Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Marta, jaki model wózka kupiłaś? nie wiem czy już Was o to pytałam, ale przymierzam się do bebetto solaris ale wersja nowa B. Podobno jest ulepszona względem tej starej i wyeliminowali jakieś tam wady, no i kolorki dużooo lepsze niż w tej starej. Ewentualnie biorę pod uwagę model nico plus tej samej firmy. Słyszał coś ktoś w praktyce o dokładnie tym modelu? (zaznaczam, że nie mogą to być jakieś długotrwałe użytkowniczki bo jest produkowany jakoś od połowy 2012 roku czy coś). A z tym wzrostem to ja już zupełnie nie wiem jak to wpłynie, ja mam 171 cm a mąż 176, więc jaki synio? :D tak samo moja waga urodzeniowa kolos 4,200, a mój mąż raptem 2,900, więc już nie wiem czy to ma faktycznie znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej piękne:-) my z mężem raczej za wysocy też nie jesteśmy a synek idzie jak burza:-) zobaczymy jak będzie z drugim:-) imie dla małego wybrałam i czekałam tylko aż mąż sie do niego przyzwyczai i zaakceptuje:-) juz chyba przyjął do wiadomości że synek otrzyma imię Wiktor :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do dziewczyn, ktore braly lub biora d*phastan/luteine... w ktorym tyg lekarz zezwolil odstawienie? Ja jestem w 20 tyg i moge stopniowo odstawiac luteinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
do mnie dzisiaj wozek przychodzi-juz nie moge doczekac sie kuriera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstawiam luteinę za 2 dni, bo miałam wziąć paczkę do końca i spróbować odstawić. Wcześniej miałam odstawiany d*phaston chyba w 16tc, ale szybko musiałam wrócić, bo zaczęły się różowe plamienia i skurcze. Mam nadzieję, że tym razem uda się raz a dobrze. Przeczytałam, że te twardnienia brzucha i skurcze macicy mogą wynikać z braku magnezu i odwodnienia. Ostatnio w nocy łapią mnie skurcze łydki i drga powieka, więc objawy mam ewidentne. Jaki bierzecie magnez? Ten mój ma jakąś śmiesznie małą dawkę (45mg), a kobiecie w ciąży (i do tego po trzydziestce ;)) podobno potrzeba około 450mg. Lekarz nie kazał mi brać żadnych witamin jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz tez nie nakazuje brania witamin w ciazy, ale ja biore jednak. Jakos tak sie lepiej z tym czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angelina23 brzmi apetycznie a ja uwielbiam ostre:D sprobuje! :) co do wzrostu ja mam 168 a moj maz 165? ja mam nadwage a moj maz jest chudym szczypiorkiem wiec nasze dziecko bedzie kurd*pelkiem? :D i w dodatku ja jestem wczesniakiem :P imionko caly czas wymyslamy ale teraz bardziej podoba mi sie Oliwia niz Zuzia :P Dominisia0611 moja szwagierka ma bebetto solaris b i ja rowniez sklaniam sie ku temu wozkowi. Angelina23 ja brałam luteine bodajze do 13tego tygodnia. i odstawilam. ale jakis tydzien wczesniej nie bralam 3 tab. tylko dwie a ostatniego dnia juz jedna. i pozniej nic. przez kilka dni bolal mnie brzuch ale przeszlo. natalia_87 jaki wozek zamowilas? Czarne_Oczy100 ja na skurcze dostalam Asmag. 20mg magnezu;p nie narzekam, skurcze zniknely ;] a tez mialam twardy brzuch i klucie po obu stronach. x a ja same stresy ostatnio, wojna z mezem bo przy cofaniu stuknelam w drugi samochod ;p to co ze nic sie nie stalo. mam zakaz jazdy samochodem. reka mnie boli ze ojojoj... wczesniej mialam nadwyrezona a teraz to mi chyba staw w nadgarstku wyskakuje ale nie chce isc na przeswietlenie bo mam obawy ;/ chirurg zalecil rtg po 4miesiacu ale jakos sama nie wiem. wszyscy mi mowia zeby nie isc. gorzej ze nie moge nic robic jedna reka ani