Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość heloiza999

jestem dumna z inicjatywy "rodzice homoseksualistów"

Polecane posty

Nie rozumiem dlaczego gejom i lesbijkom odmawia się miłości. Boją się powiedzieć o sobie rodzicom, bo być może miłość rodzicielska okaże się zbyt mała i zostaną odrzuceni, nie mogą mieć partnera, bo innym wydaje się to obrzydliwe i nawet niektórzy głośno wołają, że Bóg homoseksualistów też nie kocha, nawet bożej miłości im się odmawia, to wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam and Eve.
NOT Madame and Eve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homoseksualizm to kara za grze
W listopadzie 1991 roku zmarł na AIDS Freddie Mercury, wokalista grupy rockowej Queen. Nie tak dawno na tę samą chorobę umarł Rudolf Nurejew, tancerz baletowy. Kenny Everett, znany komik, który od wielu lat nie krył, iż jest homoseksualistą, wyznał ostatnio, że wykryto u niego HIV. Kilka dni później Holly Johnson, wokalista zespołu Frankie Goes to Hollywood (których przebój Relax namawia gejów, by byli dumni ze swej seksualności), również przyznał, iż ma wirusa HIV. Bóg ustanowił pewne prawa. Kiedy są one przekraczane, często krzywdy doznaje nie tylko przestępca. Nierzadko szkodę ponoszą osoby niewinne, podczas gdy winowajcy uchodzi to na sucho. Nie każdy pijany kierowca rozbija samochód; nie każdy rozpustnik zaraża się AIDS lub innymi chorobami wenerycznymi. Jednakże wcześniej czy później pijany kierowca ulegnie wypadkowi, a aktywność homoseksualna i rozwiązłość niechybnie doprowadzi do tragedii. Dzieje się tak, ponieważ w taki a nie inny sposób zostaliśmy stworzeni, i tak a nie inaczej powinniśmy żyć. Nie jest to coś, co na nas spadło jak grom z jasnego nieba. Naczynia nie nadające się do mycia w automatycznej zmywarce mogą w niej popękać. Podobnie jest z nami. Nie zostaliśmy stworzeni do aktywności homoseksualnej i rozpusty. Działania takie wykraczają poza granice naszej tolerancji fizycznej, emocjonalnej i duchowej i na dłuższą metę powodują szkody we wszystkich tych dziedzinach. Homoseksualizm i swoboda seksualna były czymś niezdrowym jeszcze przed pojawieniem się AIDS. Obecnie mogą być śmiertelne. Jak widzieliśmy w rozdziale 3, gdyby człowiek przestrzegał norm biblijnych, choroba AIDS by się nie rozprzestrzeniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homoseksualizm to kara za grze
Znam osobiście wielu chrześcijan o homoseksualnej orientacji, którzy dzięki mocy Ducha Świętego zwalczają swoje dążenie do zachowań homoseksualnych. Dla wielu z nich pragnienie osiągnięcia zaspokojenia płciowego na drodze fizycznych kontaktów z osobami tej samej płci jest nieustanne (podobnie jak nieustanne może być dla wielu pragnienie kontaktów heteroseksualnych), ale są 'więcej niż zwycięzcami dzięki Chrystusowi, który ich posila' (Rz 8,37 z ang.)". Szczerze podziwiam tych odważnych świętych, którzy żyją w ciągłej frustracji seksualnej, ponieważ postanowili podporządkować się biblijnym przestrogom zakazującym stosunków homoseksualnych. Wielu z nich opowiadało mi o długich nocach duchowej udręki, kiedy to zmagali się z ciałem, aby pozostać wiernymi Bożej woli. Powinni się wstydzić ci, którzy uważają, iż homoseksualiści pozostający w celibacie ze względu na Chrystusa są kimś mniej niż chwalebnymi zwycięzcami w Bożym Królestwie. (5) Ale czy możliwa jest zmiana orientacji seksualnej? Wiąże się to z dyskusją na temat jej przyczyn. Istnieje wiele hipotez co do przyczyn, lecz brak absolutnych konkluzji. Niektórzy uważają, iż orientacja homoseksualna jest wrodzona, choć nauka nie doszukała się fizycznych podstaw homoseksualizmu. Wbrew wysuwanym ostatnio twierdzeniom nie ma niezbitych dowodów naukowych na to, iż na zachowania homoseksualne wpływają czynniki genetyczne lub hormonalne. Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że orientację homoseksualną się nabywa lub się jej uczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homoseksualizm to kara za grze
Z drugiej strony, niezależnie od tego, jakie są tego przyczyny, na każdym człowieku ciąży odpowiedzialność za świadome życie ze swoją orientacją i panowanie nad nią. Jeżeli nawet istnieje jakiś powód, który może być udowodniony naukowo, nie znaczy to wcale, iż takie jest Boże zamierzenie. Wiemy już przecież, iż homoseksualizm nie należał do początkowego porządku stworzenia, ale jest pośrednim skutkiem wejścia na świat grzechu. Dlatego, jeśli to tylko możliwe, powinniśmy dążyć do uzdrowienia naszej płciowości i przywrócenia jej do stanu pierwotnego. W dniu powrotu Pana nasze ciała staną się doskonałe (Rz 8,23) i wszyscy, którzy są w Chrystusie, zostaną całkowicie uzdrowieni. Niektórzy doznają uzdrowienia już w obecnym życiu. W przeglądzie Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego z 1955 roku wymienionych zostało czternaście przypadków osób o orientacji homoseksualnej, które po nawróceniu do Chrystusa doznały całkowitego uwolnienia. W komentarzu stwierdzono: Na skutek nawrócenia homoseksualiści mogą doznać takiej przemiany, iż ich pragnienia płciowe tracą nad nimi panowanie.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem homoseksualistą.
