Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość emma0913
U nas leżą resztki śniegu, które spadły jakieś 2 tygodnie temu, ale do tej pory była sprzyjająca temperatura, ale przed Wigilią ma być na plusie, więc pewnie i to stopnieje.. Poza tym teraz w Polsce święta tez już nie mają tej magii, skoro 2 listopada wszędzie były już choinki, w sklepach czekoladowe mikołaje, świąteczne reklamy w tv i kolędy w radio.. Poza tym ja nie myślę o świętach, bo skupiam się na tym, kiedy urodzę i jakoś ta magia na mnie nie działa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis "podostroilam" mieszkanie, ale to bardziej chyba,zeby sie poruszyc troche :) choc mialam moment,ze mnie wciagnelo :P tu bardzo szybko o Swietach trabia.. Nie powien,ze fajnie by bylo.gdyby choc ciut sniegu spadlo na same swieta ale raczej malo prawdopodobne.. No i czekanie na syna...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie chyba nie wyjdzie dzis maluch ;) Znowu wszystko przeszlo , tez sie wzielam za rozne prace porzadkowe i nic... Im sie jest starszym tym Swieta tracą swoj urok -ja tak widze.Miejmy nadzieje ze z dzieciakami to sie zmieni :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 - idzie zeswirowac z tymi niby objawami co to juz myslimy ze juz juz za moment sie zacznie i....przechodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Wiecie co, tylko jak faktycznie się zaczyna, to wtedy to jakoś inaczej wygląda, nagle nie jest się takim odważnym. Mi jak położna ostatnio powiedziała "pewnie pojedziemy rodzić" to mi się słabo zrobiło. Niestety skurcze po kilku godzinach ustały, chyba mam taką reakcje nerwową na ktg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma- racja...:) Ale wole samoczynnie dostac boli niz jakies wywolywania...ale mysle,ze mnie czeka to drugie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Ewcia wiem :( Ale pociesz się tym, że czy Ci wywołają czy sama urodzisz to radość z dziecka na pewno wszystko wynagrodzi :) Ja jestem strasznie ciekawa jak moja niunia wygląda, po kim ma nosek albo usta, chciałabym zeby była podobna do mojego męża :D A tak z innej beczki ja mam od rana straszny ból brzucha i idzie od pleców, może to coś znaczy, eh. Na tyle kilometrów co wczoraj zrobiłam to już każda by urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem ciekawa jak wyglada synek:) na usg zaslonil sie raczka i byl ulozony glowa w dol i bokiem,ze ciezko bylo go obejrzec :) maly uparciuch :) Ja wczoraj poznym wieczorem mialam bol jak na @ i plecow..tak ok.godzine sie ciagnelo i przeszlo...potem tylko.krotko kilka razy i nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Ewcia a ja wcale nie oglądałam małej od 6 miesiąca na usg, moja lekarka tylko mówiła że wszystko w porządku, wszystko w normie, i stwierdziłam, że wytrzymam i zobaczę dopiero jak się urodzi :) Eh to u mnie tak samo, ból jak na okres i od pleców, pojedyńcze skurcze od rana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja dzis wyjatkowo dluzej pospalam,bo ostatni tydzien zasypiam o 3 budzie sie po 8 :/ . Mi jakiekolwiek bole przeszly ,jednak dzis znowu pojawily sie krostki drobne na zalych brzuchu i plecach :( i swedza. Martiw mnie juz ze dzieje cos sie z malym, ze za dlugo tam siedzi. Dzis jest 9 dzien po terminie,pierwszy raz sie pojawily 1 dzien po terminie-utrzymywalo sie 2 dni i przeszlo.Polozna to widziala i powiedziala z ok jest :/ . Rowniez czytalam ze moze cos takiego wystapic ze to nie grozne, tylko jaka przyczyna ? i dlaczego dopiero po terminie ? Snil mi sie dzis moj synek :D . Ze jechalam na porodowke i pozniej to juz tylko jego