Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaMałomównego3latka

Przedszkole publiczne VS. przedszkole prywatne.

Polecane posty

Gość gość
Miałam podobny dylemat. Sama zastanawiałam się gdzie zapisać moją córeczkę. Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy prywatną, a publiczną placówką to opiszę krótko zalety uczęszczania mojej Sary do niepubliczne przedszkole we Krakowie - http://www.przedszkolembb.pl/. Kadra jest tam przesymaptyczna, dobrze przeszkolona, aż bije od niej ciepło rodzinne. Mają bardzo dobre podejście do dzieci! Widać, że zależy im na dobru maluchów, dbają o ich rozwój i odpowiednią naukę. W przypadku jakichkolwiek niepokojących znaków zawsze jestem o tym informowana. W przedszkolu podawane są również domowe obiady i jest duża liczba różnych zajęć dodatkowych. Najważniejsze jest dla mnie szczęście mojej córki, a po jej zachowaniu widzę że tam jest szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jednak wolę prywatne przedszkole, ale wiem, ze różnie bywa. Od koleżanek słyszę różne opinie i o prywatnych i o państwowych, ale jednak chyba o prywatnych jest więcej pozytywnych opinii. Moja córeczka chodzi do Wielkiej Przygody w Gdańsku http://wielkaprzygoda.com/ i przedszkole jest super. Zarówno my jak i mała jesteśmy zadowoleni. Fajne opiekunki, dużo ciekawych zajęć, nie ma nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie największą zaletą przedszkoli prywatnych sa małe grupy i ciekawe zajęcia. Zapisałam małą do prywatnego przedszkola i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mała ma świetne zajęcia artystyczne, ruchowe, językowe. Wychodzi z domu bez marudzenia i wraca zadowolona, ciągle opowiada co tam dzisiaj ciekawego robiła :) nasze przedszkole to http://www.dolina-krecika.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja stawiam jednak na przedszkole prywatne, oczywiście wiadomo, reguły nie ma...natomiast mimo wszystko ja posłąłąm moją corkę http://www.elfik.pl/ i jestem bardzo zadowolona, opieka, jedzenie - wszytsko ok, i dziecko dobrze dopilnowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko chodzi do prywatnego z tego względu że w publicznych jest strasznie dużo dzieci, częste choroby i brak indywidualnego nauczania. Moje dziecko chodzi do www.economicus.eu w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renatag
ja poslałam córkę do prywatnego i jestem bardzo zadowolona. Mają bardzo atrakcyjną ofertę. dodatkowo jest to przedszkole, które stosuje metodę gardnera, co zadecydowało, ze posłałam tam córę! Bardzo polecam :) http://www.slodkidomek.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W prywatnym więcej ciekawych zajęć, kadra jest milsza, w państwowym podstawa programowa , 15 minut angielskiego. Niektóry piszą, że w prywatnym kadra bez odpowiedniego wykształcenia... bzdura totalna, prywatne i państwowe podlegają kuratorowi, maja statuty i regulaminy te same zasady. jeżdżę po przedszkolach państwowych prowadząc zajęcia dodatkowe. dzieci najczęściej nie myją rąk przed obiadem, pastę do zębów mają jedną cały rok. Higiena różna. Nauczyciele najczęściej wydzierają się na dzieci, aby były cicho. Prywatne są najczęściej pełne ciepła i indywidualnego podejścia do dzieci. Dbają o higienę i oferują wiele ciekawych form zajęciowych. Zależy im bo muszą walczyć o klienta. W państwowych zawsze będą mieć dzieci. Państwowe 25 dzieci dwóch nauczycieli, w prywatnych najczęściej 10 - 15 dzieci i dwóc nauczycieli. Obserwuję często następujący schemat w państwowych przedszkolach, telewizor, podstawa programowa, plac zabaw w ogrodzie, dużo czasu dowolnego, zero spacerów, co miesiąc teatrzyki ( bo np coś ufundowały w przedszkolu i należy to spłacić) za pieniądze dodatkowe rodziców. Cena średnia w publicznym około 260 z wyżywieniem. Rodzice jednak po przedszkolu prowadzą dziecko na co najmniej 1 - 2 zajęć dodatkowych = około 150,zł Podliczając daje nam to około 400 zł + czas. w niepublicznych w mniejszych miejscowościach od 500 zł wzwyż. Każdy powinien przekalkulować i zastanowić się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JordankaBe
