Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

bylismy w rewalu bylo naprawde fajnie. dziewczyny ja jeszcze musze przytyc 2 kg zeby wyrownac wage z przed ciazy :0 jestem prawie ze plaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie wlasnie dowiedzialam ze mezus na rocznice szykuje nam wyjazd nad morze :D jupi! moje marzenie sie spelni :D Czarne oczy ja z kolei moge jezdzic dopoki wszystko bedzie ok z cisnieniem :) a jak narazie tfu tfu zeby nie krakac jest ok ;) nie boisz sie trzymac kota w domu teraz? badz co badz kuweta i ciagly kontakt z kociakiem to duze ryzyko choroby ? ja sie boje dotykac kota na wsi:P przewrazliwiona jestem no ale. Sesilka i jak wrazenia?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Czarne oczy to szaPo Ba w Twoja strone za takie kilometry. W takim razie dla Ciebie te 40 km to bulka z maslem. Jednak uwazaj na siebie, bo jakos sie stresuje tym bardziej, ze takie upaly sa ;( + A ja odkrylam dzisiaj nowy alergen po ktorym wyskakuje mi wyprysk. Po wczorajszej nawalnicy musialam postawic pomidory do pionu i tak po tej operacji cale rece w bablach ;/ Przed ciaza moja alergia byla niezauwazalna. Teraz hormony nasilaja wielokrotnie alergie. W pierwszej ciazy znowu oznaki alergii zniknely mi calkowicie i samoistnie wchlonela sie duza torbiel. Tak wiec ciaza nasila badz minimalizuje rozne dolegliwosci. + malgosiaa to masz racje, ze sporo wazysz. Znalazlam na necie takie informacje ile kto przy jakim BMI powinien przybrac w ciazy. Tutaj jest artykul http://dzieciowo.pl/2010/06/ile-mozna-przytyc-w-ciazy.html Ja dodam od siebie, ze polecam zwracanie uwagi na to co sie je. Wyeliminowac slodycze i tluste potrawy, fastfoody, slodkie i gazowane napoje. Przestroga jest dla mnie moja pierwsza ciaza, gdzie powtorze po raz kolejny, ze przez papierosy (ktore rzucilam a mialam na nie ochote) przytylam 35 kg, zajadajac chec zapalenia slodyczami. Majac az tyle kg do przodu czulam sie paskudnie i wzystko mi siadalo, nie polecam nikomu sie tak zapuscic jak ja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
malgosiaa to fakt, ze toksoplazmoza mozna sie zarazic tylko od kota ( a dokladnie jego odchodami), ale dodam ze tylko od chorego kota. Taki co siedzi w domu raczej nie jest zagrozeniem. Chodzi o to, ze wlasnie w domu trudniej jest sie zarazic toksoplazmoza niz zlapac ja od warzyw w supermarkecie. Tj, w domu myjesz jedzenie, a to co jest po sklepach to mogl oszczac kazdy kot, dlatego tak gadaja o myciu warzyw i owocow. Informacje te mam od mojej sis, ktora ma w domu 6 kotow i niedlugo bedzie wetem :) a teraz kilka iinfo z neta o toksoplazmozie: + Przed zajściem w ciążę lub na jej początku można zrobić badanie krwi, które wykaże, czy przebyło się toksoplazmozę, czy też nie. Jeżeli tak - płód nie jest zagrożony, jeśli nie- Kobiety ciężarne powinny zwrócić uwagę na to, by: 1. spożywać mięso wyłącznie dobrze ugotowane- unikać posiłków z mięsa marynowanego, grillowanego lub wędzonego oraz surowego mleka 2. dokładnie myć przed jedzeniem owoce i warzywa 3. dokładnie myć ręce i sztućce, które miały kontakt z „surowizną” 4. do prac ogrodowych zawsze stosować rękawice gumowe 5. unikać kontaktu z kotami oraz ich odchodami. Koty domowe karmić wyłącznie suchą karmą oraz uniemożliwić im opuszczanie pomieszczeń domowych + Toksoplazmozą można zarazić się: • bezpośrednio od chorego kota (wyłącznie od kota, nigdy od innych zwierząt), • drogą pokarmową (zjedzenie zakażonego surowego albo niedogotowanego mięsa, w którym znajdują się