Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

ja też chodze prywatnie do gina i badania tez robię prywatnie.u mnie wyszło że nie mam przeciwciał czy to dobry wynik czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chodze prywatnie a badanie na grupe krwii kosztowalo u mnie 37 zl! Masakra jakas... Teraz tez dostalam skierowania na badania: HBS i UDRL Wiecie co to takiego? Wiem tylko ze to badanie krwii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja krwi nie robiłam bo mam wyniki z poprzedniej ciąży a grupa krwi raczej się nie zmienia ;-)) Ja mam wszystkie wyniki na NFZ dopiero teraz ostatniego idę prywatnie ale tylko na to wyczekiwane usg : / a do gin prowadzącego wizyta 5.06 choć wcale mi się nie uśmiecha do niego chodzić po tym ostatnim nazwijmy to szumnie "usg" : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara-w-marzenia ja zrobiłam tak samo jak ty :) Poszłam do rodzinnego żeby mi dał skierowanie, ale u mnie się nie zgodził. Stwierdził, że muszę to zrobić jednak odpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam rozmiar biustu C a teraz mam E, Jestem sama w szoku bo nie pamiętam żeby w pierwszej ciąży aż tak mi piersi urosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_kuleczka_1985 wiem że VDRL to badanie na kiłę czy coś takiego. Bada się czy istnieją przeciwciała czy coś takiego. Robi się na początku ciąży i tuż przez porodem. Ja już właśnie miałam takie robione. A to drugie to chyba za zapalenie wątroby. Ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HBS wirus zapalenia wątroby tak mi sie wydaje a VDRL kiła. Już tez miałam robione te badania. Dzisiaj miałam zachciewajke obiadową - tarta z łososia i mozzarelli :) właśnie mi ślinka cieknie jak się patrze w piekarnik :) :) :) kurcze widze ze kilka mam sie do nas nie odzywa, m.in ajek, a przeciez były mocno aktywne od samego poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Ja robilam badanie na grupe krwi w nfz, ale powiedzieli mi, ze musze zaplacic 25zl. Nie wiem czemu. Wszystkie inne badania byly za darmoszke, tylko za to jedno musialam placic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinneraa to nic, tylko pozazdrościć :) Mi się zdaje że u mnie piersi są bez zmian, choć mój M uważa że urosły. Jeszcze bielizny nie muszę zmieniać. A że zawsze byłam 'płaska" to już bym chciała żeby trochę urosły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja mialam wszystkie badania na fundusz to zależy. od tego na jakie badania. jest kontrakt podpisany z nfz. Ja od paru dni czuje ruchy sa delikatne przesuniecia laskotania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsEvil
No właśnie ani w szpitalu ani w przychodni do której się przepisałam mi nie dali. Odebrałam badania i oddałam lekarzowi, dopiero ostatnio poinformowal mnie że muszę gr. krwi zrobić. Znaczy wiem, że mam minusowąi że razem z partnerem mamy konflikt. Lekarz powiedział, że nie ma powodu do strachu bo to 1 ciąża i organizm nie ma jeszcze wytworzonych przeciwciał. Nigdy nie poroniłam ani nic, a to dopiero przy kontakcie krwi (np. przy porodzie) dochodzi do tworzenia przeciwciał. No ale fakt faktem badania zrobić trzeba. U mnie koszt to 50 zł :) no i nie mogę się dzisiejszego USG doczekać :P chyba zakwitne do tej 18stej- od rana nie myślę o niczym innym heh. A co do piersi to przed ciążą nosiłam D, teraz kupiłam miseczkę o rozmiar większą. Dobrze,że piersi już nie bolą bo byłam cholernie nie dotykalska przez ostatnie miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala_kuleczka_1985 chyba można bo Pattina wyżej pisała że wszystkie badania na NFZ robiła. A są to badania zdaje mi się obowiązkowe w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
dziewczyny ja juz wrocilam od mojego gina iii...wszystko ok;) zwiekszyla mi tylko dawki lekow i przyznala sie ze sama byla przestraszona moim telefonem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadddd
dddd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsEvil
Wszystkie badania krwi i moczu powinny być bezpłatne.. Hiv, hcv, rozyczka, tokso itd.. juz nie pamietam a lekarz mi moje zabrała. I jeszcze jedno, też miałyście podwyższoną różyczkę IGG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy tyle, że przechodziłaś różyczkę w przeszłości. Ja nawet nie robiłam różyczki bo też chorowałam na nią jak byłam mała i prowadząca uznała, że w takim wypadku nie ma sensu robić tego badania. U mnie jak byłam u ginekologa na nfz zapytać czy wypisze mi skierowanie na badania jeśli się zapiszę do niego na wizytę to mi powiedział, że tak, ale nie na tokso. Moje koleżanki też nie dostały skierowania na tokso u mnie w mieście. Lekarze sknery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsEvil
To widać w różnych miastach jest inaczej.. No wystraszyłam się, bo jak ozywiście tesciowa zaczeła je czytać to wpadła w panike :P tak samo był strach z tokso bo mamy 5 kotów i wiadomo.. Ale na szczęście wszystko jest okej. Ja sie przepisałam bo kazali mi 70km na usg jezdzic ^^ mialam miec 24 kwietnia a tydzien przed usg do mnie zadzwonili ze mam jechac do innego miasta wiec podziekowałam. Co prawda wyboru wielkiego nie mam bo tylko jedna przychodnia w grę wchodziła ale tu przynajmniej wszystko jest praktycznie z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to super, dopytam jeszcze w laboratorium co i jak... Laura.laura dzieki ;) Natija super ze wszystko dobrze! Czasami wiecej sie stresu najemy niz to wszystko warte, no ale wiadomo ze kazda martwi sie o swojego bobasa. :) A ja zaraz biore kijki i w droge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_kuleczka_1985 tak,tak wszystko miałam z NFZ i za ani jedno nie musiałam płacić przynajmniej tyle mi się lekarz przysłużył ;-) Tokso też miałam ale może dlatego że przychodnia do której chodzę ma kontrakt na wszystkie badania dla ciężarnych z NFZ. Najgorsza będzie ta glukoza cholerna przy obciążeniu to jest dopiero ohydztwo sam cukier aż mdli fuuu... :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
dziewczyny za badania krwi ostatnio zaplacilam 200 zl;/ tokso hiv tarczyca itp. u mnie z kolei panstwowo mozna bylo zrobic grupe krwi i glukoze poczatkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie picie glukozy to katastrofa..choć dużo w poprzedniej ciąży wymiotowalam to po wypiciu glukozy nic się nie działo.. słyszałam że dziewczyny często dodają sobie do tego cytryny, że ponoć bardziej znośne , a nie ma wpływu na wynik badania.. jednak ja bardziej niż glukozy obawiam się moich badań kontrolnych w Centrum Onkologi w lipcu.. badanie wątroby, czyli na czczo.. do 9 a ja jak wstane i nic nie zjem to jestem nie do życia i non stop wymiotuje.. tzn szarpie mi żołądkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsEvil
Widać pod jak ''dobrą'' opieką są matki w tym kraju, ale co zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×