Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

młoda przyszła mama:) szczerze to nie wiem , u mnie lekarz ustalił datę porodu i nie wiem jak :-) tygodnie liczy się od ostatniej miesiączki , ja miałam ostatnią 20 stycznia, ale że mam długie cykle 35-do 40 dni to zamiast standardowej daty 26 pażdziernik wyliczył na 2 listopada.bo był pewien ze owu wystąpiła później... u mnie lekarz liczył od soboty wtedy zaczyna mi się kolejny tydz. ciąży teraz jestem w 17 i 4 dni.czyli w połowie 18 tyg. lub w 17 tyg. zależy jak kto liczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Witam ponownie dziewczyny wysłalam moje fotki na poczte. Wasze są wspaniałe wszytkie takie piekne brzuszki macie :) a dzieci też piekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
polna gruszka ja też miałam ostatnią miesiączkę w styczniu, dokładnie 21stycznia. Również miałam nieregularne i dlatego termin porodu został wyznaczony na 7listopada. Mi tygodnie ciąży zgadzają się ze stronką www.edziecko.pl. Według znajdującego się tam kalendarza porodu wychodzi, że jestem obecnie w 16tygodniu. Wpisując tam Twoją datę porodu - 2listopada, wychodzi, że jesteś obecnie w 17tyg ciąży. Już sama nie wiem. Może to jednak ustaleniami lekarza powinnaś się kierować. Przepraszam, że Ci motam, ale zaciekawił mnie Twój przypadek:) Chyba do tabelki wkradł się błąd, bo według niej (ostatnia jest chyba na 50stronie naszego forum) masz termin porodu na 4listopada, a nie na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to by się zgadzało bo z usg wychodzi ze jestem w 17 tygodniu i kilka dni ja się kieruję wyliczeniami lekarza bo z nieregularnym okresem inaczej nie można :-) a lekarz na początku wyznaczył termin na 4 po wielkości dziecka, dopiero na następnej jednak 2 :-) i tak już zostalo :-) a ty kierujesz sie stronami inernetowymi czy wynikami usg? jednak 2 a 7 to róznica 5 dni wiec prawie tydzien :-) wiec moze o to chodzi w naszej różnicy w tygodniach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam dokladnie na 7 listopada i dzisiaj mam 15t6d i tak samo mi wychodzi z miesiaczki i usg. Ostatnia @ 31 styczen Takze dziewczyny niby ten sam dzien porodu a wsyztsko inne zblizone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
polna gruszka mój wiek ciąży jest ustalany tylko na podstawie usg, ponieważ miesiączki były nieregularne i na innej podstawie ustalać się nie da. To co pokazuje usg akurat w moim przypadku idealnie pokrywa się z tą stronką o której pisałam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Aankaa skomplikowane to liczenie tych tygodni, bo każdej z nas wychodzi zupełnie inaczej. Chyba trzeba przyjąć orientacyjnie:) Bo nie ma się co nad tym głowić:) Tzn akurat mi i Tobie wychodzi prawie identycznie (różnica jest tylko o jeden dzień). Chyba właśnie lekarze jakoś różnie to liczą. Bo skąd różnica dwóch tygodni w wieku ciąży między polną gruszką a nami, skoro termin porodu różni się tylko o 5dni. Chyba nie ma co sobie zaprzątać tym głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tam liczenie liczeniem zobaczycie-teraz się tym tak martwimy i kalkulujemy co do dnia a później będziemy siedzieć i ups...jużtydzień po terminie i nic albo 38tydzień i tadam! Wody odeszły :-D:-D Niestety na to nie ma reguły :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria872 ślicznie Ci w tym kolorku jak na moje oko to lepiej niż w blond :)) I brzuszek też ekstra :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez sie te tygodnie nie zgadzaja, z usg wychodzi 15 t 3 d a wedlug ostatniej miesiaczki (4 luty) to 16 t 2 d. Ale jak dla mnie usg jest bardziej wiarygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda przyszła mama:) tak mnie zaciekawiłaś, że sprawdziłam jeszcze raz usg i rzeczywiście się pomyliłam . na usg jest napisane , że to 16 tydzień i 6 dni czyli jeszcze 17 tydzień był wczoraj i dzisiaj jest :-) nie wiem czy u was oznaczenia są takie same bo u mnie tym razem lekarz nie napisał .... tylko w oznaczeniach jest CGA ( patrzyłam teraz z innymi usg i zgadza się) a ja wziełam GA a to coś innego :-) dzięki za dociekliwość bo następne badanie mam za miesiąc i dopiero wtedy coś by mi się nie zgadzało. