Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

atomoofka...zamówiłam, bo i tak moja siostra go zamawiała dla siebie to wziełam przy okazji, bo jest na niego promocja. A kolor jest taki ekri w literki, więc całkowicie uniwersalny. A ubranek ciągle dostaje nowych od siostry, próbek różnych, kremików, nawet wit D już mam, bo jej została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Ta moja praca jest dodatkowa i faktycznie chodzi o nocne spiewanie. Wyglada to tak, ze nikt mnie nie zmusza do chodzenia tam, ale jak nie pojde to nic nie zarobie, nic nie bede z tego miec. Kasa jest naprawde dobra i poki dobrze sie czuje to bede tak dlugo spiewac jak zdrowie pozwoli :) Zwolnienie, chorobowe czy jakiekolwiek przywileje naleza mi sie z tytulu prowadzonej przeze mnie dzialalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja praca na weselach to jest dodatkowa forma zarobkowa i poki daje rade to chodze ale w razie czego mam juz zastepstwo i jak tylko dam haslo to moj zmiennik zacznie za mnie jezdzic. Narazie nie jest zle. W poprzednich ciazach tez chodzilam do momentu jak stwierdzilam ze jednak musze odpuscic. Co do ubranek dla dziecka to juz gadalam z moja bratowa zeby w wakacje zaczela powolutku mi oddawac moje ciuszki te co jej sa juz nie potrzebne zebym mogla sprawdzic co i w jakim jest stanie bo cos na pewno trzeba bedzie dokupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.kinderswiat.pl Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy na bezpieczne zakupy wyprawki oraz innych artykułów dla Waszej Pociechy do sklepu www.kinderswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
tofilerbork badanie 3d robi sie ok 20 tygodnia, dowiem sie u mojego gina we wtorek bo tez bede miec u niego. Co do wesel to sezon konczy sie w pazdzierniku, wiec spokojnie damy rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaczelam 17 tydzień.Jeszcze troszkę i polowka:) Jestem megazmeczoona.Narobilam się przez ten weekend...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja na to USG 3D idę. Znalazłam już lekarza, który ma super opinie - i jest mega fachowcem w tej dziedzinie. Na jego stronie jest napisane, że USG genetyczne z oceną wszelkich ryzyk (robione w 3D) - robi się między 15 a 21 tc. No ale to taki spory rozstrzał :) 6 tygodni...no i zastanawiam się, w którym z nich się udać ;) Byłoby fajnie, jakbyśmy mogli określić płeć. Dlatego myślę - by może w okolicach jak się robi USG połówkowe (18-22 tc). Niby to super sprzęt itd, ale chciałabym mieć też pewność, że jak pójdę na to badanie i wydam te 200 pln - to będziemy wiedzieli co tam we mnie rośnie :) Tym bardziej, że mój mąż ma pracę zmianową i nie może ze mną chodzć na każdą wizytę do GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Babeczki. Ja juz miałam jedno USG 3D podczas USG genetycznego. Nawet wklejałam fotke żeby dziewczynom pokazać. Zeby nie było że musicie szukać wklejam jeszcze raz. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7208e3a2fd097696.html Maluszek miała wtedy coś koło 5 lub 6 cm. Nie pamietam. To bylo ok 12 tc. Mysleze teraz juz ladnie byloby widać buziaczka (dzis 19 tc zaczynam). Z pierwszej ciązy mam "portret" Patryczka z ok 35 tc. Super pamiątka. Ja wizyte sobie umówię tak za 2 tyg. Będę miała USG i pewnie dowiem się jaka płeć (a raczej będę miała oficjalnie potwierdzone bo czuje na 100% że to chłopiec). x Wczoraj miałam straszny dzień. Cały dzień z głową w sedesie. Do tego czuję że chyba nie doleczyłam tych zatok :( Ogolnie czuje sie do bani. Przez to jak czuję sie fizycznie pod**adam psychicznie bo naprawdę męczy mnie taki stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