cysty (80% przypadków toksoplazmozy u człowieka). Cysty mogą się również znajdować w wodzie, ziemi, jarzynach zanieczyszczonych odchodami kota. Wydzieliny i wydaliny zarażonych zwierząt (np. mleko, ślina itp.) także stanowią potencjalne źródło zakażenia;) • przez uszkodzoną skórę (weterynarze, pracownicy laboratorium) lub błonę śluzową odbytu. • przez transfuzję krwi, przeszczep zakażonych narządów. • drogą łożyskową - płód zostaje zakażony, gdy w czasie ciąży u matki wystąpi czynna infekcja;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka wiem wiem ze sporo ale pocieszajacy jest fakt ze przed ciaza wazylam 97 ;) a jak narazie waga wacha sie 93,5-90kg i tak w kolko. plusem u mnie sa teraz zdrowsze posilki, nie w biegu i regularnie a nie jak do tej pory nic nie jesc caly dzien i napchac sie na wieczor. do mojej wagi przyczynilo sie wieloletnie "zarcie" hormonow ale nie powiem ze tylko to i nie bede zrzucac winy na leki bo prawda jest taka ze uwielbiam czekolade i inne slodkosci. te wszystkie leki cysty operacje no i zajadanie nerwow spowodowaly ze zajscie w ciaze wg gin bylo prawie cudem (a jednak!) :D wiec nie jecze ze duzo bo to dla mnie i tak malo, a mam nadzieje ze po porodzie hormony sie unormuja i pozwola mi na wrocenie tak chociaz do 70kg :D nadzieja umiera ostatnia ;) a artykul o wadze ciekawy, tego jeszcze nie czytalam. co do kotow to po tym artykule nie bede juz napewno glaskac tego kota na wsi :P mimo ze go uwielbiam ale skubany chodzi gdzie chce, a co domowy kot to domowy jednak i czystszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu mozecie sobie sprawdzic ile "powinnyscie " przytyc w ciazy.http://dzieci.pl/kalkulator-wagi-w-ciazy.html?smgputicaid=61109d Ja sie mieszcze w min z czego sie bardzo ciesze :) . JUtro mam usg , za kadym razem sie boje czy dziecko zyje :/ . Moze glupie myslenie, ale nie czuje inresywnych ruchow i nie wiem co tam u dzidziusia. Mam pytanie .... czy odczuwacie ból podczas stosunku ? Obawiam sie ze moge miec jakies zapalenie... Wczoraj nie byl dla mnie przyjemny gdyz czulam jakbym miala za ciasna pochwe :P i czlonek jakby byl za długo :P. Sory za szczegły ale wczesniej tak nie mialam. a to 21 tydz ciazzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
malgosiaa to ja Ci dodam otuchy i napisze, ze jak bedziesz karmic piersia to szybko spalisz kalorie. Jak bedziesz karmic piersia to bedziesz uwazala na to co jesz i automatycznie bedzie wybierac to co zdrowe, wiec spalisz kalorie. Dlugie spacerki i opieka nad dzieckiem daja popalic, wiec spalisz kalorie. Sama zobaczysz jak szybko schudniesz :) + mama28 byc moze to siedzi Ci w glowie, ze obawiasz sie o dzidziusia i jakby podswiadomie wszystko jet dla Ciebie mocniej odczuwalne. W ciazy ponoc stosunek jest najprzyjemniejszy, poniewasz jest duzo wieksza wilgotnosc i bardziej sa te przyjemne miejsca ukrwione :) ALe wiesz moze to lepiej sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wsparcie! Myślę że pani wielce mądra nie nauczyła żadnej z nas niczego bo wszystkie dobrze o tym wiemy. A każda z nas ma jakies obawy mimo że wie że teoretycznie wszystko jest ok więc niby dlaczego nie można zapyatac innych dziewczyn o zdanie? Ale jak widać niektórym to przeszkadza...x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem dlaczego akurat ktoś ma do mnie problem i uważa mnie za glupia. Pewno miła koleżanka nie doczytyala że niestety ja nie mam żadnych spotkań z lekarzem jedynie z polozna które też nie są zbyt częste. Za tydzień mam ostatnie usg