Osobiście wolę prywatne przedszkola, ale nikt nie mówi, że państwowe są gorsze. Jak dla mnie to córka woli prywatne ( kiedyś chodziła do państwowego). Przenieślismy się do Łodzi i teraz chodzi do http://przedszkolealbercik.com.pl/ i jest bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że przedszkola dzielą się po prostu na te dobre i złe a nie na publiczne i prywatne. Ja mam akurat lepsze doświadczenie z prywatnym a dokładnie Raz Dwa Trzy My www.razdwatrzymy.edu.pl do którego chodzi moja córka a która wcześniej chodziła do publicznego. Tam gdzie jest teraz bardziej przykładają się do obserwacji dziecka i komunikowania na bieżąco jakie robi postępy albo jakie ma braki. Jest więcej zajęć w tym nauka dwóch języków (angielski i hiszpański) i bardziej urozmaicone jedzenie. Jednak tak jak napisałam to nie jest reguła i zależy od tego kto jak trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na przedszkole www.szkolapromyk.szczecin.pl z dwóch względów. Po pierwsze słyszałam o nim bardzo dobre opinie oraz poleciła mi je znajoma , gdzie uczęszczał jej synek, a po drugie jest blisko mojej pracy. Codziennie rano mała ze mną jezdzi pozniej od razu tez ja odbieram i jakyby cos się dzialo to zawsze jestem pod ręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My postawiliśmy na prywatne przedszkole www.familia.edu.pl w Katowicach i to był najlepszy wybór. Świetna opieka, rozwijające zajęcia, przedszkole jest o profilu językowo-teatralnym i mój synek bardzo lubi tam chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jednak jestem za prywatnym. Mniejsze grupy, uważniejsza opieka, warunki lepsze, program nauczania moim zdaniem też bardziej atrakcyjny. Przynajmniej tak jest w moim przedszkolu, to znaczy tam, gdzie chodzi moja córka: http://www.elfik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie to żadna różnica do jakiego przedszkola pośle się swoje dziecko, to raczej zależy od konkretnego przedszkola, jakie jest, jakie ma wyposażenie i przede wszystkim jakie Panie w nim uczą :) Ja wybrałam prywatne przedszkole dla mojej córki ale było to ze względu na lokalizację i koleżankę córki z klatki :) http://www.przedszkolembb.pl/ <-- to nasze przedszkole i mimo że prywatne to cena nie jest wysoka a my jesteśmy bardzo zadowolone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdecydowanie jestem za przedszkolem prywatnym. Moja córka chodzi do takie do Białego Kotka http://www.bialykotek.pl/ i nie wyobrażam sobie żeby malutka chodziła do innego. Tam jest i dobre jedzenie, super panie przedszkolanki i ladne sale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie też o wiele lepsze jest prywatne, ja sama posłałam do takiego swoje dziecko. jestem bardzo zadowolona ze słodkiego domku tu w poznaniu. bardzo podoba mi sie jak pracują tam z dzieciakami. atmosfera jest bardzo miła i moj syn na wiesc ze wychodzimy do przedszkola usmiecha sie radosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że lepszym wyborem są przedszkola prywatne. W tym przedszkolu przynajmniej zajmują się doskonale dziećmi. MNiejsze grupy, panie mają dla nich czas. Osobiście posłałam dzieci do http://www.promyk.szczecin.pl/ i bawią si tam świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko chodzi do prywatnego http://przedszkole-promyk.pl/. Nie przyjęli nas do państwowego, to jest najbliżej naszego domu. Ale jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Bo widzę, że moje dziecko się harmonijnie rozwija, jest ciekawe świata, jest otwarte i pogodne. Widać, że zaczyna rozwijać swoje pierwsze zainteresowania, zawiera znajomości daj Boże na całe życie. JEst dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zmieniałam dziecku przedszkole 2 razy, zanim trafiłam do Tequesty. Wszystkie były prywatne, a poziom bardzo różny. Tequesta jest bardzo w porządku, w poprzednich były problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swoje dziecko posłałam do prywatnego. Sama też w tym roku otwieram prywatne przedszkole i mam o nim lepsze stanie. Widzę jak trzeba dbać o każdy szczegół i bezpieczeństwo dzieci. Teraz jestem na etapie zamawiania mebli i znalazłam firmę www.refas.pl. Zna ktoś ją może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także jestem z Poznania i właśnie szukam miejsca dla swojego synka 4 letniego. Podoba mi się ta idea gardnerowska, myślę, że w tym tygodniu zadzwonię do Słodkiego domku i zobaczę osobiście jak to wygląda w tym przedszkolu. Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje co do przedszkoli poznańskich to piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedszkole prywatne w moim odczuciu zapewnia lepszą opiekę, bo sami wybieramy placówkę. Co innego jeśli dziecko zostanie przydzielone do jakiegoś przedszkola publicznego. Oczywiście też można dobrze trafić, ale w pierwszej opcji mamy większą decyzyjność. Mój synek chodzi teraz do Radosnego Słoneczka w Rzeszowie, jest tam super kadra nauczycieli, własna kuchnia i idealna czystość;) Ponadto w wakacje i ferie przedszkole jest otwarte, można zostawiać małego „po godzinach” co jest super opcją dla zabieganych rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci chodzą do przedszkola prywatnego, ale integracyjnego. Myślę, że na tym etapie oprócz kontaktu z równieśnikami ważne jest też żeby chłonęły jak najwięcej wiedzy. W przedszkolu Bajeczka na Bielanach mają zajęcia z logopedą, angielski codziennie po pół godziny. Mają też zajęcia z dziećmi mniej sprawnymi i uczą się, że one też są normalnymi ludźmi i trzeba je akceptować. Nic przez to nie tracą, a kształtują sobie wiedzę na całe życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też zdecydowaliśmy się na prywatne przedszkole. Myślę, że oferta niepublicznych placówek jest zdecydowanie lepsza niż państwowych przedszkoli. Mój syn uczęszcza do tego przedszkola http://www.przedszkolekonradek.pl/ i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn od 2,5 roku życia chodzi do prywatnego przedszkola. Fakt faktem kosztuje niemało w porwnaniu do państwowego 650 zł, (państwowe 270zł) nie marudze i płace bo widze,jak dobrze moje dziecko reaguje na pójście do przedszkola jaki wraca zadowolony,ile się tam uczy, na jakie wycieczki chodzi, itp. Jest jedna grupa 8 dzieci dwie panie plus pani od kuchni. Zawsze najedzony,dopilnowany wraca z laurkami,praca plastycznymi, ma naukę angielskiego. Chodzi już tam rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy usłyszałam opinie jak wiele jest przedszkoli, gdzie panie przedszkolanki znęcają się psychicznie i fizycznie nad dziećmi to dwa razy przemyślałam sprawę gdzie posłać mojego Maciusia. Przekopałam chyba cały internet, pytałam na forach dla mam, ale szybko wyklarowało mi się, że Tequesta będzie najlepsza. Dużo osób polecało to przedszkole i ja się do nich też dołączam. Zdecydowanie dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie przedszkole prywatne. Wyższy standard pod każdym względem, tak przynajmniej to oceniam... O wiele lepiej jest mojemu dziecku - tzn. wiem jak duże są różnice w standardach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co sadzicie o przedszkolu radosni odkrywcy w wawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za prywatnym, bo mam tu córkę i widzę, że się super rozwija, ma dużo zajęć, dużo uwagi ze strony wychowawców, zdrową kuchnię robioną na miejscu itp. Synek siostry poszedł do państwowego i niestety nie jest tak fajnie. Moja od tego roku poszła pierwszy raz do przedszkola Radosne Słoneczko:)W wakcje przedszkole też jest czynne – super opcja dla zabieganych rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama przeniosłam dziecko z przedszkola publicznego do prywatnego (Bajeczka) ze względu na małą liczbę zajęć dodatkowych. Angielski był na bardzo słabym poziomie. W Bajeczce moje dziecko uczy się chętnie, bo przez zabawę, nie jest do niczego zmuszane. Do tego ma różne zajęcia, jak rytmika, za które nie muszę dodatkowo płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×