Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość gość
rowno 15? czy 14i 5? czy juz ponad 15 ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dumna mama w takim razie zazdroszczę dobrej morfologii bo u mnie wyniki są beznadziejne jeśli chodzi o żelazo mam już poniżej normy lekarz mi powiedział że takie wyniki mogę mieć na koniec ciąży a nie teraz.ze względu na mój żołądek unikam witamin bo mój żołądek źle reaguje na każda postać witamin nie tylko w ciąży , więc niewiem jak to zrobić pewnie wyląduje w szpitalu na kroplówkach , no ale co zrobić wymiotuje mdli mnie i jak bym zaczęła teraz brać jeszcze witaminy to chyba bym się przekręciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też morfologię mam zawsze wzorową. Sesilka...a jak u ciebie z chęcią do jajek? bo żółtko zawiera dużo żelaza, musisz poczytać sobie i jeść te rzeczy naturalnie z żelazem. Bo ogólnie leki z żelazem są ciężko tolerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka, ja od 8 tyg biorę dzień w dzień witaminy i i tak mam anemię ;/ dobrze się odżywiam, obiadki, owoce, warzywa itp itd, ja już normalnie nie wiem co jeszcze włączyć do tej diety :D To maleństwo jest jak smok, wysysa ze mnie wszystko :p Dzięki za wszelkie info i porady ;) zobaczę co jeszcze lekarz na to powie w poniedziałek, no i liczę na skan - szczerze powiedziawszy to mało jajka już nie zniosę, byle do poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli, Dominisia, lubię jajka zwłaszcze żółtka nawet niewidzialam że zawierają żelazo , będę musiała się podkarmić nimi ;-) w pierwszej ciąży moja morfologia też była nie najlepsza a dzień po porodzie musiałam dostać krew bo miałam bardzo niska hemoglobine mdlałam na leżąco i boję się że teraz też doprowadze się do takiego stanu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki. Ja też nie biore żadnych witamin. Bardzo źle reaguję na nie więc lekarz powiedział żeby nie brać. Nie brałam też kwasu foliowego od 7 tyg ciązy (ale wczesniej bralam 4 mce). W pierwszej ciazy tez nie brałam żadnych witamin a wyniki miałam calkiem calkiem. Pod koniec juz tylko anemia sie pojawila to bralam żelazo. Troche mam wyrzuty sumienia że nie wspomagam sie witaminami ale staram się dostaraczać sobie tego w naturalny sposób. Dostalam od lekarza próbke z takimi witaminami to tak testuje co kilka tygodni- moze akurat któregoś pieknego dnia nie poczuje sie po nich źle to zaczne systematycznie brać ;) x A dziś zmykam na piknik :) Miał być wczoraj ale bedzie dziś :) Milego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja morfologię mam na razie idealną, lekarz nawet stwierdził, ze mogę się jeszcze podzieli z inną ciężarną :P W pierwszej ciąży też problemów nie miałam...dopiero po cesarce wyniki miałam tragiczne... Miłego dnia:) Ja właśnie szykuję szaszłyki na grilla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie mąż zaraził wirusem. Zaatakowało mi zatoki i gardło. Nie wiem, czy cokolwiek mogę brać. Najgorzej, że jesteśmy na wyjeździe i do lekarza najwcześniej dostanę się jutro wieczorem. A wczoraj na wkładce zobaczyłam znowu różową plamkę. Czy Wam się jeszcze to zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam kwasik a teraz Prenatal classic kupiłam.Najbardziej podobala mi się cena witamin dla kobiet w ciąży:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie brałam kwasu foliowego w pierwszej ciąży wzięłam 2 które i tak zwymiotowałam , w tej ciąży udało mi się wziąsc 4 tabletki , lekarska mi mówiła też że lepiej żebym nie brała bo to zwiekszy mdlosci.ja też jestem przeziebiona gardło katar kaszel też jakiś wirus bo najpierw córka potem mąż teraz ja :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) gratuluje wszystkim kobietka, ktore juz wiedza kto zamieszkuje brzuszek :) ja sie dowiem za 5 tyg , scan mam w 21 tyg.. ahhh sie naczekam bo