Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zadbana mamama

Poczatek ciąży i ogromny brzuch. Co jest grane?

Polecane posty

Gość zadbana mamama

Dbam o siebie. Mam wręcz świra na punkcie wagi. Jem bardzo zdrowo i każdego dnia ćwiczę. Jestem w 8 tygodniu ciąży a brzuch mam jak w 5 miesiącu. Obcy ludzi mi gratulują ciąży. Nie wiem co jest grane. Jem nadal tak samo głównie sałatki, chude mięso, nabiał, białko jaj, ryby. Nie jem żadnych słodyczy, mączystych rzeczy i nie używam cukru. Ćwiczę każdego dnia. Ogólnie jestem szczupła nosze rozmiar xs lub s tylko ten brzuch. Czuje się okropnie, jak grubas bo to przecież jeszcze nie jest dziecko! Skąd u mnie taki brzuch?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbana mamama
Nawet nie mów. Nie wiem co jest grane. Czy może mieć wpływ na to to ze to moja kolejna ciąża? We wcześniejszych nigdy nie miałam takiego bandziocha na początku, dopiero koło 5 miesiąca się pokazywał a teraz szok. Dziś mnie kobieta w sklepie przepuściła. Myślałam ze umrę ze wstydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaaa99
Mojs siostra od razu miała wielki brzuch a później już normalnie wyglądała jak szła do porodu niw=e wyglądała na 9 miesiąc. Każda kobieta jest inna może u Ciebie też tak bedzie na początku szybki przyrost a później po malutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbana mamama
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochana a miewasz
Wzdecia itp. Poczytaj troche co się dzieje z organizmem w poczatkowych tyg to znajdziesz odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugo
ale czego się wstydzisz??? przecież jesteś w ciąży. rozumiem jeszcze, jak byś nie była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbana mamama
Ale byłam u lekarza już i dziecko rozwija się normalnie. Dopiero co zaczęło mu bić serduszko i jest malutkie więc skąd ten brzuch? Mam go już od 5 tygodnia. Myślałam nawet ze ciąża jest starsza i coś przegapiam ale wszystko jest jak trzeba. Nie wiem co jest grane. To nie jest normalne żeby mieć taki bandzioch. Rozumiem gdybym leżała i jadła to bym powiedziała ze z obżarstwa że wzdęcia czy coś ale uważam na siebie teraz jeszcze bardziej niż wcześniej żeby nie przytyć za dużo, a i tak wyglądam jak kobieta w ciąży, tyle że znacznie bardziej zaawansowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochana a miewasz
Ja też nosilam i nosze xs a brzuch dla otoczenia widoczny dopiero w 6 m-cu :) na koniec 93 cm w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgvhbjnmk
Znam kobietę, która w 1 ciążę zaszła w wieku 18 lat i była szczupła. Ale brzuch miała ogromny, a i dziecko było duże. Po kilku latach zaszła w 2 ciążę, i też była szczupła. Ale szybko brzuszka dostała. W 6 tygodniu!!! miała już taki, jak niejedna w 5 czy 6 m-cu, serio. Przez pierwsze m-ce bardzo szybko jej rósł brzuch i zdawało się, że ciąża jest 'starsza' niż w rzeczywistości. A potem jakoś to się zatrzymało i ostatecznie miała brzuch mniejszy niż w 1 ciąży a i dziecko było przeciętnej wagi. Są też kobiety, które mówią, że np. w 4 m-cu wyglądały jakby miały lada chwila rodzić... Wielkość brzucha może zależeć od różnych czynników, budowy ciała kobiety, jej mięśni brzucha (czy są mocne czy rozciągnięte), od wagi i tego czy tyje, wielkości dziecka, liczby dzieci (ciąża mnoga), ułożenia dziecka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbana mamama
To raczej nie wzdęcia bo brzuch mam bardziej wysadzony na dole tak jakby macica się rozciągała i jest twardy. Dokładnie jak kolo 5 miesiąca. Ja się nie wstydzę, ale myślami ze powiem rodzinie nieco później a tu już wszyscy naokoło wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbana mamama
U mnie to 4 ciąża wiec czy to może być przyczyną ze brzuch tak szybko wyskoczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgvhbjnmk
