Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaMałomównego3latka

Przedszkole publiczne VS. przedszkole prywatne.

Polecane posty

Gość gość
No to wiadomo, trzeba mieć farta zarówno z prywatnym, jak i państwowym przedszkolem. Przedszkole przedszkolu nierówne. Ja miałam to szczęście, ze właśnie trafiłam na sensowne, (http://www.przedszkolekonradek.pl/kontakt.html) skoro juz się dzielimy adresami - panie miłe, jedzenie ok, zabawki i zajęcia na poziomie i dyrektor bardzo zaangażowana, więc jesteśmy zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jednak większe zaufanie mam do przedszkoli prywatnych, tam jednak zwykle jest lepiej dobrany personel, jest też lepsza oferta dla dzieci, swoje dziecko zapisałam do http://www.teczowakraina.com.pl/ i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie prywatne! ja juz raz sie borykałam z problemami w publicznym, dziwne przedszkolanki, krzyczenie na dzieci itp... i dziekuj***ardzo za takie atrakcje. Teraz córka chodzi do http://gwiazdolandia.pl/ i jestem bardzo zadowolona, ona równiez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merrrid
http://gwiazdolandia.pl/ to przedszkole nie jest wcale dobre, widzialas zajecia z plastyki?, co robia te dzieci? nic....nie wyciela lokomotywy, nie pomalowaly rolek od papieru...skleily 2 rzeczy i to sa zajecia plastyczne, ma byc ladnie, rzeczy mozna bylo pokazac rodzicom i zrobic zdjecia do strony internetowej. dzeci powinny uczyc sie "obslugiwac" nozyczki, malowac farba ..po to sa zajecia plastyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My od początku postawiliśmy na prywatną placówkę. Nie chcieliśmy tzw. Masówki z grupami po 30 osób i wieką łaską, ze moje dziecko się tam dostanie. Posłaliśmy Młodą tu: http://www.elfik.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Mała ma świetną opiekę i panie doskonale ja znają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka od września będzie chodziła już 3 rok do przedszkola publicznego i obydwie jesteśmy z niego zadowolone. Za darmo jest logopeda, który prowadzi z dziećmi zajęcia, które ich potrzebują. Za darmo jest dwa razy w miesiącu zumba, którą dzieci uwielbiają. Za darmo jest dwa razy w miesiącu gimnastyka korekcyjna. A panie fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c.d 14:06 Za przedszkole płacę ok. 120 zł za 7 godzin dziennie, wyżywienie: obiady i podwieczorek. Córka chodzi do wiejskiego przedszkola, grupy 25 osobowe: I - 3 i 4 latki, II - 5 i 6, II - 5 i 6 latki., czyli wiekowo wyrównane. Mają duży plac zabaw z fajnymi zabawkami, sale też są duże. Wydaje mi się, że wszystko zależy od personelu, bo i w przedszkolu z małym placem zabaw i małymi salami może być fajnie. Autorko popytaj matki , dzieci których chodzą do tego przedszkola o opinie na temat przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi- tak wśród przedszkoli niepublicznych, jaki i wśród państwowych są placówki dobre i złe. Trzeba sprawdzać każdą placówkę indywidualnie i tyle. Natomiast nie zgodzę się z tym, co napisano powyżej odnośnie niepublicznych: "tam jednak zwykle jest lepiej dobrany personel". Na jakiej podstawie tak twierdzisz? W placówkach publicznych są jasno określone kwalifikacje nauczycieli, mówi o nich specjalne rozporządzenie i nauczycielki muszą takowe posiadać. Nie można być nauczycielem w przedszkolu ot tak sobie. W przedszkolach niepublicznych też ono zresztą obwiązuje. Pod warunkiem, że placówka...jest rzeczywiście "przedszkolem". Bo nawet jeśli ma w nazwie "przedszkole", to wcale nie musi oznaczać, że nim jest. I w takich placówkach to dopiero cuda mogą się dziać z personelem... Po wejściu w życie tzw. ustawy przedszkolnej w naszym publicznym przedszkolu płacimy tylko 1 zł. za każdą godzinę poza pięcioma darmowymi. Nie możemy też płacić za zajęcia dodatkowe. Organizowane są one z budżetu przedszkola, w minionym roku była to rytmika i j. angielski. Dodatkowo jest logopeda - również nic nie płacimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie wolę prywatne. Moje dziecko było w publicznym i opieka nad nim była tragiczna, do tego jedzenie zamawiane... No a teraz mój syn jest w prywatnym przedszkolu Misiowa Chata i zawsze wraca uśmiechnięty, do tego opiekunki są tam dobrze wyszkolone a sole świetnie wyposażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zalezy od przedszkolanek. Jesli sa ok to nie bedzie istotne czy przedszkole publiczne czy prywatne. Ja dalam swoje dziecko do http://www.wielkaprzygoda.com/ i to jest prywatne, ale tylko dlatego ze wlasnie znajome mi powiedzialy ze jest tam bardzo fajna atmosfera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja stawiam na prywatne - lepiej dopilnowane dziecko niż w 30 osobowej grupie, dużó zajęć, fajne zabawki i pomoce edukacyjne, wyjścia na basen,. przynajmniej u mnie tak jest:http://www.elfik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn chodzi do wiejskiego przedszkola. Są tam 4 grupy. A sale są bardzo dobrze wyposażone. Zabawki i pomoce najwyższej jakości :) A nauczycielka grupy syna jest osobą bardzo miłą i radzącą sobie z gromadką 5ciolatków ;) Jest ich 16 w grupie. Posiłki gotują