Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość pomarańczowy las
spie na boku, ale z noga tak zadarta wyzej.. i wyobrazam sobie ze spie na brzuchu- moja ulubiona pozycja sprzed ciazy. bardzo mi jej brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :D co do ruchow to mi sie wydaje jakby Mloda byla ciagle tak samo ale daje taaaaak do wiwatu ze az milo :D wczoraj moja starsza corcia sie z nia bawila.. udawala ze jej palce to biedronka..wspinala sie po brzuchu i mowila ' Ellie, gdzie jest biedronka?' a Mloda ja ciach! podbijala palce i Olivia robila 'aaaaa i palce spadaly poza brzuszek' LOL - chyba z 30 min, takie kopniaki Mloda sadzila, po czym sa codzienne dyskusje do brzuszka, glaskanie i oczywiste buziak na dobranoc dla Ellie:) jestem pod niesamowitym wrazeniem jak moje starsze dzieci juz sa za Mloda.. choc przeciez to surrealistyka dla nich :) x oaniao - a mieliscie jakies godziny adaptacyjne? czy to pierwszy raz w przedszkolu? x zielononozka - wow! pochwal sie zakupami!!!! ja juz sie nie moge doczekac az starszaki beda w szkole a ja sobie wyskocze na jakies pozadne zakupy bez stresu na pare godzin nawet nie chodzi o faktyczne kupienie ale na takie odstresowanie sklepowe :P taaaaak zadko mam okazje na cos takiego - z dwojka brzdacow raczej niemozliwe :) x malgosiaa - trzymam & za wyniki, ja mam rh+ wiec nie pomoge :( x Sesilka - Gratuluje synusia :D x Sunflowersun - ahhh jakbym czytala o sobie.. przykro mi, ze tez doswiadczasz skurczy ale wierz mi - jesli chodzi o leki wybiera sie zawsze mniejsze zlo - wiec bierz je bno dzidzia jeszcze nie powinna wychodzic :) ja mam to samo.. mam calkowity nakaz lezenia .. tyle ze nie wychodzi .. no po prostu sie nie da.. wiec zyje z dnia na dzien i ufam ze do szpitala wroce najwczesniej w 39 tygodniu ;) x Margolcia - witaj :) x to ja chyba jestem dziwna bo mi ta glukoza bardzo smakowala :D:D i wcale nie bylo zle bez jedzonka tyle czasu 16h :) tylko troche nudnawo w jednym miejscu na niewygodnym krzesle.. x Atomooffka - Gtauluje!!!!!! pieknie :D i czuje jakas ulge w tym imieniu ;) dobrze mysle? :D x ja spie na boku, albo na plecach (mam 2 poduszki pod karkiem) a czasem sie budze w pol na brzuszku.. a spi mi sie rewelacja jest do moje pierwsze dziecko ktore w ogole nie daje czadu w nocy (i mam nadzieje ze tak zostanie :P) :D spie jak niedzwiadek caaaaaala noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) wracając jeszcze do wczoraj - to ogólnie wszystko dobrze. W zasadzie zaliczyłam pierwszy miesiąc bez plamienia ;) Nasza dziewczynka rozwija się bardzo dobrze. Waży 565 gram, no a mi tym razem się nieźle przytyło. Od poprzedniej wizyty wpadło mi aż 3,5 kg !!Czyli od początku ciąży będzie te 9 kg... Masakra ;/ A przecież nie jem niewiadomo ile, nie obżeram się nic ;/ Cóż - chyba muszę jeszcze trochę odchudzić swoje menu. Wiem, że zrzucę wszystko po ciąży, ale to info nie podziałało na mnie jakoś pozytywnie. Ponieważ plamień nie było - zaczynam znowu chodzić na basen ;) Teraz się powinno poprawić. x W ogóle - odpadła opcja przyjęcia z tortem. Moja siostra niby przypadkiem wpadła do przychodni - i w efekcie weszła z nami na USG. Powiedziała, że skoro sama nie chcę jej od razu powidzieć - to zobaczy sama - ot co. No i wczoraj w efekcie poinformowaliśmy wszystkich. Rodzina z mojej strony - pogratulowała nam, uściskała, wycałowała, powiedziała że mamy swoje święto tego dnia. Rodzice męża...no cóż... Powiedzieli tylko "wnuczka będzie - no fajnie". Nie uściskali nas, nie podali ręki na gratulacje. Teściowa nawet nie wstała z krzesła - nawet nie podeszła do nas. Powiem Wam, że strasznie się zawiodłam na nich - ale w sumie czego ja się spodziewałam po nich. Nie czuję się jak ich rodzina. Poza tym - wczoraj bezpośrednio po tej informacji - więcej uwagi poświęcili by podpytać swojego syna jak ułożyć płytki z wzorkiem w kuchni. I jak tu się nie wściec ? x Sesilka - ja w zasadzie od maja staram się spać na boku - lewym. Nie sprawia mi to trudności - ponieważ z reguły śpię na boku - na brzuchu nie potrafię jakoś ;) Tak więc jestem bardzo zadowolona ;) Poza tym - cały czas wstaję w nocy na siusiu - więc sen mam przerywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tillitilli - oj tak, jest ulga. Rodznie imię Ola średnio się podoba. Ale to mało istotne, bo podoba się mi i mężowi - a to nasze zdanie się liczy najbardziej. Będzie więc Olcia. A na drugie - tak jak miało być - imię po mamuni. No i zmieniać nie będziemy już. x Aaaa - test obciążenia glukozą robię za 2 tygodnie. Teraz wizyty mam rozpisane co 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atomooffka - olej tesciow :) ja wiem jak to moze wkurzyc i zmacic humor - moi tesciowie nie interesowali sie zadna z 'naszych' ciaz, maja gdzies wnuki, nie uslyszalam nigdy gratulacji itd tzn tesciu czasem zadzwoni.. tesciowa ma gleboko gdzies.. jak bylam w szpitalu na zahamowaniu akcji porodu.. zero odzewu, jedno dziecko w ta czy w ta chyba by im nie zrobilo roznicy :( taka smutna prawda.. ale wiesz? ich strata najbardziej mi zal meza bo tak na prawde ja i dzieci jestesmy jedyna rodzina dla niego.. ale za to staramy sie byc najlepsza rodzina! x i o to chodzi zeby WAM sie imie podobalo :D gdybym ja tak zwracala uwage co powie 'polska' czesc rodziny na imiona ktore dalismy dzieciom hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniłam swoje dane w tabelce - i ją trochę uporządkowałam. Nowym kolerzankom przypominam o dopisaniu się w odpowiednie miejsce ;) Bea1984.............29.....Dolny Śląsk....01.12.....1....................? ProVitamina........28.....Białystok.........02.12.....2....... ............? Czarofffnica..........................................03.12.....kolejna.. .......? sunflowersun.......29.............................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama..........30.....Śląsk...............04.12.....2...... ............? tilli-tilli....................30.....UK...................04.12....3........ ..........? mała Hania...........26.....Frankfurt.........11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..................34.....Kraków............05.12.....3..... .... .......CH Kasikap................25.....Lublin..............05.12.....1. ................Ch? Elizabet1204.......35.............................06.12.....2........ ..........? dumna mama......25.....ok Wawy.........07.12.....2..................CH anna84.................29.....Płock..............08.12.....1...................? waniliowa23.........23.....Kraków............08.12.....1(+1pz). ......? Lakis....................34..............................09.12.....2........ ..........? Zielononóżka.......29.....Śląsk...............12.12.....2.... .............DZ Lena1983............30.....Sląsk...............12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy......30.....Warszawa.......13.12.....1............ ......DZ gocha78..............35.....Toruń...............13.12.....4....... ..........CH Ewcia1982..........31....UK (kuj.-pom.)..13.12.....1...................? Angelina23..........23..............................14.12 ....1..................CH Kroptuska............33..............................14.12.....3........ ..........? Wiolka03.............30.....Wrocław...........14.12.....3........... .......? Raven32..............32..............................15.12.....1........ ..........? Aura85.................28.....Gdynia.............15.12.....1........ ..........? malgosiaa............23.....Włodawa.........15.12.....1....... ..........DZ Aga983...............30....Kotlina Kłodzka..15.12....1.................CH sesilka.................31.....Wlkp ................16.12.....2 ................CH JagaJagusia.......25.....Gdańsk.............17.12.....2....... ...........? Marta_86............27......Poznań.............17.12.....1............. ...DZ białaMilka............23......ZSZ..................18.12.....1....... ..........? monteblack........32......Białystok...........18.12.....1........ .......CH MM......................27.....Bydgoszcz........18.12.....1 (+1pz)......? Justyszak...........28......Poznań.............19.12.....2....... ..........? Laura2662.........24......UK.....................20.12.....1.... ... .......DZ klarcia26............26......pomorskie.........21.12....2............ ....DZ Mimifi..................33.....łódzkie...............21.12....1................ CH i DZ MagdaM456456..21...UK(małopol.).....22.12.....1....... ........CH tofilebork............30.....Lębork...............22.12.....4.......... .......? mooniaaaaaa.....31.....Wrocław............25.12. ...2...................? Ania7912...........34.....Sompolno..........27.12.....2.......... .....CH Magggi...............27................................27.12......................... atomooffka........29.....łódzkie................28.12.....1........ .......DZ deli82.................31....zach.pomor........29.12.....2......... ......CH Princessa2........23.....Łódź...................30.12.....2..... ............? Dominisia0611..23.....Lublin.................31.12.....1........... ......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunflowersun, mam do Ciebie pytanie, bo napisałaś, że jesteś w 28tc. Chcę wyjechać na tydzień za granicę i będę wtedy właśnie w 28tc - odczuwasz duży dyskomfort jeśli chodzi o brzuch / kręgosłup / zadyszki itp? Zastanawiam się, jak zniosę podróż samochodem do Włoch i czy będę w stanie zrobić kilkugodzinny trekking po klifach. Na razie czuję się super, ale zauważyłam już spłycenie oddechu i nawracające fale gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja. Witam wszystkie kobietki. MagdaM - ja wczoraj wysłałam MATB1 do mojego HR, więc dziś/jutro powinni to mieć. Poza tym w czw. mam z kimś od nich spotkanie na temat macierzyńskiego - pewnie powiedzą mi dokładnie to samo, co dostałam od nich w papierkach..Ale cóż..Trzeba to trzeba :) Słuchajcie, pytanie z serii głupich.. Czy któraś z Was leciała samolotem w ciąży? Takiej ok.6-7 miesiąc? Chodzi mi o to - jak sobie radziłyście z siedzeniem, a jeszcze bardziej siusianiem co pół godziny? :/ To moje siusianie przeraża mnie najbardziej, bo zdarzały mi się loty niespokojne praktycznie przez cały lot, z informacją o nakazie zapiętych pasów, ewentualnymi mały turbulencjami.. Nawet gdyby mi pozwolono iść do wc, to bałabym się w takim locie, ,że jak zatrzęsie solidnie, to upadne..:/ i mogę zaszkodzić dziecku.. Kurde, głupie to jak but, ale już mam "problem". Normalnie ostatnio do męża się śmiałam, ze może pieluchomajty sobie założę na ten czas..:P Ale potem zaczęłam myśleć, że to moze i jakieś rozwiązanie dla ciężarnych :P w nocy wstaję wiele razy, idąc na zakupy cieszę się, że po drodze mam centrum handlowe z toaletami :) masakra jakaś :) A 11 września mamy w Polsce zarezerwowaną wizytę, co może poznamy w końcu płeć dziecka :) nie mogę się doczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
Czarne oczy ja teraz czuję się lepiej po lekach przeciwskurczowych, ale wydaje mi się, że właśnie trochę za bardzo się przeforsowałam w 26 tygodniu... Czułam się świetnie więc będąc na urlopie dużo chodziłam, plywałam na kajaku, łódce, uważałam na siebie ale bez przesady. No i jednak chyba za mało uważałam, skoro skończyło się na lekach i musiałam zrezygnować z pracy. Teraz w 28 tygodniu brzuch już zaczyna troszkę przeszkadzać w prostych czynnościach (np. zakładanie skarpetek:-) ), na pewno szybciej się meczę podczas spacerów, wchodzenia po schodach i też spina mi się brzuch nadal więc często muszę zwolnić marsz. Ale znów każda ciąża jest inna i jeśli do tej pory wszystko u Ciebie było dobrze, to może nie musisz mieć obaw. Tylko nie przesadzaj, oszczędzaj się, a w podróży samochodem rób dużo przerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka ja staram sie sypiac na boku obojetnie ktorym i tak jak napisala pomaranczowy las z noga zadarta do gory :D tez mam wrazenie ze mala podduszam bo mocno czuc jak kopie ale nie dajmy sie zwariowac. moze zaczniemy sypiac na stojaco? dla mnie zmiana z spania na brzuchu byla straszna bo inaczej nie potrafilam zasnac no i teraz caly czas mecza mnie bole plecow. atomooffka nie przejmuj sie tesciami. moi sa tacy sami, ja w dalszym ciagu zwracam sie do nich per pani pan. jak powiedzielismy ze jestem w ciazy to bylo: no nareszcie. a jak maz powiedzial o plci to nawet slowem nie skomentowali. ja i tak jestem