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko teraz mi zawsze inny dzień wychodzi kiedy kończe tydzień. czy wam tez ? już nic z tego nie rozumiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała kuleczka.. to z naszymi terminami też jest coś nie tak.. :) u mnie termin na 12.11 i z ostatniej miesiączki (5.02) wychodzi mi że jestem w 16 tyg.. czyli 15t1d no chyba że coś pomieszalam ale wątpie bo za mnie liczy mój suwaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam takie lekkie bóle, może ból to zle określenie w każdym razie nie jest to przyjemne,.czuje w różnych miejscach brzucha zwłaszcza jak leże na plecach.jak wstaje to mniej czuje, nie plamie , nic się nie dzieje. czy to może być dziecko czy powinnam zadzwonić do lekarza,dzis pierwszy raz czuje coś takiego. szkoda ze nie wczoraj bo mogłabym zapytać na wizycie.doradźcie dziewczyny bo się denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na usg termin mi się przesunął o jeden dzień dalej, na 13.11.. czyli na dzien dzisiejszy było by 15t2d.. suwaczek to moim zdaniem dobra sprawa.. poprzednim razem byłam na forum z innego miesiaca( niestety poroniłam) i kazda miala założony taki suwaczek, umozliwiło to szybkie sprawdzenie tygodnia ciąży innej mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze to macica się powieksza i stad ete lekkie kłócia ? dziewczyny czy powinnam zadzwonic do lekarza. przyznam ze nie bardzo chce dzwonic bo wczoraj u niego bylam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 15 tydzień i 4 dzień i to jest niby 16 tydzień i ten 16 tydzień zgadza mi się i z okresem i z usg prenatalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Polna gruszka zadnego bulu nie można ignorowac ale ja myśle zr teraz dzidzia bardziej intensywnie rosnie i to może. byc efekt. Jezeli bardzo sie martwisz to skonsultuj to z lekarką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polna gruszka, mi się wydaje że to macica, mnie też bardzo kuje brzuch jak wstaje, i mam tym się nie martwić, ale to Ty musisz wiedzieć bo każda ciąża jest inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sugeruje Ci co masz robić, ale jesli to ból który nie jest strasznie uciążliwy to bym sobie darowala. Mnie co chwile gdzieś boli, ale juz dałam sobie spokój z jego analiza, na ostatniej wizycie mówiłam ze to tu boli to tu i Pani ginekolog mi powiedziała, ze jestem w ciazy i ma mnie prawo boleć :) jak dziecko rozwija sie prawidłowo to nie ma powodu do paniki. Jesli bardzo Cię to stresuje to zadzwoń i sie zapytaj co możesz ewentualnie wziąć na ten ból. Nie będę sugerować Ci leków bo to Twój ginekolog wie najlepiej jaki lek i w jakiej dawce Ci zalecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze to moja pierwsza ciaza i nie wiem czy tak powinno być.wydaje mi sie ze moze to ruchy, ale nie wiem i troche sie martwie. zastanawia mnie to ze dzić czuję je dość często a podobno na początku czuje sie jeden ruch na jeden dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara w marzenia nie potrzebuje lekow , to nie jest mocy ból bardziej to czuje niż boli. może za mocno panikuje skoro nic sie nie dzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polna gruszka ja mam to samo co ty. Tylko że moje kłucia były bardzo bolesne. Planowe usg mam dopiero we wtorek, ale wczoraj wsiadłam w auto i pojechałam do gin, bo też się wystraszyłam. Okazało się że dzidzia mnie uciska. Ale tak jak któraś już napisała żadnego bólu nie można lekceważyć. Nie martw się też na zapas. Będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×