Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Aga, szklane butelki może ładniej wyglądają, ale są cięższe, ja dla Julii miałam taką małą, nie wiem czy tam było 100ml. poza tym butelki nadająą się wtedy, kiedy nie karmisz. ja karmiłam, więc buteleczka przydawała się dopiero po pół roku, do picia. miałam też plastikowe, ale w ogóle się nie przydały, bo Julia zacżęła pic z kubeczka, z butelki jej nie szło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skończyłam 24 tydzień i mam 8 kg.na plusie:-) Ja jak pisałam wyprawkę szykuję zawsze na miesiąc przed terminem- dla mnie jeszcze jest kuuuupa czasu. Natomiast jeśli chodzi o łóżeczka, to polecam łóżko turystyczne dla Maluszka. Wygodne, bezpieczne, no i praktyczne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8642
Szykujecie już wyprawkę do szpitala? Tu kilka fajnych koszul i nie tylko, a widzę że maja promocję z gratisową wysyłką http://sklep.brzuchatki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jestem właśnie po kolejnej wizycie u gin, z dzieciaczkiem wszystko ok, tylko w dalszym ciągu nie potwierdzona płeć, mam nadzieję, że za 3 tygodnie już się dowiem :) tylko ja mam znowu słabe wyniki i jak tak dalej pójdzie gin straszy szpitalem ;/ mam nadzieję, że sytuacja się unormuje i będę mogła zostać w domu. x co do wyprawki, to po wizycie korzystając z męża przy boku i możliwości pojechania do sklepu wybrałam się na małe "zwiedzanie", no i nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo ogrom ubranek, sprzętów i wszystkich dodatków mnie przeraża :) wszytskie zakupy chyba zrobię przez internet :) x gocha my właśnie mamy zamiar kupić łóżeczko turystyczne :) mamy dość małe mieszkanie to pierwsza sprawa, a druga, że często wyjeżdżamy, więc takie łóżeczko będzie idealne, a ceny porównywalne do łóżeczek drewnianych :) x co do kg na plusie, to ja już przestałam liczyć, bo nie chcę się dołować, odkąd jestem na zwolnieniu waga leci jak durna... x a co do butelki dla dziecka, to ja dostałam od znajomych plastikową, chociaż i tak jak będę karmić to nie przyda się na początku, a później dziecko samo będzie chciało trzymać sobie buteleczkę więc szklana może być za ciężka i jak wypadnie z rączek to z plastikową chyba trochę bezpieczniej :) tzn tak mi się wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zielononozka- 800zł w bonach? ale to chyba nie w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Tak w bonach :) tak sie z nami klient rozliczyl :) + w bonach zakladowyh to najwiecej dostalam w budzetowce kilka lat temu bo ok 500 zl Pracownicy co zarabiali najmniej dostali najwiecej bonow,ale to bylo na spozywke na swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga...ja też będę kupowała szklaną butelkę. Póki dzidzia mała to przecież ja będe ją trzymała, a jak będzie na etapie samemu trzymania to przejdziemy na plastikowe. Mi w tych plastikach strasznie śmierdziało mleko. W szkle tego zapaszku nie ma. Kupiłam dzisiaj w Lidlu fajne jegginsy ciążowe, fajne takie grubsze na jesień, zimę. A teraz tych ciuszków małych od groma, w każdym markecie tego tyle jest,że oczopląsu można dostać. Kupie tylko pare rzeczy na sam początek, a potem będe na bieżąco dokupywać, bo z rozmiarem można nie trafić. Przymierzam sie do kupna koszuli nocnej dla siebie do szpitala po porodzie i w domu do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, nastała pora żalenia i skarżenia się :) Od wczoraj męczy mnie zgaga. O co to za cholera jest to szok! Tak mnie gardło pali ;/ I to na 