Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość JA-79
teraz już czuję się ok,pierwsze 3mce tragedia,nic tylko mdłości i senność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA-79
hm,powieliłam swój post,coś kafe szwankuje i z opoznieniem posty się wczytują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już po.. wszystko pięknie ładnie :) tylko mała tak jak na poprzednim USG obrócona plecami :)wstydliwa - po mamusi :) lekarz walczył żeby choć na chwile się obróciła.. tak tak.. będę miała na 90% córeczkę :) dwie dobre wiadomości u mnie badanie prenatalne 200 zł+ test podwójny 150.. robiłam to i to.. następna wizyta 3 czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Mamusinka:) gratuluje :) fajnie ze dziewuszka ja juz bym chciała tez wiedziec co tam nosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusinka ale Ci zazdroszę że juz znasz płeć u nas pewnie dopiero za miesiąc bo na zwykłym usg dopiero pewnie koło 5 miesiąca będzie coś widać....Super gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dopadają bóle brzucha czasami weczorami, choć kiedyś to prawie chodzić nie mogła, ale następnego dnia miałam wizytę u lekarza i okazało się że wszystko jest dobrze, wydaje mi się że tozależy od aktywności fizycznej w ciągu dnia bo 2 tyg temu z mężem i córeczką zmieniliśmy mieszkanie i wiadomo człowiek próbuje sie oszczędzać, ale tu przesunie pódło tu podniesie torbę i potem brzuch na wieczór boli. Czasami wiem że też trudno odróżnić bo mnie w ciąży zarówno pierwszej jak i drugiej bardzo brzuch boli jak nie mogę się wypróżnić, ale gruszki działają cuda. Chciałam was zapytać dziewczyny czy pijecie kawę, ja przez pierwsze okresy nie mogłam patrzeć na kawę, bo mnie odpychała, a teraz jak rano nie wypiję to ziewam przez cały dzień, chyba że macie jakiś inny sposób na pobudzenie się w zdrowszy sposób:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja pije są dozwolone 2 filizanki dziennie ale ja pije 1 jak nie pomaga to druga z mlekiem i cukrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawe sypaną odstawiłam w pierwszej ciąży po prostu mi przestała smakować przeszłam na rozpuszczalną i taką pije do teraz... Dwa razy dziennie rano i popoludniu z mleczkiem czasem tylko jedną dziennie zależy od dnia ale dwóch nie przekraczam :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie moge sobie odmowic kawki, chociaz nie pije codziennie, to raz na jakis czas slabą, rozpuszczalną musze wypic. Jestescie pewne ze codzienne picie kawy nie szkodzi? Nie biore jeszcze witamin i boje sie zeby sobie nie wyplukac za bardzo magnezu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije dwa kubki z jednej łyzeczki z mlekiem i z cukrem, zamiennie z herbata. jak jest mega słaby dzień to zrobie sobie trzecią maleńką z połowy łyżeczki, ale piję rozpuszczalną.mam bardzo niskie cisnienie, dziś rano padł rekord 97/50. Po kawie było od razu lepiej. Bez kawy do sniadania nie ide do łazienki, przez dwa tyg na poczatku nie mogłam zdzierżyć kawy i była masakra z wyproznianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie raczej sie nie boje bo konsultowalam z lekarzem... :-) Ale z magnezem mam problemy i musze go brac nawet nie bedac w ciazy oprocz witamin bo mialam strasznie nieprzyjemne kolatania serca wlasnie przez wypijanie duzych ilosci kawy (kiedys pilam 5-6 parzonych dziennie) teraz mimo ze pije tylko rozpuszczalna i duzo duzo mniej to i tak czasem się zdarza a to naprawdę nic przyjemnego : / :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiscie tak jak mowi daria,przy moim cisnieniu 90/60 to bez kawy w pochmurne dni bywa ciężko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bierzecie jakiś magnez, bo ja chyba będę musiała zakupić bo mam co kilka dni skurcze nóg, podobno Asmag jest bezpieczny, na razie nie biorę żadnych suplementów diety a wy już coś pijecie jakieś witaminki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bierzecie jakiś magnez, bo ja chyba będę musiała zakupić bo mam co kilka dni skurcze nóg, podobno Asmag jest bezpieczny, na razie nie biorę żadnych suplementów diety a wy już coś pijecie jakieś witaminki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska_mama
dzeiwczyny w ktorym tygodniu dowiedzialyscie sie jakiej plci jest wasze dziecko, chodzi mi o skonczone tygodnie, ja jestem w 13 ei za 2 tyg mam wizyte , to druga ciaza i ciekawa jestem czy lekarz cos zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA-79
piję jedną kawę dziennie,rozpuszczalną,z mlekiem.witaminy biorę co dzień,więc juz dodatkowo nic nie łykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA-79
