Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniusia1109

Woda nie spływa z wanny

Polecane posty

Gość aniusia1109

Witam, mam problem od kilku dni, otóż zapchała się kratka kanalizacyjna do której spływa woda z wanny, mieszkam w bloku, wanna starszego typu, zabudowana. Z boku jest tylko okienko przez które można zobaczyć owy kanalik ściekowy, z wanny wystaje rurka z której spływa woda, wisi ona tak jakby w powietrzy, nie dotyka tego kanaliku. Kanał ściekowy to kwadrat ok 20cm na 20 cm, nałożona na niego była kratka. Gdy spuszczam wodę z wanny woda ta w ogóle nie spływa przez co podnosi się do góry i momentalnie wywołało by to zalanie. Kret w ogóle nic nie zdziałał. Dodam, że gdy spłukuję wodę w wc to woda z kratki opada na chwilę po czym się unosi z powrotem, w wc również przy dłuższym spłukaniu woda się cofa. Spirala była włożona do wc wczoraj niestety nie dało to żadnego efektu. Do tego kanalika w ogóle nie chce wejść. Jest on głęboki na ok 30cm, na jednej ścianie czuć jakiś otwór, jednak nie można tam wepchnąć nic łącznie ze spiralą. Nie mam już kompletnie pomysłu jak się do tego dobrać, liczę na wasze odpowiedzi i pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drabineczka
Może hydraulik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia1109
Liczyłam że jest jeszcze jakaś deska ratunku domowymi sposobami.. Naprawdę nie ma sposobu żeby wepchać tą spiralę w ten kanał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam tak samo
wezwałam hydraulika. Wyjął tę kratkę i użył spirali - takiej bardzo długiej. Powyjmował różne rzeczy (jakieś zbite śmieci) i jest ok. Inaczej się chyba nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia1109
A masz taki sam odpływ? A spiralę włożył do tego kanału czy do wc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak czytam
Kret w granulkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia1109
Pisałam że kret nic nie zdziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez tak mialam
tylko ze u mnie hydrualik nie pomogl a dopiero wybranie szamba. z tym ze ja mieszkam w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorxc
miałam niedawno ten sam problem. kret nic nie zdziałał, poradziła sobie spirala. ciężka sprawa, bo z domowych sposobów spirala to chyba ostatnia deska ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wezwała siłę fachową. Hydraulicy mają spirale z podciśnieniem wody, co by nie było, odetka. Z tego co wiem, u nas, na prowincji, kosztuje to 150 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×