Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

ja również miałam plamienia, ale brązowe. Dzwoniłam do gin, kazał wziąć no spe + duphaston i leżeć. Wizytę miałam za 2 dni. Jak poszłam okazało się, że wszystko ok. A takie plamienia po prostu mogą występować, taki urok mojej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraj się dodzwonić do swojej prowadzącej. Luteina powinna pomóc. Bo z tego co kojarzę to brązowy śluz jest oznaką niedoboru progesteronu. W ciąży progesteron jest bardzo ważny. Ja bym tego nie bagatelizowała. Dodzwoń się do ginekolog, a jak Ci się nie uda to idź na pogotowie. Powiedz, że nie możesz się skontaktować ze swoją prowadzącą i że dostałaś brązowego plamienia. Na pewno Cię przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie rozłożyło, też mam zapalenie górnych dróg oddechowych przy czym wymioty się nasilają, dostałam antybiotyk i mam nadzieję że szybko pomoże :( czuję się fatalnie i zazdroszczę tym którzy czują się świetnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
kurcze denerwuje sie bo juz i tak jestem na luteinie przez bole brzucha a teraz jeszcze to;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i Pani doktor stwierdziła, że mojej ciąży nie widać, że jest w szoku bo jak te bliźniaki się tam mieszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i Pani doktor stwierdziła, że mojej ciąży nie widać, że jest w szoku bo jak te bliźniaki się tam mieszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natija89 jak masz możliwość, to idź do lekarza. lepiej dmuchać na zimne! Może to nic takiego ale lepiej sprawdzić. Który to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natija89 jak nie dodzwonisz się do swojej gin to jedź na pogotowie. U mnie brązowe plamienie nie oznaczało braku progesteronu, więc przyczyn może być wiele. Ale nie denerwuj się też na zapas. Może to nic groźnego ? Tinneraa życzę szybkiego powrotu do zdrowia :):) Mam nadzieję że szybko się wykurujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natija89 zgadzam się z poprzedniczką. Jak się nie dodzwonisz, to idź nawet na pogotowie! Nie panikuj ale lepiej się upewnić, że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natija89 zgadzam się z poprzedniczką. Jak się nie dodzwonisz, to idź nawet na pogotowie! Nie panikuj ale lepiej się upewnić, że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
u mnie 13 tydzien...pechowy. oddzwonila moja pani doktor kazala mi zwiekszyc dawke luteiny, brac nospe, lezec i czekac. jezeeli sie uspokoi to widzimy sie w pon na wizycie jezeli wystapi krwawienie to jak najszybciej jechac na pogotowie. takze czekam.ale jestem juz spokojniejsza bo powiedziala mi ze nawet jakbym teraz pojechala na pogotowie to podaliby mi to samo co juz przyjmuje bo na tym etapie nic innego nie moga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natija89 dobrze że się dodzwoniłaś. Leż, wypoczywaj i nie stresuj się, choć wiem że nie jest to łatwe. Mam nadzieję, że to nic poważnego i wszystko będzie ok :) Ja też muszę czekać na swojego gin kilka dni, a martwię się czy po tej kolce wszystko ok, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Będzie dobrze :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natija bedzie dobrze, mi tez sie zdarzylo plamienie w 12 tyg. Pojechalam wtedy na pogotowie bo juz bralam Duphaston, lekarz kazal tylko zwiekszyc dawke i odpoczywac a z malenstwem okazalo sie wszystko dobrze. Takze nie denerwuj sie na zapas i wypoczywaj duzo :) Co do ciazowych rzeczy to ja codziennie chodze w leginsach, bo jeansy jakos mnie cisna i sa nie wygodne. Na pewno wybiore sie zobaczyc co tam za mode szykuje Lidl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kulka
Jeśli chodzi o brzuszek, to ja już też mam dość widoczny. Na wadze tylko 2 kilko do przodu, trochę mnie to dziwi przy takim brzuszku. A spodnie ciążowe nosze już od około miesiąca, bardzo szybko przestałam się dopinać w swoje Jeansy. Warto pochodzić po second handach - ja np kupiłam świetne białe spodnie 3/4 za 7,5 zł :) Jak nowe :) Pozdrawiam PS. Natija89, trzymaj się i staraj się wypoczywać i zrelaksować - na pewno wszystko będzie ok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pomysł. Na innym topiku mamy z dziewczynami pocztę na którą wrzucamy fotki swoich dzieci, albo nowych nabytków w postaci mebli dla dziecka i brzuchy, jakieś usg. Może my też będziemy miały taką pocztę tak, żebyśmy mogły się jeszcze bardziej poznać i pochwalić? Założyłam ją przed chwilą. Jak ktoś będzie chciał dołączyć do poczty to niech napisze maila na