Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ika ona

jak wy to robicie ze mowicie po angielsku?

Polecane posty

Gość monarda z
i zaczyna się a każda sroczka swój ogonek chwali a każda chce być lepsze, ale udaje że nie ach małe wy ludki malutkie takie i zakompleksione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro na każdym kroku sie słyszy "o boże, ale on kaleczy ten język" "jak można nie umieć się wysłowić po angielsku?" i krytykowanie każdego to sie nie dziwcie, ze potem ludzie nie mają odwagi mówić bo boją się, ze zostaną wyśmiani. Angielski to specyficzny język i nie każdemu przychodzi łatwo wypowiadanie się w nim, po polsku mówimy wyraźnie, angielski to tzw "bełkot" dlatego polacy tak "śmiesznie" mówią. Poza tym ja tekstów piosenek nigdy nie byłam w stanie przetłumaczyć dokładnie bo są niedosłowne a w głowie mi sie nie mieści jak jeden wyraz może mieć kilkanaście znaczeń... no cóż, angielski nie dla mnie, ale za to zasuwam w trzech innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym spróbowała tej transkrypcji, ale się wstydzę, bo nie umiem za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wh psp specjal for U jak zawsze na tym forum zazdrość i zawiść góra. Cecha frustratow życiowych. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wh psp specjal for U jak zawsze na tym forum zazdrość i zawiść góra. Cecha frustratow życiowych. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeedddeee
czy ktoś może mi powiedzieć, bo nie mogę ustalić jak powiedzieć po angielsku jaskrawe kolory, pstrokate ciuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo polacy tacy są, u każdego widzą błędy i się naśmiewają, nawet jak po polsku ktoś pisze to zaraz że jak tak można, po angielsku też chcielibyście żeby każdy mówił i pisał perfekcyjnie a nikt go nie zna dobrze oprócz anglików, i nie ważne jest jak ktoś potrafi tylko jak my kogoś zrozumiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdsfgrthyj
sronca coloratkain, ciuchejszen scrambled

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mówiłam nie mam zamiaru udowadniać czegoś ludziom których wcale nie znam. Nie potrzebuje tego. Nie sprawdzałam nawet tej piosenki. Nie interesuje mnie to. Naprawdę tak ciężko komuś w to uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fructis. jesteś jedyną osobą, która zna angielski. tak płynnie. wow. toż to wygrałaś życie. to Ty przetłumaczyłaś te wszystkie książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poszla w bright lub neon colours, zalezy do ktorego tlumaczenia jest blizej. Ty, ktory pytales o slowa piosenki - jesli ci to do udowodnienia potrzebne, to nevermind, ale jesli serio pytasz bo nie wiesz i chcesz wiedziec, to ci powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wh dokładnie- jak pięknie to ujęłaś. To ja dzięki mnie te tytuły są przełożone. O ja wielka, wspaniała. Jeeee :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeedddeee
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe, bo ja wlasnie tego wonder nie moglam zrozumiiec. I wonder if i could be dreaming. Sprawdzone und potwierdzone przez anglika, ktory sie napatoczyl, i przyznal, ze dosc trudno zrozumiec, ale dla niego to zaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeedddeee - ja jestem slaba w tlumaczeniu, bo po pierwsze nie mialam zadnych sensownych zajec z tego, a poza tym za bardzo sie rozdrabniam, wole podchodzic do tego w kwestii: jak powiedzialby to anglik, lub jak ja wytlumaczylabym to anglikowi. Jesli chodzi o kolory zarowiaste, czesto widze neon, jesli bardziej o zywe kolory - raczej bright. To takie moje odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty nie strzelaj, skoro nie wiesz, a po tym coleur czy cos tam widac, ze nie wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to bylo niepoprawne co napisales. Nie chce sie chwalic, ale naprawde znam ten jezyk duzo lepiej od ciebie (zadnym geniuszem nie jestem, ale uzywam go na codzien w domu, to wystarczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie to, o czym ty myslisz, z ta roznica ze ty tlumaczysz doslownie, a ja wiem jak to powiedziec po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj, jesli mi nie wierzysz, a uczysz sie angieslkiego (przepraszam, jesli to calkowite pudlo, twoje podejscie do tego sklania mnie do mylsenia, ze jestes uczniem), to wydrukuj sobie te rozmowe albo przepisz i pokaz pani od angielskiego i zapytaj, czy te verde ma racje. Jesli pani od angielskiego jest w miare otwarta, doceni to - sama pracowalam kilka tygodni jako nauczycielka i docenilabym cos takiego bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm... hmm...hmm...hmm..hmm
Autorko ja również mieszkam w uk od 2,5 roku. Do tego od 1,5 nie pracuję bo mam dziecko. W szkole miałam niesamowite problemy z nauką języka. Próbuję dostać się teraz na kurs esol, ale jest tak dużo chętnych że jestem na liście oczekujących. Mój angielski podskoczył bardzo jak poszłam do pracy, gdzie nie było żadnych polaków - pracowałam z anglikami. Moja siostra ma, tak jak ktoś tam napisał, "predyspozycje", ja ich nie mam, ale uczę się. Ja nie widzę tak bardzo postępów, ale spędzam dużo czasu z obcokrajowcami którzy twierdzą że język mi się bardzo rozwija. Daj sobie czasu. Ile mieszkasz tutaj? Nie każdemu wystarczy 2 czy 3 lata na dokładne opanowanie języka. Z resztą co to jest trzy lata... Mam tutaj znajomych którzy kończyli tutaj studia, to dopiero na studiach opanowali język, po 4 latach mieszkania w uk z np anglikiem chłopakiem. Morał - NIE PODDAWAJ SIĘ, daj sobie czasu. Nie wierzę że się nie nauczysz języka, dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvbgdvbfdbvdg
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffgdfgdfd
a dlaczego jeden jest profesorem a inny nie? nie nadajesz sie do nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×