a poprzednie mialam robione ponad 8 tyg temu. Więc sory ale nawet jeżeli chce to sie nie dowiem jak rozwija sie moje dziecko i czy jego waga jest dobra. Więc nie wiem co w tym dziwnego że martwię sie zerowym przyrostem wagi? Bo od następnego tygodnia bede żyła całe kolejne 19 w totalnej nieświadomości jak rozwija sie moje dziecko. Więc zrozumcie dla mnie taka sytuacja nie jest komfortowa. Nawet nie wiecie jak wam zazdroszczę że możecie isc do lekarza zobaczyć dziecko na usg i dowiedzieć sie od lekarza że z malenstwem wszystko dobrze. :( No ale w końcu przecież jestem " glupia " i nic nie wiem na temat ciazy.... Hehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia,szkoda nerwow malenka.Bylo już tu kilku takich "gości",probujacych popsuc atmosferę na forum.Piszmy swoje,radzmy się i kij komus do tego:) U nas w końcu chłodniej.Balkon umyty,tatus wyprawiony do pracy,delektuje się ostatnim dniem urlopu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Hej Magda! Ja juz jestem po ostatnim usg i tak samo zazdroszcze dzieczynom z Polski, ze moga swoje malenstwa czesciej ogladac. Naprawde Cie rozumiem. Teraz zostaly tylko wizyty z polazna, ktore tu gdzie mieszkam trwaja doslownie 5 minut. Dobrze, ze Maly kopie to dziala na mnie uspakajajaco, ale tak od czasu do czasu dopadaja mnie watpliwosci czy Malenstwo sie dobrze rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kota na wsi prędzej można się zarazić jakimiś pasożytami lub grzybem. Przed ciążą rozmawiałam z weterynarzem, który powiedział, że zna sporadyczne przypadki zakażenia toxo od kota. Najczęściej jest to jednak surowe mięso i uwielbiany w Polsce tatar. Ja takich rzeczy nigdy nie próbowałam, więc nie mam przeciwciał. Cysty rozwijają się w odchodach kota w ciągu 4 dni od wydalenia, więc naprawdę trzeba zaniedbać kuwetę, żeby narazić się na ryzyko. Jedyne, co zmieniłam, to mięso myję w rękawiczkach, a kuwetę sprząta mąż. Wyniki sprzed dwóch dni mam nadal dobre. MagdaM, ja sobie tego nie wyobrażam, szczególnie w tych pierwszych tygodniach ciąży. Prawda jest taka, że gdyby nie internet, nie panikowałybyśmy aż tak bardzo. Idąc na pierwsze usg w 8tc zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, że coś może być nie tak. Myślałam, że dwie kreski na teście to już pełen sukces :) Co do stosunków, to ja jeszcze nie odczułam tego super wzrostu libido. Odczuwam czasem dyskomfort. Wydaje mi się, że jestem bardziej spięta niż przed ciążą, boję się infekcji i plamień, bo od tego zaczęła się moja przygoda z d*phastonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Atomooffka - trzymam kciuki za szybkie wyjscie ze szpitala, x Dziewczyny ktore sie przejmuja waga to moze powiem jak u mnie bylo i fakt ze kazda ciaza jest inna wiec: 1 ciaza - waga wyjsciowa 77kg/164cm - przez pierwsze pol roku schudlam 6kg ale nie wymiotowalam poprostu potem przytylam 10 2 ciaza - waga wyjsciowa 64 i wtedy nie pamietam ale tez tylam w miare 3. ciaza - waga wyjsciowa nie wiem ale moze ok 58-60 tyle wazylam na 1 wizycie 8/9tc i tyje dosc szybko bo juz 65-66 a to 1 ciaza w ktorej jestem aktywna i duzo biegam latam etc... w 3 od razu wywalilo mi brzuch jak na 4-5mc najszybciej teraz wiec taka moja uroda... Wiec malgosia i monte - glowa do gory czasem w ostatnich 2 mc mozna przytyc....waga norma to 12kg ale zalezy od bmi czyli moze byc i 5, moze byc i 7 a moze byc i 30 kg:) x Czarne oczy - jak bralam d*phaston - to 4 kg wlasnie przytylam w 1 mc ciazy a mialam mdlosci etc wiec mi lekarz mowil ze moze przez