Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dziewczyny ciesze sie ze co nie ktorym te mdlosci przechodza , ze z dzeciaczkami wszystko wporzadku. Ja do wtorku bede musiala wytrzymac. Jade wtedy na te prenatalne i moze wkoncu sie dowiem co z tym pecherzem u malenstwa. Mam nadzieje ze wszystko bedzie wporzadku. A ja dzisiaj zebralam sie w sobie i troche wkoncu chalupe ogarnelam. Ciezko bylo. Ale zaleglosci tez juz mialam dosc sporo. Jakos brak zapalu i sil do prac domowych. Za to pozniej wypad z dziecmi na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ciesze sie ze co nie ktorym te mdlosci przechodza , ze z dzeciaczkami wszystko wporzadku. Ja do wtorku bede musiala wytrzymac. Jade wtedy na te prenatalne i moze wkoncu sie dowiem co z tym pecherzem u malenstwa. Mam nadzieje ze wszystko bedzie wporzadku. A ja dzisiaj zebralam sie w sobie i troche wkoncu chalupe ogarnelam. Ciezko bylo. Ale zaleglosci tez juz mialam dosc sporo. Jakos brak zapalu i sil do prac domowych. Za to pozniej wypad z dziecmi na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ciesze sie ze co nie ktorym te mdlosci przechodza , ze z dzeciaczkami wszystko wporzadku. Ja do wtorku bede musiala wytrzymac. Jade wtedy na te prenatalne i moze wkoncu sie dowiem co z tym pecherzem u malenstwa. Mam nadzieje ze wszystko bedzie wporzadku. A ja dzisiaj zebralam sie w sobie i troche wkoncu chalupe ogarnelam. Ciezko bylo. Ale zaleglosci tez juz mialam dosc sporo. Jakos brak zapalu i sil do prac domowych. Za to pozniej wypad z dziecmi na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ciesze sie ze co nie ktorym te mdlosci przechodza , ze z dzeciaczkami wszystko wporzadku. Ja do wtorku bede musiala wytrzymac. Jade wtedy na te prenatalne i moze wkoncu sie dowiem co z tym pecherzem u malenstwa. Mam nadzieje ze wszystko bedzie wporzadku. A ja dzisiaj zebralam sie w sobie i troche wkoncu chalupe ogarnelam. Ciezko bylo. Ale zaleglosci tez juz mialam dosc sporo. Jakos brak zapalu i sil do prac domowych. Za to pozniej wypad z dziecmi na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrygj
Witam, wszystkie kobitki rodzące w grudniu 2013, właśnie odkryłam wasze forum i postanowiłam się dołączyć. Obecnie jestem w 15 tygodniu ciąży jest to moje drugie maleństwo. Czytałam wasze wypowiedzi na temat pierwszych dolegliwości itp., ja miałam tylko dolegliwości wieczorne które na szczęście ustały po 13 tygodniu. Nie wiem czy któraś z was tak ma ale ja posiadam już bardzo duży brzuszek ciążowy znajomi mi mówią że wyglądam na 5 miesiąc. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mamusie :) ja jak zwykle zabiegana :/ ale juz niedlugo 21 sierpnia ostatni dzien pracy wiec 2 miesiace... a wtedy bede miec 6godzin dziennie dla siebie w czasie kiedy starszaki beda w szkole.. juz sie nie moge doczekac :D u mnie najgorsze wymioty i mdlosci przeszly choc czasem jeszcze sie zdarza jak przesadze z jakims jedzeniem.. ale w sumie nawet nie mam czasu sie na tym skupiac czas mija mi jak szalony i nie moge uwierzyc ze juz 16 tydzien leci za 5 tygodni usg, strzeli jak nie wiem :D trzymajcie sie tam, zadna ciaza nie trwa wiecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten gość co pisał o tym że nie cieszy mnie ciąża to ja :-| niewiem czemu jestem gościem.którąś dziewczyna pisała o problemach z sercem więc ja też będę miała założonego holtera w ciąży dlatego że mam częstoskurcz a oprócz tego wadę układu krążenia po holterze dadzą mi opinię czy mogę rodzic sn czy cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia... Ja mieszkam w wielkiej brytani co prawda nie mam problemów z sercem ale z wątroba owszem lekarze wiedzą o tym i tylko podstawowe badania zrobili nic więcej. Informowalas polozna lub w szpitalu na skanie że masz taki problem? Myślę