Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja tez już prawie skompletowalam wszystko. Mamy Łóżeczko, wanienkę, wkładkę do wanienki, żeby dziecko położyć, wózek, ubranka- głownie body z krótkim rękawem i sporo pajaców. Nie mam żadnych kaftanikow i w sumie nie wiem czy będę kupować. Mam kilka par polspiochow i body z długim rękawem. Mamy tez kocyki i pieluchy tetrowe i flanelowe. No i jakieś sweterki. W sumie większość rzeczy dostaliśmy od znajomych. Do spania mam spiworki i nie będę bawić sie w kołdry bo u nas w mieszkaniu jest ciepło zima no i łatwiej uprać spiworki. Muszę tylko kupić prześcieradła i kosmetyki no i wyprawkę dla siebie do szpitala. Zaczęłam zbierać chusteczki nawilżane jak sie jakaś promocja trafi- jeść nie wołają a zawsze taniej. Pieluch na razie nie mam. A na wyjście ze szpitala pewnie jakieś body i ładne śpioszki- dla zdjeć i wygody. W zeszły weekend przygotowaliśmy pokoik. Czeka na maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, fajnie że nie tylko ja jestem daleko w polu z szykowaniem wyprawki :) też ostatnio dużo o tym myślę i coraz bardziej mnie głowa od tego boli :/ jeśli chodzi o stan przygotowań to u mnie bardzo kiepsko :) co prawda ciuszków mam tyle że mogłabym pewnie się podzielić (gdybym miała to wszystko ogarnięte, bo póki co to są wszystkie razem poupychane w trzech workach próżniowych i leżą za szafą w kącie), ciuszki co prawda po dwóch synkach mojej siostry (a ja spodziewam się córci), ale dużo na początek jest uniwersalnych z tego co pamiętam. Nawet gdybym chciała to poprzebierać i w ogóle to nie mam gdzie tego składować, poukładać itp, ponieważ góra w naszym domu w totalnej rozsypce (czyt. brak paneli, grzejników i farb na ścianach i łazienka pełna płytek w kartonach), ale muszę się pochwalić że dziś skończyłam malować pokoik malucha naszego :) baardzo żółty jest :) słoneczny i wesoły, jak tam teraz wchodzę to papa sama mi się śmieje :) Poza ubrankami mam wóżek (głęboki + spacerówka Jedo Bartatina Alu Plus) i fotelik z bazą samochodową Romer po siostrzeńcu. Łóżeczko też będę miała ale póki co stoi u kuzyna bo u mnie miejsca brak (ale nie wiem czy z materacykiem czy bez :/ ) Aha i jeszcze kilka butelek, smoczków i kubków niekapków (firmy Lovi) otrzymanych w prezencie od przyjaciółki, która akurat miała dużo nieużywanych nówek na zbyciu. I to na tyle!!! Nie mam kompletnie żadnych akcesoriów, kocyków, pieluszek itp i jestem póki co załamana :/ ** Ale tak jak pisałam na wstępie czytam wasze posty i jestem trochę pocieszona, że nie jestem zupełnie odosobniona w tym szaleństwie :) ** Mam pytanie czy kupujecie laktator?? Jeśli tak to jaki? ** Pozdrawiam i wszystkim nam powodzenia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
laktatory mam dwa, nie wiem czy bede ich uzywac. jeden dostalam od siostry a drugi od kuzynki. jeden jak i drugi są nowe, ani jedna ani druga nie korzystala. dzis siostra sprezentowala mi 3 termometry. dwa elektryczne do pomiaru temp ciala i jeden uroczy do pomiaru temp powietrza i wody jesli sie kaczuszke polozy na wodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj faktycznie, ogarnął Was szał przygotowań:-) Dla mnie to jeszcze odległy czas. Ja przygotowuje się na 2 tygodnie przed terminem- z lenistwa i z praktyki:-) Nasz synek fika, a ja rosnę. Na wagę nie mam do końca wpływu- mimo pilnowania diety- mam już 11 kg. na plusie (30 tc). No i już powoli nie mogę doczekać się Krzysia- mimo, iż to moje 4 dziecko, dla mnie jak pierwsze- bo to pierwszy syn!