mialam -porodu nie pamietalam :P . Mial takie niebieskie oczka i strasznie owlosione nogi az od pupy :D i sie umiechal. Masakra -moj mozg schizuje :P . Bardzo mnie ciekawi jak bedzie wygladal. Ja blondynka plus niebieskie oczy, mąz ciemne wlosy i brązowe oczy :))) Nie moge sie doczekac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 usmialam sie z tych nog :P Ja tez zaczynam myslec czy np lozysko sie nie starzeje itd :/ tez ciekawe - ja mam brazowe wlosy i niebieskie oczy, maz ciemny/sredni blond i zielone :) do tego mam delikatnie zrosnieta malzowine uszna na samej gorze,gdzie nieraz ludzie kolczyki wstawiaja, maz sie smieje ze ciekawe czy za mna bedzie mial :) oby nie :P choc nie rzuca sie to w oczy..:) Mam tez plame na lewej rece,na skorze,takie odbarwienie od ur.:) Mama mowi ze mialam takie samo na oku,ale na szczescie zeszlo :P bylam jak krowa łaciata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys pytalam o benefity ...nikt nic nie wie ? Nigdy nie baralismy bo przez ostatanie 5 lat oboje z męzem pracowalismy. Nie to zebym cos zebrala :D ale jak moze przyslugiwoac na dziecko to czego nie brac . Kwota za maciezynski 136 f tyg-szału nie ma :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Z tymi benefitami to nie wiem juz sama. Chyba jakies child benefit po ur.ale z tego co wiem to szału bez... Nie wiem co poza tym... A macierzynski to troche zenada... Potem,ostatnie tyg.nie placa nic... Trzeba sie rozejrzec po stronkach na temat benefitow itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
W Polsce jest niby 1000zł becikowego, ale ile trzeba na to papierów złożyć to szkoda mówić, już się boje tych papierkowych spraw, a i tak może się okazać, że nie przyznają. Największą głupotą jest to, że musisz mieć udokumentowane, że min. od 10 tygodnia jesteś pod opieką lekarza, no sory to 2 miesiąc, niektóre dziewczyny mają plamienia do 3 miesiąca i nie wiedzą, że są w ciąży, myślą że taki marny okres mają.. Poza tym zaświadczenia ze skarbówki, ile miałeś dochodów i jeszcze sto innych :/ Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
No dokładnie, ale trzeba się starać chociaż o parę groszy, skoro się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja do tej pory wyczytalam (anglia) to jest 20 f i pare pensow tygodniowo. typowego "rodzinnego ". Kiedys dawali kazdej kobiecie za urodzenie "becikowe" 500 f na dziecko plus 500 dla osob o nizszych dochodach. Kilka lat temu zniesli to. Kobieta ma szanse dostac becikowe 500 f za urodzenie "dla biedniejszych" jesli załapala sie na jakis benefit ... Chodzi inny niz tylko "rodzinne". I tutaj wchodza w gre zarobki. Nie jestem pewna ale zeby cos dostac trzeba miec dochody nie wiekszy niz 24 albo 26 tys na 2 osoby rocznie. Po urodzeniu dziecka sa chyba 3 mies na zalatwienie tych spraw. Wiec mozna miec wszystko tj becikowe plus benefit miesieczny albo niestety nic ... :/ . I mam nadzieje ze beda brali pod uwage dochody z tego roku-bo ten mij macierzynski zanizyl nam dochody. Pobieram od 11 tyg przed wyznaczonym porodem, a rok rozliczeniowy konczy sie w marcu( koniec). Ewcia -jak to ostanie tyg nic nie placa ? W anglii jest 39 tyg platnego macierzynskiego . 6 tyg platne 90% zarobkow srednich, kolejne 33 tyg -136 f .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... i w wyprawce szpitalnej maja byc ( Podobno) papiery na benefity. Wiec trzeba wypelniac , wysylac moze sie uda. Jak moze przyslugiwac trzeba brac, w koncu placimy podatki od 5 lat i to nie male !