Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sandy_900

Kto się zna na sprzedaży przez allegro??? Proszę o pomoc.

Polecane posty

Gość Sandy_900

Mam wielką prośbę do kogoś, kto ogarnia sprzedaż przez internet, bo sama sobie nie radzę. Nigdy nie robiłam żadnych zakupów ani nie sprzedawałam niczego przez internet, ale chciałabym zacząć, bo mam w domu trochę rzeczy, które już nie są mi potrzebne i tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. Problem dotyczy wysyłki. W ofercie trzeba wybrać rodzaj wysyłki i koszt. Weszłam na stronę poczty polskiej, gdzie jest cennik usług, jednak niewiele mi to dało, a sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej gdy oglądałam na allegro podobne aukcje do tej, którą ja chcę utworzyć. Chcę sprzedać grę komputerową, którą oferują też inni użytkownicy. Widzę, że większość użytkowników wśród sposobów wysyłki wskazuje list priorytetowy, jednak właściwie każdy ma tam podaną inną cenę: 6 zł, 10, 11, 12. Nie rozumiem dlaczego. Przecież gabaryty przedmiotu są takie same. Teraz już kompletnie tego nie ogarniam i nie wiem co mam wpisać. Czy mógłby ktoś mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listem
Jeśli wyślesz listem poleconym priorytetowym to za przesyłkę zapłacisz 7,30 jeśli waży do 400 g a pewnie nie waży więcej. A sprzedawcy niestety chcą zarobić na przesyłce. Jeśli masz dużo rzeczy to polecam otworzyć sklep bo za wystawienie przedmiotu zapłacisz ok 10 gr na miesiąc ale 9,90 kosztuje abonament na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoglądasz na cennik np. Poczty PL . Generalnie kazdy uzytkownik allegro proponuje swoj koszt za przesylke. Niektórzy użytkownicy pragna zarobic jescze na przesyłce... z tego takie róznice cenowe :D . Jezli chodzi o konkretny przykład - gre. Bo jezli chodzi o inne przesyłki to ważna juz jest waga przedmiotu. No i czy jest priorytet , ekonomiczny, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandy_900
A w jaki sposób zarabiają na przesyłce? Kupujący wpłaca na konto pieniądze za towar + za przesyłkę, czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,otwieranie sklepu -czyli działalności gospodarczej wydaję Mi się totalną głupotą aby sprzedaż parę zbędnych rzeczy z domu pozatym prowizje dla osób posiadających działalność są zupełnie inne ale to inny temat dyskusji. Tak ,ludzie zawyrzają ceny aby dodatkowo zarobić np. ktoś podaje cene za list 10 zł a wysyłka kosztowała go 6 zł w związku z tym zarabia i na sprzedaży i te pare złotych na wysyłce,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandy_900
Czyli w zasadzie aż tak dokładnie nie trzeba trzymać się tych cen, co do grosza, a nawet co do złotego. :) Dzięki za info. A opłaca się wysłać paczką priorytetową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popers
Normalnie przycinają. Niektórzy to naprawdę przesadzają, za wysłanie małej i lekkiej rzeczy Pocztą Polską zwykłym poleconym życzą sobie np. 15zł. Żenada, omijam takich z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandy_900
Może wliczają w to wysiłek albo stres związany z pójściem na pocztę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zaokrąglisz sobie cene z 7.30 na 8 zł to nic takiego się nie stanie-;) Jednak nikt nie jest głupi i płacenie 15 zł za wysyłki -prowadzi do tego ,że dużo kupiących omija towar wystawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kosztów wysyłki trzeba wliczyc tez koszt pakowania: np. koperte ktora musisz kupic lub pudełko i papier i tasme. to tez kosztuje .Sklepy chyba płaca jeszcze vat od wysyłki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żę tak powiem
Powiem Ci jak ja to widzę, od czasu do czasu sprzedaję rzeczy na allegro lub innych portalach. Co do ceny przesyłki nikt Ci głowy nie urwie, jeśli podasz jako koszt 7 zł a wysyłka będzie kosztowała 8 zł, choć różni kupujący się zdarzają. Ja przeważnie jeszcze dokładam do przesyłki. Co do samego sposobu wysyłki, niektóre poczty czepiają się jeśli chce się wysłać listem poleconym coś innego niż dokumenty, choć wysyłanie wszystkiego co da się zmieścić do koperty jest powszechną praktyką. Dlatego od tego roku znacząco podniesiono ceny za wysykę tych cięższych poleconych. Teraz zdarza się że wysyłając listem musisz zapłacić około u7 zł a wysyłając ten sam przedmiot paczką 9 zł także zmniejszyła się dysproporcja między listem a paczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żę tak powiem
Jeśli chcesz sprzedać kilka rzeczy to polecam kupowanie kopert bąbelkowych w hurtowniach. Ja kupuję dość duże koperty w hutowni w cenie 0,90 sztuka gdzie taka sama na poczcie kosztuje 2,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandy_900
Ok, dzięki wszystkim za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtryry78
tylko, że jak wysyłasz coś listem, to konieczny jest zakup koperty bąbelkowei[w innej nawet nie przyjmą], która kosztuje ok 3-4 zł za format A4, więc gdzie tu zarabianie na przesyłce? ja juz nawet nie daje opcji wysyłki listem, bo zwykle do tego dopłacam i jeszcze dostaję mniej gwiazdek za zbyt wysoką cenę. tylko paczki. a na stronie poczty jest kalkulator i mozna wszystko dokładnie wyliczyć. polecam tez e-przesyłkę: kupujący sam sobie odbiera paczkę na poczcie- 7 zł do kg i paczkomaty. poza tym nie wiem czy wiesz jak trudno jest sprzedac cos na allegro- szkoda zachodu z chodzeniem na pocztę- lepiej zawieść do caritasu, oddac rodzinie, jeżeli nie masz nic "chodliwego" tylko jakies stare graty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×