Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ydzios88

wykorzystywanie w pracy

Polecane posty

witam mój szef obecnie przed otwraciem sklepu każe zatrudniać mi 10 dziewczyn na czarno...pracuje poza praca...dzwonie z własnych pieniędzy...nie mam za to więcej płacone mimo że jestem "kierowniczka" potrafi zadz o 20 ze rano do pracy mimo ze mówi ze niedziela wolna + mam załatwic jeszcze 10 pań ! ale najważniejsze...gdy będzie umowa o prace ( z dniem otwarcia )to bedzie wyglądać tak ..praca 7 dni w tygodniu...tylko 2 lub 1 niedziela wolna w miesiącu...weekendy nie sa płacone ale obowiązkowe ...w tygodniu nie ma wolnego..w weekendy tez nie za najniższa krajowa ..czyli 2 dni w miesiącu wolne...czy można z tym coś zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej szukaj po cichu innej pracy znajac zycie jak zaczniesz upominac sie o respektowanie swoich praw to cie zwolni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem (((((((((
bedzie jeszcze gorzej , bo chca zlikwidowac kodeks pracy .Bedzie neiwolnictwo jeszcze wieksze .To ma byc pomoc pracodawcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typowy polaczko-szefunio nagraj rozmowy i filmiki na telefonie - te dziewczyny "na czarno" też - potem idź na spotkanie do prawnika po poradę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dononosnos
pozostaje inspekcja pracy. Złóż donos bez skrupułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dononosnos
o i dyktafony użyj. Dobry pomysł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem (((((((((
jasne niech ida do PIP -u .to jedna sitwa .Jak sa kontrole -sa zapowiadane .Mandat smieczny, a dziewczyna bedzie gryzla tynk ze scian.Nie radze opcjii wyzej.Szukac pracy gdzie indziej, tu pracowac do moment znalezenia nowej.Jesli amle miasto -jak pojdzie fama , ze jest kablem , nikt ja nie przyjmie . Bedzie skonczona - Taka prawda a bedzie ejszcze gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracodwaca jest chińczykiem...nie rozumiek ku*** jak państwo z tym nic nie roni....inspekcja powinna wpaśc nie zapowiedzianie..jka nie da nic powinni mu kazać zamknąc sklep...przecież to niedorzeczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleddne kolo
Idz do inspekcji practy, tam udzielaja porad i zglos sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniu
PIP jak najszybciej, można poprosić o anonimowość. A kary nie są śmieszne, niejeden popłynął przez to. Jeśli sprawa trafi do sądu a ten ustali np. stosunek pracy trzeba zabulić ZUSy-srusy za kilka lat wstecz. Niskie są pierwsze grzywny dla małego pracodawcy za drobne uchybienia (zwykle 500 złotych). Potem jednak kary rosną jeśli PIP robi kolejne kontrole. No i sądy też wymierzają wyższe grzywny. Walczyć z takimi, nie dawać sobą pomiatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×