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia -mozesz poprosic o kolejne 39 tyg macierzysnkiego czy tam opiekunczego :p ,ale ono wlasnie juz nie jest platne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszce cos mi sie przypomnialo :p Mozna na macierzynskim wrocic do pracy ,ale mozna iles tam godzin tygodniowo pracowac.. zeby go nie utracic. czyli mozna sobie dorobic ;). Jednak chyba kazda bedzie chciala z maluchem siedziec :) niz leciec do pracy i zarobic pare groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28- tak, 500£ ale nie mam/mialam zadnych pomocy spolecznych itd wiec sie nie nalezy... Ja mam od razu 52 tyg macierzynskiego- wiec te ostatnie bez kasy.. Powrot do pracy...owszem,ale troche male (wg mnie) to dzieciatko bedzie :/ plus niania a nas wlasciwie od rana do.wieczora nie byloby w domu wiec troche lipa.. Zobaczymy jak bedzie, narazie nie ma co gdybac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Ja mówiłam od początku ciąży, że szybko chce wrócić do pracy po porodzie, bo ma mi kto z dzieckiem zostać, ale obawiam się, że zwyczajnie żal mi będzie każdej chwili z małą i w rezultacie troche posiedzę w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ta "wyprawka" ze szpitala to jakis smiech na sali... jeden pampers i jakies próbki dwóch kremów, tak ze nie liczcie na wiele :P ale owszem sa tam papiery do rodzinnego.. z tego co wiem około 80f miesiecznie, becikowe to 500 f, nasz ksiegowy nie mowil nic o jakis ograniczeniach. Na razie nic nie da sie zlozyc bo trzeba miec akt urodzenia, a ja sie umówiłam dpiero na 15 stycznia.. mozna sie tez starac o inne dofinansowania ale nie wiem jak to wyglada. Ja mam zamiar siedziec w domu ile tylko sie da, chyba by mi serce pękło jakbym miala takiego malucha (słodziaka) zostawic i isc do pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birmingham - moze zalezy od regionu z tym wszystkim :/ w kazdym razie te £500 a wlasciwie ograniczenia, wyczytalam na jakiejs oficalnej str. Tzn warunki jakie trzeba spelniac.. Direct.gov czy jakos tak.. Ja jestem w Szkocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w anglii i tez wiem ze aby dostac te 500 f sa ogranicznia zarobkowe.Juz taka jednorazowa pomoc mogliby dac kazdemu ... Tu dobry wozek 3 w 1 tyle kosztuje.ale coz -niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie.. A jak juz trafisz na promocje na wozek, to czekasz milion dni swietlnych na przesylke i tak jeszcze sa z tym problemy hehe :) Mama, a Ty masz jakis planowany masaz szyjki/indukcje? Cos mi sie kojarzy ale nie wiem czy dobrze :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia - mi polozna sugerowala-jesli chce. dzien po terminie. Jednak powiedzialam ze zaczekam . Mialam nadzieje ze sie samo rozkreci. W ostatni czwartek mialam znowu spotkanie ,jednak z inna polozna , nie boja,gdyz moja na urlopie jest. Ta z kolei powiedziala ze mi nie bedzie masazu robic bo przy 1 ciazy to i tak nie pomaga :D. CHyba jej sie nie chcialo. I powiedziala ze jej palce sie do tego nie nadaja :))) . maly ma 2 dni aby "samodzielnie' wyjsc. Jesli nie rano we wtorek kazali przyjechac na wywolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno jej sie nie chcialo. i stierdzialm ze jak ma robic cos na odwal lepiej niech wogole nie robic.Wogole jakas z samego wygl nie przyjemna kobieta. Tak w Wigilie ;)Boje sie troche tego wywoływania ,ale stwierdzilam ze moze jet to sposob na szybszy porod , jesli oksytocyna zadziala na mnie. Na kolezanke w Polsce nawet to nie dzialało,az jej cesarke zrobili. Urodzila 12 dni po terminie. Bedzie Wigilijny synek :).Mo organizm juz chyba sie buntuje te ciąze ;) -objaw wysypka :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×