ciekawska mama,ja w zeszłym tyg mialam badanie-usg genetyczne,to 13 tydz,i lekarz mi powiedzial ze jest to chlopczyk...ale poczekam do nast usg,bo moze to za wcześnie by określić płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA-79
drogie mamy,a jak u Was jest z L4?czylekarz wypisuje bez protestow?ja pierwsza ciaze poroniłam w 12 tyg,potem urodziłam syna,z wadą serca-miał ubytki miedzykomorowe ,w tej ciąży,na poczatku miałam plamienia,przyjmowałam duphaston,do tego mdłości,wymioty,i ta senność,mogłabym spać na stojąco...moj lekarz dawał mi l4,ale ostatnio nie bardzo chce wypisac,pracuję w handlu,na zmianach 8lub12godz,muszę się nadzwigac i zwyczajnie sie boję wrocic do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja od poczatku ns L4 na poczatku nie chcal wypisac ale powiedziam że mam prace na kasie to dał a potem bez problemów wypisywał . Zawsze lekarza zmienić mozna:) A L4 Mozna miec całą ciaze 100% platne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
moj lekarz sam zaproponowal zwolnienie jak tylko bylam potwierdzic ciążę. skorzystalam na 3 tygodnie i teraz pracuje bo czuje sie dobrze. w Twoim przypadku poszlabym na zwolnienie i odpoczywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi z początku też za bardzo nie chciał dać. Później, jak go poprosiłam to dał bez problemu. Za każdym razem jak chodzę to wystawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jeżeli chodzi o magnez to ja miałam zapisany przez lekarza Chela mag B6 mama - 2 X dziennie po 1 tab. byłam na zwolnieniu lekarskim 25 dni, teraz pracuję ale jak będę już chciała iść na zwolnienie to mam powiedzieć lekarzowi i bez problemu wypisze i będzie wypisywał do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Dawno mnie nie było nie miałam czasu włączyc kompa przy tak pięknej pogodzie, teraz gdy sie popsuła moge sie poudzielać. Ja tez pije jedna kawe dziennie, ale rozpuszczalną i z mleczkiem i obowiązkowo coś słodkiego:) Mój lekarz bez problemu wystawia L4, gdy byłam potwierdzic ciąże chciał mi juz dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA-79 wydaje, mi sie że w Twoim przypadku nie powinien Ci lekarz robić problemów, tym bardziej że juz raz poroniłaś, a pracę masz ciężką, nie ma co ryzykować, może popytaj swoich znajomych o polecenie innego lekarza, jeśli ten ma Ci robić problemy. Powiem Ci że ja specjalnie wybrałam tego lekarza, bo jak byłam w poprzedniej ciązy i byłam w ośrodku z wysoką temperaturą i ledwo stałam na nogach to gin nie chciała mi dac L4 bo powiedziała że nie ma potrzeby. A może lekarz po prostu nie jest do końca świadomy Twojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moim lekarzem nie bylo problemu, od kiedy potwierdzil ciaze pytal czy chce pojsc na zwolnienie, przez te moje plamienia na poczatku i ból brzucha. Ale ja sie dobrze czulam a plamienie szybko ustalo, wiec pracuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ginekolog nie widząc jeszcze pecherzyka ciazowego tylko znając wynik bety pytała czy zwolnienie z pracy wypisać. To dopiero byłam w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kulka
Mój lekarz też przy każdej wizycie pyta, czy chcę iść już na zwolnienie. Ale skoro wszystko jest ok, ja się dobrze czuję, a w pracy nie noszę ciężarów, to dlaczego miałabym brać L-4? Wydaje mi się, że L-4 od samego początku ciąży, jeżeli praca nie zagraża mamie lub dziecku, to przesada i zwykłe oszustwo. A w wielu przypadkach kobiety wykorzystują to, aby mieć dodatkowy, 9 -miesięczny urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszka38
dzielna kulka zgadzam się z Tobą. ciąża to przecież nie choroba. ale idą Twoim tokiem myślenia skoro nic nie zagraża ani matce ani dziecku to nie L4 jest oszustwem, to przepuszczanie kobiet w ciązy w kolejkach też jest oszustwem...no tak, ciąża to nie choroba. wiec skoro uważasz że l4 9 mc w sytuacji gdy wszystko jest ok jest oszustwem, to przepuszczanie kobiet w ciąży również....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kulka
Nie, oczywiście, ze nie uważam, ze przepuszczanie kobiet w ciąży jest oszustwem. To jest kwestia ludzkiej życzliwości - i myślę, ze wszystkich powinno być na taką ludzką życzliwość stać :) Myślę, ze to są dwie różne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszka38
nie uważam żeby to były dwie różne sprawy.... a co do przepuszczana jak sama napisałaś - ciąża to nie choroba, więc o co chodzi ?? drażnią mnie takie wypowiedzi "l4 calą ciążę to oszusztwo ale przepuszczanie kobiet już nie". Albo tak albo tak. Tragedia. skoro wg Ciebie kobieta w ciąży ma pracować to i postoi w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×