monteblack gratki ja wlasnie tez zaczelam 17-sty tydzien :) Chyba jakos inaczej to liczymy bo mamy inne terminy porodu. + atomooffka moja lekarz zawsze powtarza, ze usg 3d jest po to aby wykryc ewentualne wady, ktorych nie widac na normalnym usg, ale to fakt, ze tu predzej zobaczy sie plec. + ProVitamina przesylam Ci troche dobrej energii i mam nadzieje, ze juz lepiej sie poczujesz :) Moze wyda Wam sie to nierealne/smieszne, ale ja naprawde potrafie przeslac dobra energie :P + My pospalysmy z moja malucha bo wlazla do naszego lozka i tate wygonila. Uslyszalam dzisiaj z rana od mojej prawie 3 latki, ze mamusia jest piekna :P Wczoraj pokazywalam jej zdjiecia mojego chrzesniaka i jego nowo narodzonego braciszka na co mala skomentowala "Ja tez bede miala rodzenstwo" jestem w szoku, ze moj maluch zna takie slowa jak rodzenstwo czy rodzice i wie kiedy ich uzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitamina - współczuję tych wymiotów. Tak się zastanawiam - może pijesz za mało wody. Gdzieś czytałam, że jak za mało się pije- to nudności są bardziej uciążliwe. No i o dobrym działaniu kwasu foliowego - ponoć zmniejsza wymioty. A może ten imbir - pij herbatki imbirowe ?? x zielononozka - no właśnie to USG genetyczne 3D - będziemy robić głównie jako USG mające za zadanie wykluczyć jakiekolwiek wady. Przy okazji chciałabym poznać płeć dzieciaczka. No i zależy mi na umówieniu takiego terminu, by mój mąż mógł uczestniczyć w badaniu. No i ogólnie dziewczyny - nie ma co - ale chcę mieć taką fajną pamiątkę. Lekarz nagrywa filmik i robi zdjęcia. x Pytanie do dziewczyn, które mają już dzieci - chodziłyście do szkoły rodzenia przy pierwszej ciąży? Przydało się Wam takie doświadczenie? Warto? Chodzłyście z mężami/partnerami - czy zdarzało się Wam chodzić samemu? Druga rzecz - czy korzystałyście z wizyt położnej środowiskowej przed narodzinami dziecka? Czytałam, że jest taka opcja - na NFZ, że położna z przychodni rodzinnej przychodzi do domu i omawia tematy związane z ciążą, porodem, połogiem i opieką nad dzieciaczkiem: karmienie, mycie, przewijanie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
atomooffka ja chodzilam do szkoly rodzenia. Dziala ona przy naszym miejskim szpitalu i jest prowadzona przez pracujace tam polozne plus ordynator sie udzielal (opowiadal o cesarce jak o czyms wspanialym). Generalnie namawial babki na cesarki bo mial specjalizacje w kierunku cesarek i wszystkie chcial kroic ;/ Ale wracajac do tematu to chodzilam tam razem z N. by ze mna na wszystkich zajeciach. Panowie uczyli sie przewijac dzieciaki i kapac je. Cwiczyli na specjalnych lalkach itd. Byly cwiczenia, ktore mialy pomoc rodzacej przy porodzie SN. Zajec bylo ok 16. Polowa to wyklad a polowa to cwiczenia. Wszystko za darmo. Na koniec dostalismy wielkie torby probek i prezentow. Wazne bylo ukonczenie szkoly rodzenia przy poxniejszym porodzie rodzinnym bo faceci uczyli sie jak pomoc swoim kobietkom, aby zlagodzic bol. Super sprawa i serdecznie namawiam Cie do takich zajec, najlepiej z partnerem. + Jesli chodzi o wizyty poloznej przed porodem to ja nie slyszalam o tym, ale chyba lepsza szkola rodzenia. Do mnie przychodzila z 6 razy po porodzie i darla sie w progu, zeby kawe jej parzyc hehe. Generalnie to raczej fajna babka. Sprawdzala czy maluszek dobrze sie rozwija, moja rane ogladala. Fajnie, ze przychodzi po porodzie do domu. + A ja ostatnio schudlam tj. waze tyle samo ile przed ciaza. Staram odzywiac sie bardzo zdrowo a takie jedzenie jest mniej kaloryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też zaczęłam dziś 17 tydz i jak co tydzień napisze że zacznął się rzyganiem i bólem głowy.a jeśli chodzi o usg to czy nie jest tak że na tym polowkowym lekarz też bada pod względem genetycznym?trochę mi szkoda kasy żeby iść na 2 wizyty w jednym czasie bo mi będzie robić polowkowe między 21a 23 tyg a genetyczne też jakoś w tych tyg się jakoś robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka - no właśnie ni wiem za bardzo czy USG połówkowe to to samo, co USG genetyczne ? Fakt, że jeśli byłoby to samo, to szkoda kasy, chociaż z połówkowego nie dostanę nagrania i tylku zdjęć :P O radzeniu sobie z bólem głowy pisałam już wcześniej - miałam zawsze dosyć silne bóle głowy - i dość często. Teraz pomaga mi smarowanie czoła i skroni amolem. No i w razie co - apap lub panadol. Jeżeli chodzi o wymioty - to chyba jestem szczęściarą, bo do tej pory (odpukać) ani razu nie wymiotowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka..... ja też mam to szczęście że jakimś cudem obeszły mnie nieprzyjemne objawy ciąży :) ufff oby