Gówno mnie obchodzą listy piotrowe, możecie sobie nimi podetrzeć dupy, katoliccy, pefidni nienawistnicy, którzy pod przykrywką miłosierdzia prześladują innych ludzi, jestem osłabiony, żyję w XXI wieku, a muszę zmagać się z prześladowaniem i debilnymi stereotypami. Większość homoseksualistów to normalni, męscy faceci, a ci stereotypowi zniewieścieli to jedynie margines. Życzę wam, żeby i was prześladowano przez całe życie, żebyście nie mieli według innych prawa do miłości, żebyście się męczyli, żeby wam wmawiano chorobę psychiczną, jebani homofobowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem homoseksualistą.
Zdechnij za te kłamliwe linki, kupko ścierwa. Nie będę więcej odpisywał gównu, które uważa się za człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos wytlumaczy mi może
Ale tu Jesusowego przykazania miłosci - o rany tacy jak ten od linkow palili ludzi na stosie, piszesz straszne rzeczy ograniczony człowieku, myślę że Jezus by nad tobą zapłakał, jak nad wieloma katolickimi mordercami którzy mieli w Jego imię czelność siać nienawiść, WSTYDŹ SIĘ bezmózgie stworzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloiza999
cieszę się, że zainicjowałam tak żywą dyskusję uważam, że oduczanie homoseksualizmu, to tak jakby posadzić hetero i wmawiać mu- stań się nagle gejem. to jest nonsens, na to się nie ma wpływu. gdy homo odkrywają, że są homo często są w szoku, bo wiedzą co ich czeka, latami uczą się samoakceptacji. a propos- ghdyby bÓg chciał, by świat był dobry, a ludzie szczęśliwi, to nie byłoby patologii, nigdy nie byłoby wojen ani chorób. ale najwyraźniej jest coś więcej niż bóg. dlatego na nic gadka, że gdyby chciał gejów stworzyłby dwóch adamów. stworzył jednego, potem rozmnożyli się i tyle. i było więcej adamów i więcej ew. i zaczęli się dobierać wg smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda nie widziałam nigdzie plakatów o których piszesz heloizo , ale czytałam już gdzieś o nich .I o wydźwięku jaki ze sobą niosą . Współczuję rodzicom , którzy muszą sie zmierzyć z homoseksualnymi skłonnościami swoich dizeci . I wiem ,ze każdemu rodzicowi trudno jest tą skłonność zaakceptować - rodzicowi , który kocha swoje dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakusek Tusek
Skoro mienicie takimi wielkimi katolikami to dlaczego mieszacie z błotem osoby homoseksualne, nawołujecie do ich palenia, zagazowania itp. Widać ni w za nie rozumiecie wiary katolickiej. A to kto z kim sypia nie powinno nikogo obchodzić - liczy się człowiek. A gdy się okaże droga katoliczko/katoliku, że Twoje dziecko będzie homoseksualne to co wtedy? Również będziesz nawoływać do zamykania w więzieniach? A nie pewnie się od niego odwrócisz, bo dla Ciebie ważniejsze będzie to co ksiądz mówi na kazaniach... Żenada, co za ograniczonym społeczeństwem są Polacy, aż przykro patrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos wytlumaczy mi może
a ja nie miałabym zadnego problemu gdyby moja corka była lesbijką, więc nie wszyscy mają z tym problem. ważne jet żeby była szczęśliwa i spotykala na swojej drodze jak najmniej nawiedzonych osob, ktore mieniąc sie katolikami zapominają że Jezus potępial osądzanie innych. dlaczego ludzie nie mogą po prostu żyć w zgodzie koło siebie, nie osądzać, nie pouczać i nie wywyższać się nad innych. po prostu realizować Jezusowe Krolestwo Boże i kochać bliźniego swego jak siebie samego - kochać i akceptować i nie krzywdzić innych zlym, slowem i czynem, a brak tolerancji dla odmienności- krzywdzi i rani. dlaczego tacy jak np allium to wciąż robią, wbrew naukom o miłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakusek Tusek
ktos wytlumaczy mi może - otóż to, 90% katolików nie rozumie nauki Jezusa, przykre to ale prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mysle ze jak
Kasia Tusk dołączy sie do tej inicjatywy to ona może dużo dobra zrobic w kierunku tolerancji w Polsce. Jak jest lesbijka to mam nadzieje ze dołączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś nie mogę sobie przypomnieć żeby Jezus popierał związki osób homo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos wytlumaczy mi może
