Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lenorkas

integracja sensoryczna

Polecane posty

Gość lenorkas
ojej nie wiedziała nawet co jej dolega i dlaczego boli, biedactwo, aż mnie ciarki przeszły dzięki raz jeszcze i trzymam kciuki za wasze wyzdrowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dwoje dzieci z zaburzeniami SI, ale jeden jest tylko autystyczny, drugi nie ma cech autystycznych za to ma niedobory w SI, ćwiczymy, ćwiczymy i jakoś leci, ja mam 31 lat i też mam zaburzenia SI, mąż też, ale nauczyliśmy się z tym żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenorkas
a jakie Ty z mężem macie zaburzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż ma nadwrażliwość na dźwięki, zwykle jakieś syreny, hałasy, nie lubi tłumu, wpada w panikę i agresję w kolejkach, korkach, na parkingu itp., ma tez nadwrażliwość na światło, jest taki "nieporadny" wszystko mu spada z rąk, wylewa się itp., zawsze się potyka, ubrudzi się itd.. jest wiele takich rzeczy ja to głównie nie lubię dotyku, muszę mieć własna przestrzeń, lubię ciszę i tylko ciszę, tez mam wiele takich ubytków ruchowych, nie umiem grac w gry zespołowe, nie umiem się huśtac na huśtawce, nie wejdę na karuzelę, do windy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenorkas
aha no teraz to wszystko można zdiagnozowac, nawet potykanie się, ale moze to nie zaburzenia SI? ale pewnie macie opinię lakarza, więc się nie sprzeczam, teraz można to przynajmniej skorygować, a kiedyś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas diagnozy starszego syna przechodziłam szereg testów i wszystko wskazuje na min zaburzenia SI :) są to uciążliwe objawy dla "normalnych ludzi" ale jak widać żyję :D ale.. podejrzewam, że złączyłam się z mężem właśnie dlatego że z nim też nie wszystko jest jak należy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może tu www.baby-med.pl slyszalam dobre opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasila
Zauważyłam, że w Warszawie pozamykano trochę placówek, gdzie prowadzona była terapia SI. Zapewne związane jest to z konkurencją na rynku, bo raczej nie z brakiem zapotrzebowania. My z naszym dzieckiem chodzimy do gabinetu Dar Terapii www.gabinetdarterapii.pl i jesteśmy zadowoleni, a synek tylko wyczekuje kolejnych zajęć:) Firma prowadzi też sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym, w tym z pomocami do SI, które można nabyć po niższej cenie www.sklep-darterapii.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasila zgadzam się, że trudno się dostać do dobrego terapeuty w wawie, bo faktycznie, część gabinetów jakby zniknęła! A szkoda, bo okazuje się, że jest to coraz bardziej potrzebne naszym dzieciakom. Moja Majka ( 2,5 roku) zaczęła chodzić do Baby-Med na Ursynowie. Na razie logopedia, ale już się zapisujemy na diagnozę si i zaczynamy swoją przygodę! :) Mam nadzieję, że w tym centrum będzie fajnie - słyszałam bardzo dobre opinie o terapii si z p. Tatianą. Może któraś coś wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci Sensorek w Wałbrzychu, prowadzimy integrację sensoryczną, EEG Biofeedback, logopedię, rehabilitację oraz treningi słuchowe. Nasz zespół jest wysoko wykwalifikowany, serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciosek
Zobaczcie tutaj - http://www.zielonapolana.com.pl/oferta_dla_firm.php Integrację robi się w takich miejscach, gdzie można się normalnie bawić. A integracja sensoryczna... dla mnie to bardziej jaja i robienie ludziom wody z mózgów. Co to może dać? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do Centrum Terapii "Harmonia Zmysłów" na Ursynowie. Na naszej stronie www.centrumterapii.waw.pl można zapoznać się z ofertą. Jesteśmy także na facebooku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkubator Inspiracji
