Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Livvia86
Dziewczyny mam pytanie. Jestem w 37 tc. Kiedy składałyście do pracodawcy deklarację o urlopie macierzyńskim. Czytam w necie, że na około 14 dni przed planowanym rozwiązaniem. A co jeśli urodzę za dwa dni... Ile mam czasu po porodzie na złożenie u pracodawcy wniosku o macierzyński ? Dziękuję z góry za info. P.S. Jeśli macie jakieś wzory... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia-nie przejmuj sie tym ze chca cie kierowac na 'kursy'karmienia. to chyba w uk jest na porzadku dziennym. Mi tez to proponowala kobieta mimo ze maly dobrze przybiera. ja moze sie wybiore. moze sie czegos dowiemy. jak np ze dziecko najada sie lepiej lezac na boku.... itp. Ja sie boje ze nam moze mleka brakowac, je jak szalony . i chyba gazy mu sie wstrzymuja, bo od 15-23 malo co spi. kupy tez ostatnio robi dopiero na wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Dziewczyny a jak Wasze maluszki reagują na dźwięki? Bo mojej w ogóle nie przeszkadza hałas, może jej nawet wiertarka chodzić koło ucha i nie reaguje ani się nie budzi. W szpitalu miała robione badanie słuchu i wyszło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma - mój ma podobnie i też słuch ok :) chyba, że coś nagle głośno huknie/zabrzmi to widać ze reaguje/wystraszy się jakby. Czasami na głośniejsze dzwięki - kiedy jest rozbudzony - też reaguje, a bynajmniej tak wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Zapraszam serdecznie jeszcze raz do licytacji http ://allegro.pl/ubranka-dla-dziewczynki-hm-rozm-56-62-i3859742 445.html Należy skopiować link i zlikwidować spacje po http POLECAM WARTO NAPRAWDE!!!! Ostatnie godziny licytacji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Jeszcze raz zapraszam serdecznie do licytacji http ://allegro.pl/ubranka-dla-dziewczynki-hm-rozm-56-62-i3859742445.html Należy skopiować link i zlikwidować spację po słowie http Polecam gorąco Ostatnie godziny licytacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena0107
Hej Dziewczyny, moja córcia urodziła się 29.12 od soboty robi zielone kupki macie może jakiś pomysł dlaczego i co zrobić? Karmie ja piersią żadnych innych niepokojących objawów w zasadzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_87
Na zajecia zwiazane z karmienia piersia tez zostalam wyslana- chociaz karmie piersia I maly przybiera zdrowo na wadze - chyba w uk wszystkim to proponuja. Zielone kupki moj maly tez od czasu do czasu robi. Health visitor powiedziala ze to normalne. Nie dobrze jest jak kupka jest bardzo jasna, biala- moze to sugerowac problemy z watroba. Jak sie martwisz dzwon do lekarza.Do 4 tyg tez nie mialam zadnych problemow z malym- gazy i bole brzuszka dopiero pozniej sie zaczely. Na szczescie nie jest to codziennie. Na dodatek sie dosc mocno przeziebilam I strasznie sie boje zeby nie zarazic malenstwa. Mamy dbajcie wiec o siebie! Co do spacerow to my na pierwszy wyszlismy juz po 7 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Ewcia to moja teraz zaczęła reagować bardziej na dźwieki, w pierwszym tygodniu nic jej nie ruszało, teraz już musimy bardziej uważać na hałasowanie. Poza tym moja mała ma problemy z brzuszkiem, dostałam od pediatry kropelki na brzuszek, ale nie chce jej uzależniać od takich rzeczy. Niestety jak widzę jak się zwija i płacze to jej podaje i za niedługo jest kupka i śpi spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu tez zaczełam podawac Infakol. Padaje 3 razy dziennie w odstepach co 3 godziny. Na ulotce podane ze przed kazdym karmieniem trzeba podac,ale przy karmieniu piersia pewnie butelke dziennie by wypił.Jako tako olesci nie widac. Od 4 dni nie wiem co sie z nim dzieje ... Spac nie , tylko drzemie przy cycu. muzyka nie, zabawki nie i spacery tez nie...dzis mi glowa peka. Doadam ze dzis mój maruda ;) skonczyl 3 tygodnie. Nie wiem tez czy mu mleka starcza. Jednak powinno bo przybiera na wadze ponad 300 g na tydzien !