100% zgaga a nie zapalenie gardła. Podświadomie chyba sięgnęłam po mleko. No ale już wiem, że to nie jest dobry pomysł. Mleko pomaga na chwilę - później jest jeszcze gorzej. Próbowałam również wody i rozgazowanej coli. Całe szczęści mam rennie - więc się nim ratuję. Dziś wyczytałam - że po posiłku należy siedzieć minimum 30 min. Później można się położyć na lewym boku (bo na prawym uciska się żołądek). Zobaczymy jak będzie - dziś zwiększam dawkę rennie - że od razu po posiłku a nie dopiero jak zacznie palić. Mam nadzieję, że chociaż Was to cholerstwo omija ;) x Jeśli chodzi o butelki...hmm doświadczenia nie mam - ale tak na rozsądek biorąc, to szklane są ciężkie i mogą się potłuc. Chyba ten plastik będzie najlepszy. x Co do ubranek. Kurcze - może się skuszę 2 września. Mam nadzieję, że promocje jeszcze będą - a ja będę znała płeć ;) Bo nie chcę kupować w ciemno - albo wybierać ciuszków uniwersalnych. Chociaż może to dobry pomysł? Jakieś takie beżowe/białe/zielone? Również wydaje mi się, że obojętnie jaki sklep - ważne by dotknąć tego ubranka i zobaczyć jaka to jest bawełna. Czy w F&F, czy w Pepco, czy w Textil Market - czemu nie? Tak samo w ciuchlandach czy używane na allegro czy tablicy (chociaż w przypadku dwóch ostatnich nie ma możliwości sprawdzenia organoleptycznie jaki jest materiał). x W kwestii łóżeczka turystycznego. Cóż ja się poważnie nad nim zastanawiam. Ale dlaczego? Mamy niestety tylko 2 pokoje - chociaż ile rodzin ma 2 i jakoś żyje. W naszej obecnej sypialni wstawimy tradycyjne łóżeczko. Myślałam by w drugim pokoju dac takie turystyczne lub kojec. Jak np. dzieciaczek będzie już miał parę miesięcy - to będę mogła zabrać go do drugiego pokoju do takiego łóżeczko/kojca - a mężuś będzie mógł w spokoju się wyspać :) Wiem, że można odwrotnie - niech mąż pójdzie spać do salonu - ale z drugiej strony chcę by dzieciaczek wiedział, że w łóżeczku się śpi - a w kojcu bawi w dzień. Może to złudne? Poza tym takie łóżeczko będę mogła wystawić wiosną/latem do ogrodu by dzieciaczek był więcej na świezym powietrzu - albo zabrać na wyjazd - bo jak nic chcemy w przszłym roku na wakacje pojechać (tegoroczne nam przepadły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam/mam łóżeczko turystyczne i jestem tak samo zadowolona z niego jaki i z drewnianego(takie też mieliśmy). to turystyczne nie było jakieś najdroższe, ddatkowo można było założy płozy i wtedy robiła się z niego kołyska, ale jakos z tego nie korzystałam. jedynym minusem turstycznego było to, że gdy dziecko zapłakało i nawet łózko stało obok naszego, to żeby siegnąc do córki trzeba było wstac, w drewnianym wystarczyło przełożyc rękę przez szczebelki:) ale to nie ma większego znaczenia;) turystyczne kupiliśmy z myślą o wyjazdach, bo mamy domek na wsi, ale i tak nie najczęściej używaliśmy go tam (z lenistwa - to składanie i rozkładanie):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, chciałam się tylko pochwalić że córcię będę miała :D mąż ma mieszane uczucia, ale coś czuję że będzie to jego oczko w głowie :) obecnie poszukujemy ładnego, polskiego i krótkiego imienia. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea1984.........29.....Dolny Śląsk....01.12.....1..............? ProVitamina.....28.....Białystok......02.12.....2....... .......? Czarofffnica..........................03.12.....kolejna.. ......? sunflowersun....29....................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama........30.....Śląsk..........04.12.....2...... ........? tilli-tilli.....30.....UK.............04.12.....3........ ......? mała Hania......26.....Frankfurt......11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..........34.........Kraków.........05.12.....3... .... .......CH Kasikap..........25........Lublin...........05.12......1. .........Ch? Elizabet1204....35....................06.12.....2........ ......? dumna mama......25.....okolice wawy...07.12.....2..............CH anna84..........29.....Płock..........08.12.....1....... .......? waniliowa23.....23.....Kraków.........08.12.....1(+1pz). .......? Lakis...........34....................09.12.....2........ ......? Zielononóżka....29.....Śląsk..........12.12.....2.... ..........DZ Lena1983........30.....Sląsk..........12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy100..30.....Warszawa.......13.12.....1........ ......DZ gocha78.........35.....Toruń..........13.12.....4....... .......CH Ewcia1982......31.....UK (kuj.-pom.)...13.12....1...........? Angelina23......23..................................14.12 .....1.........CH Kroptuska.......33....................14.12.....3........ ......? Wiolka03........30.....Wrocław........14.12.....3....... .......? Raven32.........32....................15.12.....1........ ......? Aura85..........28.....Gdynia.........15.12.....1........ ......? malgosiaa.......23.....Włodawa........15.12.....1....... .......DZ Aga983..........30........Kotlina Kłodzka.....15.12....1...CH. sesilka.........31.....Wlkp ..........16.12.....2 .............CH JagaJagusia.....25.....Gdańsk.........17.12.....2....... .......? Marta_86.......27.......Poznań......17.12.......1....... ...DZ białaMilka......23.....ZSZ............18.12.....1....... .......? monteblack......32.....Białystok......18.12.....1....... .......CH MM..............27.....Bydgoszcz......18.12.....1 (+1pz).......? Justyszak.......28.....Poznań.........19.12.....2....... .......? Mimifi..........33.....łódzkie........21.12.....1...... ........? MagdaM456456....21.....UK(małopol.)...22.12.....1....... .......CH tofilebork......30.....Lębork.........22.12.....4....... .......? Ania7912........34.....Sompolno.......27.12.....2........ .....CH Magggi............27............................27.12.201 3................. atomooffka......29.....k/Łodzi........28.12.....1....... .......? deli82..........31.....zach.pomor.....29.12.....2........ ......CH Princessa2......23.....łódź...........30.12.....2..... .........? Dominisia0611...23.....Lublin.........31.12.....1........ ......? Laura2662.........24........UK............20.12.....1.... ... .............DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffko,ja mam 1 pokoj:DDuzy,to duzy ale jeden.I wymyslilam,ze chce lozeczko na kolkach,bo ciężko mi będzie postawić je w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - gratuluję córeczki :) A co do męża - z pewnością będzie to jego oczko w głowie - córeczka tatusia :) x monteblack - widzisz - a ja się przejmuję tylko dwoma pokojami ;P Masz rację, że w Twoim przypadku - takie łóżeczko na kółkach będzie fajną opcją. To tu je przeciągniesz - to tam :) Mi dziś mąż zapowiedział, że jak dziecko się urodzi to będę musiała zmienić stronę łóżka na której śpię. Nie podoba mi się jego pomysł, ale to rozumiem. Łóżeczko ma stać z drugiej strony łóżka - i mężuś stwierdził, że będzie mi wygodniej wstawać do maleństwa. Łóżka nie będziemy przestawiać - bo dzieciaczek nie powinien spać przy kaloryferze - a ja lubię :) Zimą wystawiam nogi z łóżka i grzeję o kaloryfer - a