że powinni wiedzieć. No cóż ja tylko tyle mogę powiedzieć że opieka nad kobieta w ciąży w uk zupełnie różni sie od tej w polsce. Tak po prawdzie masz 2 skany ja tak jak i ty na tym poprzednim co miałam w poniedziałek nie dowiedziałam sie nic szczególnego. Polozna nie mówiła o żadnych badaniach typu długość szjki macicy poziomu hormonów i wielu innych o których wypowiadaly sie dziewczyny na forum. Do tego 11 spotkań z polozna z których 9 odbywa sie po upływie 25 lub 28 tygodnia czyli troszke późno bynajmniej mi sie tak wydaje ale pewno o tym wiesz :) osobisci jak dla mni te spotkania nic mi nie dają to tylko czsta formalnosc i standardowe pytanie czy dobrze sie pani czuje jeżeli tak to znaczy że wszystko gra i można isc do domu. Przynajmniej ja mam takie wrażenie a ty jak to postrzegasz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć rrygj (ciekawy nick ;) Dziewczyny pisały, że mają spore brzuszki, szczególnie jeśli to nie jest pierwsza ciąża. U mnie dochodzi do jakiegoś fenomenu - wg. wagi tyję sporo, bo ok 0,5 kilo na tydzień, ale po wyglądzie i ciuchach niewiele zauważam. Ciągle mi się powiększa biust i w pracy spekulują, że sobie je "zrobiłam" :) Zawsze miałam mały, 70B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia wielkosci 6,8 cm:) No ja mam wysokie cisnienie,apropo serducha.Na razie mam je mierzyc 3 razy dziennie,do nastepnej wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte- suuuuuper! Machający, prawie 7 centymetrowy smok brzdąc :) na następnej wizycie już chyba płeć, hm? :) ja miałam mdłości o 8 tygodnia, i po 11 zmniejszyły się, ale jeszcze trochę są. Oprócz tego- mam milion krostek na czole. Może dlatego, że nie musze tulić kibelka dzień w dzień, ani razu nie pomyślałam, że mam dość... Trzymajcie się dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja też po badaniach:) z maluszkami wszystko dobrze,obejrzeni od stóp do głów maja prawie po 7cm wiercili się nieziemsko :0) :0) wyniki testu PAPP-A za 2tyg...z morfologi wyszlo mi że mam lekki niedobór żelaza więc dostalam leki... u mnie mało co brzuch urósł aż sie bałam tego badania czy maluszki rosną.... Kroptuska przeszło ci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimfi super!!!Podwojne szczęście i przezycia:) Boze do teraz mnie jakas faza trzyma...:D Gdyby mi ktoś rok temu powiedział,ze będę przezywac takie chwile,heh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny coś dziś zjadłyscię?zastanawiam się nad sobą wiem że odżywiam się fatalnie ale jem tylko to co mnie nie brzydzi,więc dzisiaj na śniadanie zjadłam bułkę z żółtym serem potem na obiad zapiekankę stwierdziłam że to mało więc ugotowałam sobie ziemniaki i zrobiłam gzik , dalej to jogurt naturalny , paczka małych czipsow przed chwilą i za ok godzinę robię kolację mam kawiorek z pomidorem będzie, międzyczasie W ciągu dnia przegryzałam sobie czekoladę która zrobił mąż ;-) a i zjadłam 2 kubki truskawek z cukrem i wypiłam 2 szklanki kompotu z truskawek.mimo tego że mdli mnie cały dzień chyba mało nie jem?ale też mam takie ciągle uczucie głodu i jak dłużej coś nie jem to jest masakra :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na śniadanie kanapki, potem na obiad sos z kurczaka, kopytka (córce się zachciało) z sałatą ze śmietaną, potem 1 banana, małą miseczkę czereśni, 2 kulki loda...i już nie jestem głodna, hihi A jutro ryba na obiad...a reszta wedle ochoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis na sniadanko kanapki z serem zoltym :D a na obiad micha truskawek ze smietanka i cukrem ! i tak wlasnie mysle ze cos bym zjadla ale chyba skusze sie tylko na jabluszko bo pozniej nie zasne ;/ ehh jakos nie mam apetytu przez to goraco, dzis 28 w cieniu. sesilka ja tez mam czasem takie napady glodu. zjem cos a za godzine doslownie zjadlabym