Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Elizabet - pozniej raczej owu nie bylo bo i staranek nie bylo lekarz mowi od poczatku ze owu bylo wtedy kiedy mi sie wydawalo, od lat prowadze kalendarz tempka bol owulacyjny i sluz i wsio sie zgadza, pozniej juz nie probowalismy...na poczatku fakt w 4tc4 dniu nic nie bylo ale w 8t4 dniu byl juz maluch 2,1 teraz w 12t i 4dniu 6,54 a tu normy: Średnia długość i masa ciała płodu w poszczególnych tygodniach ciąży Tydzień Wielkość Masa 5 2 mm zbyt wcześnie, by to ocenić 6 2 - 4 mm zbyt wcześnie, by to ocenić 7 5 - 13 mm 0,8g 8 14 - 20 mm 3g 9 22 - 30 mm 4g 10 31 - 42 mm 5g 11 44 - 60 mm 8g 12 61 mm 9-13g 13 65 - 78 mm 14-20g 14 80 - 103 mm 25g 15 93 - 113 mm 50g 16 108 - 116 mm 80g 17 11 - 12 cm 100g 18 12,5 - 14 cm 150g 19 13 - 15 cm 200g 20 14 - 15 cm 260g 21 18 cm 300g 22 19 cm 350g 23 20 cm 450g 24 21 cm 530g 25 22 cm 700g 26 23 cm 850g 27 24 cm 1000g 28 25 cm 1100g 29 26 cm 1250g 30 27 cm 1400g 31 28 cm 1600g 32 29 cm 1800g 33 30 cm 2000g 34 32 cm 2250g 35 33 cm 2250g 36 33 cm, od czubka głowy do palców stóp - 45 cm 2750g 37 35 cm, od czubka głowy do palców stóp - 47 cm 2950g 38 35 cm 3100g 39 36 cm 3250g 40 d czubka głowy do palców stóp - 48 - 51 cm Pytanie jak interpretowac tygodnie czy tu pokazany 9 tydzien to jest np moj 8tc i 4 dzien czy wg tej tabeli 8 tc i 4 dzien to poprostu 8 tydzien wtedy bylo by ok nie wiem moze panikuje ale tez ja mam 164 on 180 mama jego b. niska poprzedni syn lecial szybko ale tata 193 to juz inaczej.... Co do tabsow - wiem ze apap mozna ale ja bym musiala brac codziennie po 2 by dzialalo wiec poki co sie mecze by tak czesto nie lykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 11tc4d moje dziecię miało dokładnie 51,3, czyli wychodzi tak jak u Ciebie, że dziecko jest za małe jeśli bym patrzyła na wymiary w 12tc...a jeśli w 11 tc, to jest idealnie.... Ja myślę, ze jest ok...mi się wydaje, że tu są podane wymiary dla pełnych tygodni,,,a ja nie miałam usg dokładnie w 12tc, tylko w 11tc4d...a każdego dnia dziecko rośnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok :)) troche mi lepiej bo czesto lekarze licza w tych tabelach skonczone tygodnie dlatego jest 40 tygodni no ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne oczy- ja też spię z rękoma w górze. Nie słyszałam o czyms takim. W sumie podczas spania te rece sa bardziej w pozycji poziomej niz pionowej. No nie wiem. Może tu chodzi o takie stanie i podnoszenie rąk. Co do kichania to zdarzyło mi sie kilka razy przy kichaniu poczyc straszny ból w podbrzuszu. Od razu panika bo to było straszne. jakby cos tam pekło. Ból krótki ale silny. I poczytałam i sie okazalo ze tak to juz jest jak macica sie poszerza, że to nie szkodzi dziecku. Jest na to sposób. Ja stosuje i działa. Jak tylko czuje że chcę kichnąć od razu nogi mocno pociagam do siebie. Tofilebork- ja wymioty zaczynałam z colą. Pomagala troszke ale tylko przez dwa tygodnie. Przyznaję że juz nie rzygam jak wcześniej ale 2-3 razy dziennie sie zdarza. Wyprobowalam juz chyba wszystko. Teraz ten slinotok powoduje u mnie te mdlosci bo ciagle chce ze slina w ustach. Ohyda. Ja jestem w trakcie gotowania obiadu. Teraz rzadziej gotuje i mimo że zawsze bardzo to lubiłam teraz potwornie mnie męczy. I gdzie ta radość II trymestru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja tez podkurczam nogi jak kicham :DD bo bol czasem niemilosierny....co do gotowania ja kocham a teraz...blee a wczoraj robilam potrawke z kurczaka ... i najgorsze ze codziennie dla kazdego inny obiad kolacja i sniadanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! w końcu powróciłam na forum bo po przeprowadzce dzisiaj dopiero mam internet. Takze dzisiaj wybieramy sie na skan zobaczymy co mi powiedzą oby z maństwem było wszytko dobrze. rewan nie przejmuj się ja też nie mam żadnych objawów itp itd też ni odczuwam jakiegoś wielkiego szału z powodu że jestem w ciąży co nie znaczy ze z tego faktu sie nie cieszę :) miejmy nadzieję że w późniejszym etapie ciąży będzie coś lepiej. Mnie też nie ciekawe zdarzenie spotkało właśnie wczoraj okazało się że wychodzi mi ząb "mądrości" ból niesamowity a paractamol to akurat ten lek przeciwbólowy który w ogóle na mnie nie działa wiec nie mogę spać