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tyle się napisałam i mi przeglądarka się zawiesiła...a wrrr Więc w skrócie - dziewczyny - macie na serio dużo przygotowane. Nawet jeśli w workach i do przejrzenia ;) Ja chyba najbardziej sugeruję się listą Deli, bo mamy termin dzień po dniu. x Gocha - no ja mimo, że mam malutko naszykowane - nie będę czekała do 2 tygodni przed rozwiązaniem. Chyba bym się za bardzo bała, że nie zdążę ;) x Plan na dziś - zrobić tą listę wyprawkową, by móc zacząć uzupełniać braki - zamiast pisać, że wszystkie macie pokupowane a ja nie ;) W sumie świadomie czekałam do 7 miesiąca, bo się bałam. No ale teraz jest dobry czas na zakupy. x Bea - powiem Ci, że opcja wyjazdu chociaż na parę dni, jest bardzo fajna. Ja jadę na 3-4 dni do Torunia. Spacer nad Wisłą i po starówce, jakaś gorąca czekolada i pierniczki, może SPA z ciocią... ot tak naładować akumulatorki przed tym najtrudniejszym dla nas okresem. Poza tym - jak nie teraz - to kiedy? Jeżeli teraz nie pojedziemy gdzieś - to jak się nasze pociechy urodzą, to pewnie przez pół roku nigdzie dalej poza miasto się nie ruszymy. Dlatego, jeśli masz możliwość pojechać gdziekolwiek - nawet do rodziny - to jedź, skorzystaj z tego ;) Ja jadę do cioci - bo ona jest mi najbliższą obecnie kobietą w wieku "maminym". Wiesz - dużo mi daje to jak mnie nawet przytuli - bo brakuje mi takiego przytulenia ;( - o własnie się popłakałam... Dużo mi daje rozmowa z nią i przebywanie razem. Bardzo brakuje mi mojej mamuni - a ona daje mi taką namiastkę. Może dlatego też tak bardzo nienawidzę teściowej - bo od niej nigdy nie doświadczę niczego podobnego - bo to zła kobieta jest, zła teściowa, zła matka i zła żona. Nawet z nią nie gadam - tylko tyle co muszę. Przepraszam za prywatę, ale tak mi popłynęło z serca prosto. x Dziś jak pisałam robię listę w excelu - co muszę jeszcze mieć z wyprawki. No i może doczytam do końca "W oczekiwaniu na dziecko". Dowiem się czegoś na zaś ;) x Zmieniam witaminy, które przyjmuję - na takie z kwasem DHA i Omega. W końcu teraz zaczyna się najintensywniejszy rozwój mózgu naszych pociech. No i kupiłam sobie glukozę 75 gram. Oooo matulu! ile tego - aż się przeraziłam - i ja mam to wypić? Masakra. Tym razem sobie cytrynę wcisnę - mimo, że poprzednio w smaku była znośna - ale może będzie mniej mdliło z cytryną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
hej ja juz coraz krocej spie i mimo, ze wrocilam z wesela o 6-ej to jestem wyspana :) swietni mlodzi nam sie trafili i fajnie goscie to moze dlatego? Uwielbiam gosci, ktorzy potrafia docenic ambitny repertuar, a nie tylko technociapki. + pomaranczowy las a moze akurat bedzie dobrze i to nie spojenie? Oby tak bylo ::) Mnie boli bez przerwy tylko z roznym nasileniem. Przy wiekszym wysilku boli bardzo, no i w nocy nie moge sie przerwocic z boku na bok. Ja nie potrafie wyczuc tego rozejscia reka, poniewaz 1 cm to juz jest ogromne rozejscie i to sie w milimetrach liczy. Jedno rozejscie masz na wzgorku lonowym, a to glowne dokladnie miedzy nogami :)] + atomooffka z doswiadczenia moge powiedzic, ze lepiej kupic mniej niz wiecej, bo potem to zalega. Jedyne co kupilam jakis czas temu to paczke 200 ubranek za 300 zł, ale tylko dlatego ze tam same cuda byly i nie moglam sie powstrzymac. Marzy mi sie hustawka z fisher price. Wpiszcie w allegro fisher price hustawka i cene dajcie od 500 zł w gore, niesmowite to jest. To kolyska na prad co sama sie buja :P + Dziewczyny ja tez sie wiele obawialam przed pierwsza ciaza, ale uwierzcie mi ze to przyjdzie samo -ten instynkt i wyczucie i bedzie z siebie dumna :) Ja bardzo chcialam miec drugie dziecko, zeby wykorzystac z latwoscia to czego nauczylo mnie dswiadczenie z pierwszej ciazy. + Marta_86 ja mam laktator z pierwszej ciazy Avent elektryczny. bylam z niego bardzo zadowolona i gdybym miala reczny to by sie pochlastala, ale to z mojego doswiadczenia. Ponoc chwala medele czy jakos tak. + gocha78 moj tez marzyl o synku, ale to dopiero moja druga ciaza i bedzie dziewczynka. Ja z wielu powodow nie dalabym rady