poprzedni byl w 12 tyg...:) Provitaminko - ja tez nie jem witamin.. tzn bardzo sporadycznie kwas foliowy bralam odkad zaczelismy sie starac do ok 6 tyg czyli jakies 5 miesiecy ale pozniej przez silne mdlosci i wymioty odstawilam (tez mi lekarka podpowiedziala) podonie bylo w 2 poprzednich ciazach a wszystkie badania wzrorowe:) rosne rosne i jeszcze raz rosne.. przeraza mnie to bo nie wiem co bedzie dalej:) hehe aha... co do pracy w UK.. ja pracuje, termin mam na 28 listopada a na maciezynskie ide od 8 wrzesnia + 18 dni urlopu czyli pracuje do konca lipca + jeden tydzien w srodku sierpnia.. juz prawie prawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się chyba żołądek skurczył, zjem pół kromki chleba, pół obiadu i reszte jem przez siłę, czuje się już taka najedzona. Brzuch to mi się już mega wypchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea1984
Cześć. Jestem nowa, więc witam wszystkie przyszłe mamusie:) Jestem w 15 tyg. i już wiem że będzie dziewczynka:)To moja pierwsza ciąża więc przechodzę ją dosyć stresująco. Powiedzcie mi czy wy też boicie się tokso (nie mam przeciwciał) i tym podobnych? bo ja pomału popadam w obsesję...Np. dzisiaj zjadłam truskawki i teraz się zastanawiam czy dobrze je umyłam:( Ogólnie czuję się dobrze fizycznie tzn. nie mam żadnych mdłości itp. ale psychicznie wysiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja też nadal pracuje termin porodu mam na 22 grudnia odejść z pracy 15 grudnia plus 3 tygodnie własnego urlopu wuec 4 tygodnie przed data narodnin o ile wszystko będzie dobrze :) takze jeszcz sporo miesięcy ;) ale ja z tego powodu jestem bardzo zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea1984 --> rowniez jestem w 15 tygodniu pierwszej ciazy i powiem Ci, ze mam podobnie. Ostatnio wypytywalam sie lekarza, kiedy robimy kolejne badania na toxo, ale powiedzial, ze dopiero w 24 tygodniu... staram sie o tym tak nie myslec, ale czasem mnie najdzie i jest ciezko. Zazdrooszcze, ze juz znasz plec :) Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 4 ciąży i jestem wyluzowana:-)) w pierwszej ciąży też bałam się wszystkiego, ale wiem,że w życiu na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Można książkowo przechodzić ciąże, a co ma być to i tak będzie... Zatem nie ma co sobie wkręcać problemów, tylko cieszyć się ciążą i rosnącym dzidziusiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez 1 ciaza,p-wsze tyg oprócz wychodzenia z głębokiego szoku tez uplynely mi na paranojach czy będzie zdrowe itp.A teraz już jakos mi przeszlo choć jestem shizol nr 1 w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea1984...witaj. Myśle, ze takie przewrażliwienie jest normalne w pierwszej ciąży i tzw "cackanie" z pierwszym dzieckiem. W drugiej ciąży już troche większy luzik, a przy 4 to już pewnie totalny luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea1984 witaj, u mnie rowniez pierwsza dzidzia :) jutro zaczynam 15 tydz ;) a co do schizow... mi sie czasem wydaje ze ja nie jestem w ciazy :D jakos tego tak nie czuje.. mimo ze brzuch mi rosnie :D ! (dzis ledwo dopielam ukochana spodniczke ktora mialam na sobie tydzien temu i byla ok :( ) jestem wypoczeta fizycznie i psychicznie :) weekend na wsi to byl swietny pomysl :) ale coz... czas wracac do obowiazkow. a jak u was mamusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ja jutro wybieram się z mężem nad morze na parę dni i mam nadzieję, że opdocznę trochę i wyluzuję się...Chociaż już się zastanawiam co tam będę jadła. Chodzicie normalnie do knajp i restauracji?Jeśli tak co jecie? Ja wogóle myślę, że jem trochę monotonnie (podobne śniadania i kolacje) i zastanawiam się czy dostarczam wszystkich potrzebnych substancji dzidzi. Co prawda jem witaminy - Femibion, ale to tylko suplementy. Ile przytyłyście do 15 tyg? Bo ja do 6 tyg. 1 kg, a teraz waga się nie zmienia...