konia z kopytami, i burczenie tak glosne ze az smiac sie chce ale ja to zagryzam najczesciej owocami albo ziarkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole ciagle boli mnie glowa ! z przodu nad czolem i z tylu tuz nad karkiem, coraz bardziej przypomina to migrene. modle sie zeby przeszlo bo az mnie mdli od tego ;/ nie moge normalnie funkcjonowac. ktoras jeszcze to ma/ miala? macie jakies sposoby? nie bede codziennie faszerowac sie apapem! i tak chodze sie mecze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja sie podziele wrazeniami z wizyty... widac bylo jak brzdac skacze, jak boksuje, nawet nam piateczke pokazal :D niesamowite! ogladalismy i ogladalismy, a zdjec wydrukowal z 6 :) maluch ma 82mm i jutro zaczynami 15 tydzien :) - wyrownalo sie z OM. NT - 1,8mm. Organy widoczne, wszystko pieknie :) bylismy tacy podekscytowani, ze dopiero puszcza, ale zdjecia caly czas leza na stole :) cudowny dzien no :) a ja zajadam sie ostatnio ciagle pomidorkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka jak Ci niedobrze, to się nie katuj tym, na co nie masz ochoty. W ogóle jak mdli albo brzydzi to nawet zmusić się trudno, ja bym nie umiała, bo paw gotowy byłby gdy jeszcze mnie mdliło. I przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz, może Cię mdli od słodkości? Bo i czekolada (co prawda nie piszesz ile, bo jak kostka, to mi teoria pada;) ) i cukier na truskawkach i kompot. Tak mi przyszło do głowy... Bo ilość jedzenia wydaje mi się zupełnie spoko. Spróbuje odtworzyć, co się dzisiaj jadłam, sama jestem ciekawa. Chleb pełnoziarnisty z żółtym serem, szynką i pomidorem (2 kanapki), pół kilo czereśni, 3 klopsy z furą ziemniaczków i mizerią i kilka rogalików serowych z powidłami w międzyczasie.Brzmi chyba jakby było mało, ale te klopsy, pyry i mizeria to była naprawdę podwójna porcja :) O byłabym zapomniała, pół dużej paczki chipsów! Ale chyba pierwszy raz jadłam chipsy od kwartału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaM456456!
Hej dziewczyny co do jedzenia to staram sie tak jeść w miarę regularnie 4 czasem 5 w niedużych ilościach oczywiście zdarza mi sie przegrysc coś w miedzy czasie ale staram sie nie. :) z tego co unikam to witamina A i kofeina :) Którąś z dziewczyn pytała czy śpimy na brzuchu ja nie wolę sie powoli przyzwyczajac tym bardziej że to nie jest dla mnie łatwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się śpię na brzuchu póki mogę. Z jedną nogą podkurczoną do piersi. Potem się nie da, a to dla mnie w poprzedniej ciąży było jedną z najtrudniejszych rzeczy do zniesienia :D Super, że wasze dzieciaczki super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry... Po dniu pelnym wrazen padlam wczoraj jak kawka:P Dzis juz po porannym pomiarez cisnienia.Komedia,jak stara babcia.Oczywiscie cisnienie w normie... Sluchajcie a tak w ogole jakie moga byc skutki wysokiego cisnienia w ciazy?Chyba mus poczytac na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlam sie przywitac i nadrabiam zaleglosci w czytaniu....U mnie troche lepiej biegunka sie uspokaja zobaczymy ale jak to sie mowi jak nie urok to sraczka. Na jezyku tydzien temu zrobil mi sie jakis wrzod czy cholera wie co to na samym czubku wyglada jak pypec/zimnio teraz taka biala jeszcze plamka - boli jak jasna cholera nic nie moge jesc przy mowieniu tez boli i nie wiem co to za gowno i jak sie pozbyc....jak mialam biegunke i bole to i tak nie jadlam ale teraz tez sie nie da mecze sie.... x i moja druga bolaczka pisalysmy juz o tym ze czasem jak sie g***townie ruszy bola wiazadla a bola Was w nocy? ja czasem wydaje mi sie ze sie przekrece i bol ale dzis to bylo nie do zniesienia obudzilam sie z krzykiem z bolu i trzymalo jakies 5 min lezalam z podkurczona noga i nie dalo rady wyprostowac bo bol