jeść czuję się okropnie dzisiaj na skanie w szpitalu zapytam położnej co powinnam zrobić ale myślę że nic na to sie nie da poradzić zobaczymy jak długo to potrwa.... Pozdrowienia i trzymajcie za mnie kciuki wieczorem napisze czy wszytko dobrze ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja operuje tygodniami jak lekarze, czyli skończone tygodnie, jak mam dzisiaj 11t3dni to mówie,ze jestem w 11. Moja dzidzia też na razie nie jest duża, bo tydzień temu miało 4,5 cm. A to ciągnięcie przy kichaniu też mam, a że zaczęła mi się alergia (całe szczęście,że jak na razie łagodna dosyć) to muszę się pochylić, a jak leże to podkurczyć nogi. A mi się coraz niewygodniej śpi. Robię przymiarkę do kupienia takiego rogala do spania i potem do karmienia. A o tym przesądzie z rękoma w górze też słyszałam. Nie wiem jaka prawda w tym, ale ostatnio wieszałam pranie na dworze, gdzie mam wysoko linki i się na prawdę zmachałam. Porozwoziłam dzisiaj zwolnienia do pracy i pytam się czy jest szansa na powrót do pracy po macierzyńskim, raczej tak, ale na 100 % mi nie zagwarantują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi hi hi niezle;) Ja dziś od 4 na nogach.Moj wstaje wcześnie do pracy w tym tyg,a ja jak przydrzemie jeszcze to po 6 mus mnie dźwigiem do roboty zrywac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Ja dzis w nocy przezylam horror o 2 obudzily mnie skurcze srednio co 15-30 min potem nawet co 5-10 bol byl w podbrzuszu rozchodzil sie az do plecow do gory i zoladka chwilami nie moglam oddychac przypomnial mi sie pocztek porodu :(( potem doszly wymioty a ze w dzien sie zle czulam i malo jadlam nawet nie mialam juz czym na koniec biegunka straszna trwalo to do 6 rano ledwo zyje i martwie sie :((( skurcze byly dosc silne ale nieregularne wizja porodu mnie oslabila...boje sie czy z dzieckiem ok i wogole nie wiem co myslec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroptuska a zadnego krwawienia nie mialas czy cos? kurde nie wiem co ci powiedziec.. a teraz jak sie czujesz? wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosia - nie nie mialam na szczescie ale dwa razy juz rodzilam i bylam przerazona bo poczatek identyczny sama nie wiedzialam czy mam sie skupic by nie zarzygac lazienki czy biegunka czy skurcze masakra .... niektore i do 30s trwajace wszystkich swietych widzialam....potem padlam o 6 i rano biegunka ale narazie spokoj....dzwonie do gina ale i tak sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska- no ja bym nie zastanawiała się, tylko jechała do ginekologa. Mimo iż wyciszyły się skurcze, ale nie wiadomo czy w nocy znów się nie powtórzą. Może daliby Ci jakąś kroplówkę i leki na te skurcze. Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze wlasnie zadzwon do niego a jak nie to tak jak gocha pisze podjedz bo nie wiadomo co to bylo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam od lekarza taką kartkę, na której jest napisane, że gdyby wystąpiły takie skurcze to od razu powinnam zgłosić się do szpitala. Byłam dzisiaj na usg w ramach pakietu luxmed. Potwierdziło się to, co czytałam - nie mają dobrego sprzętu. Nie określili w ogóle prawdopodobieństwa wad genetycznych, z trudem pomierzyli NT. Na tym obrazie prawie nic nie było widać! Już nie mówiąc o pęcherzu, żołądku itp :) W ogóle zaskoczyło mnie, że w 13 tc robili je dopochwowo. Porównując dzisiejsze zdjęcia, a te sprzed dwóch tygodni, które robiłam prywatnie na certyfikowanym sprzęcie do usg przesiewowego, to niebo a ziemia.. Dobrze, że poszłam prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska....a może jakaś wirusówka-jelitówka. Czarne-Oczy......ja jak na razie tylko miałam usg dopochwowe, jeszcze nie robili mi przez brzuch. Mnie to plecy na dole bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne oczy - tez mialam dopochwowe bo ponoc tak sie robi prenatalne nie wiem.... Deli - moze ale bole w nocy byly jak juz trwajacy porod wiec.... Dziewczyny jade do szpitala, biegunka sie nasilila bole tez eh :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska a może się czymś strulas , bóle na biegunkę czasem potrafią być bardzo silne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak w zeszłym tygodniu miałam, straszny ból - skurcz brzucha, dwa razy