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja też czuje sie ogólnie dobrze psychicznie i fizyczne zauważyła że kondycja włosów w paznokci takze jestem bardzo zadowolona :) jedyne co mnie martwi że schudlam 2 kilogramy a nie mam żadnych wymiotow troszke dziwne nie sadzicie? :/ ja jem zestaw witamin polecony przez moja polozna i nie narzekam sprawdzają sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam miało być że kondycja włosów i paznokci bardzo sie poprawiła z czego niezmiernie sie cieszę ;) zjadlo parę wyrazów :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki W czwartek byłam na USG i widziałam bobaska. Niestety nie chciał się specjalnie pokazywać i odwrócił się do mnie i lekarza pupą. Przynajmniej kręgosłup ma porządnie wyoglądany :) Kolejną wizytę mam na początku lipca i moze wtedy maluszek zechce bardziej współpracować i pokazać buźkę. U mnie kończy się właśnie 16 tydzień. Mam nadzieję że dobrze znosicie upały i wszystkim Wam już wszelkie dolegliwości związane z 1 trymestrem minęły. Pozdrawiam wszystkie grudniowe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was jutro zacznę 15 tydz a psychicznie wysiadam mdłości nie odstepuja mnie na krok. Ja nie przytyłam jeszcze nic nadal jestem 3 kg na minusie waże 47 kg , pomalu brzuch mi się zaokragla i czuje gilgotanie ale nie jestem pewną czy to maluszek , w pierwszej ciąży ruchy czułam dopiero w 21 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie nie czuje nic ale mam nadzieję że w końcu poczuje małego przynajmniej bede wiedziała że żyje a jak na razie nie czuje sie jak byłabym w ciąży. Co prawda brzuch mi urósł ale te 2kg mnie martwa myślicie że to normalne czy raczej powinnam sie martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, wyskoczyłam z małym na parę dni do siostry... Z moją dzidzią wszystko ok! Następna wizyta- początek lipca będzie to 15+3 więc może będzie widać jaka płeć. Co do dolegliwości to teraz leci 13 tydz a u mnie bez zmian. Zastanawiam się kiedy to się skończy ale jak widzę inne kobietki też jeszcze się męczą bidulki.. Jeśli chodzi o wagę to niewiele na plusie a nawet ostatnio też schudłam trochę. Myślę, że jeżeli spadek wagi nie jest taki drastyczny to nie ma się czym przejmować, raczej to normalne na początku ciąży bo później to na bank waga skoczy:) Buźka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) MagdaM456456 ja bym sie nie przejmowala spadkiem wagi.. na poczatku ponoc tak jest. ja schudlam 7kg i jak narazie nic mi nie przybylo. tyle ze ja mam nadwage wiec nie wiem jak to sie odnosi do ciebie. Sesilka moja bratowa poszula ruchy w 16 tyg a brzuszek juz ma spory :) z tego co wiem kolejna ciaza i szczuplosc powoduja szybsze odczuwanie i okraglejszy brzuszek :) a co do wymiotow.. nie chce nic mowic ani cie przerazac ale moja sasiadka wymiotowala do konca ciazy.. i jak szla na porodowke rowniez. tylko ze w polowie miala juz ciaze zagrozona przez ciagle spinanie miesni.. białaMilka ja rowniez czekam z niecierpliwoscia :) tylko nie wiem jak to ma wygladac(w sensie czuc :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea1984 co do monotonnosci w odzywianiu. ja tez to moge powiedziec bo codziennie wcinam bulki z serem. nie przejmuje sie jakos specjalnie. wyniki badan mam ok wiec chyba nie ma nic zlego w moim odzywianiu. na wszelki wypadek wcinaj owoce i warzywa :) ja rowniez lykam femibion chociaz wsrod moich poloznych w miescie panuje opinia zeby je lykac do 32tyg bo pozniej przez witaminy rodza sie duze dzieci... nie wiem jaki to ma wplyw ale ok :D ciesz sie dzidzia moja droga i nie wariuj :) wszystkie jestemy z toba :) to moja pierwsza dzidzia ale zachwyt jakis taki ze ojojoj i panikowanie na najmniejszy bol juz mi minelo.. dzis zaczynam 15 tydzien :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×