Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Justysia1291
Hej Dziewczyny! Mogę i ja dołączyć?! Mam na imię Justyna i mam 22 lata a termin porodu z OM i z USG na 6 grudnia, aktualnie 27 tyg i 5 dni, Będzie chłopak, Marcel :) Podczytuje Was dopiero od poniedziałku, no i niestety tylu stron nie dam rady nadrobić ale będę starała się czytać Was na bieżąco. Chciałam powiedzieć że z tą małą wagą w ciąży to też nie jest tak pięknie. Ja na starcie miałam 62 kg przy wzroście 180cm a teraz mam 5kg na plusie i do tego nie takie małe problemy ze zdrowiem. A więc, z powodu że w ogóle mi brzuszek nie chciał rosnąć to mój Maluszek ułożył mi się na prawej nerce i ją zablokował. Trafiłam miesiąc temu do szpitala i musiałam przejść zabieg cewnikowania nerki prawej. Niby było wszystko ok po zabiegu ale w zeszły wtorek znów trafiłam do szpitala i trzeba było założyć cewnik na lewą nerkę. No i niestety ciężko jest mi funkcjonować, ponieważ leżeć na pleckach nie mogę, na boczkach muszę uważać, chodzić długo też nie mogę bo uciskam nerki i bolą, więc czuje się jak kompletna kaleka mimo tego, że wcale nie przytyłam dużo i brzuszek mam malutki. Także nie jest wesoło no i do tego mnie nastraszyli że teraz w każdym momencie mogę zacząć rodzic ale wierze, że będzie dobrze i że synek będzie w brzuchu jak najdłużej. :) Przepraszam że tylko o sobie ale musiałam się wygadać. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej ja wlasnie z grzybow wrocilam i bedzie sosik :) + Wyniki z cukru odebralam i na czczo mam 79, a po 2 godznach 99. + Witaj Anika, bol ktory opisujesz takze i mi doskwiera + Kroptuska fajnie, ze dziewczynka :) U mnie maly hematokryt i hemoglobina tez. + atomooffka zgadza sie z doborem stanika, ze miseczka czesto powinna byc wieksza, a w obwodzie mniej. Ja tak zmienilam z 75B na 65D :) + Czarne Oczy my wiemy takie rzeczy, a kadrowa nie :) dlatego pisalam wczesniej, ze wiele babek siedzi po Urzedach i nie zna nawet podstaw Kodeksu Postepowania Administracyjnego. Wiele moich kolezanek z wyksztalcenia urzedniczek nie ma pracy, bo stare rumpy co sa juz na emeryturze to dodatkowo jeszcze dorabiaja w urzedach. ALbo jakies kretynki co maja znajomosci w rodzinie. Lecz nie generalizuje bo pewnie znjada sie madre osoby, ktore same sie doksztalcaja i sa bardzo pomocne. Co do rozstepow to ja ich mie mialam, az do koncowki ciazy :) A potem sie zaczelo ;( + atomooffka ja nie mialam takich wynalazkow dla dziecka, ale teraz chyba bede szukac nani elektornicznej :P A co do fryzjera to dziekuje za pamiec ;) Ja nic szczegolnego nie robilam tylko odrosty w koncu zafarbowalam i troche podcielam wlosy. Mam dlugie do pasa bardzo jasne. + co do kurtek to kupilam swietna przejsciowke w F&F taka parkę za 139 zł ze sciągaczami i pewnie po ciazy bedzie mi sluzyc :) + Justysia1291 przykro mi z powodu Twoich dolegliwosci. To jest wlasnie to co kiedys mialam na mysli, ze ciaza to nie tylko same cudowne chwile. Moj GP mowi, ze moze to brzydko zabrzmi, ale z medycznego punktu pielegnujemy w sobie pasozyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobre określenie:) Mój pasożyt wlasnie dostal ataku szalenizny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Witajcie dziewczyny:) kolejny dzień za mną w poszukiwaniu kurtki na zimę niestety nic nie znalazłam.. :( a nie będę specjalnie wydawałą 100 zł czy więcej na kurtkę gdzie będę nosić ją tylko miesiąc. :) Mam do was pytanie : Czy zdarzyło wam się żeby w tramwaju czy autobusie czy w