Witam:-) Wszystkie osoby, które chcą się baaardzo ubrudzić oraz dowiedzieć się dlaczego kreatywne brudzenie wspiera w niesamowity sposób rozwój dzieci i dorosłych zapraszamy na szkolenie "Wstęp do Sensoplastyki" organizowane przez Inkubator Inspiracji - Pracownię Twórczej Edukacji i Rozwoju w dn. 25 kwietnia 2015r. w Opolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w jakim wieku u dzieci na ogół stwierdza się te zaburzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze objawy już mogą być w wieku niemowlęcym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa25
w ogóle integracja sensoryczna to świetny temat bo co u nas się okazało młody ma problemy z rozwojem mowy prawdopodobnie przez lekką afazją poporodową, bo miał mały uraz. Długo chodziliśmy prywatnie do różnych logopedów a dopiero wytyczałam tu http://www.trampolina-dzieci.pl/ że rozwój mowy jest połaczony z psychomotoryką. Od kiedy zaczeliśmy ćwiczyć manualnie przeróżne rzeczy i zapisaliśmy go na balet jest o niebo lepiej ! teraz ma zajęcia z logopedą dwa razy w tygodniu w przedszkolu do tego balet i zajęcia sportowe i codziennie takie cuda idą z jego mową że aż serce rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motyl2
Zaburzenia IS u syna zdjagnozowano w wieku 6 lat i 9 miesięcy. Od tamtego czasu codziennie ćwiczyliśmy. Teraz po 7 miesiącach jest ogroman poprawa. A takim najbardziej widocznym efektem jest to ze syn jeżdzi na rowerze, chociaż powiedziano ze może nigdy tego nie opanuje. Mimo że w zeszłym roku poświęćiliśmy nauce mnóstwo godzin, nie było efektu. Dwa dni temu wsiadł na rower i pojechał, nauka zajęła mu 1 minutę. Dla mnie to taka radość jakby dostał Nobla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
długo szukałam dobrego terapeutę SI i znalazłam w Centrum Terapii Harmonia Zmysłów na Ursynowie, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie się wydaje, ze powstaje właśnie trochę tych gabinetów takich jak Sensorek w Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Mam ogromny problem i pewnie mnie zlinczujecie ale mam nadzieje ze i pomożecie bo jestem w rozpaczy :( mam 5 miesięczną córcie która nie chce inaczej spać ani jeść na noc niż w rożku zawinięta na ścisk.... (tak nauczyli w szpitali i gdybym wiedziała to nigdy bym tak nie zrobiła) próbowałam juz wszystkiego ale kiedy zaczynam karmić normalnie bez niczego to ryk i wywijanie do tyłu jakby ją cis bolało. .. w dzień usypia tylko przy piersi ale kładę ją na fasolkę i mi wygodnie no ale w nocy nie będę siedziała na fasolce :) lekarz się śmieje i mówi że widocznie tak chce...zlitujcie się i pomóżcie bo mi jej szkoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są dzieci, które lubią być tak zwinięte do spania i nie oznacza to,że ma jakieś problemy. Spokojnie, moje dziecko tez tak spało i jest zdrowy jak byk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę mnie uspokoilas. A w jakim wieku przestało tak spać? Boję się ze robie jej krzywdę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samo upodobanie dziecka do spania mocniej otulonym nie musi od razu świadczyć o zaburzeniach w rozwoju, dziwi mnie jednak podejście lekarza. No chyba, że lekarz podjął temat bardziej szczegółowo i pytał o inne zachowania dziecka. Jak niepokoi Cię rozwój Twojego dziecka, to lepiej zasięgnąć rady specjalisty i być spokojnym. Polecam udać się na konsultację do terapeuty. Jak jesteś z Warszawy, to fachową i bezpłatną konsultację możesz uzyskać tu http://www.gabinetdarterapii.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up wazny temat. Piszcie mamy o swoich dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Remeni
Generalnie taka terapia jest prowadzona w specjalistycznych gabinetach, ale część rzeczy można dodatkowo robić w domu, np. wykorzystując zabawki. Oczywiście nie są to tablety i zwykłe klocki, ale taka metoda pracy z dzieckiem dużo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was Moja córcia również cierpi na zaburzenia si. Chodzimy już od 2 miesięcy na terpię. Kupiłyśmy również kołderkę obciążeniową w jednym z internetowych sklepów kajkosz.pl . Dzięki niej zaburzenia dotyku mojej córeczki da się opanować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×