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Dziewczyny mojej małej wyskoczyły na szyi i na brodzie jakieś drobne krosteczki. Czy któraś ma taki problem, a może to zwykłe potówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma , moim zdaniem potówki. Moj maly tez na na szyi troszke z rana, a na brodzie robia mu sie gdy duzo przy piersi lezy . Jak sie bardzo slini i mleczko zacieka na brode.W 1 tygodniu zycia mial na nogach dosc sporo.ale polozna powiedziala ze to normalne,ze to jeszcze wplywa moich hormonow po ciazy . Macie sprawdzone sposoby na usupianie malca w ciagu dnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Mama mam nadzieje, ze to to bo faktycznie ma to na szyi i na brodzie, niekiedy jej mleko i na szyje pocieknie bo jest łapczywa jak wampirzyca na mleko i cyca :) Ja jak chce moją uśpić to przystawiam ją do piersi, jak nie jest głodna to chwile pociągnie i usypia, często mi też usypia jak ją noszę na ramieniu żeby jej się odbiło po jedzeniu. Mój mąż natomiast bierze ją w beciku, kołysze i zaraz śpi. To akurat mi się nigdy nie udaje, tylko jemu :) Dziewczyny a ja mam jeszcze jeden problem, wdało mi się tam jakieś zakażenie i muszę brać antybiotyk, jutro i pojutrze na czyszczenie tych odchodów połogowych idę, dzisiaj też mi moja gin czyściła. Masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_87
Hej dziewczyny! Gdzie Wasze malenstwa spia w nocy? W swoich lozeczkach czy z Wami w lozku? Moj maly zasypial przy cycu pozniej kladlam go do koszyczka- lozeczka, ktore stoi przy naszym lozku. Od kilku dni maly chce spac tylko na rekach. Jak probuje go polozyc to zaraz sie budzi. Jestesmy juz tym wykonczeni. Maly wczoraj skonczyl 6 tyg. Poradzcie cos prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała też usypia przy cycu, czasem na rękach jak jest otulona kocykiem, poczuje ciepełko i śpi. Ona strasznie lubi być otulona kocykiem, najlepiej po same uszy. Nasza mała śpi w nocy ładnie, zasypia przy cycusiu, odbijamy i odkładam ją do łóżeczka, czasem się pokręci to ją wyciągam próbuje jeszcze odbić, ale jak widzę że śpi to kładę ją do łóżeczka:) nigdy nie śpi z nami, bo nie chce ją tak uczyć, czasem rano jak już sie obudzi to ją bierzemy na chwilkę się pobawić. a w ciągu dnia tez mamy problem, mała by chciała być tylko na rękach, co do tego to przyczyniła się moja mama i tata.. bo przyjechali do nas na 2 tyg i mała jest ich oczkiem w głowie, i chyba mi ją rozpieścili za bardzo. Jak już nie mam na nią sposobu a widzę że jest śpiąca, to tak samo jest cyc i dziecko śpi :) Natalia ja Ci nie poradzę, nie mam pomysłu, moze poczekajcie jak mały zaśnie twardo albo owijajcie go kocykiem jak poczuje ciepełko to może nie odczuje tak tego że go odkładacie do łóżeczka. Sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_87
Birmingham dziekuje za odpowiedz! Najgorsze jest to, ze maly spal w lozeczku grzecznie. Pozniej mial problemy z brzuszkiem I go nosilismy I od tego czasu spac nie chce. W nocy kolejna walka, ktora przegralismy I maly spal z nami w lozku. Probowalam go klasc do lozeczka otulonego i budzil sie po 30 min po 4 czy 5 razie sie poddalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarneOczy100