kolejce ktoś was przepuścił? masakra dziś jechałam autobusem praktycznie od początku do końca nikt nie wpuścił mnie na miejsce każdy spojrzał na mnie i w szybę że niby mnie nikt nie widzi.. ehhh... no ale nikt nie powiedział że będzie łatwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Po mojej wczorajszej tyradzie na temat tego jak dobrze czuję się w ciąży, dzisiaj już śladu nie ma :D ale cóż, moje plecy nie dają mi spokoju i nie mogę już teraz wygodnie ułożyć się w nocy! aż się boję co będzie za miesiąc czy dwa??! Jest mi dzisiaj źle i ciężko :/ co prawda (odpukać) nie mam takich problemów jak niektóre z was, ale tak bardzo kolorowo to też nie jest. Trzymam kciuki za nas wszystkie żebyśmy szczęśliwie do końca dotrwały :) * Też usilnie rozglądam się za jakimś ładnym płaszczykiem na zimę, liczę na jakieś nowości w dziale ciążowym H&M ale obawiam się że albo na cenie się przejadę albo na totalnie kichowatej ofercie :) na razie czekam :) SH też regularnie odwiedzam, ale póki co bieda oprócz kilku ciuszków dla małej. * zakupiłam wczoraj na allegro kombinezonik w rozm. 62 cm, ale teraz jeszcze raz go oglądam i chyba dałam ciała bo widzę że on nie ma zakrytych stópek, tylko ma tam mankiet i że niby butki jakieś będą :/ trochę debilne, ale tak mi się krój i kolor spodobał że zgłupiałam :) w sumie pewnie nóżki malucha na początku i tak gdzieś w okolicy kolan będą więc raczej nie zmarznie :) a jakby co to kupię drugi bo za ten dałam 30 zł z przesyłką :D * to jeszcze z innej beczki odnośnie przepisów prawa pracy mam pytanie, może któraś z was będzie potrafiła mi coś wyjaśnić :) jestem zatrudniona na umowę o pracę już 8 rok w tej samęj firmie, obecnie jestem na L4, firma ma jednak niejakie kłopoty obecnie i z tego co wiem to zaczyna kombinować z umowami pracowników. a konkretnie zamierzają zatrudniać obecnych pracowników na 1/4 etatu a 3/4 ma nas zatrudniać jakaś spółka córka. nie wiem dokładnie co i jak bo to jeszcze w życie nie weszło. chcą żeby każdy pracownik podpisał zmianę umowy. i teraz moje pytanie czy jeśli jestem na L4 a później na macierzyńskim to muszę cokolwiek podpisywać czy mogę wstrzymać się do powrotu do pracy? czy oni mogą mnie zmusić do podpisania takiego aneksu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Ale napisałyście dużżżżo! :) Jeszcze wszystkiego njie nadrobiłam. Witam oczywiście nowe przyszłe mamy! + Jeśli chodzi o wagę- ja zaczynałam z 73kg przy wzroście 177cm, a już mam na plusie 12! Ale jak doktor mówi, że nie jest tragicznie to nie jest :) + Glukoze miałam na czczo 76, po godzince 86, a po dwóch godzinach 100. Więc jest dobrze :) + Wizytę miałam w 25t5d to maluch nasz ważył ok 906g. + Widzę, że piszecie o kombinezonikach. Ja kupiłam taki na spacerki grubszy w h&m. + biore się za nadrabianie postów. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki. Wy tak piszecie o tych dodatkowych kilogramach to ja nie wiem czy ze mna jest cos nie tak. U mnie jest nie caly kilogram do przodu. Dzisaj perwszy raz zalozylam spodnie ciazowe bo do tej pory w swoje dzinsy wchodzilam. A u mniie maly remoncik pokoi i w domu syf nieziemski. Wczoraj i dzisiaj odhaczylam wywiadowki u dzieci po 2 godziny , powrot do domu zeby pomoc dzieciom w lekcjach i zas powrot do remontu. Jestem juz wykonczona. Dobrze ze zbliza sie weekend. Witam nowe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my mamy kombinezonik 62cm, ale z oddzielnymi nóżkami/butkami i rękawiczkami. No i też mam wątpliwości - więc