mamyna.kafeterii@o2.pl Wtedy odeślę hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Natija89 ja też miałam chyba dwa razy z tego co pamiętam taki brunatny śluz, u mnie trwało to np pół dnia, a potem wszystko wracało do normy. Lekarz kazał mi dalej brać luteinę i leżeć i przechodziło, ale denerwowałam się przy tym bardzo. Na pewno wszystko będzie dobrze, tylko leż koniecznie!!! Byłam dziś na wizycie u ginki, pytałam czy mam dalej brać folik skoro biorę też witaminy prenatal DHA? Powiedziała, że właściwie to już nie muszę go brać, ale ponieważ jak się okazało mam zapas kwasu foliowego jeszcze na dwa miesiące, to stwierdziłam, że go wybiorę do końca - w końcu przed ciążą go nie brałam, to teraz nadrobię:) Kupiłam sobie dzisiaj oliwkę w żelu do smarowania. Będę jej używać po kąpieli. Czy któraś z Was używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
natija89 trzymaj się i oszczedzaj. Ja znów. u siebie zauwazylan jak po zakupach lub po wusilku fizycznym takie mimimalne brudzenia jak odpoczne poleze to jest ok moze ten krwiaczek sie jeszcze nie wchlonoł za tydzień w piatek mam wizyte...zobaczymy co lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Wiara-w marzenia cudny brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiara w marzenia dobry pomysl z ta skrzynka :) Mloda przyszla mama, ja tez smaruje sie oliwka, brzucho jest mieciutki i przyjemny w dotyku, a ostatnio zauwazylam ze mniej swedzi rozciagajaca sie skóra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tej ciąży na szczęscie nie mam ale w poprzedniej drobne mialam na szczescie obeszlo się bez luteiny bo to byly tylko plamienia jak zarodek się zagniezdzal ale tez uwazam zeby zadnego nie ignorowac i probowac nie siac paniki tylko kontaktowac się z ginka :-) Jezeli chodzi o ciuchy to ja tez preferuje legginsy bo jeansy "uwierają" choć na wadze spadek :-D Co do second hand'ow to ja tez dostalam spodnie czarne z serii H&M Mama Z super pasem nawet na duzy brzuszek i przede wszystkim super wygodne za 15zl wiec czasem na prawde warto się rozejrzeć :-) Wiara-w-marzenia i Daria872 super brzuszki! A poczta to świetny pomysł też już czytalam na wielu tematach o takiej :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też smaruje się oluwka a gdy mi się nie chce ciapac to balsamem na postępy z perfekta. A w spodniach ciazowych chodzę od dawna w spodniach sprzed ciąży się nie dopne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pattina jaki już widoczny brzuszek:))))))) ja smaruje sie albo zwykłą oliwką albo olejkiem z Rossmana z serii rossmanowskiej biało fioletowa buteleczka z brzuszkiem na zdjeciu. Olejek jest mniej tłusty i smaruje sie nim normalnie wciągu dnia bo nie brudzi mocno ubrań. Pierwszy raz odczułam dziś kiepski efekt słońca tj, pochodziłam trochę w słonku na działce i czułam sie po tym fatalnie, schowałam sie w cień i zostałam tam do końca pobytu. Zawroty głowy, ból głowy i baaaardzo złe ogolne samopoczucie, a kiedyś -- mogłam godzinami leżeć na słonku a teraz ... czego sie nie robi dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajny pomysł z tą pocztą :) Fajne brzuszki dziewczyny :) Pattina synek też super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura Ty tez jeszcze ten brzuszek masz taki delikatny :) ale fajnie. Widzę, ze juz wszystkie do przodu gnaja:) nie długo jak będziemy stały to stopy nam sie za brzuchem schowaja :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara-w-marzenia a powiem Ci że to dopiero końcówka 3 mc, a ja już na spacerkach zadyszki łapię :) Wczoraj u mnie było 25 stopni, zrobiłam 10 min spacer z pieskiem i wróciłam cała mokra :O Co to będzie za kilka miesięcy :) Moja siostra w 9mc miała gigantyczny brzusio. Ledwo stała :p Ale takie ciężarki to my możemy dźwigać :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje panie.... :) Właśnie wrócilam od lekarza... - a tak sie bałam że masakra ... i tak jestem w 13,2 tyg ... Bedzie chlopiec... - pisiorka widac jak nic !! :D wszystko pieknie bylo widac... lekarz wszystko pomierzyl... i tak : NT - czyli przeziernosc karkowa 1,5 NB - dlugosc kosci nosowej 3,8 dzidzia ma 7,6 ... lekarz powiedzial ze wwszystko ok i prenatalnych nie kazal robic... :D Jestem szczesliwa ajjj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja dołączyłam do poczty :) super pomysl.. jakie wy jestescie wszystkie śliczne.. zdjęcie mojego brzuchola wysle niebawem bo jak narazie mam rozładowany aparat , a na telefonie nie fajne zdjęcia mi wychodzą, pewnie poprostu nie potrafie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×