Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość pomarańczowy las
gość- czyli masz aż taką odległość? jeden z terminów na 13.12 a rugi 24.12? dobrze rozumiem..? u mnie bez zmian, termin na 16.12. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam rozbieżność tydzień, półtora, ale moja gin patrzy na termin z miesiączki, nie usg. Pierwsze urodziłam równo w terminie w niedziele i teraz patrze,że 29.12 też wypada w niedziele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
No właśnie ja sama sie dziwie i do tej pory nie moge dojsc do ladu z moim terminem.. lekarz mowi i liczy od dnia ost, miesiaczki. i wychozi mu 27 tydzien iporod dara 13 grudnia... z usg 25 tydzien data 24 grudnia :P ide teraz 16-stego na usg czy moge zapytac sie jeszcze raz o date porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka - noo fajnie, że Ci się udało takie zakupy zrobić ;) lepiej wcześniej i mieć później spokój - a nie na ostatnią chwilę. x Gościu - witaj ;) zachecam do wpisania sie w tabelke nasza - jest pare stron wczesniej- no i do przedstawienia sie jakoś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też do końca nie wiem jak to jest z tym terminem. z kalendarza wychodzi mi 28.12 - i mój GP powiedział by właśnei tym terminem się sugerować. w 11 tc - na USG wyszło, że może jednak 17.12 a na USG połówkowym - 26.12 Czyli - sama nie wiem kiedy ;) Ale będę się słuchać mojego GP - w końcu ma doświadczenie w tych sprawach :) A jak mnie ktoś pyta kiedy termin porodu - to mówię ogólnie - że mniej więcej na święta - i każdy się cieszy że fajny termin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
No to mam na imię Magda mam 23 lata jestem z Torunia . Tak jak pisałam wyżej wg. lekarza 27 tydzień usg 25 tydzień. Jestem pierwszy raz w ciąży upragnione dziecko.:) Wykryto u mnie PCO więc troszeczkę z mężem się starałam. Będziemy mieć dziewczynkę OLIWIE! jeszcze 16-stego idę na usg aby potwierdzić płeć no i najważniejsze czy z dzidzią wszystko wporządku :) Jak się czujecie na tym etapie ciąży? Pozdrawiam wszystkie dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to witaj Magdo z Torunia ;) Ja też - pierwsza ciąża i córeczka. Termin z OM jak pisałam na 28.12 - i 25 tc. Generalnie nie jest źle - ale czuję się duża ;) męczy mnie chodzenie po schodach, zgaga - ostatnio odpuściła, apetyt - raz jest, a raz go nie ma (a wiadomo w ciąży posiłków nie wolno opuszczać). Generalnie na poprzedniej stronie żaliłyśmy się na nasze samopoczucie ;P Dopisz się do naszej tabelki (jest na stronie 163). Po prostu skopiuj i wpisz się w odpowiednie miejsce ;) No i zachęcam Cię do jak najczęstszego udzielania się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Bea1984.........29.....Dolny Śląsk....01.12.....1..............? ProVitamina.....28.....Białystok......02.12.....2....... .......? Czarofffnica..........................03.12.....kolejna.. ......? sunflowersun....29....................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama........30.....Śląsk..........04.12.....2...... ........? tilli-tilli.....30.....UK.............04.12 .....3........ ......Dz (Ellie) mała Hania......26.....Frankfurt......11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..........34.........Kraków.........05.12.....3... .... .......CH Kasikap..........25........Lublin...........05.12......1. .........Ch? Elizabet1204....35....................06.12.....2........ ......? dumna mama......25.....okolice wawy...07.12.....2..............CH anna84..........29.....Płock..........08.12.....1....... .......? waniliowa23.....23.....Kraków.........08.12.....1(+1pz). .......? Lakis...........34....................09.12.....2........ ......? Zielononóżka....29.....Śląsk..........12.12.....2.... ..........DZ Lena1983........30.....Sląsk..........12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy100..30.....Warszawa.......13.12.....1........ ......DZ gocha78.........35.....Toruń..........13.12.....4....... .......CH Ewcia1982......31.....UK (kuj.-pom.)...13.12....1...........? Angelina23......23..................................14.12 .....1.........CH Kroptuska.......33....................14.12.....3........ ......? Wiolka03........30.....Wrocław........14.12.....3....... .......? Raven32.........32....................15.12.....1........ ......? Aura85..........28.....Gdynia.........15.12.....1........ ......? malgosiaa.......23.....Włodawa........15.12.....1....... .......DZ sesilka.........31.....Wlkp ..........16.12.....2 .............CH JagaJagusia.....25.....Gdańsk.........17.12.....2....... .......? Marta_86.......27.......Poznań......17.12.......1....... ...? białaMilka......23.....ZSZ............18.12.....1....... .......? monteblack......32.....Białystok......18.12.....1....... .......CH MM..............27.....Bydgoszcz......18.12.....1 (+1pz).......? Justyszak.......28.....Poznań.........19.12.....2....... .......? Mimifi..........33.....łódzkie........21.12.....1...... ........? MagdaM456456....21.....UK(małopol.)...22.12.....1....... .......CH tofilebork......30.....Lębork.........22.12.....4....... .......? Magda 2334.......23....Toruń......24.12......1...... ......DZ Ania7912........34.....Sompolno.......27.12.....2........ .....CH Magggi............27............................27.12.201 3................. atomooffka......29.....k/Łodzi........28.12.....1....... .......? deli82..........31.....zach.pomor.....29.12.....2........ ......CH Princessa2......23.....łódź...........30.12.....2..... .........? Dominisia0611...23.....Lublin.........31.12.....1........ ......? Laura2662.........24........UK............20.12.....1.... ... .............DZ Pomarańczowy las....21....k/Poznania... 16.12.....1.....CH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Dopisałam się do tabelki. Co do samopoczucia drętwieją mi ręce i nogi no i zadyszkę mam. Może też spowodowane jest tym że nie należę do osób szczupłych jestem grubą ciężarna, Nie wiem czy jest się czym chwalić ale dowiedziałam się że jestem w ciąży ważąć 100 kg! teraz jestem w 25 tyg i waga pokazuje 108 nie wiem czy 8 kg to dużo jak na ten tydzień. Pisałam wcześniej że miałam problemy z hormonami, miałam więcej męskich niż żeskich dlatego miałam też problemy z waga. No ale nie będę zganiać wszystko na hormony jestem łasuch na słodkie co dzień batonik jeden muszę zjeść to silniejsze ode mnie. ! ;( Funkcjonuje w domu normalnie robię obiady sprzątam piorę chodzę do Lumpkach i wypatruje ciuszki dla Oliwii ;) Jednak kiedy przychodzi wieczór a sprzątałam tego dnia i położę się z mężem i chce wyjść np.do wc nie mogę wstać tak mnie boli kręgosłup.! ale kiedy wstanę mija mi ja ręką odjął nie wiem czemu tak się dzieje, Ale sie rozpisałam przepraszam za moje żale ale nie mam komu . Może jest jakaś dziewuszka z podobną wagą do mnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda - no ja może tej wagi jak Twoja startowa nie mam - ale moja również nie była najniższa. Plecy mnie jeszcze nie bolą - ale wesoło jest wstawać jak musisz się najpierw rozbujać lub jak siedzisz w aucie - to nie możesz się schylić by podnieść coś z podłogi - bo brzusio coraz większy :) Na ból pleców to co - unikać szpilek i innych wysokich obcasów. Ostatnio wyczytałam, że jak się chodzi należy głowę wyciągnąc do góry i do przodu - bo to powoduje, że od razu łapiesz prawidłową postawę dzięki czemu kręgosłup mniej boli. No i co - może na basen jeszcze warto by było pochodzić? Na to drętwienie - to sprawdzałaś poziom magnezu w organiźmie? Bo skurcze, drętwienie - to często wynik braku tego pierwiastka. 8 kg w tym 25 tc to nie jest jakoś dużo. Jak tu dziewczyny się wypowiadają to wychodzi, że mw. to takie normalne jest. Mi w 24 tc wyszło, że mam 9 kg na plusie. Po ciąży do dietetyka i z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
attomoffka pptymista z Ciebie Kochanie:)...Ktos kto choruje na Pco,albo taki przypadek jak ja,ze zarcie to choroba psychiczna;)nie będzie miał tak latwo,ze pojdzie do dietetyka i będzie Cindy Crawford:) Dla mnie waga w ciąży to obsesja,ale tak jak pisałam,ja zdrowa na bance nie jestem:PGdyby tak było przed ciaza...Nigdy bym tak nie wygladala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
co do poziomy magnesu mam dobre wyniki miałam ost. krzywą cukrową na czczo 84 po wypiciu 86 cieszę się że wyniki mam dobre ciśnienie książkowe. Nie mogę też zganiać na moje piersi ale od zawsze odbiegałam od normy ale w ciąży to już masakra. MAM ROZMIAR F! kuzynka mi z Anglii przysyła bo u nas w PL, TAKIE rozmiary to babcine staniki w Anglii mam chociaz wybór koloru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Troszkę mnie nie było bo mieliśmy problemy z netem tzn nie żeby go wcale nie było ale żeby cokolwiek przeczytać czy napisać trzeba było uzbroić się w mega cierpliwość:) ale już jest oki:) nadrobiłam zaległości i już wiem o czym pisałyście:) Witaj Magdo z Torunia:) Co do terminów porodu to generalnie powinno się sugerować terminem ostatniej miesiączki czyli tym terminem który podał gin..terminy z usg sugerują termin porodu wg wielkości dziecka..stąd przy usg mogą wychodzić różne daty porodu...druga sprawa to taka że dzieciaczki urodzą się 2 tyg przed czy po terminie wg usg to w dalszym ciągu są uznawane jako te terminowe:) Małgosia jeśli chodzi o umowę to tak jak pisały dziewczyny nie ma to żadnego znaczenia czy szef da Ci dalsza umowę czy nie pieniądze i tak dostaniesz..różnica taka że potem będziesz miała gdzie wrócić..Ja mam tego pecha że przy obu ciażach dostałam umowy tylko do dnia porodu...Pierwszy raz chciałam być fair i przyznałam się szefowi a gdybym nic nie powiedziała to dostałabym umowę na cały rok..a teraz mając dwie umowy w tym lepiej płatną tylko na zastępstwo-lepszym rozwiązaniem (jeśli chodzi po finanse) było iść tuż przed wygaśnięciem umowy na L4 i ciągnąć je aż do dnia porodu.. Zielononóżka jak tam po wizycie u fryzjera??? poprawiło Ci samopoczucie? Fajnie jest mieć kogoś znajomego związanego bliżej z prawem:) Swoją drogą pracujesz zawodowo? Atomoffka spodobał mi się twój opis kopniaczków:) jakaś mała imprezowiczka wam rośnie:):):) oaniao współczuję że tak bardzo cię boli...mam nadzieję że lekarze coś na to poradzą bo jeszcze sporo czasu zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