Ja mam ten sam problem. Karmię małą na kanapie, ale zaniesienie jej do łóżeczka jest praktycznie niemożliwe. Nawet do odbicia.. Od razu się budzi, marudzi, chce dalej ssać, mimo, że np. wisiała na mnie 1,5h. W nocy owijamy ja ciasno w okrycie kąpielowe, puszczamy w pętli suszarkę z youtube i potrafi spać po 4h. Jest wtedy zrelaksowana i rozkoszna. Ale w ciągu dnia staram się, żeby spała luźno i w ciszy... trwa to na pewno krócej, od pół godziny do dwóch. Widzę, że u Was też pojawiają się kryzysy laktacyjne. Podobno w okolicach 3 tygodnia jest pierwszy.. Ja od czterech dni non stop karmię. Czasem właśnie ponad godzinę, mała pośpi pół godziny i znowu głodna. Zazwyczaj na wieczór musimy ją dokarmić mlekiem, które udaje mi się uratować podczas karmień (gdy karmię, to z drugiej piersi leci mi ok. 10 ml mleka do kubka - też tak macie?) Po kilku dniach takiego wiszenia mam wrażenie, że jest więcej mleka, no ale dni wyjęte z życiorysu.. nic innego nie robię :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Moja córcia śpi z nami w łóżku, nie byłoby problemu z łóżeczkiem, ale ja wole ją mieć przy sobie. Zaraz po powrocie ze szpitala bałam się za każdym razem jak chrząknęła w łóżeczku, wstawałam co 5 minut do niej zaglądać i w końcu mąż mówi,żeby spala z nami, no i tak zostało. W dzień też spi na naszym łóżku w beciku. Co do karmienia to w ciągu dnia karmie ją więcej piersią, w nocy dokarmiam więcej butelką, bo przy cycku usypia po 5 minutach i zaraz jest spowrotem głodna. Na moją cycek działa uspokajająco i może go ciągnąć nawet jak jest najedzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Moja córcia śpi z nami w łóżku, nie byłoby problemu z łóżeczkiem, ale ja wole ją mieć przy sobie. Zaraz po powrocie ze szpitala bałam się za każdym razem jak chrząknęła w łóżeczku, wstawałam co 5 minut do niej zaglądać i w końcu mąż mówi,żeby spala z nami, no i tak zostało. W dzień też spi na naszym łóżku w beciku. Co do karmienia to w ciągu dnia karmie ją więcej piersią, w nocy dokarmiam więcej butelką, bo przy cycku usypia po 5 minutach i zaraz jest spowrotem głodna. Na moją cycek działa uspokajająco i może go ciągnąć nawet jak jest najedzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Moja córcia śpi z nami w łóżku, nie byłoby problemu z łóżeczkiem, ale ja wole ją mieć przy sobie. Zaraz po powrocie ze szpitala bałam się za każdym razem jak chrząknęła w łóżeczku, wstawałam co 5 minut do niej zaglądać i w końcu mąż mówi,żeby spala z nami, no i tak zostało. W dzień też spi na naszym łóżku w beciku. Co do karmienia to w ciągu dnia karmie ją więcej piersią, w nocy dokarmiam więcej butelką, bo przy cycku usypia po 5 minutach i zaraz jest spowrotem głodna. Na moją cycek działa uspokajająco i może go ciągnąć nawet jak jest najedzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia a nie boisz się że przygnieciecie dzidziusia w nocy? ja się tego najbardziej boję.. bierzemy ją czasem rano do siebie ale już nie do spania tylko do zabawy. czarne oczy mi nie leci mleko z drugiego cyca, ale za to jak w nocy mam długą przerwę, i wstaję karmić małą, czuję że pierś mam już pełną, jak dotknę tylko sutka to leci mi mleko jak z pistoletu na wodę... mała się aż krztusi na początku bo tak szybko leci mleko.. emma mój brat z bratową robili tak samo jak Ty ze swoją córeczką. Skończyło się to tak że bratanica skończyła 2,5 roku i śpi z nimi dalej w łóżku... o łóżeczku nie ma nawet mowy.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziewczyny mam jeszcze pytanie, jak z waszym okresie po porodzie? dostałyście już okres? bo ja mimo że karmię wyłącznie piersią dostałam okres po 30 dniach po porodzie. Czytałam że przy karmieniu tylko piersią można nie mieć wcale okresu a tu masz.. Ciekawa jestem jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_87
