Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość walcząca z wiatrakami 123

niepełnosprawny ojciec

Polecane posty

Gość walcząca z wiatrakami 123

Zwracam się do Was o pomoc, bo nie wiem gdzie i jak to załatwiać. Ojciec moich dzieci jest obecnie osobą niepełnosprawną- otrzymuje zasilek rentowy z opieki. Moje dochody delikatnie przekraczają mozliwość otrzymania alimentów z zasiłku alimentacyjnego. Czy ze względu na to, iż jest on osobą niepełnosprawną, zakaz pracy ,mam jakieś prawo do alimentów od państwa? Bardzo proszę o poważne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoNie
Nie ma czegoś takiego jak alimenty od państwa. Do alimentacji zobowiązani są krewni i powinowaci (czyli członkowie rodziny). A ojciec, nawet jeśli jest osobą niepełnosprawną, ma "zakaz" pracy i ma zasiłek z opieki - ma obowiązek podzielić się ze swoimi dziećmi (nieletnimi) nawet najmniejszymi dochodami. Tak stanowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ilez dostanie reciny dostanie taki niepelnosprawny gosc?? 600 zl? i pewnie musi leki wykupic,zjesc cos,mieszkac gdzies.To czym i JAK ma sie dzielic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoNie
Jeśli autorka zechce otrzymywać alimenty od tego ojca (lub z funduszu alimentacyjnego) - komornik zabierze mu 60% z tych 600 zł. Czyli 360 zł. Z czego część zatrzyma dla siebie. Tak stanowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoNie
Minimalna kwota nie dotyczy egzekucji należności alimentacyjnych. Tak stanowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoNie
Również w takim wypadku tak stanowi prawo. Nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybi ci Państwo nadal byli małżeństwem, żona musiała by utrzymywać całą rodzinę. No chyba że sie by balastu pozbyła. A tu ma wyciągnąć wszystko co ma ten biedny człowiek? Bardzo sprawiedliwe, bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Czyli twoim zdaniem ja osoba chora na raka powinnam teraz powiedzieć mojemu eks mężowi że powinien w całości utrzymać syna bo gdybyśmy byli razem to tak by było.Ciekawe co na to jego obecna żona i dzieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoTak
Sąd może zobowiązać jedno z rodziców do ponoszenia pełnych, całkowitych kosztów utrzymania dziecka. Druga żona i dzieci nie będą słuchane. Tak stanowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Gdyby byli dalej małżeństwem, to pewnie facet dokładałby z tej renty do utrzymania dzieci. A tak rozkłada ręce i mówi "Nie mam, a co będą jeść dzieci,to nie moja sprawa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhsgfIA
zasiłek rentowy z opieki to 450 zł:O zasądzenie mu alimentoów graniczy z cudem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoNie
Gdyby byli małżeństwem to żona ze swoich dochodów dokładałaby do utrzymania i leków męża oraz wkładała osobiste starania w opiekę nad nim w czasie choroby lub z uwagi na inwalidztwo. Tak stanowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzen
Renty są skandalicznie niskie ,a za to odpowiada rząd Tuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoTak
Tusk został wybrany przez naród i dlatego jest święty. Jaki naród, taki Tusk. Jaki Tusk, takie prawo. Tak stanowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulkiulki
Mam stopień znacznyy więc rozumiem że to działa w dwie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoTak
Prawo stanowi, że działa na wszystkie cztery strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoTak
Ponieważ ojciec zobowiązany do płacenia alimentów wyrokiem sądowym (t.zw. alimenciarz), to najgorszy sort istoty z grubsza człekokształtnej. Jego status prawny jest poniżej psa, kota oraz trzody rzeźnej, które korzystają z ochrony prawa jako t.zw. "bracia mniejsi" Dlatego prawo będzie go ścigać wszelkimi możliwymi sposobami aby doprowadzić do jego zejścia pod t.zw. płotem - najlepiej w porze przełomu jesienno-zimowego. Tak stanowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha.....
anotak, anonie glupoty piszesz. Tak prawo niestanowi, chyba ty sobie cos wymyslasz idioto. jak nie wiesz idioto to nie pisz. Prawo stanowi ze idioci siedza. To czemu ty nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Tak czy inaczej pani kochanko franka uważam że konieczność dokładania z zasiłku bądź chorobowe bądź rehabilitacyjnego czy jak piszesz żebraczej renty przez matki drugiej połowy do utrzymania dzieci nie jest niczym innym jak zabieraniem z żebraczej renty ojca.Ten ojciec ma takie same dylematy jak ta matka dać dziecku,kupić leki czy jeść.Tak to wygląda.Mało tego ja mam w domu człowieka który tą chorobę bardzo przeżywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha.....
Tusk został wybrany przez naród i dlatego jest święty. Jaki naród, taki Tusk. Jaki Tusk, takie prawo. Tak stanowi prawo. HAHAHA ALE KRETYN Z CIEBIE.... BOZE. AZ MI CIE SZKODA IDIOTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnoTak
haha.. przytocz artykuły i paragrafy na ppotwierdzenie że prawo stanowi inaczej niż zostało napisane przeze mnie. p.s. Jak piszę na stojąco, a ty pisząc z pewnością siedzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulkiulki
I każdy żałuje niepełnosprawnego ojca z żebraczą rentą.Może niech zgłosi się ten pan do mopsu bo może otrzymać zasiłek celowy,dodatek mieszkaniowy,zasiłek pielęgnacyjny z mopsu lub zus. Na temat matki niepełnosprawnej sie milczy bo przecież ona może żyć z dzieciakiem powietrzem. Napisałam ci to dlatego kochanko bo jak wół widzisz tylko jedną stronę. Żal faceta bo ma ciężko niestety tak jest jak w momencie gdy są dwie strony dziecko i alimenty. en pan ma się dzielić żebraczą rentą podobnie jak chore matki muszą dokładać z żebraczych rent czy zasiłków. Hipokryzją jest współczucie tylko jednej stronie. Ja mam syna już praktycznie dorosłego który prócz tych alimentów ma zarobioną kasę ale inni mają gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×