latem lubię przy otwartym okienku spać. To jest mój drugi - po okropnie męczącej zgadze "problem" w dniu dzisiejszym. No ale zgaga jest na serio problemem. Już mam jej dość. Nie jem jakoś tłustego, smażonego, kwaśnego, mocno przyprawionego. Mam po twarożku, pasztecie, serze, wędlince, pomidorze, dżemie (oczywiście nie że wszystko na raz). Już sama nie wiem co mam robić, by mi to cholerstwo nie dokuczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z łóżeczka tradycyjnego nie byłam zadowolona, szczególnie jak dziecko wstawało, to często uderzało się o drewniane szczebelki. Przy turystycznym nie było z tym problemu. Co do butelek- nie kupuje do 6 miesiąca żadnych, bo mam zamiar karmić tylko piersią:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga983
deli82 z tego co pamietam jak synek mojej siostry pil z plastiku to wlasnie zapach byl "plastikowy" i butelki robily sie szybko mleczno=biale. Na chwilę obecną posiadam dwie butelki jedną z NUK-a dużą, drugą 120ml. szklaną. myślę, że jeśli nie uda mi się karmic piersią to bede karmic ta małą szklaną, pożniej się okaze czy dzidzia sobie poradzi z wieksza:) przeciez My z plastikowych butelek nie jadłyśmy;) + kasikap- dzidzia płata Ci figle i nie chce sie pokazać z płcią? Nasz synus pokazal nam juz w 14 tygodniu i na kazdym usg jest idealnie widoczna płeć;) tyle, ze buzki na 4 d nie chciał pokazac i zasłonieta mial ciagle raczkami:) tak więc dr stwierdzil ze nic dzis nie nagra i nie zrobi zdjęc:/ no i wydarl kase mimo wszystko, tyle ze w 2 d pomiary zrobil:/ + co do łóżeczka to chcemy kupic klasyczne drewniane białe z szufladą, mamy małe mieszkanko a tam zawsze cos się zmieści:)turystyczne będzie w zapasie poskladane, gdybyśmy mieli gdzieś pojechać:) + gocha78 piszesz, ze turystyczne łóżeczka sa wygodne? a co z materacem? one to chyba maja tylko ten taki cieniutki wkład z usztywnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) dawno mnie tu nie było.....wszystko dobrze,brzuszek ladnie urósł,więc coraz ciężej.....maleństwa to chłopczyk i dziewczynka jestem przeszczęśliwa :D Bea1984.........29.....Dolny Śląsk....01.12.....1..............? ProVitamina.....28.....Białystok......02.12.....2....... .......? Czarofffnica..........................03.12.....kolejna.. ......? sunflowersun....29....................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama........30.....Śląsk..........04.12.....2...... ........? tilli-tilli.....30.....UK.............04.12.....3........ ......? mała Hania......26.....Frankfurt......11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..........34.........Kraków.........05.12.....3... .... .......CH Kasikap..........25........Lublin...........05.12......1. .........Ch? Elizabet1204....35....................06.12.....2........ ......? dumna mama......25.....okolice wawy...07.12.....2..............CH anna84..........29.....Płock..........08.12.....1....... .......? waniliowa23.....23.....Kraków.........08.12.....1(+1pz). .......? Lakis...........34....................09.12.....2........ ......? Zielononóżka....29.....Śląsk..........12.12.....2.... ..........DZ Lena1983........30.....Sląsk..........12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy100..30.....Warszawa.......13.12.....1........ ......DZ gocha78.........35.....Toruń..........13.12.....4....... .......CH Ewcia1982......31.....UK (kuj.-pom.)...13.12....1...........? Angelina23......23..................................14.12 .....1.........CH Kroptuska.......33....................14.12.....3........ ......? Wiolka03........30.....Wrocław........14.12.....3....... .......? Raven32.........32....................15.12.....1........ ......? Aura85..........28.....Gdynia.........15.12.....1........ ......? malgosiaa.......23.....Włodawa........15.12.....1....... .......DZ Aga983..........30........Kotlina Kłodzka.....15.12....1...CH. sesilka.........31.....Wlkp ..........16.12.....2 .............CH JagaJagusia.....25.....Gdańsk.........17.12.....2....... .......? Marta_86.......27.......Poznań......17.12.......1....... ...DZ białaMilka......23.....ZSZ............18.12.....1....... .......? monteblack......32.....Białystok......18.12.....1....... .......CH MM..............27.....Bydgoszcz......18.12.....1 (+1pz).......? Justyszak.......28.....Poznań.........19.12.....2....... .......? Mimifi..........33.....łódzkie........21.12.....1...... :):) CH i DZ MagdaM456456....21.....UK(małopol.)...22.12.....1....... .......CH tofilebork......30.....Lębork.........22.12.....4....... .......? Ania7912........34.....Sompolno.......27.12.....2........ .....CH Magggi............27............................27.12.201 3................. atomooffka......29.....k/Łodzi........28.12.....1....... .......? deli82..........31.....zach.pomor.....29.12.....2........ ......CH Princessa2......23.....łódź...........30.12.....2..... .........? Dominisia0611...23.....Lublin.........31.12.....1........ ......? Laura2662.........24........UK............20.12.....1.... ... .............DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga- masz rację z tym materacykiem. Ale w tym wypadku dokupiliśmy materac zwykły, a jak gdzieś jechaliśmy kładliśmy dodatkowy koc lub kołdrę zamiast materaca:-) W łóżeczku turystycznym dziecko bez obijania przekręcało się, bawiło siatką. Ja osobiście polecam turystyczne łóżeczko, choć wizualnie może komuś bardziej odpowiadać tradycyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Mimfi ale super i do tego jeszcze parka :) Serdecznie gratuluje i po cichu zdradze, ze sama marzylam o blizniakach. W rodzienie mojego N. esciowa ma blizniaczke i dwie mlodsze siostry blizniaczki, ale to raczej nie w tej koligacji mnie dotyzylo, super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jakiś czas mnie nie było :) Gratuluję nowym mamom oraz tym, co znają już pleć:) My 23 września wprowadzamy się na własne M :) sporo roboty, papierów przed nami, ale doczekać się nie możemy:) Płeć - chcemy zapisać się na usg w Polsce, jak będziemy za 2 tyg. Bo tu trochę drogo :/ Mam 24 tydzień+1dzień :) Przybrałam jakieś 8 kg... brzucho mam dość pokaźne...ciekawe, co to dalej będzie :) Staram się wieczorem-kiedy mnie głód dopadnie dojeść owocem niż chlebem czy czymś "cięższym"..ale widać i tak natura swoje.. Dziecko mam chyba nadaktywne :) kopie niesamowicie. Dziś np około 6:00 zaczęło dawać czadu, że musiałam trochę brzuch pogłaskać/mocniej pomasować, żeby się przesunęło i uspokoiło :P także od 4:00 nie spałam, bo siusiu co chwilę, a to niewygodnie, a potem małe kopało.. Co do ciuszków itd. Może dzieczyny z UK skojarzą - niedaleko nas co niedzielę jest taki "car boot sale" (coś w rodzaju "pchli targ"). Miesiąc temu pojechaliśmy z mężem zobaczyć czy coś trafimy fajnego do mieszkania (głównie zasłony, żeby coś na początek mieć i zaoszczędzić kasę). Ludzie handlują dosłownie wszystkim..