a pamiętasz żeby je potępiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MASIAAAA
allium, jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żeby Jezus naprawdę istniał... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czasach Jezusa nie było innych " związków " jak tylko małżeńskie:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaknajbardziej niestety
ponieważ są ludzie którzy się nigdy nie zmienią i będą twardo iść za radykalnymi prawami ja też jestem przeciwna tolerancji homoseksualistów i uważam że powinni mieć mocno ograniczone prawa nie ma mowy o adopcjach czy zawieraniu zwiążków małżeńskich zawsze dobry wzorzez w domu to mama i tata a nie rodzic nr1 rodzic nr2 to jakaś koszmarna paranoja :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MASIAAAA
Haha, co za ciemnota z tej allium. W starożytnej Grecji homoseksualizm był powszechny i mężczyźni mogli pozostawać w takich związkach do końca życia, a twój wymyślony Jezus podobno żył później, ale i tak to był zwykły człowiek, który ogłosił się mesjaszem, na którego temat wymyślono bajki, skąd niby 4 różne wersje ewangelii, co za bzdury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos wytlumaczy mi może
no i kara chłosty, setki ludzi umierały na krzyżach, niewolnictwo, fajne czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakilukeeeeai
W starożytnym Rzymie również było przyzwolenie na homoseksualizm, to wprowadzenie chrześcijaństwa (religia żydowska + wiara w to, że Dżizas do syn boży) przyniosło tę całą nienawiść. Chrześcijaństwo to religia nienawiści, a to potępianie homoseksualizmu wzięło się w nim stąd, że Żydzi cierpieli z powodu niżu demograficznego, ale niestety, homoseksualiści tak nie będą się żenić, więc jaki cel ma ta cała propaganda, heteroseksualne pary i tak będą rodzić homoseksualne dzieci, jak to się dzieje od tysięcy lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .,.,,
nhjk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakusek Tusek
allium ale jestes ograniczona, chodzi o to, ze Jezus nie nawoływał do nienawiści, chciał by ludzie kochali bliźniego swego jak siebie samego... Czy to tak trudno pojąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos wytlumaczy mi może
homoseksualiści są obywatelami, placą podatki - ty korzystasz z ich pieniędzy i śmiesz mowić że maja mieć ograniczone prawa obywatelskie, maja placic państwu 20% podatku od spadku po swoim partnerze bo są homoseksualni i nie mogli wziąć slubu, mają blagać o wiadomość o chorym partnerze w szpitalu, na którego utrzymanie idzie kasa z ich podatków. I ty mówisz że taka niesprawiedliwość i dyskryminacja jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i gdzież ise podziała ta oświecona grecka cywilizacja ? czy nie przepadła w otmętach czasu i wojen ? a czemu przepadła ? Bo każda - KAZDA - cywilizacja która nie przetrwała próby czasu zaczynała swój schyłek od rozluźnienia norm moralnych . Wystarczy tylko trochę poczytać , nie wystarczy wyzywać ludzi od ciemniaków żeby stać sie mądrzejszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medyk... ... .
"jaknajbardziej niestety" chcieć to sobie możesz, ja chcę, żebyś zdechło, ścierwo, mam nadzieję, że to się spełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus nie nawoływał do nienawiści ale nie był bezmyślnym naśladowcą grzechu . A aktywny homoseksualizm jest grzechem , choćbym nie wiem jak była ograniczona a ty oświecona - nie zmienisz Bożych nauk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie musi błagać o wiadomość o zdrowiu w szpitalu czy przychodni - śa formularze - wpisujesz swojego kochanka i już . Nie ma potrzeby legalizować zwiażków homo , skoro juz teraz są rozwiązania , które mogą oni wykorzystać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos wytlumaczy mi może
a czytałaś kiedys filozofów greckich allium i ciągle nic, dalej to zadufanie w swoją nieomylność, ile ty masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×