a WAŻA CHYBA Z 5 KG! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Hej Dziewczynki Odnosnie wagi to wlasnie to roznie z nami jest. Ja mam teraz 27 tc. Czuje sie swietnie, tylko wszyscy mowia wlasnie ze nic po mnie nie widac. Za tydzien mam wizyte u lekarza to mam nadzieje, ze mnie uspokoją. Zaczynałam z wagi 65kg przy wzroscie 170cm. Przytylam niecale 4 kg :/ To nie za wiele chyba i faktycznie brzuszek malusi..jeszcze moglabym spokojnie ukryc.... mam nadzieje, ze wszystko ok z Dzidzi,na wczesniejszych usg wydawalo sie ze jest duza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda Witaj! Ja tez Magda :) Ja mam na razie 4,8 kg do przodu. A słodkie jem codziennie. Zaglądałam do mojej książeczki ciąży z córką i na tym etapie dokładnie tyle samo przytyłam, wiec te 10 kg gdzieś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Ja przed ciąża sie odchudzałąm wiecie - 10 kg w miesiąc bo tak leciała mi waga. pożniej stweirdzenie ze dobrze wyglądam i 10 kgdo przodu jednak jak przyszlo te 10 kg do przodu nie ma mowy o odchudzaniu bo ciąża czuję się brzydka i taka WIELKA! mojemu mężowi nie przeszkadza to kocha mnie.. ale śmiesznie wygladamy bo on wazy 64 kg! hehe :P jak jesteśmy w sklepie on do mnie woła mała! ludzie sie ogladaja gdzie ta mała hehe :P ale on nie widzisz w tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Waga(kg) Tr I II III Razem Max 40 - 50 4 6 4 14 18 51 - 60 3 6 4 13 15 61 - 80 2 5 4 11 12 + 80 2 4 3 9 11 Taką tabelkę znalazłam, (mam nadzieje ze sie dobrze wklei) może się którejs z nas przyda, w każdym razie u mnie sie nie zgadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Deli82..no to uspakajasz mnie teraz :) prawie tyle co ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Pociesza mnie fakt że podobno karmienie piersią wyciąga ! niech bierze ze mnie ile wlezie! :P podobno kobieta ma przytyc od 13 do 16 kg w ciązy zależy od ilośći wod płodowych no i dziecka ile waży. moja koleżanka ost. urodziła 5kg dziecko! 64 cm naturalnie! w szoku byłam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im mniej się przytyje tym lepiej,taka prawda...Ja do zwolnienia,czyli do 21.08 stalam z waga w miejscu jedząc ogromne ilości,ale warzyw,owocow i konczac degustacje o 19.00.Do tego szybki spacer do i z pracy (ok.40 min),czasem aquaaerobik.Ale tak jak widziałam po moich przyjaciolkach,najgorsze sa ostatki,ruchu coraz mniej,jesc chce się bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Magda ! :) jak widać mam tak samo na imię :) Też mam bardzo podobne problemy z plecami dopóki chodzę ruszam się robię cokolwiek to jest ok żadnego bólu wystarczy że się położę lub usiądę od razu plecy się odzywają. Przez to ciężko zasnąć mi wieczorami i ze spaniem w nocy także ciężko max śpię 6h.... x co do terminów to aż takiej rozbieżności nie mam. Rożnica 2 dni. 22 grudnia - OM natomiast 24 grudnia USG x ja nadal pracuję wiec raczej ruchu myślę że mam pod dostatkiem nawet nie mam czasami siły na coś extra :) jak na razie 4kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Ja nie pracuje już od 8 tyg. ciąży . Pracuje w handlu na stoisku warzywnym dużo dzwigania praca fizyczna... ale nie ma dnia żebym z domu nie wychodziła.. ciągle gdzieś latam. a jak u was z kopniakami? bo mnie czasami tak kopie że musze wkładki nosic bo nie utrzymuje siusiu.. :) no i coraz mocniejsze kopniaki mam i co godzinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Bardzo długo się nie odzywałam, ale czytam Was regularnie i jestem na bieżąco :) U mnie zaraz będzie 26 tc., przybyło mi od początku ciąży ok. 7 kg (startowałam z wagą 60 kg). Brzuszek mem teraz super i lubię się nim chwalić, ale nie lubię jak ktoś