na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja stawiam na takie co ma szczere serce dla dzieci. Są takie i prywatne i panstwowe. Nie polecam prywatnych przedszkoli w okolicach Piaseczna kolo Warszawy, bo tam wlasciciele nastawieni są przede wszystkim na kase. Powiedzą rodzicowi wszystko co chce uslyszec byleby kase u nich zostawil. Przede wszystkim nie polecam Basniowego Zameczku, który jest jak oboz pracy dla dzieci, zero swobodnej zabawy, podobno dzieci nie myją zębów po posilkach bo nie ma na to czasu. Plastyka jest Malo kreatywna. Typu dziecko napluje a reszte zrobi przedszkolanka. Mam wrażenie ze plastyka w tym wieku jest do czegoś innego. Po prostu przed wyborem placowki trzeba ja poznać, poczytac fora. Problem panstwowych placówek to,to ze czesto maja wielkie ciecia z budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elfikow i konradkow
Ten temat jest bez sensu bo w polowie wypowiadaja sie panie chcace zareklamowac swoje przedszkole; elfiki, konradki i inne teczowe krainy. A prawda jest taka ze dobre przedszkole nie musi sie reklamowac bo po prostu ciezko sie tam zazwyczaj dostac, a te tutaj przytoczone musza byc jakies mocno slabe skoro musza sie uciekac do takiej "reklamy". Obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nic, ja uważam, że nade wszystko przedszkole prywatne, ale to już jak kto woli. Ja stawiam na mniejsze grupy, lepsze wyposażenie, zajęcia dodatkowe i dobry kontakt z rodzicem. Tak mam w przedszkolu do którego chodzi moja córka (http://www.przedszkolekonradek.pl/) i bardzo sobie je chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja trafiłam na fajne przedszkole (czerwony balonik) gdzie moje dziecko może się bawić i jednocześnie uczyć. Co prawda to, że wybrałam akurat to przedszkole to czysty przypadek, mój maluch po prostu nie dostał się do państwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Państwwowe- dla mnie odpada, prywatne wiedzie prym z racji tego, że uważam, że jest o wiele bardziej nastawione na dzieci ich potzreby a nie na to żeby po prostu odbębnić swoje; www.elfik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garncarek
Córka chodzi do prywatnego przedszkola drugi roku i nie wyobrażam sobie publicznego - po prostu wiele moich koleżanek ma dzieci w publicznych, powiedzmy, że jedna na pięć jest zadowolona. A w niektóre historie do jakich tam dochodzi aż trudno uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania malik
Nasza córka chodzi do prywatnego, Sowa w Częstochowie. W sumie trafiła tam całkowicie przypadkowo, bo nie dostaliśmy miejsca w publicznym, ale uważam, że wybór akurat takiego przedszkola był świetnym pomysłem - po prostu widzę jakie są różnice pomiędzy prywatnymi i publicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamantaSosnowiec
W naszym przypadku było podobnie brak miejsca w publicznym i szukaliśmy po prywatnych, trafiliśmy na http://akademiapanakleksa-przedszkole.pl w Sosnowcu i to był trafny wybór, córka z przyjemnością chodzi, ciągle się czegoś uczy, panie które się opiekują dziećmi odwalają dobrą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was słyszał o przedszkolu www.wielkaprzygoda.pl ? zastanawiam sie nad tym, żeby wysłać tam od roku szkolnego swoje dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harubek
W zasadzie jedyne co mi przychodzi na myśl to prywatne - jest lepiej, standard wyższy, inne podejście do dzieci, zaangażowanie - do momentu kiedy nie zobaczycie jak to wygląda w jednym i w drugim przedszkolu, bardzo trudno będzie wam to ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kongorek
Ok, a jak jest z kuchniami w prywatnych przedszkolach? Czy czasami nie jest tak, że w ramach oszczędności o jedzenie dba... catering? Gdzie chyba jednak trudno oczekiwać wartościowego jedzenia, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harubek
W Sowie jest jest normalnie kuchnia - katering... no nie bardzo, nie oddała bym dziecko do takiego jedzenia, przecież wtedy ciężko powiedzieć co tak naprawdę je. Mogą w ten sposób oszczędzać na wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie lepsza opieka i edukacja jest w prywatnym przedszkolu. Moja córka chodzi do prywatnego przedszkola w http://www.promyk.szczecin.pl/ w Szczecinie. Jest zadowolona, ma fajne koleżanki i kolegów. Ma bardzo dobrą opiekę, wyżywienie i ciekawe zajęcia dydaktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja zapisałam córke do przedszkola www.wielkaprzygoda.com i wole płacić i przynajmniej miec pewnosc, ze wszystko bedzie ok niż się martwić i przejmować za kazdym razem jak pójdzie do publicznego, miałam już niemiłą sytuację w publicznym i wątpię, żebym puściła tam dziecko drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a sprawdzałaś tu www.kids-club.pl ? jezeli nie to zerknij, uwazam, ze naprawdę warto - chociazby ze wzgledu na to, ze masz wiekszy wybor zajec dodatkowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prywatne na pewno ma wiecej zajec dodatkowych :) sprawdź ofertę przedszkola Wielka Przygoda www.wielkaprzygoda.com - powinnas wiecej dowiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×