Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jestem skołowana

Czy do RTG musicie zdejmowac stanik?

Polecane posty

Gość taka jestem skołowana

Czeka mnie nieługo to badanie i przyznam, że się bardzo go obawiam. Pewnie nie mozna zostawić stanika bo to niebezpieczne ale czy można mieć na sobie koszulkę z cienkiego materiału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy czego to
rtg jak klatki piersiowej to trzeba ale jak zeba, glowy, palca u prawej nogi to nie trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy czego to
zakładają ci taki olowiany fartuch na klatkę piersiową i brzuch wiec stanik w niczym nie przeszkadza. Ale jeśli RTG klatki piersiowej to wtedy musisz byc bez stanika i dociskaskają cię do takiej bialej zimnej plytki. Do przezycia, nie stresuj się tam najczęściej jedna kobieta tylko jest z personelu, max dwie. Musisz być bez kolczyków spinek, gumek, lańcuszków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jestem skołowana
No rozumiem, że metalowych częsci miec nie mogę. Ale zwykła bawełniana koszulka mogłaby chyba zostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy czego to
Nie wiem musialabyś zapytać ja mialam zawsze na golą klatkę i dzieci też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielizna79
ja miałam rtg w koszulce, lekarz sam powiedział, że mogę zostawić koszulkę ale żeby zdjąć stanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jestem skołowana
Bielizna wlałaś nadzieję w moje serce :) Ja ostatnio miałam RTG ze 3 lata temu i wtedy wywołano mnie przez megafon, weszłam od razu do kabiny i musiałam się od razu rozebrać i tak goła weszłam do środka, gdzie dopiero zobaczyłam kto mnie będzie obsługiwał. Straszne to było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem moim
Ja robiłam rtg jamy brzusznej musiałam zdjąć stanik i zsunąć spodnie do kolan, majtki też trochę zsunąć ale nic nie było na wierzchu ;) miałam bawełniany top i lekarz pozwolił w nim zostać ale musiałam podciągnąć do góry. Zależy jaką część ciała prześwietlasz, jeżeli okolice brzucha to na pewno nie można w staniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jestem skołowana
Chodzi o RTG płuc. Dlaczego wcześniej na to nie wpadłam? A lekarze i pielęgniarki to niestety znieczulica, niewazne że pacjent się wstydzi, im jest wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem moim
no to się teraz przygotuj załóż jakiś top na ramiączkach i tak wyskocz, współczuję też bym się wstydziła robić to badanie tak całkiem nago. Ja kiedyś byłam u proktologa a wiadomo do badania trzeba wypiąć tyłek na kozetce, jak ten tyłek wypinałam to się okazało że wszystko przez okno widać a tam normalne mieszkania z balkonami były właściwie okno w okno z gabinetem, okno bez zasłon było to dopiero wstyd jak cię ludzie widzą podczas takiego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja musiałam
się rozebrać od pasa w góre ale co to takiego? Żaden wstyd bez przesady ta kobieta/mężczyzna nie jedno widział/a. Masz problem autorko... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jestem skołowana
No mam problem i tylko dlatego mam się godzić na coś, co dla mnie jest upokarzające bo dla ciebie to nic takiego? Jeśli jeszcze tego nie wiesz to ludzie są różni i odczuwają wstyd w takich sytuacjach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosna....juz
wsstyd? litosci, wstydzisz sie wlasnego ciala ktore dla personemu medycznego jest tylko obiektem badania??? nie rozsmieszaj mnie:D:D:D a ginekolog bada cie przez majtki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _M_i/ii
pewnie masz obwisle cycki, zgadlam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzuzuzu
autorka ma 13 lat, dzieci wstydza sie cycków, których jeszcze nie maja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielizna79
co wy z tymi cyckami obwisłymi? Może ma takie a może właśnie ma super jędrne. Zrozumcie, że nie każdy jest ekshibicjonistą, nawet jak ma zajebi$$$te ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilulilu
aha, widać że na kafeterii to same takie siedzą, co i do RTG zęba gacie ściągają! Temat jest o tym, czy można robić prześwietlenie w koszulce, a nie dlaczego autorka nie chce paradować na golasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no co ty...ja awsze na rtg ide w 3 koszulkach i golfie...Przeciez to sa rpomieni i tak mnie przeswietlą ze zaden material m nie straszny.... a do ginekologa to pewnie jeszcze dziecko nie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tvnews
Ja cię dziewczyno w 100% popieram, dla mnie to tez byłaby masakra. I w dupie mam że takie lekarz niejedno widział, jeśli bawełna nie przeszkadza w zrobieniu zdjęcia to po jaką cholerę ma mi obcy facet czy nawet kobieta na biust się gapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 razy tak
Popieram, koszulka nie zaszkodzi badaniu a poprawi komfort podczas badania, bardzo dobry pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona
 

Ja cię dziewczyno w 100% popieram, dla mnie to tez byłaby masakra. I w dupie mam że takie lekarz niejedno widział, jeśli bawełna nie przeszkadza w zrobieniu zdjęcia to po jaką cholerę ma mi obcy facet czy nawet kobieta na biust się gapić.

Niestety, u nas w Polsce traktuje sie czesto czlowieka jako obiekt do badan, a nie istote z uczuciami i emocjami 😞  Gdy robilam ekg i Holtera za granica - nie musialam zdejmowac stanika (a do Holtera to i w staniku i w koszulce na ramiaczkach moglam zostac). A u nas - komfort psychiczny pacjenta w ogole sie nie liczy, ludzi sie nieraz upokarza ile sie da 😞 A te przymusowe wysylanie do internisty w wieku szkolnym bez zadnych wskazan? Okropnosc, do tej pory mam uraz! (Dla niektorych to zaden problem i zaden wstyd i nie potrafia zrozumiec, ze kazdy jest inny, ma rozne doswiadczenia i rozne emocje. To, ze jeden lubi zajadac orzeszki ziemne, nie znaczy, ze i ja je lubie. A jeszcze komus innemu orzeszki zaszkodzą. Ludzie, zrozumcie to! A mowienie, ze lekarz/rka nie jedno widzieli wcale nie sprawia, ze czuje sie lepiej. Morderca tez byc moze niejednego zabil i dla niego to „chleb powszechny”, nie znaczy to, ze i dla mnie. A lekarz, ktory nie rozumie, ze czlowiek ma tez emocje, w ogole nie powinien byc lekarzem! Nigdy!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak ma metalowe fiszbiny I haftki to tak. Załóż miękki Sportowy  bez drutów i zapięć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×