zla najgorsza takze mam to gdzies :D inne maja wiekszy brzuch ladniej wygladaja itp poprostu nie jestem idealna dla ich syna wg mamusi :D a na dziewczyne szwagra mowi: su ka przyjechala. a ostatnio padlam ze smiechu jak uslyszalam ze wyleciala w srodku nocy do nich i kazala tej dziewczynie sie wynosic wyzwala ja od kur.... i szmat :D a dlaczego?? bo dziewczyna jest starsza od niego i po rozwodzie. to chyba znaczy ze powinna sie zamknac w domu i nie wychodzic. cyrk :D takze wiesz... sa ludzie i taborety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczy - tylko Ty się kobieto nie przemęczaj na tych klifach. Wszystko z umiarem. A co do podróży autem tak daleko - to masz adapter do pasów? Ja szczerze go polecam. Jest niesamowicie wygodnie, a poza tym mam psychiczny spokój, że pasy są dobrze ułożone i w razie co (odpukać) nie przesuną się lub nie ucisną nieprawidłowo brzucha - a tym samym nie wyrządzą krzywdy ani mi ani dziecku. x małgosiaa - nie ma co wariować z tymi pozycjami spania. Najwygodniej jest na boku - bo dla brzuszka wygodnie. Ja się cieszę, że akurat lubię na lewym boku spać - czyli tak jak jest zalecane - a noga - hehe cóż - zawsze podwinięta :) Co do teściów - to Ci współczuję - też ciekawie nie masz. A Twoja teściowa zachować się nie potrafi. Kurde - jakby do mnie z takimi tekstami jak do dziewczyny szwagra wyleciała - chyba sama bym ją zbeształa. No ci moji niby aż tacy źli nie są. Tzn teść - mówię do niego tato. Do teściowej - mówię bezosobowo (1,5 roku po ślubie) - nie zaproponowała mi używania jakiejkolwiek formy to tak zostało. Wstrętne babsko co zachować się nie umie i psuje relacje rodzinne - to jest moje zdanie na jej temat. Całe szczęście mąż tak sobie rodziców "wychował" że nam się nie wtrącają i nie włażą na górę specjalnie. Oby się nie wtrącali w wychowanie Olci - bo zacznę chyba gryźć. Ta ich reakcja - a raczej jej brak sprawił mi ogromną przykrość. Serio. Niby wiem jacy są, ale głupia liczyłam, że jakoś inaczej się zachowają. Nawet już kobieta mojego taty się super zachowuje - już jakieś ubranka ma dla dzieciaczka. Miała przeczucie, że będzie dzieczynka - i są pod dziewczynkę ciuszi. To takie miłe. I wyściskała nas i pogadała i pożartowała. A teście - uhhh... bardziej zaabsorbowani remontem kuchni. Mąż i mój tata mówią bym się nimi nie przejmowała, że na pewno się ucieszyli tylko nie potrafią tego pokazać. No cóż. Mam ich w nosie. x Jeszcze co do badania wczorajszego - to jestem zadowolona - łożysko wysoko, szyjka mocno trzyma - nic się nie skróciła, leki utrzmuję - jeżeli nie będzie incydentów z plamieniami do 26 września (bo tak mam kolejną wizytę) to zaczniemy odstawiać luteinę. To takie budujące - w końcu zacznę cieszyć się tą ciążą :) No i nie mogę doczekać się powrotu na basen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm 2 razy juz dopisywalam Mloda lol. zrobie jeszcze raz :P Bea1984.............29.....Dolny Śląsk....01.12.....1....................? ProVitamina........28.....Białystok.........02.12.....2. ...... ............? Czarofffnica..........................................03. 12.....kolejna.. .......? sunflowersun.......29.............................03.12.. ...1 (+1por.).....? Eko_Mama..........30.....Śląsk...............04.12..... 2...... ............? tilli-tilli....................30.....UK................. ..04.12....3........ ..........DZ mała Hania...........26.....Frankfurt.........11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..................34.....Kraków............05.12.. ...3..... .... .......CH Kasikap................25.....Lublin..............05.12.. ...1. ................Ch? Elizabet1204.......35.............................06.12.. ...2........ ..........? dumna mama......25.....ok Wawy.........07.12.....2..................CH anna84.................29.....Płock..............08.12.. ...1...................? waniliowa23.........23.....Kraków............08.12.....1 (+1pz). ......? Lakis....................34.............................. 09.12.....2........ ..........? Zielononóżka.......29.....