łąćznie z użytymi ręcznikami i szczotkami do WC..:) Trafiliśmy 2 pary zasłon w bdb stanie, stalowe i zielone :) za bardzo małe pieniądze:) wyprałam a teraz czekają na wpowadzkę. Zauważyliśmy, że można kupić używane rzeczy dla maluszków w świetnym stanie,wiec 2 tygodnie temu wybraliśmy się tam znowu i obkupiliśmy się nieźle :) ogółem dużą reklamówkę ciuszków (body różnego rodzaju i wielkości, czapeczki itd) w bdb stanie, kilka jest "primarkowych", a reszta next, mothercare itd, więc jestem zadowolona :) do tego 3 kocyki/kołderki do łóżeczka/wózka - za to wszystko daliśmy 10 funtów, a drugie 10 za nosidełko nieużywane :)) stwierdziliśmy, że nie ma sensu kupować nowiusich które dosłownie "na chwilę" starczą, skoro można odkupić za śmieszne pieniądze od kogoś. Nowych mamy tylko jeden komplet i może coś dokupię jak będę znała płeć :) Widzieliśmy też wózek który wyglądał jak nowy, skórzany, wielofunkcyjny za 80 funtów, ale był jasnokremowy...a wolelibyśmy ciemny.. Także, jak któraś ma taką okazję pchlich targów, polecam :) Zabawek i różnych innych akcesoriów dla maluszków - multum. Jeśli chodzi o łóżeczka, to my chyba kupimy drewniane, ale które później można "przeinstalować" na łóżko dla większego już dziecka, jednoosobówkę. Powinno niby starczyć na dłuższczy okres...niby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Atomoofka - na zgagę podobno nie zastąpione są migdały. Ja na szczesie (ODPUKAC) nie musialam jeszcze korzystac ale od paru dziewczyn juz slyszalam, ze na prawde nic tak nie pomaga jak garsc pochrupanych migdalow. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - miałaś szczęście, że już w 14 tc poznałaś płeć. Mi się nie udało w 20 tc - może uda się w 24 tc. Być może jak mnie badali na okrągło w szpitalu - to było widać, no ale ja chcę byśmy poznali te info razem z mężem w tym samym czasie. x Mimifi - gratuluję parki :) x Ja podobnie jak zielononozka - mażyłam kiedyś o bliźniakach. Wiecie - dwójka dziedci za jednym męczeniem się :) To był mój plan na ciążę. No ale w naszych rodzinach nie było bliźniaków. Liczyłam, że się trafią, bo ponoć jest spora szansa jak się brało tabsy anty. No ale cieszę się z tego jednego dzieciaczka co we mnie siedzi. x Ewcia - witaj ponownie ;) 8 kg to nie tak dużo - w końcu jesteś w 6 miesiącu. Super, że zdążycie się przeprowadzić i urządzic na nowo przed narodzinami maleństwa. Co do owoców na sen - wiesz, że owoce są bogatym źródłem węglowodanów - więc nie koniecznie służą przed snem :) x limka - dziś póki co (odpukać) "zgagulec" mnie nie męczy. Ale wczoraj wieczorem aż mnei klatka piersiowa bolała. Chyba zwiększona dawka rennie pomogła :) No i min.30 min.w pozycji siedzącej po posiłku. O migdałach czytałam - ale zapomniłam dziś kupić. Zamiast tego zaopatrzyłam się w zgrzewkę wody Muszynianka (czytałam, że pomaga) poza tym mają więcej minerałów. Ponieważ mleko mi przestało służyć przy tej zgadze - a wapnia trzeba dostarczać więcej - zamieniłam mleko na tą własnie wodę. No i mam jedną rozgazowaną colę jak coś (ogólnie nie pijam kolorowych i gazowanych napojów. Tylko woda i soki). x Kupiłam sobie dziś moje pierwsze "ciążowe gazety" ;) Dziecko, Mamo to ja oraz M jak mama. A co :) No i wpadłam na dział dziecięcy w Tesco. Zachowywałam się conajmniej dziwnie - mąż na mnie patrzył i tylko się uśmiechał. Ale cholerka wcale te ciuszki tanie nie są. Nie widziałam takich promocji o których pisała zielononożka (chyba). Większość rzeczy kupięjednak na allegro lub używanych. Parę tylko takich nówek - niech ma malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atomooffka- może i masz rację..hmh..będę musiała coś innego wymyśleć na podgryzanie :) sama już nie wiem co :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia - mi np. wystarczają 4 posiłki dziennie. śniadanie ok. 8:00, drugie śniadanie 12:30-13, obiad - 16, kolacja - 20:00. Na drugie śniadanie albo kanapeczka, albo owoce, albo jogurt z owocami i chrunchy. Kolacja jakaś lekka - ale musi być ;) Poza tym udaje mi się nie podjadać niczego pomiędzy posiłkami ;) Największy głód - mam ok. 2 śniadania. Kolację jem - bo wiem, że nie powinno się opuszczać posiłków w ciąży. No więc coś tam się zje. x Zastanawiam się nad jedną kwestią. Chodzi mi o kwas DHA. Zauważyłam, że nie ma go w składzie moich witamin "Vita-min plus Mama" (a witaminy biorę przez całą ciążę). No aż się zdziwiłam. Przy najbliższej wizycie u GP muszę o tym pamiętać. Ehhh. A Wy - jakie witaminy bierzecie w ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimifi...gratuluje parki :) U nas też będzie parka ale 5 lat różnicy :) atomooffka....ja mam witaminy z Dopell Herz Mama i tam jest DHA. U mnie migdały to goszczą w domu od początku ciąży. Ewcia...ja znam te rynki. Moja szwagierka mieszka w Oxfordzie i często tam wita. Zawsze coś kupi dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie biorę na razie sztucznych witamin- aktualnie na rynku jest mnóstwo sezonowych owoców i warzyw. No może dodatkowo pije łyżkę tranu jako źródło dobrych kwasów:-) czuję się super, wyniki też mam bez zastrzeżeń. Lekarz mówił,żeby czerpać witaminy z naturalnych źródeł:-) Mimfi- nie zazdroszczę podwójnej pracy przy bliźniakach, ale super,że będzie parka:-) Czy czujesz zwiększone ruchy, jak Maleństwa fikają razem? Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atomooffka - ja niestety, póki pracuję, mam nieregularne te posiłki, bo pracuję na różne zmiany i lunch/obiad - zwał jak zwał - mam między 12:00 najwcześniej a najpóźniej ok.15:00..Więc różnie, tak samo wtedy wychodzi ze śniadaniami (nie mam drugiego) i kolacją,, Z tym że im później mam zjeść kolację tym bardziej staram się zjeść coś lekkiego. Nie za bardzo mam czas na podjadanie - za dużo pracy, biegania i stania więc nie mam kiedy :) ale niedługo zaczynam urlop a potem macierzyński więvc będę chciała to "uregulować" jakoś :) Deli82 - te rynki to coś fajnego, kiedy szuka się coś po taniości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha...mi lekarka na razie też nie kazała brać witamin, bo wyniki jak na razie były dobre. Ale ostatnie badanie miałam ponad dwa mies temu. I ostatnio jakoś zmęczona się czułam, chyba zaczynało mi żelazo spadać, kupiłam te witaminy, pobiore jakiś czas, potem odstawie. A owoce jem codziennie i dobrze się odżywiam. Gorzej z obiadami, bo jakoś ciężko mi wchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
A liczycie juz ruchy? Bo ja bylam na wizycie kontr. u poloznej w srode(25tc) i kazala mi juz liczyc ruchy - codziennie 10. A jak na zlosc przestalam od tego dnia czuc tak wyraznie. Ja tez mam lozysko na przedniej scianie to nie czuje tak bardzo....po za tym wydaje mi sie ze to jeszcze za wczesnie na to :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Deli..ja tez z obiadami cos pod gorke, sniadanie i kolacja, drugie sniadanie zjadam wszystkie z apetytem...a jak przychodzi do obiadu to sie zaczyna rozmyslanie, na nie wiele co mam ochote, powinnam mieso a mieso jakos caly czas marnie mi idzie, zupy jako-tako a zawsze uwielbialam zupy! No i troche sie martwie bo dzidzia na samych kanapkach i owocach to chyba nie wystarczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×