Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co ugotowac hmm

Sniadanie wielkanocne

Polecane posty

Gość co ugotowac hmm

W tym roku przyjezdzaja do nas tescie poraz pierwszy na sniadanie wielkanocne.Chcialabym dobrze wypasc.Mam zamiar podac : Szynga gotowana Frankfuterki Biały ser Jaja Oczywiscie do tego do ozdoby kupilam dzisiaj zielona salate,rzodkiewki. Chcialabym jakos to ladnie udekoroowac tylko nie mam pomyslu.Moze podsuniecie jakies strony albo wasze kompozycje :) Myslalam zeby jakos te jajka z majonezem ozdobnie zrobic no nie wiem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To woła o pomste do nieba!!!!
No to się popiszesz przed teściami....Jeszcze zrób kanapki i tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ugotowac hmm
a co wiecej mam zrobic do jedzenia?podsun cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem piszesz w 90%
tylko o jakiejs sałatce chociaż jednej nie zpaomnij, o białej kiełbasie i o jajkach np. faszefowanych. Bo samyumi frankfurterkami i szyna sie nie popiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To woła o pomste do nieba!!!!
A może trochę tradycji i np. żurek z jajkiem , biała kiełbasa na gorąco a nie surowe frankfuterki, jajka faszerowane,jakąś sałatkę (warzywna lub z łososiem),upiekłabyś jakiegoś schaba lub karkówkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha.
śniadania wielkanocne =żurek ,biała kiełbasa ,jajka ,wędliny ,sałatki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy się zdecydowac
tescie przyjezdzaja na zwykle sniadanie? czy na wielkanocne??? bo z tego co piszesz to wyglada na zzwykle skromne snaiadanie bo napewno nie wielkanocne, zrob sałatke jarzynowa np jakies sledziki mogą być, sos tatarski, jaja faszerowane biała kiełbasa lub jakas inna parzona pasztet mozesz zrobić... babke upiec poszukaj na necie co podaje sie na wielkanocne sniadanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
biały ser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jxhk
Bialy ser i frankfurterki to nie jedzenie świąteczne hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
wędliny sałatka barsz baily kiełbaska to na sniadanie wielkanocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To woła o pomste do nieba!!!!
jaheira1 Fajny pomysł ale chyba dla dzieci a autorka nie wspominała nic o dzieciach. Za to ja skorzystam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ugotowac hmm
to kupie jeszcze białą kiełbase.Krucho z pieniedzmi u nas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjjkjkkkkkyytytt
ja bym tak zrobila. jakas salatka. zurek jajka faszerowane, biala kielbaska. jakies miesko pieczone np. schab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ugotowac hmm
zrobie te ozdobne jajka i kupie jeszcze biala kiełbase.Ser biały to dla ozdoby zeby talerze nie byly puste.Ja jestem na urlopie macierzynskim,mamy 4 miesieczne dziecko,maz zarabia 1900 zł.Musismy z tego wyzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam cię rozumiem
na śniadanie właśnie jaja faszerowane (o święconym nie wspomnę, że od tego należy zacząć, podzielić się jajem, złożyć życzenia); u nas w rodzinie podaje się obowiązkowo po święconym: barszcz biały z białą kiełbachą są jaja faszerowane (a czym - twoja wola, jest wiele możliwości, co kto lubi) jakaś sałatka, choćby najprostsza, ale warto mieć - wiosenna wersja smacznej i prostej sałatki to taka z paluszków surimi: około 20 paluszków 3 pęczki rzodkiewki 2 pęczki szczypiorku surimi i rozdkiewka w talarki, nie za grube, szczypior jak szczypior, wymieszać, dodać majonez, sól i pieprz i gotowa - niepozorna, prosta, ale pyszna; no wędliny też są, ale raczej pieczone - własne : karkówka z rękawa, boczek zawijany, pasztet, czy klops - to nie jest mega trudne; a na talerzu po parę plastrów warto postawić, połozyć na liściach zielonej sałaty; nie wiem jak u was, ale u nas te śniadanie przechodzi płynnie w obiad (porę obiadową), więc jest też coś innego przygotowane na stół do odgrzania, można zrobić : krokiety z pieczarkami, pieczarki faszerowane mięsem mielonym (oczywiście to lub to, bo jak jedno i drugie, to się kurde pieczarkarnia zrobi) można na zimno rybę po grecku (też przy śniadaniu pasuje) może jakaś galareta drobiowa, też pasuje bigos pasuje zawsze i wszędzie, pojawia się młoda kapustka, więc dziś i jutro śmiało zdążysz zrobić do tego możesz mieć przygotowane schabowe (szybko odgrzejesz), albo w międzyczasie nastawisz i upieczesz udka; możliwości wiele, ale to co sama planujesz, pasuje na zwykłe a nie świąteczne śniadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast frankfuterek kup biała kiełbasę, będzie bardziej świątecznie. Jajka możesz zrobić nadziewane, do tego sałatkę, pokombinuj, wcale nie musi być kosztowna. Trochę dziwny jest dla mnie biały ser. Jak chcesz go podać? Dobrze będzie wyglądać zimna płyta, 2 rodzaje wędlin, salami, żółty ser, wystarczy po 10 dag z każdego. Ozdobić sałatą, pomidorkami koktaliowymi, rzodkiewkami ponacinanymi jak kwiatek. Poprzegladaj strony w necie, bo cięzko opisac ozdoby stołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr
