam do toalety. W ciągu dnia czesto siusiu;) Miłego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Biała _kuleczka nie wiem tu we Wrocku sa takue ceny 1opakawanie 20 Szt 39 zł. no ale. czego nie robi sie dla dzidziusia:) Milego dnia życzę bez bulu głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia81go
Witam Dziubek 74 ja mam termin wyznaczony na 14.11. I jestem tez z nadwaga niestety... Od paru dni sie martwie,czytam tu jak dziewczyny czuja ruchy swego malenstwa,a ja... ? A ja sie boje,ze nie czuje nic... Powinno mi juz twardniec podbrzudze? Jak to jest u Ciebie? Ja pare dni temu jeszcze czulam,ze cos(przepraszam,za okreslenie)mam w brzuszku,ale od kilku dni nic nie czuje i sie zamartwiam..Brzuch miekki... A moze ktos jeszcze mi napisze o tym co czuje? Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Asiu mimo że. to nie moja pierwsza ciąża. to jeszcze nie czuje brzuszek mam spory ale ja bym sie nie martwila szczuple dziewczyny czuja ruchy wczesniej a my musimy poczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja mam termin na 11.11 i tez nic nie czuje jeszcze. To moja pierwsza ciaza. Brzuch jednak mam dosc twardy a od srodka czuje ciagniecie, czasami dosc bolesne i tez sie martwie czy wszystko ok. Ale nie ma co panikowac, na pewno wszystko bedzie dobrze i wkrotce i my poczujemy nasze malenstwa :) Dziubek74 ja jestem z mniejszej miejscowosci pewnie dlatego takie roznice w cenach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jest jeszcze dość wczesnie na ruchy bobasa, teraz niektóre z dziewczyn odczuwają delikatne ruchy jak to ktoraś z mam określiłą motylkowe. Ja czułam malucha dwa razy, raz jak się mocno skuliłam przy schylaniu (musiałam go za mocno zgnieść) i raz jak sie bałam burzy wtedy bardzo mocno sie rozpychał bo bał się razem ze mną. Było to takie delikatne muskanie, nic w stylu porządnego kopniaka. Mam nadwagę , w tej chwili przy 158 cm mam 65 kg ... od początku przybyło mi 3 kg, 15 tydz. Wiem że niektore dziewczyny odczuwają ruchy około 20-22 tyg. Każda jest inna. Mój brzusio rano jest mały i miekki, pod wieczór jest największy i najbardziej twardy,ale jeszcze nie jest jakoś mega widoczny. Moja przyjaciółka jest teraz w 11 tyg i ma wiekszy brzuszek niż ja. Jest po cesarce i bardzo szybko ją wybiło do przodu, pewnie przez osłabione mięsnie. Także na to tez nie ma reguły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ruchów naszych szkrabów to każda ciążą, mama, dziecko jest inne.. i nie ma się co porównywać.. brak ruchów płodu może nie pokoic z tego co czytałam po 22 tygodniu.. ja przy pierwszej ciąży pierwsze muśnięcie poczułam ok 16,17 tyg i kiedy powiedziałam o tym lekarzowi powiedział że to chyba jeszcze nie to.. choć ja byłam pewna :) teraz 2, 3 razy poczułam szkraba.. ale nie są to ruchy regularne.. także jeszcze trochę poczekam na tzw. kopniaki.. co do brzuszków w pierwszej ciąży brzuch dopiero zaczął mi rosnąć ok 6 miesiąca.. wcześniej był niezauważalny.. teraz już większość ludzi zauważa brzuszek i gratuluje.. dziś mam wizyte u gin.. i badania prenatalne.. boje sie strasznie do tego stopnia że od samego rana mnie mdli.. wczoraj ktoś tu wspominał coś o truskawkach.. dziś jak tylko wstałam od razu poleciałam po nie do sklepu :) już sie nie mogę doczekać czereśni.. mniam... pozdrawiam mamuśki.. 3majcie za mnie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Mamuska bedzie dobrze trzymam kciuki :) Ja do genetyka sie zarejstrowalam nialam skierowanie ale to tak profilaktycznie od lekarza który robił mi usg prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×