tak już pozostało do końca. Ja dzisiaj zaczynam 16 tydzień i jak na razie czuje się ok. Jutro idę na spotkanie do położnej. Co do szkoły rodzenia ja raczej nie będę chodzi bo z partnerem pracujemy na przeciwne zmiany wiec bym musiała chodzić sama a sama to bym się więcej stresowała niż by z tego pożytku było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a miałyście robiony już posiew? U mnie niestety po tygodniu wyhodowali paciorkowca. Podobno ma to 25% kobiet (i ich partnerów!). Już się naczytałam, jak to podczas porodu dziecko łyka wody płodowe z tą bakterią, dochodzi do zakażenia sepsą lub zapaleniem płuc... Koniec jest wiadomy. Zapisaliśmy się już z mężem do ginekologa / urologa no i postaramy się to zwalczyć przed porodem. Do do usg 3D, to ja czytałam, że najlepiej iść w 22tc, bo wtedy dziecko nie jest jeszcze tak duże, a jest już ładnie wykształcone. I tak jak pisałam - ja kupiłam kupon na grouponie za 90zł wraz z konsultacją lekarską. Najlepiej sprawdzać na grupeo.pl, bo tam zbierają oferty ze wszystkich tych stron z zakupami grupowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia, jakoś i bez tego się obyło :) Położna była u mnie tylko raz po porodzie ściągnąć szwy, a była tak straszna,że można było się jej wystraszyć :) Trochę katar mnie złapał. Piję dzisiaj pierwszą od 3 miesiecy kawe - lurę. Wcześniej mnie odrzucało, a dzisiaj poczułam pierwszą małą chęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka marchewkaaaaaaa
czesc dziewczyny, dolaczam do Was :) mam termin na 2 grudnia,to moja pierwsza ciaza. bruszek pomalu zaczyna byc widac, ruchy czuje od 16 tc :) dzis ide na usg, moze poznam plec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka marchewka witaj. Ale mam nerwowy dzień dzisiaj wychodzę z siebie .najpierw córka mi nieźle podniosla ciśnienie od 3 dni chodzę za nia i mówię żeby posprzątala swój pokój dzisiaj nie wytrzymałam jak weszłam do tego pokoju to sporo zabawek wyniosłam do piwnicy , mówię do niej albo sprzątasz resztę albo reszta to pieca , z wielkim rykiem poszła sprzątać ale darła się jak niewiem :-/ a teraz wychodzę na dwór położyłam sobie talerz z truskawkami na podłodze żeby założyć buty kurde patrzę pies mi się położył w ten talerz wrrr wszystko od kłakow :-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Dziewczyny ja tez mam poczatek 17-tego tygodnia i pierwszy dzien ostatniej miesiaczki to byl 10 marzec a u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Czarne Oczy ja nigdy nie mialam robionego posiewu takie o ktorym piszesz. Sama na wlasna reke porobilam badania na rozyczke, ospe, wzw itd. Moj lekarz powiedzial, ze niepotrzebnie bo w ciazy robi sie tylko te badania na ktore w razie czego sa sposoby na leczenie np. na hiv. Wspolczuje tego paciorkowca, ale miejmy nadzieje, ze to nic powaznego i ze nie bedzie zagrazac dzidzi. + deli82 mi na poczatku niedobrze sie robilo jak czulam z rana aromat kawy + Hej ewka mrchewka :) Poszukaj kilka stron wczesniej tabelki i dopisz sie, bedzie nam milo :) + sesilka bez nerwow, moja mala tez rozrabia :) + Laura ja nie slyszalam o takim aparcie. Przemysl czy jest Ci on faktycznie potrzebny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononozka, atomoofka - jak MagdaM pisała - tutaj nie ma L4 w ciąży.. :/ Jedynie z tego, co wiem, kiedy są problemy w ciąży, a na szczęście takowych nie mam.. Odpukać.. Jedynie pozostaje iść na macierzyński i dobrać urlop. Tutaj, bynajmniej w mojej firmie, macierzyński mogę zacząć nie szybciej niż 11 tydzień przed tygodniem urodzeniowym :) Planowałam iść właśnie dokładnie 11 pzred. A że zanim byłam w ciąży już zaklepaliśmy urlop 2 tyg we wrześniu chciałam dobrac pozostałe 7 dni po i wtedy zacząć.. Po dzisiejszym dniu pracy (niezbyt miła atmosfera, do tego masa biegania..) - postanowiłam, że dobiorę jednak przed tym czyli wolne miałabym od końcówki sierpnia. Psychicznie wykończę się jak zostanę chociaż 1 dzień dłuzej ;) A tak poza tym dziś byłam u położnej, ostatnie wyniki krwi w normie, mocz ok :) dziś po raz pierwszy słyszałam bicie serca dziecka!!!! Super sprawa!!! biło szybko i baardzo głośno :)))))) Teraz