Nie przejmuj sie glupimi komentarzami autorko, zaserwujesz wszystko, co powinno byc na stole podczas wielkanocnego sniadania, moze dodalabym jedynie chrzan albo zrobila jajko z chrzanem. To ma byc w koncu sniadanie, a nie trzydniowa wyzera i tak naorawde szkoda mi ludzi, dla ktorych Swieta to tylko jedzenie. Kup albo zerwij gdzies bazie, wstaw do wazonu i poloz na wielkanocnym stole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam cię rozumiem
można zawsze wybrać coś żurek drogo cię nie wyniesie, zakwas można kupić gotowy, biała kiełbacha, włoszczyzna, jajka faszerowane - jak pisałam, też dużo nie wydasz na to ser darowałabym sobie, lepiej właśnie upiec jakiś klops - mięcho jak na mielone przygotuj, tylko umieść to w podłużnej foremce, oprósz bułką tartą i upiecz, proste, dużo też nie kosztuje; do tego troszkę kupnej szynki i już talerz lepiej wygląda sałatka z surimi też dużo nie kosztuje paluszki około 4 zł rzodkiewka i szczypior 6 zł, majonez zwykle się ma w lodówce, sól i pieprz. sery źle będą wyglądały na stole wielkanocnym, nawet przy skromnych zarobkach można coś wykręcić niedrogo, a ilościowo ok a i ktoś tu sałatkę warzywną proponuje, ona zawsze wychodzi i droga nie jest, a sporo osób się naje; śledzie - kilka płatów - 10 zł, do tego albo śmietanka i cebula albo olej i cebula - danie gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a kotkami z bazi poczęstu teściów :-o bazie na stół? może gdzieś obok, na komodę, ale nie na stół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ugotowac hmm
a jak zrobic pasztet z jajkiem w srodku?Robila ktoras takie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr
Oczywiscie, za bazie na stol, w odpowiedniej kompozycji, a nie tak po prostu kilka badyli! Dekoracja stolu jest tak samo wazna jak to, co na nim jest, a nie obrazajac nikogo te jajeczne myszki, zajaczki i barany pewno bylyby ok na przyjecie urodzinowe trzylatka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam robie takie jajka na "dorosłe imprezy":) jeszcze statki poszukaj na google grafika z zółtym serem jako zaglem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robiłam
Mozna zrobić kukułcze gniazda, coś jak pasztet, ale efektowne na talerzu przygotuj mięsko jak na mielone, przypraw itd. ugotuj jajka na twardo i te jajka obierz (oczywiste) i obtocz je tym mięsem - taka kulka, potem obtocz bułką tartą, polej lekko wierzch olejem, żeby się nie zjarała, ale tylko ciutkę, na blaszkę wyłóż papier do pieczenia, przesmaruj olejem , na to ułóż te kulki i upiecz jak się upiecze i ostygnie przekrój na pół, ważne, żeby jaja były idealnie pośrodku, wtedy fajnie wygląda takie pół jajka w mięsie, ładnie udekoruj talerz sałatą i na nim to ułóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm, Gdańsk - 1000
zapytaj się na gotowaniu, bodajże margolka66 coś takiego robiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohydne są te wasze
propozycje ozdobnych jajek (zajączki, statki itd) :o bezguście totalne, wygląda to nieapetycznie i obrzydliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ugotowac hmm
znalazlam super przepis,zrobie jaja przeciete w polowe nadzieane salatka. Sklad : papryka,zoltka,szynka,majonez,pieprz sol i na koniec do ozdoby obsypie szczypiorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup kilka pieczarek ugotuj i z żółtkiem nafaszeruj jajka. barszczyk z kiełbaską podaj talerz wedlin ser , może waeztwną sałatkę zrób choć troszkę. Sorry za błędy ale dziecko trzymam na kolanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kupić 3 płaty śledziowe i zrobić z cebulką i oliwą- zawsze to więcej na stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob jajka faszerowane-latwe i smaczniejsze niz zwykle w majonezie. Ugotowane przekroj na pol, wyjmij zoltka, wymieszaj z majonezem i szczypiorkiem lub kaparami i posyp szczypiorkiem. Mase naloz do polowek bialek i gotowe. Albo sos tatarski wlasnej roboty - korniszony, pieczarki konserwowe, cebula, sol, pieprz, majonez, troszke smietanki kremowki i jugotowane ajka - wszystko drobno posiekane i wymieszane. Ja tez lubie i robie sos chrzanowy - swietny do wedlin - jajka ugotowane, majonez, kwasna smietana, cebula, zabek czosnku, sok z cytryny, sol, cukier puder, chrzan ze sloiczka - wszystko pokroic drobno i wymieszac, dodac chranu ze sloiczka i przypraw - tylko trzeba probowac podczas robienia aby nie wyszedl zbyt ostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×