miec czworo dzieci, choc jest to moje marzenie. Jestem bardzo rodzinna i marzy mi sie duza rodzina. + A wracajac do forum prywatnego to chyba zaczne nalegac. Bo tam bedzie mozna wklejac zdjecia naszych pociech, zobaczyc jak wygladamy i ogolnie bedzie bardziej intymnie. Czy ktoras mama podejmie sie zalozenia takiego forum? Ja niestety nie daje rady czasowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Atomooffka ja Cie rozumiem, wsparcie matki jest bardzo wazne. Ja akurat taty nie mam i tez sa chwile, gdy mi go brakuje. Co do mojej tesciowej to mimo, ze to wredne i wscibskie babsko to pamietam jak lezalam po pierwszej cesarce w szpitalu i hormony mi buzowaly i cos sie z N. poklociilam, a on wtedy przyszedl z tesciowa i ona jako jego matka pierwszy raz synka wygonila, a mnie zaczela przytulac jak matka i plakala razem mna. Takie to dziwne wtedy bylo, ale wiem ze pomimo jaka jest ta moja wiedzma to w glebi duszy to dobra kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co do wyprawki to brakuje mi materaca wanienki i kosmetykow mam poprane nawet ciuszki z lumpka bo bede je prala na 2 razy teraz wypralam w vizirze w 60 st, i drugi raz na poczatku listopada juz w proszku dla dziecka . jutro zaczne 30 tydz i przytylam 3 kg jestem w szoku ze tak malo , dziewczyny ile waza wasze malenstwa w 28 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś usłyszałam bardzo mądra rade od mądrej kobiety na temat ubierania dzieci. Ubierz je tak jak siebie plus jedną warstwę ekstra. Wiec ja sie bede raczej tego trzymać. Myślę ze jezeli ktoś nie jest strasznym zmarzluchem lub w odwrotna stronę to stosując te zasadę nie będzie ani przegrywał dziecka ani nie będzie obaw ze mu zbyt zimno. Bo jak wiadomo jedno i drugie nie jest dobre dla dzieciaczkow. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononożka - ja mogę założyć nam takie forum na gazeta.pl nie ma sprawy - mam czas ;) x co do tego wsparcia...cóż - jest potrzebne wsparcie obojga rodziców. Ja mamuni nie mam. A mój tata...dobry człowiek i kochany - ale bardzo się od siebie oddaliliśmy. On ma teraz "nową rodzinę" jaką tworzy ze swoją konkubiną (oby nigdy sie nie pobrali) i jej synem. Kupili nawet wspólnie mieszkanie (teraz we wrześniu) i je teraz urządzają, wykańczają - a tata dzwoni lub przyjeżdża tylko wtedy, gdy coś potrzebuje ode mnie. Mogę policzyć na palcach obu rąk ile razy się widzieliśmy od kiedy jestem w ciąży, a mieszkamy blisko siebie - tata przejeżdża obok mnie jak wraca z pracy. Cieszę się, że mam cudownego męża - bo w nim mam największe wsparcie. x Sesilka - powiedziałabym Ci, ale wyjątkowo miałam wizytę bez USG tym razem. 17 października mam kolejną - to wówczas się pochwalę wagą małej ;) x MagdaM - no ja też poznałam tą zasadę i mam zamiar się jej trzymać ;) To co my mamy na sobie plus jedna warstwa. x Nie chcę kupować niewiadomo ilu rzeczy - no ale pewne rzeczy trzeba kupić ;) Skończyłam robić listę - może doświadczone mamusie rzucą okiem i powiedzą czy przesada czy odpowiednia ilość i rodzaj rzeczy? Co o tym sądzicie? Może ta lista przyda się również innym pierworódkom ;) Nie umieszczałam laktatora, podgrzewacza itd - bo ufam, że dam radę karmić sama - a w razie co się dokupi ;) .......................... UBRANKA DLA DZIECIACZKA - ROZMIAR 56 body - krótki rękaw body - długi rękaw śpiochy pół-spiochy pajacyk - ROZMIAR 62 body - krótki rękaw body - długi rękaw śpiochy pół-spiochy pajacyk kombinezon - BEZ ROZMIARU czapka cienka czapka gruba rękawiczki niedrapki skarpetki rajstopki .............................. WYPOSAŻENIE DLA DZIECIACZKA wózek gondola + spacerówka fotelik samochodowy wanienka myjka przewijak łóżeczko drewniane materac ochraniacz na łóżeczko prześcieradło podkłady do przewijania "ceratka" na materac ochraniacz na materac