mnie głaska :/ * Nowa Magda pisała o rozmiarze biustu, ale powiem Ci że ja teraz mam E lub F, a startowałam z C !!! I straszą mnie że może się jeszcze powiększyć :/ * Co do ogólnego samopoczucia w ciąży to nie jest źle, co prawda coraz gorzej jest się ruszać i męczą mnie bóle pleców, ale generalnie jest ok. Ja póki co lubię być w ciąży :) uwielbiam jak mała mnie kopie :) gadam sobie z nią wtedy, chociaż ciągle jeszcze miotam się z imieniem. Ostatnio czytałam jakiś leksykon imion, ale żadne mi się jakoś szczególnie nie podobało. Chciałam raczej krótkie (bo nazwisko mamy długie), raczej polskie, tradycyjne. I nie mogę się zdecydować :/ * jeśli chodzi remonty i budowy to się nie wypowiadam bo my przeprowadzamy remont domu po babci już drugi rok, co prawda jesteśmy już dalej niż bliżej ale i tak jest to okrutnie męczące. Chociaż najbardziej współczuję tym kobietką co kuchni nie mają! Masakra. Trzymam kciuki za Was :) * Jeśli chodzi o zakupy to jak pisałam kiedyś wózek już zakupiłam. Siostra podarowała mi fotelik samochodowy, bujaczek i kuuuupę ubranek (niestety po chłopakach :)) Łóżeczko też dostaniemy (drewniane, takie co krąży od pokoleń po rodzinie męża i nawet on w nim spał! :) ostatnio kuzyn dokupował nowy materacyk także dostaniemy komplet :)) muszę natomiast kupić pościel, przewijak i wszelkie kosmetyki i akcesoria, ale to zostawię sobie na połowę października, jak pokój malucha będzie gotowy :) Co do kombinezonu to jeszcze poluję, może coś używanego i pięknego znajdę :) Dziś właśnie widziałam się z koleżanką, która urodziła córeczkę w lipcu i podarowała mi worek cudnych ciuszków dla dziewczynki i z biegiem czasu obiecała jeszcze :) Także jest git :D * w poniedziałek wybieram się na badanie z glukozą (nie napawa mnie to szczególną radością), a w czwartek mam kolejną wizytę u lekarza. A propos lekarza to ja chodzę na NFZ, izyty póki co mam regularnie co miesiąc, na każdej wizycie dostaję skierowanie na badanie moczu, krwi i inne potrzebne w danym okresie, na każdej wizycie mam wykonywane badanie USG. Póki co jestem z lekarza bardzo zadowolona, chodziłam do niego także przed ciążą, także mam do niego zaufanie. Jest trochę roztrzepany i gadatliwy, ale jak już się ogarnie to jest bardzo sumienny, sam zachęca mnie do zadawania pytań i nawet każe mi zapisywać wszelkie wątpliwości tak żebym pamiętała o co miałam pytać :) * To chyba tyle na teraz :) postaram się pisać na bieżąco :) Pozdrawiam wszystkie mamusie i życzę zdrówka i równie dobrego samopoczucia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
dziewczyny, poradzcie- graco symbio czy x lander x move? prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
Marta 86- ja mam dosłownie ten kombinezon na wyjscie ze szpitala. zdjecie zapozyczylam z internetu. jest to gruby miś- na metce jest z tego co pamiętam napisane ze powyzej 1 miesiaca, wiec domyslam sie to to takie 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam wózek x-landera słyszałam że dobre wózki. i praktyczne z tym że jest ciężki jamieszkam na1 piętrze wiec nie jest dla mnie przeszkodą ale jak ktos na 4piętrze bez windy to już troszkę gorzej :) kombinezonik mam na 62 :) ale też dowiedziałąm sie ze praktycznie przed pójściem do szpitala ułożyć dla osoby ktora ma przyniesc ciuszki dla dziecka 3 warianty i wtedy sie dopasuje:) a co do kombinezonow ja mam piękne i każdego rozmiaru kupuje w SH bardzo ładne i tanie :) Co taki mały bobas wybrudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×