Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co,mi,grozi,za,

Co mi grozi za kradzież czyjegoś zdjęcia ? Grzywna ?

Polecane posty

Gość co,mi,grozi,za,

zdjecie zrobione przez fotografa dla znanego wydawnictwa, ktore znalazlo to zdjecie u mnie jako moje, co mi moga zrobic jesli nie usune ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JimBeann
Rozpowszechnianie zdjęcia bez zgody autora podlega zarówno pod odpowiedzialność karną (art. 116) jak i podlega odpowiedzialności cywilnej (art. 79). Wszystko w USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Rozpowszechnianie wizerunku bez zgody danej osoby - art. 78 ust. 1 w zw. z art. 81 i 83 w/w ustawy. Przestępstwo z art. 116 ścigane jest na wniosek (zob. art. 122 w/w ustawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula której ukradli nick
zdjęcie usuń ,wystosuj pisemne przeprosiny i powinno rozejść się po łokciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odłamek bomby po nalotach
pozyjemy, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjhgkjfgvjkgh
ja tez sie dolącze do pytania z ciekawosci. Co z fotkami z zagranicznych serwisów np facebook, blogspot czy Flickr ? Amerykanka moze mnie zaskrazyc za uzywanie jej zdjec na moim blogu? Kiedys uzylam kilku fotek z devianartu, napisal jakis typek z ameryki, spamowal mnie wiadomsociami zebym to usunęla albo dolączyla do zdjec logo i link do jego strony. Olałam to i dodalam adres do spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWO AUTORSKIE
[Art. 78. 1. Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, aby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności aby złożyła publiczne oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. Jeżeli naruszenie było zawinione, sąd może przyznać twórcy odpowiednią sumę pieniężną tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę lub - na żądanie twórcy - zobowiązać sprawcę, aby uiścił odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez twórcę cel społeczny.] Art. 79. 1. Uprawniony, którego autorskie prawa majątkowe zostały naruszone, może żądać od osoby, która naruszyła te prawa: 1) zaniechania naruszania; 2) usunięcia skutków naruszenia; 3) naprawienia wyrządzonej szkody: a) na zasadach ogólnych albo b) poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione - trzykrotności stosownego wynagrodzenia, które w chwili jego dochodzenia byłoby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie z utworu; 4) wydania uzyskanych korzyści. 2. Niezależnie od roszczeń, określonych w ust. 1, uprawniony może się domagać: 1) jednokrotnego albo wielokrotnego ogłoszenia w prasie oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie lub podania do publicznej wiadomości części albo całości orzeczenia sądu wydanego w rozpatrywanej sprawie, w sposób i w zakresie określonym przez sąd; 2) zapłaty przez osobę, która naruszyła autorskie prawa majątkowe, odpowiedniej sumy pieniężnej, nie niższej niż dwukrotna wysokość uprawdopodobnionych korzyści odniesionych przez sprawcę z dokonanego naruszenia, na rzecz Funduszu, o którym mowa w art. 111, gdy naruszenie jest zawinione i zostało dokonane w ramach działalności gospodarczej wykonywanej w cudzym albo we własnym imieniu, choćby na cudzy rachunek. 3. Sąd może nakazać osobie, która naruszyła autorskie prawa majątkowe, na jej wniosek i za zgodą uprawnionego, w przypadku gdy naruszenie jest niezawinione, zapłatę stosownej sumy pieniężnej na rzecz uprawnionego, jeżeli zaniechanie naruszania lub usunięcie skutków naruszenia byłoby dla osoby naruszającej niewspółmiernie dotkliwe. 4. Sąd, rozstrzygając o naruszeniu prawa, może orzec na wniosek uprawnionego o bezprawnie wytworzonych przedmiotach oraz środkach i materiałach użytych do ich wytworzenia, w szczególności może orzec o ich wycofaniu z obrotu, przyznaniu uprawnionemu na poczet należnego odszkodowania lub zniszczeniu. Orzekając, sąd uwzględnia wagę naruszenia oraz interesy osób trzecich. 5. Domniemywa się, że środki i materiały, o których mowa w ust. 4, są własnością osoby, która naruszyła autorskie prawa majątkowe. 6. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w przypadku usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed dostępem, zwielokrotnianiem lub rozpowszechnianiem utworu, jeżeli działania te mają na celu bezprawne korzystanie z utworu. 7. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio w przypadku usuwania lub zmiany bez upoważnienia jakichkolwiek elektronicznych informacji na temat zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, a także świadomego rozpowszechniania utworów z bezprawnie usuniętymi lub zmodyfikowanymi takimi informacjami. kradziez to kradziez, nie placz jak ci ktos zayebie torebke kiedys, to bedzie tylko karma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamemimomu

odnośnie prawa autorskiego dużo ciekawych informacji sama znalazłam na blogu Prawo Internetu i mam teraz większą świadomość, a także z pewnością mogę go polecić innym :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×