Śląsk...............12.12.. ...2.... .............DZ Lena1983............30.....Sląsk...............12.12.... .2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy......30.....Warszawa.......13.12.....1....... ..... ......DZ gocha78..............35.....Toruń...............13.12... ..4....... ..........CH Ewcia1982..........31....UK (kuj.-pom.)..13.12.....1...................? Angelina23..........23..............................14.12 ....1..................CH Kroptuska............33..............................14.1 2.....3........ ..........? Wiolka03.............30.....Wrocław...........14.12..... 3........... .......? Raven32..............32..............................15.1 2.....1........ ..........? Aura85.................28.....Gdynia.............15.12... ..1........ ..........? malgosiaa............23.....Włodawa.........15.12.....1. ...... ..........DZ Aga983...............30....Kotlina Kłodzka..15.12....1.................CH sesilka.................31.....Wlkp ................16.12.....2 ................CH JagaJagusia.......25.....Gdańsk.............17.12.....2. ...... ...........? Marta_86............27......Poznań.............17.12.... .1............. ...DZ białaMilka............23......ZSZ..................18.12 .....1....... ..........? monteblack........32......Białystok...........18.12..... 1........ .......CH MM......................27.....Bydgoszcz........18.12.... .1 (+1pz)......? Justyszak...........28......Poznań.............19.12.... .2....... ..........? Laura2662.........24......UK.....................20.12... ..1.... ... .......DZ klarcia26............26......pomorskie.........21.12....2 ............ ....DZ Mimifi..................33.....łódzkie...............21 .12....1................ CH i DZ MagdaM456456..21...UK(małopol.).....22.12.....1....... ........CH tofilebork............30.....Lębork...............22.12. ....4.......... .......? mooniaaaaaa.....31.....Wrocław............25.12. ...2...................? Ania7912...........34.....Sompolno..........27.12.....2.. ........ .....CH Magggi...............27................................27 .12......................... atomooffka........29.....łódzkie................28.12.. ...1........ .......DZ deli82.................31....zach.pomor........29.12..... 2......... ......CH Princessa2........23.....Łódź...................30.12. ....2..... ............? Dominisia0611..23.....Lublin.................31.12.....1. .......... ......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
nie wiem dlaczego, ale mnie tez ciagle brakuje w tabelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
154 strona forum, byłam i od razu zaginęłam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze dlatego ze byly stare tabelki kopiowane? trzeba jakos ja trzymac w ryzach ;) dopisz sie lasku :) ale Mloda pupe wypiela - lol! :) ide zabrac dzieciaki do jakiegos parku, potem Starsza idzie do fryzjera, jakies zakupy i zleci.. musze planowac te dni jakos bo sama od 7 rano do 22 codziennie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
dopisalam sie do najnowszej tabelki, i chyba wlasnie Ty, mnie przepisalas.. moment ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
21.08.13 [zgłoś do usunięcia] tillitilli Bea1984.........29.....Dolny Śląsk....01.12.....1..............? ProVitamina.....28.....Białystok......02.12.....2....... .......? Czarofffnica..........................03.12.....kolejna.. ......? sunflowersun....29....................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama........30.....Śląsk..........04.12.....2...... ........? tilli-tilli.....30.....UK.............04.12 .....3........ ......Dz (Ellie) mała Hania......26.....Frankfurt......11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..........34.........Kraków.........05.12.....3... .... .......CH Kasikap..........25........Lublin...........05.12......1. .........Ch? Elizabet1204....35....................06.12.....2........ ......? dumna mama......25.....okolice wawy...07.12.....2..............CH anna84..........29.....Płock..........08.12.....1....... .......? waniliowa23.....23.....Kraków.........08.12.....1(+1pz). .......? Lakis...........34....................09.12.....2........ ......? Zielononóżka....29.....Śląsk..........12.12.....2.... ..........DZ Lena1983........30.....Sląsk..........12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy100..30.....Warszawa.......13.12.....1........ ......DZ gocha78.........35.....Toruń..........13.12.....4....... .......CH Ewcia1982......31.....UK (kuj.-pom.)...13.12....1...........? Angelina23......23..................................14.12 .....1.........CH Kroptuska.......33....................14.12.....3........ ......? Wiolka03........30.....Wrocław........14.12.....3....... .......? Raven32.........32....................15.12.....1........ ......? Aura85..........28.....Gdynia.........15.12.....1........ ......? malgosiaa.......23.....Włodawa........15.12.....1....... .......DZ sesilka.........31.....Wlkp ..........16.12.....2 .............CH JagaJagusia.....25.....Gdańsk.........17.12.....2....... .......? Marta_86.......27.......Poznań......17.12.......1....... ...? białaMilka......23.....ZSZ............18.12.....1....... .......? monteblack......32.....Białystok......18.12.....1....... .......CH MM..............27.....Bydgoszcz......18.12.....1 (+1pz).......? Justyszak.......28.....Poznań.........19.12.....2....... .......? Mimifi..........33.....łódzkie........21.12.....1...... ........? MagdaM456456....21.....UK(małopol.)...22.12.....1....... .......CH tofilebork......30.....Lębork.........22.12.....4....... .......? Ania7912........34.....Sompolno.......27.12.....2........ .....CH Magggi............27............................27.12.201 3................. atomooffka......29.....k/Łodzi........28.12.....1....... .......? deli82..........31.....zach.pomor.....29.12.....2........ ......CH Princessa2......23.....łódź...........30.12.....2..... .........? Dominisia0611...23.....Lublin.........31.12.....1........ ......? Laura2662.........24........UK............20.12.....1.... ... .............DZ Pomarańczowy las....21....k/Poznania... 16.12.....1.....CH x x nie dam rady nadrobic, oczy mi sie zamykaja... dzisiaj mialam dosc ciezki dzien, w sensie dosyc duzo ruchu ktorego byc nie powinno i nieprzespana noc wiec zaraz pakuje sie do lozka.. do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magggi mam 6 latke w domu:) z tym spaniem to jest ciezko czesto sie budze w nocy i nie moge spac nie moge znalesc sobie pozycje , dziidzius jest bardzo r***liwy i daje mi chyba po zebrach :0 od 2 dni lapia mnie skurcze w nogi bol nieziemski;/ atomoofka tak to jest z tesciami ja sie wogole nimi nie przejmuje zawsze jak mnie czyms zdenerwuja to sobie mysle a pojade odwiedzic normalnych ludzi czyli moich rodzicow:D i humor mam lepszy , jestem tez pare lat po slubie i do tesciow zwracam sie bezosobowo bo sobie niewyobrazam zeby do takich pierdusnikow mowic mama tata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarneOczy100
Sunflowersun, dzięki! Wezmę to jako przestrogę i zaplanuję jakieś lekkie zwiedzanie, zamiast wędrówek z plecakiem ;) Nie mogę się już doczekać tego wyjazdu. Zaraz po nim przechodzę na zwolnienie i zaczynam dwumiesięczne przygotowania do nowej roli. Kilka rzeczy chciałabym jeszcze przed porodem zrobić, bo później nie będzie kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka fajnie masz:) sześciolatka to już duża dziewczynka taka sporo Ci pomoże przy maleństwie:) u mnie Julka ma 2,8:) Co do spania to ja śpię różnie widocznie muszę się wiercić w nocy ale najczęściej budzę się na lewym boku lub na brzuchu:) heh widocznie jeszcze nie tak duży żeby mi przeszkodził w spaniu:) Atomoffka tillittli współczuję takich teściów..ale tego niestety się nie wybiera grunt to żeby się nie przejmować:) ja do swoich też zwracam się bezosobowo albo używając tytułu babcia dziadek w obecności Julki w sumie to nic do nich nie mam ale jakoś tak mamo by mi chyba nie przeszło zresztą nie mamy bardzo częstych kontaktów raptem raz w tyg 2-3 godz choć mieszkam od nich niecały kilometr ale jakoś nie czuję potrzeby by być tam częściej i dobrze jest tak jak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Czarne_Oczy100 ja jestem w 27 tygodniu i zaczynam