lek, tylam 1 kg tygodniowo...teraz podobnie od ostatniej wizyty 3kg, duzo biegam pracuje remontuje, na jedzenie brak czasu ale staram sie jesc i warzywo i owoc i wsio, potem obiad i czesto potem nic....za to suszy mnie na potege jak na kacu od poczatku ciazy i jedyne co pomaga to niestety mirinda z lodem....a to wiadomo:) x Zielononozka i inne - dzieki za pamiec x Widze ze znow pojawil sie "kochany" gosc - jeden z takich przez ktoryhch ucieklam z tego forum mimo ze sluzy do wymiany informacji i dlugo myslalam czy wrocic...wrocilam ale b. sceptycznie i juz zadko pisze a jak pisze waze kazde slowo - a szkoda bo sie zzyrzlam z forum i jest naprawde pomocne... x Czarne oczy - co do lekarza pomysl moj nawet jak go nie ma kieruje do innego lub szpitala... x Dzis mam wizyte zobacze co powie gin na info ze szpitala i lozysko.... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! W sumie nie taki dobry bo jak co dzień wstaje połamana :) Natalia87- u mnie jest tak samo pięć minut i można wracać do domu, jak dla mnie te wizyty nie mają żadnego głębszego sensu chodzę dla formalności :) Tak z innej beczki: w następnym tygodniu czeka nas malowanie całego domu już widzę jaki będzie bałagan :) Ale cieszę się bo mam nadzieję że dom będzie wyglądał bosko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie ! Dzis mialam scan , u nas bedzie syneczek <3 . Zdrowo sie rozwija ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki. Byłam parę dni nad morzem, bez dostępu do netu i teraz czytam zaległe posty. Sesilka - ja byłam w Łukęcinie koło Rewala, a w poniedziałek w Rewalu właśnie:) Może się widziałyśmy:) Mama 28 - ja też mam wrażenie podczas stosunku jakbym była zbyt ciasna i czuję później pieczenie, ale to mija, więc to nie może być zapalenie. Myślę, że to wynika z tego iż nie mogę się wyluzować tak do końca podczas sexu, tylko cały czas czuwam nad brzuszkiem żeby go nie przygnieść itp. Wogóle nie zauważyłam wzrostu libido u siebie, a tak na to liczyłam:) gościu - Kompletnie Ciebie nie rozumiem. Skoro uważasz, że prezentujemy niski poziom to po co wogóle to czytasz i się udzielasz, poszukaj forum odpowiadające Twojemu poziomowi inteligencji. To forum jest po to aby się wspierać i opisywać swoje odczucia. Miło jest wiedzieć, że ktoś przeżywa to w podobny sposób jak ja i ma podobne problemy. To tyle w tym temacie monteblack - moja mała też cały urlop szalała, a od powrotu czyli drugi dzień cisza. Może to zmiana klimatu tak działa:) Mam nadzieję, że od jutra znowu będzie mnie częstowac kopniakami:) Trzymajcie się i miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania...ja mam tak samo z r****mi dzidzi, czasem, jakieś sekundowe muśnięcie, konkretnych kopniaków jeszcze nie mam. Mi libido tak ciupke ciupke wzrosło. Ale przez te upały co były, to nawet nie miałam ochoty na przytulenie się, a co dopiero na igraszki. Ja laktator miałam taki najtańszy z takim tłokiem, badziewie straszne, może kilka razy tego użyłam, bardziej się namęczyłam niż jakiś pożytek z tego. Pokarmu nigdy nie mroziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 28 gratuluje synka! :)) ja juz sie tak nastawilam na dziewczyne ze jesli mi powie ze jednak chlopak to sie rozplacze normalnie... no ale wizyta dopiero 19stego. co do libido.. hm ja mam duza ochote ale nie tak ze juz natychmiast. natomiast jesli juz do czegos dojdzie to ta chec g***townie opada i jakos tak marze zeby bylo juz po wszystkim m.in dlatego ze w niektorych pozycjach boli i jest niekomfortowo. szczerze? seks