pewnie dokupimy zimowy śpiworek. Na tablicy i allegro - są fajne używane. x Marta - jesteś na L4 ciążowym, później na macieżyńskim. Twoja firma nie może nic zrobić z Twoją umową w tym czasie - a jak wrocisz muszą Cię zatrudnić na tym samym stanowisku lub równorzędnym wraz z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia. Tak więc nic nie musisz podpisywać - Twój stosunek pracy jest w 100% chroniony;) x Magda2334 - wiesz ludzie są jacy są. Udają, że nie widzą. Trzeba więc ich uświadamiać ;) Wiesz - są pewne ułatwienia, które się nam należą. Skoro społeczeństwo zapomina o dobrym wychowaniu - trzeba podjąć misję jego odchamiania ;) x zielononozka - no określenie "pasożyt" śmieszne ale i troszkę trafne ;) bo w końcu dziecię z nas czerpie wszystko co potrzebuje. x Justysia - witaj, udzielaj się i dopisz do tabelki ;) Fakt - troche stron naprodukowałyśmy ;) Współczuję problemów z nerkami bidulko. Mam nadzieję, że jest już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej jak tam spicie jescze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zielononozka - ja nie śpię i schizuje od rana ;/ Wczoraj mała słabo kopała - ale coś tam kopała. Dziś od rana jeszcze nic nie czułam i zaczynam wariować ;/ Zjadłam słodkie, leżę na boku i kurka nic. Wiem, że mogła zmienić położenie - ale to do mnie chyba za słabo przemawia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomoffka - spokojnie - spojrz za okno :) nasze kochane skarby tez maja gorsze dni, zmiane pogody, cisnienia czy jak my sie zle czujemy, ja bylam na pogotowiu jak 2 dni nic sie nie dzialo i sie okazalo ze kopie w lozlysko ktore jest na dole...poza tym maja swoje fazy snu aktywnosci...poczekaj jeszcze chwilke a jak juz wiesz dokladnie kiedy sie powinna ozywiac a nic i masz sie denerwowac to podjedz na ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. no i witam sie....ja od 6.30 standardowo na nogach... tofilebork - lacze sie w remontowym boli, dzis kolejna wywiadowka i rozumiem Cie :) moja poszla do 4kl wsio nowe i tez z nia siedze... x x mialam miec od srody kuchnie wiec wsio wynioslam lacznie z czajnikiem by zrobili mysle sobie 1 dzien....w duzym pokoju na skrawku stolu bede robic - dam rade - jednak nie przyszli wiec z powrotem czesc wnioslam po czym wynioslam bo mieli byc w czw i dzis...zwariuje...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo - doczekałam się. Były 4 delikatne kopniaczki - ale w innym miejscu niż zazwyczaj. Mam łożysko na przedniej ścianie - więc teoretycznie mogę mniej czuć ;) Ważne, że były kopniaki ;) x Remont - u mnie temat rzeka. Mąż remontuje górę już 3,5 roku ;P No ale ważne, że w tym roku wreszcie się zakończy! 4-brygadówka robi swoje. Poza tym - zaparł się, że wszystko zrobi sam - a remont generalny - w pełni tego słowa znaczeniu (ściany do cegły, podłogi, drzwi, okna, instalacje wszystkie). Całe szczęście udało mi się go wreszcie przekonać - że nie ma na to czasu - i część nam robi ekipa. Za tydzień-dwa podłogi powinni nam położyć nowe (sądzę, że potrwa to max tydzień). Gościu co ma poprawić gładzie i ściany - już wie, że będzie wchodził za 3 tygodnie - sądzę, że powinien się wyrobić w tydzień-dwa. Później sama przyjemność - czyli malowanie ścian. W między czasie poumawiać się z firmami meblowymi i wybrać kogoś kto kuchnię nam zrobi. Później mężuś bierze się za klatkę schodową - do dwóch tygodni. No - i w listopadzie powinno być skończone wszystko. Kropustka - ja daje rade w prowizorycznej kuchni - Ty