Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xXxXxXxTtTtTt

O ja... Wybrali Jezuitę!Szkoda gadać...

Polecane posty

Gość Loyola Jola
Oj, katolicy....Z wiedzą to u was tak sobie. Dla was, jeśli Franciszek, to tylko na cześć Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu franciszkanów. A nowy papież - jezuita - zapewne bardziej zainspirowany jest postacią św. Franciszka Ksawerego, misjonarza, też jezuity. Natomiast co do konserwatyzmu KK, to prawda jest taka, że daleko odszedł on od nauczania Chrystusa.... Poczytajcie Nowy Testament. Ewangelie, Dzieje Apostolskie, listy.... Dość wspomnieć o dwóch rzeczach - celibat nijak się ma do Pisma. Został wprowadzony w średniowieczu. Druga sprawa - niechęć KK do kobiet to dzieło wczesnych Doktorów Kościoła: Hieronima, Augustyna i innych. W pierwszych latach chrześcijaństwa zarówno kobiety, jak i w ogóle ludzie w dzisiejszym rozumieniu świeccy, pełnić mogli wysokie funkcje w powstającym kościele. Kobiety bywały diakonisami: "Polecam wam Febę, naszą siostrę, diakonisę Kościoła w Kenchrach. Przyjmijcie ją w Panu tak, jak świętych winno się przyjmować. Wesprzyjcie ją w każdej sprawie, w której pomocy waszej będzie potrzebowała. I ona bowiem wspierała wielu, a także i mnie samego" (List do Rzymian 16, 1 - 2)". Dlatego nie mam wielkiego szacunku do KK, jako instytucji. Chrystus nie głosił potrzeby zakładania organizacji, gdzie całuje się po rękach i pierścieniach, gdzie ma się rezydencje, limuzyny, skarbce, gdzie buduje się bogate świątynie. Chrystus sam mył nogi swym uczniom, był ubogim wędrowcem, który przedkładał pełne skupienia modlitwy w odosobnieniu nad wizytami w świątyniach. Wygnał kupców ze świątyni, Domu Boga. Pamiętam, jak pojechałam na Jasną Górę. Co mnie uderzyło, to ogrom handlarzy dewocjonaliami i zwykłymi pierdółkami wokół. Pomyślałam wówczas, że gdyby Chrystus żył dziś, rozwalałby KK tak samo, jak niegdyś czynił to z faryzeuszami. Przemyślcie, czytajcie Pismo, myślcie samodzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A nowy papież - jezuita - zapewne bardziej zainspirowany jest postacią św. Franciszka Ksawerego, misjonarza, też jezuity." ­ a ta wiedza, o czym myślał papież, to u ciebie skąd? ­ duch święty ci to objawił czy powiedział ci to sam chrystus? :D ­ biorąc pod uwagę życiorys bergoglio, to ja też obstawiałabym św. franciszka z asyżu. ­ i skąd założenie, że jesteśmy katolikami? w fusach porannych wywróżyłaś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna ola
ta wiedza z dzisiejszego radia zet :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoppppppppppppppp
pyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kardynał dolan powiedział, że rozmawiał z nowym papieżem tuż po wyborze i że ten właśnie na cześć franciszka z asyżu wybrał swoje nowe imię :) ­ więc w radiu kłamali :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam o jednym: niejaki Jezus był bogobojność żydem żyjącym wg prawa bożego. I jak sam o sobie powiedział nie przyszedł zmieniać Zakonu a go wypełnić. A wg owego prawa kobiety nie mogły sprawować żadnych funkcji kapłańskich. To wymyślili ludzie już ładnych parę lat po wydarzeniach z Golgoty. x natomiast nowy papież nigdy nie ukrywał swojej fascynacji osobą Franciszka z Asyżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Miauczyński od teraz każda niedzielną suma z Twoim udziałem będzie skażona lękiem przed moją osobą" x Spokojnie Ifciu,na 12 pójdę sobie na 3-go Maja,do NSPJ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×