kocyk z polaru kocyk gruby rożek śpiworek zimowy łóżeczko turystyczne ................................... HIGIENA I PIELĘGNACJA DZIECIACZKA pieluchy newborn pieluchy tetrowe sudocrem octenisept puder oliwka płyn do kąpieli dla dzieci chusteczki nawilżane aspirator do noska termometr nożyczki do paznokci szczotka do włosków smoczek uspokajający sól fizjologiczna/morska w spray'u waciki z bezpiecznymi końcówkami płatki kosmetyczne butelka ze smoczkiem okrycie kąpielowe krem do buzi z filtrem czopki glicerynowe maść majerankowa ....................................... ART. HIGIENICZNE I INNE DLA MNIE podpaski poporodowe podkłady poporodowe wkładki laktacyjne maść Bepanthen majtki siatkowe herbatka na laktację 3 koszule do karmienia 2 staniki do karmienia poduszka do siedzenia poduszka do karmienia panadol balsam ujędrniający do ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
atomooffka co za lista ! :) co do prywatnego forum- super pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok - założyłam nam forum ukryte na gazeta.pl. Forum ukryte = pisać i czytać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy. x Zapraszam Was do dyskusji na forum "Mamusie - GRUDZIEŃ 2013" w portalu gazeta.pl. Możesz je znaleźć tutaj: /forum/f,247029,Mamusie_GRUDZIEN_2013.html Dyskutować można dopiero po zalogowaniu. Jeśli nie masz jeszcze konta w portalu Gazeta.pl, możesz je założyć w minutę na tej stronie: gazeta.pl/konto/ Po utworzeniu konta należy użyć przycisku "Dołącz teraz" x hehe - a tak..lista ;) a wiesz jak bajerancko wygląda w excelu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
link mi nie dziala.. i na forum nie moge znalezc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
szukalam tez na " ukrytym" forum.. nie ma takiego tematu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
atomooffka ja tez sie zarejestrowalam na gazeta forum, ale tego watku nie moge odszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, ale sie rozpisalyscie! :)) mam w koncu wolna chwile wiec doczytam :) ale zadam jedno pytanie: jakie pieluszki bedziecie kupowac? pampersy? coraz wiecej moich znajomych kupuje zwykle biedronkowe dady i sobie chwala. ponoc uczulaja ale zastanawiam sie czy nie kupic na poczatek do szpitala dady i nie sprobowac. ps. ja rowniez nie widze tego tematu na gazecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupię na początek paczkę pampers newborn później się zobaczy ;) oczywiście pieluszki tetrowe - to też wiem, że sa potrzebne, ale wyczytałam dziś, że pieluszki flanelowe - ale te - to po co? może Wy wiecie ? x Czy jak sprawdziłyście pod podanym na nowo linkiem - to znalazłyście forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
Nie znaleziono strony o podanym adresie Przepraszamy. Strona, której szukasz nie została odnaleziona. Prawdopodobnie została skasowana, zmieniono jej nazwę albo została czasowo usunięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam ze sie wtrace, sentyment go grudnia pozostal .... moje "malenstwo" w tym roku w grudniu juz 5 latek skonczy ... gazeta nie jest za fajnym forum. popatrzcie sobie na mnz.pl :) fajne kolorowe, mozna dodawac fotki w postach, jak rowniez w prywatnej galerii kazdej z was, widac kto aktualnie jest dostepny...no i tez mozecie prywatne sobie stworzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że na początek pampersy są najlepszy. przynajmniej zawsze ja tak robiłam. Te dada z biedronki nie przypadły mi do gustu, raz je kupiłam i były takie sztywne, dziwne. za to polecam te z rossmana, nie zbijały się ani nieprzemakały. byłam z nich bardzo zadowolona, cena też w miarę przyzwoita link do gazety też mi nie wchodzi, ale powalczę z nim jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i bede sie tak zastanawiac :d