sie nasilal, ani usiasc, wstac dopiero po 5 min....boli do teraz jak chodze ale mniej w nocy moj probowal mnie posadzic i nie dalo rady.... x A poza tym to standard migrena i mdlosci - dzis ledwo zdarzylam zielona do pracy i od razu do wc... x Malgosia - ja juz pisalam pare razy na forum ze mam migreny i przed ciaza tez mialam i ja nie biore apapu bo mi nie pomaga a dwa musialabym brac codziennie...ja klade na glowe recznik z zamrazarki tak mocno schlodzony i leze i nic poza tym i kwicze.... x Dominisia - ja tez mam niskie a anemia w ciazy to raczej b. czesto sie zdarza stad omdlenia i oslabniecia - ktore sa jak mdlosci czasem naturalne. A to co mowil malgosia to prawda - lepiej sie napic kawe 1 niz miec za wysokie czy sie meczyc mdlec x Magda - rozstepy to w duzej mierze genetyka moja mama nie miala ja tez nie uzywam kremow jedynie w 1 i 2 ciazy oliwke i to do kapieli i zero a niektore sie smaruja i sa poryte... x ja na brzuchu juz od 8tc spac nie moge bo mi urosl :) wiec juz sie mecze na boczku x gocha78 - ja tez w poprzednich ciazach do 7-9 mc mialam mdlosci migreny i zyganko.....eh taka natura x Monte - super wiesci :)) urosept slaby spokojnie mozesz brac x Tofilebork - trzymam mocno kciuki za badania i oby sie wyjasnilo z tym pechrzem x Rrygj - u mnie tez duzy brzus od 8tc bo to moze dlatego bo 3 x Czarne oczy - a u mnie brzus wyskoczyl waga jednorazowo poleciala w gore te 4kg a teraz wydaje mi sie ze sie zatrzymalam tylko brzuch rosnie jesli waga nie spada bo zle sie czuje i mam duze problemy z jedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska a to coś na języku to nie afta? Ja raz-dwa razy w roku mam na wewnetrznej wardze lub dziąśle. Znam temn ból i wspolczuje. Mi nie pomagało absolutnie nic (a troche rzeczy wypróbowałam). Jedynie po przemywaniu woda utlenioną widziałam poprawę. Brałam gazik, polewałam wodą utlenioną i wacikiem starałam się sciągać aftę. Bolesny zabieg ale w miare skuteczny (przynajmniej u mie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimifi - ale fajnie tez rosna u Ciebie te babelki - u mnie jako tako po japonsku jak to sie mowi ... x Sesilka - to mozemy sobie podac rece jak czytam co jecie to stwierdzam ze swoje katuje bo ja nic nie jestm czesto albo wartosciowego czesto przez brak czasu a jak do 17 nie zjem obiadu czy ala obiadu to potem ciezko mdlosci i koniec....Moje jedzenie to: malutka miseczka platkow rano lub maly jogurt - na sile oczywiscie, potem jedna bulka staram sie z ziarnem i jakimis warzywami serem - jeden chyba jakis posilek normalny, potem gdzies na sile wcisne jablko czy inny owoc i jak wracam do domu staram sie zjesc obiad i tu problem bo nie zjadam nawet normalnego talerza tylko z malej miski np 1-2 ziemniaki jajko i troche surowki, badz 1 paluszek rybny z kasza i warzywami na parze badz tylko warzywa i ryba warzywa i kasza i to koniec mojego jedzenia i potem o 21 mi i niedobrze i burczy a jesc nie moge a przed ciaza to wieczory to byl dramat jakbym mogla bym ciagle cos podjadala.....ostatnio kebab na obiad, wczesniej pizza eh.... x bialaMilka - masz takiego dzidziaka jak ja i NT to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prowitamina - wiesz co nie wiem na poczatku myslalam ze pypeć to cos cos sie robi jak sie przyslowiowo duzo gada krosteczka ale teraz wyglada jak mowisz i czesto to mam tez na wardze a to centralnie na srodku czubka jezyka w nocy bol potrafi obudzic bo wiadomo w nocy wszystko bardziej boli a w dzien mecze sie z jedzeniem gadaniem i trwa to tydzien....jak sie przyjzalam to jakby zimno a na srodku biale cos wczoraj mi krwawilo.....sprobuje to tak sie pozbyc wole by bolalo ale zaczelo znikac wrrrr .... musialam zaczac jesc papki bo gryzienie powoduje bol....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×