powoli odczuwać, że brzuszek trochę przeszkadza: zginanie się, zapinanie butów, spłycony oddech, szybciej się męczę. Zależy też od tego jaki masz brzuszek i no i oczywiście jak się czujesz. Ja też za tydzień wybieram się w długą podróż (1000 km). Najważniejsze dla nas są częste postoje, rozprostowanie kości, rozchodzenie mięśni. x co to spania to ja mam tą wielką, podłużną poduchę i śpi się na niej na lewym boczku rewelacja, nawet mój stwierdził, że on tez taką chce. Po porodze jest przydatna dla malucha do karmienia czy po prostu do położenia w niej. Naprawde polecam bo to mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tillitilli, moja Julia była w czerwu na takim tygodniu adaptacyjnym, co do przedszkola to ona by nawet chętnie chodziła, byle z nią wejśc na sale:( tłumaczę jej, ze nie mogę, rodziców nie wpuszczają, ale jak grochem o ścianę. z samego pobytu jest raczej zadowolona, chętnie opowiada o tym, co było, w co się bawili, co jadła. pod wieczór płacze, ze juz wecej nie pójdzie, chyba ze pójdę z nią do srodka i tak w kółko...pani w przedszkole mówi, ze wszystko jest ok. chwlę płacze i koniec, chętnie z nią rozmawia, uczestniczy we wszystki, tylko ten moment rozstania, koszmar:( . ze spaniem mam kłopot, co chwile muszę do ubikacji leciec, potem nie mogę się ułożyc, bo zawsze coś niewygodnie, do tej pory głównie spałam na brzuchu. a jak już sie ułożę, to nie moge zasnac i tak leżę godzinę, czasem dwie, a rano spac się chce jak cholera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowy las - a to przepraszam jesli to ja ;) x oaniao - moja corcia miala podobnie w przedszkolu i zajelo jej ok 2 miesiecy zanim zalapala calkowitego bakcyla teraz moj mlodszy zaczyna w przyszlym tyg :) mielismy wizyte domowa i on juz zna wszystkie nauczycielki bo jak odbieralismy core ze szkoly to panie z zerowki zawsze go zaczepialy ;) i chodz byl w zlobku/przedszkolu od 9 miesiaca zycia to i tak nie wiem czego sie spodziewac po nowym miejscu najwazniejsze ze Twoja corcia nie placze caly dzien :) chwila rozstania zawsze jest dla dziecka trudna :) x ja na szczescie nie budze sie na siku ale obracanie sie w nocy czasem jest trudne ,, x Czarne_Oczy - mi tez leci 28 tydz i powiem Ci ze wszystko zalezy od dnia - czasem czuje sie tak jakbym miala zaraz rodzic i wszystko mnie boli a czasem moglabym skakac po schodach jak sarenka i sily mam za dwoje.. (na moje nieszczescie jest to zludne dla mnie bo mi zabronione skakanie :/) i choc brzuszek mam ogromny juz to spokojnie zawiazuje buty, dotykam ziemi czy..ekhm.. ujazmiam dolna czupryne :P :P x aaa Atomooffka - dzieli nas 4 tyg ale ja na Twoim etapie mialam tyle samo na +.. teraz mam +11kg .. no coz.. zycie:) dwa razy zrzucilam wiecej niz przytylam wiec i teraz dam rade:) wkurza mnie tylko wizerunek w lustrze jak widze jaka moja buzia okragla sie zrobila :/ lol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak w sobie to nie przytyłam, tylko brzuchol. Nie wiem nawet ile na wadze, miesiąc temu były 2 kg na plusie. Ja śpię na bokach i plecach, na brzuchu nigdy nie cierpiałam spać. Ale śpie z poduchą-rogalem. Umyłam dzisiaj okna, powiesiłam pranie na podwórku i krocze mnie boli jakby mnie kto skopał. Moja córka jak była w 3 latkach, to nie płakała, ale za to przez 2 tygodnie moczyła się w przedszkolu i panie musiały ją przebierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tillitilli - no też się pocieszam, że często dziewczyny po ciąży zrzucają więcej kg niż wrzuciły. Nie ma więc tragedii. U mnie w pracy coraz większa moda na dietetyka (tak mi donoszą). No i kolejne dziewczyny zrzucają bardzo dużo - stosując się do rad tych specjalistów. Ja mogę na siebie patrzeć - jak najbardziej ;) Ale to wszystko zasługa mojego męża. Ciągle mi mówi jaka jestem cudowna, jak mu się podobam i jak go kręcę. Gdyby nie zakaz od GP - to bym się od niego nie opędziła chyba ;) Jest słodki jak mi mówi, że z brzuszkiem podobam mu sie jeszcze bardziej niż bez niego. x Deli - no własnie ja tak jak Ty - mi w brzusio idzie, a nie ogólnie. Tata mój się zachwyca jak mi ciąża służy. No ja tego nie widzę :) hehe Kupię sobie jednak