również dasz radę ;) Jak się remont skończy będę mogła zaprosić położną - bo wiecie, że przed porodem może przychodzić położna i opowiadać o tym co w szkole rodzenia mówią - i to na NFZ. x Czy już Wam mówiłam, że zapisałam się na warszataty "Moda na brzuszek" zorganizowane przez miesięcznik "Mamo to Ja" ? Są organizowane w dużych miastach - będą mówić o ciązy, porodzie, pielęgnacji noworodka. No i gadżety będą ;P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Pisalam wczoraj info tu na forum i mi zniknal post. To napisze jeszcze raz cos dla mnie bardzo niezwyklego, a mianowicie ze moja najlepsza sasiadka ma wyznaczony termin porodu dokladnie w ten sam dzien co ja :) Raazem mamy bedziemy planowac CC i do ego samego szpitala jedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofilebork, Kroptuska - to bardzo dobrze, ze siedzicie ze swoimi dziemi przy zadaniach. to nie znaczy, żeby robic je za dzieci, ale czasem podpowiedziec, wesprzec. nie oszukujmy się, dziecko w czwartej klasie nie potrafi jeszcze samo się uczyc. a te minuty czy nawet godziny zwracają się podwójnie. to czas spędzony z dzieckiem i przeznaczony tylko dla niego, a potem jego większa samodzielnosc:) Atomoofka, spokojnie...ja też czasami mam wrazenie, ze nic nie czuję, zwłaszcza wtedy, gdy chcę poczuc, a gdy się czymś zajmę, to wszystko wraca do normy, maluszek kopie i wtedy myślę, że mógłby już iśc spac, choc na chwile;) dzisiaj już zaliczyłam lekarza interniste z tą moją nogą, niestety nic specjalnego nie poradziła, przydałoby się prześwietlenie kręgosłupa, a to niewskazane i w dodatku dotyczy to też okresu po porodzie...więc mimo wszystko wolałabym , żeby to był ucisk, bo po porodzie powinien ustapic...zleciła mi też podstawowe badania, ob, crp, ale też nie wiadomo czy będzie to miało jakiś większy sens, bo w czasie ciąży fizjologia sie zmienia, wiec wyniki też mogą nie byc miarodajne ...i bądź tu mądry! sugerowała zwolnienie, leżenie, jak najmniej chodzenia, a ja dopiero pracuję dwa tygodnie od poprzedniego l4 i co tu robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia1291
Bea1984.........29.....Dolny Śląsk....01.12.....1..............? ProVitamina.....28.....Białystok......02.12.....2....... .......? Czarofffnica..........................03.12.....kolejna.. ......? sunflowersun....29....................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama........30.....Śląsk..........04.12.....2...... ........? tilli-tilli.....30.....UK.............04.12 .....3........ ......Dz (Ellie) Justysia1291.......22......okolice Wawy......06.12.....1........CH mała Hania......26.....Frankfurt......11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..........34.........Kraków.........05.12.....3... .... .......CH Kasikap..........25........Lublin...........05.12......1. .........Ch? Elizabet1204....35....................06.12.....2........ ......? dumna mama......25.....okolice wawy...07.12.....2..............CH anna84..........29.....Płock..........08.12.....1....... .......? waniliowa23.....23.....Kraków.........08.12.....1(+1pz). .......? Lakis...........34....................09.12.....2........ ......? Zielononóżka....29.....Śląsk..........12.12.....2.... ..........DZ Lena1983........30.....Sląsk..........12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy100..30.....Warszawa.......13.12.....1........ ......DZ gocha78.........35.....Toruń..........13.12.....4....... .......CH Ewcia1982......31.....UK (kuj.-pom.)