tylko holter za 2 tygodnie i 26/07 drugie usg :) Pobrano mi krew, żeby sprawdzić syndrom down'a. Oby było ok.. A jak u Was? Ewka marchewka - witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononóżka ja ostatnia @ miałam 11 marca i u mnie dzisiaj się zaczął 17 tydz.co lekarz to inaczej liczy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Sesilka zgadza sie juz wszystko :) ja mialam dzien wczesniej okres i wczoraj zaczal mi sie 17-sty tydzien. Wg wyliczen porod planowany na 15-st, ale wg usg na 12-sty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadrabiam zaleglosci :) odpoczelam nareszcie. zero stresu zero niczego. ostatnio ciagle bolal mnie brzuch i bez nospy nie szlo sie ruszyc... ale mysle ze to z nerwow i wogole :/ Dominisia0611 ten materac kokos gryka ponoc jest niezniszczalny ;) imie dla dziewczynki wybralismy dawno : Zuza. a co do chlopca caly czas sie sprzeczamy ale chyba Łukasz ;) monteblack uwierz ze ja tez nie ogarniam tych wszystkich krostek potek itp :D i pierwsze tygodnie to napewno bedzie wojna :D jakies armagedon :D ja dzisiaj zakupilam kilka sztuk bodziakow :d jedne polspiochy i trzy czapeczki :D tak na start ;) i wydalam 26zl :D yeahhhh ruchy dzieciatka myslalam ze czuje ale to nie bylo to bo mialam przez dwa dni a teraz juz nie bylo :( po za tym 17 tydz to chyba za wczesnie jak na pierwsza ciaze i tluszczyk do przebicia :P temat goscia i odejscia Elizabet hmmm szczerze mnie nie obchodzi kto to jest i czy jest pierwrodka bo poprostu stwierdzilam ze bede pomijac debilne wypowiedzi. jakos potrafimy normalnie miedzy soba pisac i jest ok chociaz nie powiem wkurza mnie ze przylazi taki ktos i zamiast sie podpisac jak czlowiek zeby mu mozna bylo odpowiedziec to anonimowo pisze bo tak bezpieczniej. jesli to ktoras z nas a nas pierworodek jest malo no to gratuluje i brawo :) nie bardzo wiem na czym polega takie prywatne forum bo czesc z nas jest przeciez zalogowana ale jak cos to krzyczcie bede i ja :) zawsze milo poczytam :D a i pomoc sie wasza przyda ;) dziewczyny dzieki za mile slowa i dodanie otuchy :) az mi sie mordka usmiechnela :D chociaz jak uslyszalam ze zdalam to skakalam pod sam suffit i nie wiem jak przejechalam te 50km :D masakra:D co do proszkow do prania gdzies czytalam ze lovela uczula?? i lepszy jest dzidzius itp. zastanawialam sie w sumie nad persilem sensitive.. chociaz ja sama mam uczulenie na mocno perfumowane proszki takie jak vizir.. deli82 imie dla dziewczynki baaaaaaardzo piekne :D <3 sunflowersun gratuluje synka !! :D (mi tez sie marzy ;) ) co do siusiania ja mam tak samo :P i moge biegac co 5min, kilka kropel i juz ;) mi osobiscie brzuch napina sie wieczorem jak wezme prysznic i klade sie do lozka to robi sie jakis taki twardszy :P atomooffka a nie boisz sie 3d? tzn w takim sensie ze jak ja widze takie zdjecia na necie to sa dla mnie przerazajace;p takie dzidzi znieksztalcone i wogole... nie chcialabym miec raczej serio. monteblack zielononozka Sesilka duzo nas w tym 17 tygodniu :) ! ja wczoraj zaczelam :D Czarne_Oczy100 wczesniej cos pisalam o tym paciorkowcu jakims tam a moze gronkowcu musialabym kolezanke sspytac ale ona miala przez to ciaze zagrozona. po wielu strachach i panikach corke urodzila zdrowa i sliczna i nic jej nie bylo i nie jest. do skzoly rodzenia sie wybieram :) chetnie dowiem sie o co chodzi moze bede spokojniejsza. ewka marchewkaaaaaaa witaj ! :* dawaj znac jak badanie ;) Laura2662 zastanawialam sie nad kupnem podobnego ale stwierdzilam ze nie bede popadac w paranoje bo bym chyba nie odchodzila od tego sprzetu :P zielononozka u mnie rowniez pierwszy dzien om 10 marca :D takze mamy na rowni ;) porod na 15 grudnia wg usg i wedlug om ;) ps. przepraszam ze tak wszystko na raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i powiedzcie mi jeszcze te 17sto tygodniowe i nie tylko kiedy sie zaczynam 5 miesiac? bo na dobra sprawe po normalnych obliczeniach to wiem ale jak patrze na internnecie to glupieje ... raz 17 tydz raz 18 a w innym 19 !! i to chyba skonczony nie? stwierdzam ze jestem jakas glupawa i nie umiem liczyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×