spytam polozna co kupuja mamusie ktore przychodza na oddzial. albo na poczatek pampersy a pozniej zmienie na jakies tansze. mi link nie dziala ale szczerze mowiac nie podoba mi sie te forum gazety jest malo przejrzyste. jesli chcemy ogladac swoje zdj itp to moze poprostu zalozymy jedno konto na ktorejs poczcie i tam bedziemy wrzucac? :D co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te mnz juz fajniejsze ale szczerze mowiac jakos tak przyzwyczailam sie do kafe ze i tak bede przesiadywac tu i tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka.....też nie mogę odnaleźć forum. A jak długo już jesteś bez mamy? Moja już nie żyje 11 lat, miałam 20 jak zostałam sama z tatą. Ja niedrapek nie kupuje, nawet wyczytałam wczoraj gdzieś w artykule,żeby nie zakładać, bo na rączkach jest ileś tam zakończeń nerwowych, dziecko dotykając poznaje świat, a tu zakryjesz mu ręce i koniec :) A paznokietki obciełam córce zaraz po przyjściu do domu, a urodziła się z okropnymi pazurami i jeszcze na dodatek ze skórkami długaśnymi. W szpitalu się nie podrapała bo zwijają dziecko szczelnie w rożek z rączkami na dole. zielonozka...ja mam huśtawkę z fisher, kupowaliśmy dla córki używaną i jeszcze mam mate edukacyjną, a do łóżeczka karuzele z projektorem z fisher. Jakby co to bardzo polecam te karuzele, moją córke bardzo wyciszało na noc. Pieluch używałam z Pampersa, potem już 5 z Dady. Pampers to pampers nie ma co sie oszukiwać, ale dady prawie prawie dorównują. W szpitalu u nas używali z Belli, bo one jako jedyne mają wyciecie na pępek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Witajcie po dlugiej przerwie jestem wlasnie w szpitalu mialam pieczenie w nadbrzuszu i czekam na usg ktore mam dopiero we wtorek . Mialam robione usg Oliwka (potwierdzenie dziewczynki) wazy kilo 50! I ma bardzoo dlugie nogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my będziemy kupować pampersy - bo mam dostęp do nich dzięki pracy męża = obojętnie jakie - cena ok 33 pln (i te gdzie jest 44 sztuk i 72). Ewentualnie na te z Rossmanna. x deli - ja jestem bez mamuni 3,5 roku. Strasznie mi jej brakuje. Nie doczekała moich zaręczyn, ślubu, ciąży... 10 lat walczyła z rakiem - i niestety tą walkę przegrała. To bardzo niesprawiedliwe - różni zwyrodnialcy, przestępcy, menele, ludzie nieszanujący swojego życia - żyją...a ona musiała odejść, choć była najlepszą osobą jaką kiedykolwiek znałam. Wiesz - chciałabym być chociaż w połowie tak dobrą mamą jak ona była dla mnie. Na trochę przed śmiercią mnie przytuliła i powiedziała, że jestem do niej podobna, że mam podobny charakter. Mam nadzieję - bo chcę być taka jak ona. Taka silna, dobra...potrafić trzymać całą rodzinę. Od kiedy jej nie ma to wszystko się rozpadło - nie jesteśmy już tak blisko siebie jak byliśmy. Każdy poszedł jakby w swoją stronę - i nie ma tego ogniwa co nas scalało. x No faktycznie ten link nie działa - a powinien...Może dlatego, ze forum ukryte? Sama nie wiem ;/ No ale da się je wyszukać ;) W sumie - jak dla mnie może być jako dodatkowe - ale ja również przyzyczaiłam się do kaffe ;) i raczej tu będę pisać. x Magda2334 - mam nadzieję, że wszystko z Tobą ok. Fajnie, że się płeć potwierdziła! Gratuluję - kolejna dziewczynka ;) 1,5 kg - wow - kawał baby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
temat istnieje- pojawil sie na forum. poszukajcie :) w ciąża i poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymama
Hej dziewczyny dlugo mnie nie bylo ale niestety w środę mialam test glukozowy niby bylo ok a potem po paru godzinach przytomność straciłam no i wyladowałam w szpitalu dopiero dziś wyszlam.. Mam coś z ciśnieniem krwi i jakies skurcze się pojawiają ..Masakra. Czy któraś z Was miała przepisany Staweran40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×