...13.12....1...........? Angelina23......23..................................14.12 .....1.........CH Kroptuska.......33....................14.12.....3........ ......? Wiolka03........30.....Wrocław........14.12.....3....... .......? Raven32.........32....................15.12.....1........ ......? Aura85..........28.....Gdynia.........15.12.....1........ ......? malgosiaa.......23.....Włodawa........15.12.....1....... .......DZ sesilka.........31.....Wlkp ..........16.12.....2 .............CH JagaJagusia.....25.....Gdańsk.........17.12.....2....... .......? Marta_86.......27.......Poznań......17.12.......1....... ...? białaMilka......23.....ZSZ............18.12.....1....... .......? monteblack......32.....Białystok......18.12.....1....... .......CH MM..............27.....Bydgoszcz......18.12.....1 (+1pz).......? Justyszak.......28.....Poznań.........19.12.....2....... .......? Mimifi..........33.....łódzkie........21.12.....1...... ........? MagdaM456456....21.....UK(małopol.)...22.12.....1....... .......CH tofilebork......30.....Lębork.........22.12.....4....... .......? Magda 2334.......23....Toruń......24.12......1...... ......DZ Ania7912........34.....Sompolno.......27.12.....2........ .....CH Magggi............27............................27.12.201 3................. atomooffka......29.....k/Łodzi........28.12.....1....... .......? deli82..........31.....zach.pomor.....29.12.....2........ ......CH Princessa2......23.....łódź...........30.12.....2..... .........? Dominisia0611...23.....Lublin.........31.12.....1........ ......? Laura2662.........24........UK............20.12.....1.... ... .............DZ Pomarańczowy las....21....k/Poznania... 16.12.....1.....CH Dziękuje Wam Dziewczyny za przyjęcie mnie do grona. :) Dopisałam się już do tabeli. A co do tego pasożyta to rzeczywiście coś w tym jest. No ale w moim przypadku to ciesze się że chociaż Małemu nic nie dolega, że dobrze się rozwija. Tydzień temu w 26tyg i 4dni ważył 1004g :) a gdzie on się mieści to ja nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka - no to fantastycznie z tą sąsiadką!!! Heh - będziecie miały wesoło - no i sądzę, że to jeszcze bardziej zbliży Was do siebie - dzieci w tym samym wieku, poród w tym samym czasie ;) x oanio - wiesz, ja bym jednak się oszczędzała. Jak masz takie bóle w nodze - wiesz - będziemy coraz cięższe, a to nie poprawi bynajmniej dolegliwości. Ja mam zapalenie fałdu błony maziowej w kolanie przyśrodkowym - czyli takie jedno ścięgno podchodzi mi pod rzepkę jak zginam kolano i mnie wtedy nachrzania bo to ścięgno zakleszcza się pod rzepką. Leczenie - to odciążenie kolana, fizykoterapia i leki przeciwzapalne - których w ciąży nie wolno brać. W efekcie - mało chodze jak boli, zakładam opaskę na kolano i smaruje maścią ziołową chłodzącą - no i czekam aż przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Cześć dziewczyny mam do was takie pytanie : Do ginekologa chodzę zupełnie gdzie indziej niż będzie zapisane moje dziecko do przychodni. Położna moja stwierdziła że ma za daleko i że lepiej będzie jak tam w przychodni zgłoszę no i z tej przychodni będzie przychodzić do mnie położna. A pytanie mam takie: Kiedy mam iść do przychodni i powiedzieć o terminie porodu. Czy po urodzeniu mam iść i powiedzieć. I jeszcze jedno pytanie z innej beczki kiedy mam zgłosić do kadr że chcę skorzystać z całego rocznego urlopu macierzyńskiego? JA odpukać czuję się dobrze właśnie wysprzątałam całe mieszkanie :) mam nadzieję że tak będzie