W przypadku kolejnych ciąż, brzuch często jest większy albo nawet ma inny kształt, bo mięśnie brzucha są już rozciągnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra gdy była w 9 tyg , to miała większy brzuszek niż ja teraz w 18 tyg... Tyle że u niej wystąpiła niedoczynność tarczycy a przy tym bardzo szybko się tyje...Druga możliwość jest taka że masz dużo wód płodowych i stąd te pokaźny brzuszek...niektóre kobietki mają bardzo mało wód płodowych i maleńki brzuszek a inne wprost przeciwnie , ale nie mam pojęcia czym to idzie... Ciesz się brzuszkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie, jestem w 4 m-cu i tez mam juz spory widoczny brzuch. W pierwszej ciąży miałam taki ok 6 m-ca. Może to przez słabsze po 1 ciąży mięśnie brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbana mamama
A jeszcze mam takie pytanie na trochę inny temat. Dziś od rana okropnie bolą mnie dziąsła. Cały czas czuje ze są podrażnione i pieką, szczypią, denerwują. W dodatku przy każdym myciu zębów krwawią. Jak sobie przynieść ulgę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 12 tyg wyglądałam jak w 6 miesiącu, jak zmienilam lekarza to nowy zapytal co sie stalo ze w tak juz zaawansowanej ciazy zmieniam lekarza.... był w szoku jak spojrzał w karte ciazy. jadłam normalnie, ale zaszlam w ciaze od razu po skonczeni diety kiedy szybko schudłam 10 kg. do ciazy doszedl efekt jojo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jak byłam w pierwszej ciąży i w 3 mc przeszłam na spodnie ciążowe :D Bratowa mi mówiła że mam brzuch tak jak ona w 5 mcu :) Za to w obecnej ciąży nie miałam na początku tak dużego brzucha a jadłam właściwie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rarrarararara
też tak miałam w drugiej ciąży - w 6 tygdniu juz mnie uwierały spodnie i przeszłam na ciążówki mimo tego że nic nie przytyłam a nawe schudłam bo nie miałam apetytu. W kolejnej ciąży brzuszek często szybciej "wychodzi..." U mnie tez było tak że później brzuszek przystopował - jak byłam w 8 miesiącu to nikt nie wierzył że za miesiąc mam rodzić - ciesz się ciążą i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rarrarararara
ps - czy ta ciążą była planowana - ile masz ;at odstępu między dziećmi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra94
Mam ten sam problem ! Zaraz zaczynam 5 tydzień , a brzuch się z dnia na dzie zrobił jakbym w 5 miesiącu była... sama jestem w szoku , martwię się... Lekarza mam na środę. To moja druga ciąży ... przy pierwszej to o wiele później cokolwiek drgnęło hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Ja też jestem w 5 tygodniu, a brzuch mam jak w 3 miesiącu w pierwszej ciąży. Nawet już mnie uwiera jak siedzę :) Jeszcze nie miałam USG i nie mówiliśmy rodzinie, ale chyba się samo wyda jak mnie zobaczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam ten problem.To moja druga ciąża, 24 tydzień, a od 2 miesięcy mam bęben jakbym miała za chwilę rodzić.W pierwszej ciąży w dniu porodu mialam mniejszy brzuchol niż teraz.Masakra jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem w 4 ciazy. Początkowo spory brzuch od wzdęc, a teraz 5 miesiąc i już nie da się ukryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Jestem w 18 tygodniu moja znajoma w 28 ja mam większy brzuch niż ona to nasze drugie i obie jesteśmy podobnej postury chyba zależy od ilości wód plodowych z corka to taki brzuchol miałam na święta :-D ( corka z 2.04. teraz TP16.04)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak mam i nie uwazam zeby to byl problem. W koncu bede miala dziecko a dziecko to nie problem tulko radosc!! A co do duzego brzych to jest moja trzecia ciaza i w kazdej tak mialam. Aktualnie 6 tydz a brzuch jak w 6 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak mam. Dwie ciąże i ten sam "problem". Kiedy byłam w czwartym miesiącu położna zapytała czy ja na ktg :D ale ogólnie w o pierwszej ciąży przytylam 16, w drugiej 13 i błyskawicznie wróciłam do formy po porodzie. Widocznie mam tak, że brzuchatka ze mnie ciążowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×