Ja wlasnie sie boje ze malego przygniote w nocy. Staram sie go klasc do koszyczka - lozeczka za kazdym razem. Jest troche lepiej, moze maly mial tak zwany skok wzrostu, dlatego tak marudzil. W dzien najlepiej spi na spacerze - chodzimy 2 godz po dworze ( jak jest ladnie) I przesypia mi kolejne 2 godz w domu. Zostawiam go w wozku, rozpinam spiworek I otwieram okno. Birmingham u mnie jak narazie okresu brak:) dostalismy od health visitor wyniki heal prick test- wszystko ok:) w poniedzialek wizyta u gp dla mnie I dla malego ( ta po 6 tyg) - jak ten czas szybko leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Birmingham wiem, że może się tak skończyć, dlatego myśle za niedługo odstawiać ją do łóżeczka, bo juz aż tak bardzo nie schizuje na każde jej jęknięcie. Odnośnie tego, że można ją przygnieść to uwierz mi, jak spi koło ciebie twoje dziecko to instynktownie nawet przez sen się pilnujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia moja mała też ładnie śpi na spacerze:) 2 h na polku a później w domnktu musi być cycuś i dopiero spanie kolejne 2h :) dziś mija 5 tyg od porodu ... jak ten czas leci.. Moja córeczka dziś uśmiechnęła się pierwszy raz :) a co do wyników tego testu to my jeszcze nie mamy.. a wizytę mamy dopiero 11 lutego. Wypada to jakoś 8 tydzień, dla mnie, dla małej i pierwsze szczepienie.. oj boję się tego.. Natalia po wizycie napisz jak było, i co sprawdzali u Ciebie bo tego jestem ciekawa.. Wiem emma że instynkt działa, ale i tak się boję, co prawda słysze każdy ********łej w łóżeczku ale zawsze miałam bardzo mocny sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinno sie spac z dzieciem to, ze wiekszosc czasu sie pilnujesz to jedna sprawa ale niech sie zdarzy, ze bedziesz miala twardszy sen czy przesuniesz koldre na twarz dziecka, obrocisz sie nie fortunnie - wystarczy poczytac ile dzieci tak zginelo. Nie mow, ze to ciebie nie dotyczy bo te matki tez przeciez nie chcialy zabic swoich dzieci i myslaly, ze sie nie da. Mi w szpitalu juz mowiono zebym absolutnie nie spala z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matka zasnęła obok dziecka i w czasie snu przygniotła niemowlę. Nie słyszała jego płaczu. Kiedy się ocknęła, już nie żyło. Ktoś z rodziny kobiety wezwał pogotowie, jednak na ratunek było już za późno. Policja przesłuchała kobietę i zwolniła do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matka nakarmiła je i położyła dziecko koło siebie w łóżku. Rano maleństwo już nie żyło... Wszystko wskazuje na to, że zmarło przygiecione przez kobietę, która wcześniej dała jej życie... Do tej potwornej tragedii doszło w jednym z bloków w centrum Wołowa (woj. dolnośląskie). W dwupokojowym mieszkaniu na najwyższym piętrze budynku 23-letnia Nina, matka 3 miesięcznej Ewy, mieszka z ojcem i bratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieta przygniotła w czasie snu swojego 5-miesięcznego wnuczka - podało RMF FM. Tragedia wydarzyła się w jednym z mieszkań w Ząbkowicach na Dolnym Śląsku. Chłopczyk trafił do szpitala we Wrocławiu. Lekarze na razie odmawiają informacji na temat stanu jego zdrowia. Babcia zobowiązała się do opieki nad dzieckiem pod nieobecność matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj macie trzy oddzielne historie a takich jest pelno!! moze cos do was dotrze nieodpowiedzialne krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×