do końca:P i Tak sie dziwie ze przy mojej wadze poruszam sié normalnie :) POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaniao...mnie też łapie w nodze taka rwa, ale bardziej jest to ucisk tak myśle. W pierwszej ciąży tak miałam i teraz. Jak urodziłam to nic już takiego nie miałam. Co do zwolnienia to właśnie jak mi lekarka pierwsze zwolnienie sama dała, a potem się już pytała czy chce, to brałam, bo właśnie nie chciałam takiego cykania, raz jestem raz nie jestem, a tak w pracy lepiej to sobie zorganizują i przyjmą od początku kogoś za mnie. Magda...jak urodziłam to ja nic w przychodni nie zgłaszałam, to szpital powiadamia. A co do urlopu macierzyńskiego to siostra mi mówiła,że najpóźniej dwa tygodnie przed przewidywanym terminem zgłasza się w zusie, czy ma byc rok czy pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
DELI82 dzieki za odp ;) co do rwy kulszowej mialam ja na poczatku ciazy teraz sama przeszla za to pojawil sie wieczorny bol kregoslupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) ja po wizycie ;) mala rosnie jak na drozdzach :d juz 1 kg ma :)) z czego ja od poczatku 5kg :d i dopiero wrocilam do swojej wagi sprzed ciazy :D bo na poczatku chudlam jak zwariowana ;) Dzidzia nos ma po tatusiu kartofelek :D usmialam sie. i co jeszcze? lozysko na tylniej scianie ale lekko obnizone-bedziemy obserwowac ale do 30stego tyg powinno sie podniesc. no i zapisalam sie do szkoly rodzenia ;) pierwsze zajecia w srode :P poznej was doczytam bo teraz smigam na urodzinki do tatusia :D piatek 13stego hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no małgosiaa - już całkiem spora ta Twoja kruszynka ;) dobrze, że wszystko jest ok z maleństwem. Kochana - też bym chciała przytyć tylko 5 kg do tego etapu ;P no cóż - każda ma inaczej ;) x Ja dziewczynki - zresztą poniekąd przez niektóre z Was - pojechałam dziś na grzyby :) Ciut ponad dwie godziny łażenia po lesie - i z siostrą zebrałyśmy pół wiaderka podgrzybków :) same pyszności. Już się nie mogę doczekać - bo planuję jutro na śniadanko zjeść sobie tak jajecznicę z kiełbaską, cebulką i grzybami!! A co :) Ale jestem strasznie zmęczona - nie dałabym rady dłużej zbierać grzybów. x Magda2334 - ja zgłoszę do mojej przychodni, że jestem w ciąży i chciałabym spotkania z położną przed porodem - no a później to naturalnie jakoś ona będzie przychodzić. Jeszcze sama nie wiem jak to się organizuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli 82 powiedz mi czy to na 100%trzeba zgłosić do zusu jeszcze przed terminem porodu??? bo dawniej o dodatkowych 2 tyg decydowało się ale po urodzeniu..kurcze gdyby tak było to trzeba by to było dopilnować jeszcze przed porodem... zielononozka czyli mniemam że wizyta u fryzjera raczej udana:) fajnie z tą sąsiadką:) też bym tak chciała nawet nie o sam poród ale potem można się fajnie umawiać na wspólne spacerki z dzieciaczkami:) a wasze dzieciaczki jakie będą miały płcie? ha a ja dziś w piątek 13 wygrałam rower:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie mogę doczekać się jutra - przyjeżdżają teściowie i przywiozą mi rzeczy dla dziecka od mojej szwagierki. Na razie mam tylko sweter z kapturem (prędzej do zdjęć niż do noszenia). Kopiliśmy go z mężem podczas podróży poślubnej do Boliwii - kto by pomyślał, że oprócz swetra wrócę z tego wyjazdu z dzieckiem w brzuchu ;) x Ja również zapisałam się na warsztaty dla przyszłych rodziców - "Mama-wie". Zerknijcie, może u Was też są organizowane www.mama-wie.pl A