mnie przeczyściło i był spokój. Nie wiem czy można smecte, ale to dobre na takie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka - wiem, bo ostatnio nim bylam w ciazy zemdlalam z bolu w pracy...niestety w poprzedniej ciazy skurcze jelit wywolaly skurcze macicy i grozilo porodem, czesto biegunka (3 trymestr) jest zwiastunem nadchodzacego porodu, czesto tez niestety biegunki prowadza do poronien, lekarz kazal mi przyjechac choc sie zobaczyc....A struc nie za bardzo czym bo od paru dni tak mnie mdli ze nie wiele jem wczoraj bulke ta co zawsze z serem i wedlina ktora jem od jakiegos czasu...zobaczymy Uciekam bo gin mowil ze na wszelki lepiej dmuchac, dam znac buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska- trzymaj się i mocno trzymam kciuki, żeby było wszystko ok. Ja już po wizycie i aż głupio mi się cieszyć....uspokoiłam się jak usłyszałam serduszko, mogłabym przy tym dźwięku usypiać i budzić się. Moje dziecię ma 85,62mm :D Dzisiaj mnie też zbadał i mierzył szyjkę, mam prawie 4 cm, i dr powiedział że jest wszystko ok. Dostałam pozwolenie na basen, więc w najbliższym czasie wybieram się z rodzinką:) Byłam w pracy i zaniosłam zwolnienie...lekarz stwierdził, że mam już sobie odpoczywać:) ufff, stres opadł :) Aha, pytałam o płeć, to mój lekarz powiedział, ze on na tym etapie nie zgaduje, może na następnej wizycie będzie pewniejszy:) Ja usg prenatalne miałam już przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptusia trzymam kciuki i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Tak pisalyscie wczoraj o wielkosci dzieci to moje w piatek gdzie wedlug OM zaczynalam 13tydzien mialo 56,38mm i wedlug usg to jest wielkosc na 12 tydzien i 1 dzien wiec w sumie tez nie za duze dziecko. Udalo mi sie wkoncu zarejestrowac na te usg penatralne na 18 czerwca na 11 i to mialam szczescie bo jakas babka przede mna zrezygnowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! W końcu wróciłam po przeprowadzce do innego domu dopiero dzisiaj mam internet. Ale w czytaniu wszytko nadrobiłam :) Ja wczoraj miałam skan powiedzieli mi że wszytko z dzieckiem jest w porządku posłuchałam rady którejś z dziewczyn z forum i zjadłam trochę czekolady przed USG wiec maluch był bardzo r***liwy fantastyczny widok :) Według OM wychodzi 13t i 2d a na skanie pani powiedziała mi że jest równo 13 tydzień wiec dwa dni różnicy wiec to nie jakaś tragedia wiec maluszek pewno urodzi się w wigilie :) Niestety dopadła mnie nie za ciekawa dolegliwość gdyż mam zapalenie dzieł bo rośnie mi ząb "mądrości" porażka ból był przez dwa dni okropny w końcu wczoraj wieczorem udało mi się dostać do dentysty (co wbrew pozorom nie jest łatwe tutaj jeszcze po tym jak zmieniłam miejsce zamieszkania) dostałam amoksycyline zobaczymy czy pomoże brała któraś was w ciąży ten antybiotyk? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaM....moja siostra ostatnio w ciąży go brała. To jest niby najbezpieczniejszy antybiotyk. Ale jak mus brać to mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska dobrze że pojechałaś. Przynajmniej bedziesz spokojniejsza. Co do wielkosci to pamietam ze w pierwszej ciazy mialam tez takie wahania. raz ze niby dzidzius mlodszy niz z OM raz ze duzo starszy. Pewnie na roznych etapach roznie sie rozwija. Głowa do gory. Magda wspolczuje tego wyrzynającego się zęba. Pamietam jak to przechodziłam to dostałam na ten czas ksywke "Chomik" :) taka byłam spuchnięta. W dodatku przyjechała wtedy do mnie przyjaciolka z inne miasta i gdzie mialysmy isc razem to chodzila... z moim mężem bo ja nie dałam rady :) Dawno to było, teraz sie z tego smieję ale wtedy myslalam że zejdę ( a w ciąży nie byłam i mogłam wszystko brać) A moj 5latek na moje pytanie "kiedy wreszcie zacznie jeść zupy" (bo niestety od niemowlaka nie lubi) odpowiedzial że "już z tego wyrósł" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czytałam że najbezpieczniejszy w sumie za bardzo wyjścia nie mam bo ból okropny ani spać ani jeść dosłownie dwa dni wyjęte z życia....a paracetamol to jedyny środek przeciwbólowy który w ogóle na mnie działa wiec zostaje przez całą ciąże bez pomocy tabletek przeciwbólowych. Mam nadzieje ze już mnie nic gorszego teraz nie spotka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×