podnosic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja kupiłam wózek Jedo Bartatina Alu Plus. Klasyczny, duże pompowane koła i na paskach, więc fajnie będzie się bujał. Moja siostra dwóch synków w takim wózku woziła i baaardzo sobie chwaliła, że niezawodny i bardzo wygodny dla maluchów. * Wczoraj wieczorem poczułam malucha po raz pierwszy :) chyba oczekiwałam innych doznań, ale było super :) * Chyba też muszę po jakiś magnez i potas sięgnąć, może polecicie coś konkretnego? * Jeśli chodzi o imiona to dla synka chciałam Filip (mąż nie bardzo, ale się oswaja), a córka chyba Zuzanna (jeszcze się zastanawiam). * A przepis na ogórasy wygląda bardzo obiecująco :) zrobię trochę na spróbowanie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta- my tez zawsze mowilismy, ze jak syn, to Filip bedzie. Ale tak wyszlo, ze i moja kuzynka i meza urodzily w tamtym roku synow- i kazda dala Filip na imie, wiec zrezygnowalismy. Dla dziewczynki chwielismy Zuza lub Lena. A ze syn bedzie- rzucilam 3 propozycje- Tymon, Franek i Czarek. Maz postawil na Franka :) W ktorym jestes tygopdniu? Mega uczucie poczuc swoje malestwo prawda? Ja zanim czulam ruchy, czasami niedowierzalam, ze jestem w ciazy. Teraz juz wiem, ze ktos tam mieszka :) Malgosiaa- ja przez ostatnie kilka dni tez bralam nie 3 a 2 tabletki luteiny, wczoraj jedna i dzis juz nie bede brala. Mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok :) + Mam nadzieje, ze ogorki beda wszystkim smakowac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za przepisy może też się skuszę na te szatany i troszkę włożę na spróbowanie. Mam fajny przepis na sałatkę z ogórków i cukinii jak jest ktoś chętny to mogę wrzucić przepis:) Naprawdę smaczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosia, to cieszę się, że ten solaris B jest ok, bo bardzo wpadł mi w oko :) co do kolorku to podoba mi się ten jasno szaro-grafitowy. Ja brałam d*phaston, lekarz kazał mi go odstawić już w 8 tyg, ale przez mój lot ze schodów musiałam kontynuować do 11 tyg i koniec :) A nasz synio będzie miał na imię Marcel - mąż tak sobie wymyślił, ja zaakceptowałam i gotowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelina....ja miałam tylko 2 opakowania d*phastonu i wiecej nie brałam. Z tym,że ja nie miałam plamień a torbielkę na jajniku. Marta....ja też chce kupić Jedo, ale ten ze skrętnymi kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelina23 - moja siostra ma Franka i Tomka, a Filipka w najbliższym otoczeniu nikt nie ma, więc na to imię się napaliłam :) Jeśli chodzi o ruchy, to uczucie jest niesamowite :D najpierw myślałam że mam wzdęcie ale coś mi nie pasowało i naciskałam sobie w tym miejscu na brzuszek i on odpowiadał kolejnym kopniakiem :) My prawie 19 tydzień mamy (w czwartek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
wozek juz rozpakowany:) zdecydowalismy sie na icandy cherry- jest to model popularny w uk. Czytalam recenzje, poza tym zostal mi on tez plecony przez znajomych. Tutaj jest film o nim-http://www.youtube.com/watch?v=X4FyM9ncVkg , jesli jest ktos zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Ja tez poprosze o przepis na salatke z cukinii i ogorkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czuje ale tylko czasem i to jak poloze sie na plecach, najczesciej wieczorem. a myslalam ze bede czuc prawie caly czas no ale dzidzia spi :D ja tech chce ten przepis na cukinie i ogorki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelina- rozumiem że ogórków nie obieram ze skóry. Mam chęć na te szatańskie ogórasy :D Póki co skończylam jagody :) x Dawać