w moim klubie fitness pojawiły się nowe zajęcia "Aktywna po porodzie". Ciekawa jestem, co tam się robi.. x Co do zgłoszenia urlopu macierzyńskiego, to mi kadrowa powiedziała, że muszę złożyć podanie do pracodawcy w ciągu dwóch tygodni od dnia porodu. Wrzucę Ci jej odpowiedź: -- "Przysługuje Ci 20 tygodni urlopu macierzyńskiego oraz 6 tygodni dodatkowego urlopu macierzyńskiego i 26 tygodni urlopu rodzicielskiego. W zależności od tego w jakim okresie zdecydujesz się na te dodatkowe 6 i 26 tygodni, w takiej wysokości będziesz miała wypłacane wynagrodzenie, tzn.: jeśli to zrobisz do 2 tygodni po porodzie, będzie to 80% wynagrodzenia przez cały okres; jeśli zdecydujesz się później, to przez pierwszych 26 tygodni będziesz miała płatne 100% a następne 26 tygodni 60%".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Magda2334 z tym urlopem tj tak, ze jak zglosisz od razu, ze bierzez macierzynski i rodzicielski to dostajesz przez 12 miesiecy po 80%, a jak nie zglosisz to najpierw macierzynski 100 % a potem rodzicielski 60%. W kazdym razie kasa w efekcie jest rowna :) + malgosiaa zdjecie 3d pozniej nijak ma sie do wygladu maluszka :) Powodzenia w szkole rodzenia, tez kiedys chodzilam i wartto bylo. + atomooffka ciekawe kto robi Ci smaka na grzyby :D U mnie na obiad dzisiaj pierogi z kapusta polane grzybami w smietanie :) Jezdzimy razem z sasiadami i oni od wczoraj tez na diecie grzybowej :P Smacznego :P + Maggi wtrace sie odnosnie tego zusu, ze nic nie zglaszasz przed porodem bo tfutfu dziecko przeciez moze urodzic sie martw. Przeprazam za tak drastyczny przyklad, ale to najlepszy przyklad dlaczego nic nie zglaszasz przed porodem. Masz 14 dni od dnia urodzenia dziecka. A z sasiadka to udalo mi sie :) Ona jest tylko rok starsza, wiec moja rowiesnica, mamy domki na wprost siebie i nasi faceci sie kumpuja ze soba. Razem jezdzimy na grzyby i razem wino pedziemy :) No i pochwale sie, ze sasiadka wczoraj z dobrej woli zrobila i 10 sloikow korniszonow i 10 kiszonych, mile nie? ;) + Czarne oczy masz madra kadrowa, niepotrzebne udzielalam sie wyzej bo jej odpowiedz je w zupelnosci wystarczajaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka - no właśnie - ciekawe kto mnie tutaj na te grzyby tak nastawił ;) x Przymierzam się do kupna: Ceba Zestaw pielęgnacyjny wanienka, przewijak, komoda Suzie. Znalazłam taką używaną za 100 pln blisko nas. Czekam tylko na odpowiedź od osób co dawały ogłoszenie - jedna komoda jest różowa - druga żółta (ta druga nam się bardziej podoba). Jak sądzicie - fajna rzecz prawda? 3w1 - razem mało miejsca zajmuje. Postawię sobie taką koło łóżeczka - i będzie wygodnie ;) Myślałam początkowo o przewijaku na łóżeczko plus oddzielnie wanienka na stelarzu - ale łącznie ceną byłoby tyle samo - bo wanienkę chciałam anatomiczną KOMFORT TEGA. No ale to dwie oddzielnie rzeczy - i chyba wygodniej taką komodę pielęgnacyjną. x Jak wróciłam z grzybów to mała znów mocno zaczęła kopać - a ja chodzę i się tylko z tego cieszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tym zusem to chyba zależy czy będziemy na zasiłku czy urlopie macierzyńskim. Bo ja bede na zasiłku, bo umowa już mi wygasła i musze isc do zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Ja jeszcze przejde się do moich kadr i zapytam daleko nie mam ;p Macie moze juz siare? bo u mnie nic nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
ja mam, i to żeby nie skłamać, gdzies od 17 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×