Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xXxXxXxTtTtTt

O ja... Wybrali Jezuitę!Szkoda gadać...

Polecane posty

Gość przyjazna ateistka
poruszyla ta osoba o pedofilii b. trafna kwestie. pedofilia w rodzinie to najgorsza z odmian, bo prawie nie do zidentyfikowania, jak ktos czegos komus nie powie. natomiast poza rodzina szerzy sie ona we wszystkich instytucjach, gdzie dorosli maja kontrlole nad dziecmi - kosciol, harcerstwo, kluby sportowe .... lecz to, ze pedofilia szerzy sie nie tylko w kosciele nie umniejsza w niczym wagi tego zjawiska (w kosciele) i ze nie jest to ratyfikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ ty Miauczyński masz pojęcie o jezuitach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
nie wiem, czy osobie powyzej piszacej o nie-reformowaniu biblii chodzilo o zjawisko reformacji, ale to wlasnie bylo odwrotnie - reformanci stali na strazy nie zmieniania i przywlaszczania biblii przed instytucje koscielna. boga na ludzki obraz i podobienstwo nikt nie zmienia, bo nie musi ;) jest juz przeciez gotowiec ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
no nic, bede musiala isc obejrzec tego nowego papieza, bo na razie to tyle o nim wiem ,co z kafeterii :D ze franciszkiem sie nazwal, a jesli o tego z asyzu mu chodzilo, to plus i to duzy. ze jezuita, to bedzie solidny. tylko ciekawa jestem jaki jest z natury. czy nie bedzie promowal nienawisci i nierownosci, jak to im sie czasem zdazalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A tak w calości, to czemu Ty się martwisz o kościol w którym nie jesteś ?" x x Shesadda,póki co jeszcze jestem... x x Iftar,a co Ty ich tak bronisz?Może i Redemptorystów w jednym przypływie miłosierdzia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
ja sie o nic nie martwie, ale chcialabym, zeby losy ludzkosci wiodly sie jak najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Shesada: dokladnie tak jak piszesz:) Jak zwykle o nasz kosciol "martwia sie" osoby spoza niego hehe;)🖐️ A to, ze im sie taki wybor nie podoba, to znaczy ze jest to dobry wybor dla kosciola:)🖐️ Nawet srednio zorientowany katolik wie przeciez, w jakich sprawach papiez ma realna władze, a w jakich jest tylko sluga i straznikiem depozytu wiary. Dlatego nikt, kto rozumie Ewangelie i Kosciol - nie moze spodziewac sie po nowym papiezu rewolucji doktrynalnej, obyczajowej czy moralnej. Zaden papiez nie moze przeciez zmienic bozych przykazan, ani uznac slow Chrystusa za niebyle. W tym znaczeniu kazdy musi byc konserwatysta:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz iks, gdyńska parafia redemptorystów to MÓJ kościół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
jezuici i dominikanie to takie bardziej rozumowe zakony. bardziej praktyczne w swoim przeslaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
macku, a co widzisz dziwnego w tym, ze ja np. moglabym sie interesowac wydarzeniami w watykanie? poza tym nikt na pewno nie podziewa sie po papiezu zmiany 10 przykazan, jedynie bardziej przyjaznego podejscia do tematow, ktore wyplywaja z koscielnej polityki, a tej nie mozna przyrownywac do 10 przykazan, ktorymi kieruja sie wierzacy nie tylko w obrebie kosciola katolickiego, zeby nie powiedziec, ze jest sa to wskazowki etyczne odnoszace sie w ogole do wszystkich ludzi, niezaleznie od religii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@przyjazna: nie chodzilo mi o Ciebie, tylko o wrogow kosciola, ktorzy chca, zeby KK zmienil sie tak jak oni chca - przeciez to nonsens:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@przyjazna: co to wg Ciebie znaczy "bardziej przyjazne" podejscie, bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to przez 3 lata cie dymam
zakochanawterapeucie zgadzasz sie? bedzie to nasza terapia :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
o, wlasnie przeczytalam, ze jest on jezuickim intelektualista, ktory zmodernizowal konserwatywny kosciol w argentynie :) :classic_cool: maciek, chodzi mi o to, zeby byc przyjaznie nastawionym do "innych" i nie zyc w mysl zasady "inny wiec winny" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
"lubie to" i znikam, by udac sie na zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@przyjazna: zgadzam sie, ale jednym z glownych zadan kosciola jest ewangelizacja i krzewienie chrzescijanstwa na calym swiecie:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie histeryzuj. Zawsze mógł ci się trafić ZS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ateistka
ps. ale mozna to robic w sposob przyjazny 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw niemiec teraz kapuś
z zyciorysu nowego papieża Podczas trwania w Argentynie junty wojskowej generała Videli Redondo i podczas tzw. brudnej wojny 19761983 (hiszp. Guerra sucia) Bergoglio donosił wojskowym na lewicujących księży i zakonników, z których niektórzy potem znikali. Dokumenty potwierdzające jego współpracę opublikował Horacio Verbitsky w książkę „El Silencio („Cisza), która jest syntezą współpracy hierarchów kościoła argentyńskiego z dyktaturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem owieczką, która odeszła od stada bo tak chciała bo nie podobało się jej ani stado ani pasterze dziś moja duchowa strona patrzy w przyszłość z nadzieją i woła "prowadź" to duży kredyt zaufania pewnie niestety za duży od wielu miesięcy po raz pierwszy uwierzyłam, że może jednak ten bóg istnieje (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miauczyński od teraz każda niedzielną suma z Twoim udziałem będzie skażona lękiem przed moją osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żaba na odwyyku
ike, wzruszyła nas twoja historia :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×