tą wagę, bo aż się boję jak będę tak przybierać. x A z "njiusów" - koleżanka co jest 3 tyg. krócej niż ja w ciąży - będzie miała synka. Dziś śmiałam się z jej mężem, że może jeszcze rodziną zostaniemy :) Dopiero byłyby jaja ^^ x Dziewczynki - nie mam co się wypowiadać nt. przedszkoli i żłobków - wszystko przede mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwojke brzdacow w szkole i syn to jest w drugiej klasie wiec wiem czego sie spodziewac ale corka poszla do czwartej klasy i jestem zalamana ile ksiazek te dzieci musza nosic i ile nowosci przed nimi. Synek najmlodszy poszedl teraz do przedszkola i odziwo od razu sie zaklimatyzowal. Poki co zero placzu. Poza tym bylam dzis na wizycie. Potwierdzona corcia. W 24 tygodniu wazy 716 gram wiec chyba nie jest zle. Niestety szyjka sie skraca i mam zapisana luteine dopochwowo. I przytylam od poczatku ciazy az 200 gram:) a co do tesciow to ja mam swoich z gowy. Tescia w ogole nie znam i nie widzialam na oczy a tesciowa ostatni raz widzialam jakies 7 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atomooffka i tofilebork gratuluje dziewczynek:-) u mnie rowniez corcia. Jesli ktoras z Was moglaby to prosze wpisac mi plec w tabele, bo nie bardzo wiem jak... Co do tesciow to ja nie mam z tym problemu, bo moja tesciowa nigdy sie nie wtraca, za bardzo nie interesuje sie rowniez, ale mnie to odpowada:-) A tescia nie znam. Dzis bylam na malych zakupach ale powiem Wam szczerze, ze nie wiedzialam co i ile mam kupowac. Kupilam kocyk, 4 pary spioszkow, skarpetki, czapeczke. Chyba wybiore sie z kuzynka, ktora jest bardziej doswiadczona:-) nie jest to takie latwe jak by sie wydawalo... Wogole jestem jakos malo zdecydowana, a gdzie wozek, lozeczko itd...:-) Pozdrawiam serdecznie i zycze spokojnej nocki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej padam ze zmeczenia, bo dzisiaj wysyp grzybow ze szok !!! Razem z moim N. nazbieralismy 7 kg mlodziutkiego podgrzybka.Zrobilam duuuuuzo sosu na smietanie i 2 suszarki do grzybow jada z koksem. Jutro powtorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh, Zielononozka zazdroszczę Ci tych grzybów;) uwielbiam i jesc, i bierac, a zwłąszcza jak jest wysyp. u nas na południu coś kiepsko z grzybami, no w krakowie w ogóle ich nie ma:) . kolejny dzień Julii w przedszkolu i juz ciesze sie, że to nie ja ją będe jutro zaprowadzac, dalej płacz, chociaż bardziej akie krzyki, marudzenie, pójdzie, ale ze mną...przy Karolinie nie miałam takich historii, wiec jakoś się na to psychiicznie nie przygotowałam:( jedynie co mne pociesza, to fakt, że ona naprawdę wychodzi z tego przedszkola zadowolona, dziwne to jakieś... . a moja Karolina wreszcie wczoraj przyleciła do domu, nie widziałam jej już miesiac, bo się wczasowała u swojej chrzestnej, dziś już poganała do szkoły, w koncu to niestety juz szósta klasa, a ja niedługo zbieram sie do pracy... . gratuluję "dziewczęcego wysypu":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Atomooffka - kochany mezus :) tez mamy zakaz:( a Ty tez w UK???? bo widze GP napisalas :D mam zakaz na orgazm i jakikolwiek stosunek... absolutna masakra czuje sie bardzo zle z tym i moja samoocena strasznie spadla :( mam tyle zakazow w tej ciazy ze.. niestety ale nie ciesze sie tym stanem tak jak powinnam - jestem jak w wiezieniu i tak robie wiecej niz powinnam..przekraczam granice.. dobrze, ze Mloda jeszcze tak fajnie kopie i sie bawi w brzuszku.. x u nas tez tak jest,ze mojej przyjaciolki coreczka bardzo jest za moim synem lol:) chodza za roczke itd.. kto wie.. kto wie.. :D x tofilebork - duza corcia jak na 24 tydzien!! :) mi tutaj nie mowia wagi... zobaczymy przy porodzie, 1 dziecko 3850, drugie 3760 wiec i 3 mam nadzieje w tych okolicach wagowych bedzie :) x Aura85 - oj pewnie ze nie jest latwo :D ja pamietam zakupy przy pierwszym to ojej.. lol:) albo przeplacalam, albo kupowalam rzeczy zbedne albo zapominalam, a wozek byl niewypalem totalnym.. zreszta przy 2 dziecku tez sporo bledow popelnilam, teraz jestem troszke madrzejsza ;) x zielononozka - 7kg! mmmm sos grzybowy .. mniam mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×