przepis na tę sałatkę z cukinią. Póki mam trochę sił to porobię. x My dla naszego synusia wciąż nie mamy pewnego imienia. Podoba nam sie jedynie Alek ale Alek to Aleksy a ten juz mniej :/ No ale może sie zdecydujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ruchów to czuje mocno i wyraznie. czasami jak zasadzi to aż podskoczę. Mam 22 tc a ruchy czuje od ok. 15-16 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provitamina- nie obiera sie :) ja sie tez zajadam, najbardziej na wieczor :D my mamy znajomego, ktory ma Aleksy na imie i nigdy nie slyszalam, zeby ktos sie tak do niego zwracal. Ja leciutkie ruchy czuje od 17/18 tygodnia. Teraz coraz mocniej, ale to jeszcze nie sa takie mocne kopniaki. Jak mowie do Franka, on kopnie, ja odpowiem- i on znowu :) az lezka sie kreci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi to wychodzi ze ruchy czulam wczesniej ale nie mialam pewnosci ze to napewno to ;) ktoras z dziewczyn pisala wczesniej o kasi bosackiej i programie "o matko". dla mnie fajnie poogladac ale szczerze mowiac nie wniosl mi nic nowego i ciekawego z informacji. i ostatnie odcinki sa dosyc takie chaotyczne. ale ogolem mowiac program fajnie i ciekawie nakrecony. nie widzialam go na tvn style gdzie niby tak reklamowali a na internecie;p wczesniej nalogowo ogladalam sexy mame ale odkad jest ta nowa seria bo zdrowie jest najwazniejsze to przestalam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, też właśnie chciałam sobie looknąć na ten program Bosackiej i skorzystałam z linka zamieszczonego na forum, a tu mi wyskakuje jakieś okienko z rejestracją i trzeba nr tel podać :/ można to jakoś obejść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia...fajny wózeczek. Ja 18 tydzień, druga ciąża i nie czuje jeszcze ruchów... Ja już nie robię takich sałatek z ogórków, robiłam kiedyś i u nas nikt tego nie je, na siłe. Tylko teraz kiszone robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny. Widze ze kilka dziewczyn kupuje wozek Jedo. Sama go mialam przy synku i bylam mega zadowolona ale mi go ukradli z klatki i teraz musze kupc nowy. Ja bylam na USG jakis tydzien temu i lekarka mi powiedziala ze ona widzi na 90% dziewczynke. Bylam na wczasach w Rzeszowe , polazilam po galeriach i pokupowalam juz troszke ciuszkow z przecen. Mam nadzieje ze nie wyjdzie jednak chlopak. Mysle ze na imie damy Nadia. Jakos mi wpada w ucho. 8 sierpnia mam miec godzinne USG nagrane na plytce i juz sie nie moge doczekac. A i czuje juz wyrazne ruchy malenstwa. Dostalam tez magnezin od lekarki bo brzuch mi sie stawia. A te przepisy wasze sa super. Moze sama cos zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo dziewczyny! A więc tak: 3 kg cukinii w skórce ( średniej wielkości) 4 cebule 4 łyżki soli 4 papryki- można mniej 1 op curry 1,5 szkl octu 3 szkl cukru. Cukinię poszatkować jak na mizerię,zasypać solą i po godzinie odcisnąć z tej wody którą puści. Przełożyć do miseczki i dodajemy cebulę pokrojoną w talarki, paprykę w paseczki, zasypujemy curry, polewamy octem, sypiemy cukier. Mieszamy, może troszkę postać, potem układamy w słoje i gotujemy na małym ogniu 10 min. Mnie smakuje, może Wy też polubicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja codziennie ważę się i pilnuję diety, bo waga mnie dobija. Dziś idę na wizytę, to spytam lekarza czy mogę pojeździć na rowerku stacjonarnym. No i mam nadzieję,że nadal będzie chłopiec- Krzyś;-) Ruchy też już czuję dość wyraźnie, nawet czasem dostanę małego kopniaka,że aż wystraszę się;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×