Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Popopopopppp

Gdzie jest teraz lepiej USA kontra UK?

Polecane posty

Gość Popopopopppp

Gdzie sie teraz lepiej zyje?mnie sie wydaje ze w USA Europa jest nadal sto lat za murzynami( nie obrazajac murzynow);) w USA codziennosc jest luxusem niestety w Europie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniuhhh
Pomimo kryzysu ekonomiczno-finansowego ktory panuje na calym swiecie Stany sa najlepszym miejscem do zycia i potwierdzam to ze to co jest tutaj norma na porzadku dziennym samochody,klimatyzacja,alarm w domu ogrzewanie za pomoca pradu itd w Europie jest wciaz luxusem nie dla nizin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość USA na pewno
Usa na pewno. Tu gdzie mieszkam (dosc turystyczna miejscowosc w USA) jest duzo anglikow i zaden nie chce wracac do siebie. Czesc przyjechala na wizach pracowniczych przesiedziala i siedzi tu nielegalnie.. Jak sie tak zapieraja rekoma i nogami zeby nie wracac to chyba im tu lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniuhhh
Dokladnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG, bylam w UK 3 dni, nie wiem moze to za malo zeby sie wypowiedziec ale nigdy bym sie nie przeprowadzila do UK. Moje kolezanki jeszcze z middle school w polsce mieszkaja w UK ale nie sa zadowolone. W USA to ogolnie jest tak ze jesli masz papiery to reszta jest prosta. Mozesz isc do szkoly i nawet jak zarabiasz $40.000 rocznie to jestes ok. Oplacisz rent, ubezpieczenie na samochod itp, wakacje jakies fajne w PR albo DR mozesz oplacic. W wiekszosci prac masz ubezpieczenie. Do polski teraz lece w wakacje na tydzien a nie bylam 8 lat przed polska bede w uk ale nie jestem jakas oszalala na punkcie angli. Brytyjski angielski to jest jakis belkot, uszy bola od sluchania tego. Ludzie sa mniej mili. Wole jednak stare USA, moze nie jest luksus ale jest okej do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abccccddefgggggg
oTo samo mowia angole o amerykanach ze belkotaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, ja bym sie nie zgodzila :) Ja uczylam sie kiedys z takim Toby on byl z UK, rozumielismy sie dopoki cos nie wypil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z USA
Mieszkam w USA od wielu lat i jestem bardzo zadowolona z tego kraju. Macie racje, tutaj jesli masz papiery, to zycie jest w miare proste. Najlepiej, jesli czlowiek jest mlody, wtedy mozna duzo zrobic. Ja skonczylam w USA studia, pracuje, mamy dom z mezem, coroczne wyjazdy gdzies za granice. Nie wspominam o zakupach- to raj na ziemi. Mialam paru znajomych z Polski, ktorzy przebywali u mnie- nie moglam ich odciagnac od amerykanskich sklepow. W USA, mozna wybrac sobie region, gdzie komu sie podoba- sloneczna Kalifornie czy Floryde, albo zwariowany NYC itd. Ludzie tutaj sa na luzie, w porownaniu do Europejczykow- ktorzy ogolnie sa bardziej powsciagliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z wizą do USA chyba teraz cięzko jest, o GC nie mówiąc.. Tzn tak przypuszczam. Sama myślę wyjechać, aczkolwiek na razie się rozeznać.. bo nie wiem jak z pracą - człowiek po studiach z małym w sumie doświadczeniem branżowym.. a i tak perspektywa tutaj żadna.. Nie chciałabym, żeby się okazało że powiedzienie "dobrze tam gdzie nas nie ma" było prawdziwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty zeby dobrze zyc trzeba miec legalny pobyt, bez tego nie ma prawa jazdy legalnej pracy Itp. Vise latwo jest dostac, gc to tylko poprzez rodzine, malzenstwo albo prace. Ale majac gc I rozum mozna dobrze zyc. Tylko tu czas szybko mija. Ja mieszkam w New Jersey. Pracuje 9 godzin I droga do pracy I z powrotem zajmuje mi godz. Wiec 10 godzin poza domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli mieszkasz w USA
nie musisz nigdzie wyjeżdzać,tu sa różne strefy klimatyczne,przepiękne miejsca do zwiedzania,relaksu, możliwości multum,bilety lotnicze nie sa drogie,hotele/motele dostępne na każda kieszeń,biura podróży ułatwią ci wszystko jesli pracujesz, wtedy stać cię na zwiedzanie tego pięknego kraju,jest co USA jest wspaniałym krajem,i ludzie bardziej serdeczni,przyjazni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZUsej
Tylko nie Polacy!!!!!!!!! Oni cie oszukaja upodla Bo jakim prawem powodzi ci sie lepiej od niego/niej!do tego stopnia sa wscipscy ze ( nie raz) obca osoba zapytala mi sie ile zarabiam??? No Bo mloda jestem mam samochody za ok 100$. Dwa moj maz I ja I dobrze sie prezentujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZUsej
Mialo byc 100.000 tys$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejuk
ZUsej Widzisz slonko, masz auta za 100 tys. baksów a nie potrafisz poprawnie pisac po polsku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zusej
Dokladnie co???? Lol polaczyna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejuk
A ma i to duzo bo laska chciala sie pochwalic ze ma auta za tyle i tyle (jak by kogos to w ogole obchodzilo) a robi szkolne bledy i jeszcze twierdzi,ze inni jej zazdroszcza. Kompleksy z niej wylaza, mali ludzi musza sie chwalic stanem posiadania zeby podbudowac swoje marne ego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejuk
A czym ty sie roznisz od tych polaczyn ??Tak bardzo chcesz pokazac, ze jestes lepsza od polaczyn, im bardziej sie starasz tym wiecej slomy z butow ci wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze nie jestem lepsza od nikogo, po drugie sie nie chwale. Ja napisalam tylko ze jak czlowiek sie tu stara to jest latwiej zyc tu niz innym kraju, to wszystko. Osoba ktorej powiedziales ze nie umie pisac po polsku, boli cie ze cos tam zle napisala? Samochod nie ma nic do jezyka. Moze miec za $200 tys, samochod i dalej nie ma to nic wspolnego z jezykiem. Nic nie mowila to na zasadzie chwalenia sie. Ja sie ciesze ze jej sie powodzi, i ciesze sie jak powodzi sie innym. W koncu tu wszyscy sa zeby im sie dobrze zylo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejuk
@up Ale po co sie wcielasz w role jej adwokata ?? Daj jej sie samej wypowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze jakies bzdurne wnioski wyciagasz to pisze, a autorka postu jak bedzie chciala sie wypowiedziec to sie wypowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejuk
''Nic nie mowila to na zasadzie chwalenia sie'' A niby skąd to wiesz ?? Czytasz w jej myslach czy jak a moze prowadzisz tutaj dialog sama ze soba pod dwoma nickami ?? Kogo tutaj obchodzi ile kosztowały jej auta ?? No jak to nie jest chwalenie się to ja jestem swiety Turecki. Co innego rozmawiac o tym np. z rodzina albo przyjaciolmi a co innego pisac obcym ludziom na forum co to sie ma i za ile. Smiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUZ Londynczyk
Meszkalem lata w New York a teraz 7 lat mieszkam UK Londyn....i stwierdzam ze tutaj w Londynie duzo latwiej i taniej pod wzgledem ubezpieczenia zdrowtnego na kwartal place £60 i mam leczenie lekarstwa i wizyty za darmo a w USA mozna isc z torbami po drugie w Londynie jak za malo zarabiasz masz benefity i mieszkania za darmoche jak cie nie stac a w USA panstwo wam nie pomoze ani finansowo ani.............wiec nie mowcie mi ze taka bajka jest w Ameryce.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FankaBriniCarpenter
Nie lubię USA. Moze ze względu na Prezydenta? Wolę UK. Zdecydowanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ErtixPoke
Jednak mimo wszystko lepsza jest Europa. Ameryka jest dobra dla ludzi mocno ekstrawertycznych i silnych psychicznie. Za dużo tam morderstw, ćpunów i dzielenia innych na looserów i winnerów. W Polsce już można zaobserwować wolną Amerykankę połączoną z konserwatyzmem, i co z tego wynika? To, że człowiek człowiekowi wilkiem. Co z tego, że jest tam ''wolność'' skoro do broni palnej ma się dostęp bez żadnych wcześniejszych badań, a głupiego korektora nie można kupić? Toż to absurd. Poza tym, Europa jest bardziej wielokulturowa, wielojęzykowa, i to głównie Europa jest inspiracją dla np. krajów Azjatyckich (więcej tam z Europy niż z USA). Do Stanów trzeba na dodatek mieć wizę, nie spotka się tam ludzi z każdego kraju, a i urlop jest krótki, że o służbie zdrowia za którą trzeba płacić nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Len 30
Moim zdaniem klimatyzator multi split jest najlepszym rozwiązaniem do domku, koszt montażu tego typu klimatyzacji może jest większy ale można precyzyjnie dobrać moc urządzenia , agregat klimatyzacji i tak umieszczany jest na zewnątrz budynku, sprawdź parametry tego klimatyzatora i zobacz, ja czekam aż mi zamontują fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z czujnikiem podczerwieni który steruje klimatyzatorem i kieruje strumień powietrza na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w USA są ludzie z całego świata, mówią każdym możliwym językiem, szczególnie główne miasta emigranckie typu Chicago, NYC, czy Los Angeles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli jestes samotna matka ktora lubi sie lenic****ic oraz dawac tylka po kontach to na pewno uk pomaga takim ludziom bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×