nie sprawia tyle radosci co kiedys. x dziewczyny nie meczy was zgaga? mnie od trzech dni tak pali ze cos niesamowitego, ale to tylko na wieczor. nie jem nic tlustego smazonego i ciezkiego a jednak meczy. siostra mowi mi ze moze to byc od gazowanej wody. sprobuje od jutra zwyklej niegazowanej ktorej nie cierpie ... a jak narazie ratuje sie rennie. mimo ze nic nie pomaga ;/ ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatku chcialam dziewczynke, ale po 2 mies ciazy zupelnie przestalam sie nastawiac na plec. Moje pierwsze dziecko wiec na dziewczynke tez przyjdzie jeszcze czas. W koncu moge robić zakupy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda456456
Mama 28 - gratulacje synka ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzin dy bry, Ja juz po wizycie, paluch nadal lezy posladkowo lozysko b. nisko czekamy co 26tc czy sie podniesie, poza tym mam dosc kiepskie wyniki hemoglobina i rozrzedzona bardzo krew - jak to u Was wyglada - ile macie hg? mi gin kazal brac tabsy - ogolnei czuje sie b. slabo teraz juz wiem dlatego. Ogolnie mam zwolnic i wiecej odpoczywac. x Mama28 - gratuluje synusia x tak wogole mialam zapytac o plec i zapomnialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Trochę mnie tu nie było, ale uciekłam od tych upałów w fajne miejsce do babci ;) + Moj synus w dzien, kiedy jest okolo 40 stopni tez nie fika, za to po wieczornym spacerze, kiedy sie poloze- az brzuch faluje :) + kroptuska- jesli chodzi o tych 'gosci', nie warto nawet tego czytac. Czlowiek sie tylko zezli i rezygnuje z forum, bo przyjdzie taka menda i mendzi ;) a hgb mam 11,4. Norma dla kobiet to 12, ale dla kobiet w ciazy to na pewno mniej :) + jesli chodzi o toxo- ja juz na pierwszej gizycie tez pierwsze co to mowilam GP ze mam kota w domu. i on oczywiscie powiedzial, ze internet to ZUO, bo grozniejsze sa surowe miesa, czy babranie sie w ziemi bez rekawiczek. Chyba ze ktos wyciaga kupki kota po tygodniu i robi to golymi rekoma,a pozniej bez mycia ich idzie zrobic sobie kanapeczke :) + ja mam teraz wizyte we wtorek- 6 sierpnia. Doczekac sie nie moge- jak zwykle zreszta :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelina23 - ja mialam ostatnio 11,7 a teraz 10,1 i hematokryt mi spadl do 28% wiec ze w ciazy moze spasc do 30-34 a najwiekszy spadek jest kolo 32-34tc wiec troche sie martwie i chcialam zapytac jak tam u Was to wyglada. Ja dostalam hemofer ale trza brac przed posilkami a tu problem bo prawie zygam i bez tego szczegolnie rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będzie dobrze :) ciekawe co mi powie lekarz we wtorek, bo tez mam spadek ostatnio... + tak sie ostatnio zastanawialam jak to by bylo, gdyby to nasi slabi mezczyzni w ciaze zachodzili.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje hgb ostatnie to 12,3. Ale to wynik z jakieś 2 mies temu, więc teraz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie hematokryt w tym tygodniu też wypadł poza skalę - 36. Ale jeszcze nie jest tak źle, jak u Kroptuski. Nawet nie chce pomyśleć, co by było, gdyby to mój mąż był w ciąży, jak on po 7h snu marudzi cały dzień, że "jest zniszczony" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis 21 tydzien. juz maluszek daje o sobie znac :))) . intensywniej go czuje,ale jeszcze nie mocno. Na usg widzialam ze ma duzo miejsca jeszcze. Doswidczone mamusie moze cos napisza o ciuszkach dla grudniowego noworodka. Ile czego ?( tak minimalnie ) jakie rozmiary sie oplaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×