Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcelina8888

KRÓTKOWZROCZNOŚĆ W CIĄŻY

Polecane posty

Gość Marcelina8888

Heja wszystkim mam takie pytanie. Jak wyglądają sprawy porodowe, jak np kobieta ma dość dużą wadę wzroku, np. -6.00 na obu oczach ? jakie są szanse na naturalny poród a na cc? bo ja jakoś na razie nie miałam okazji gina o to zapytać, a ciekawa jestem jak to w praktyce wygląda, jeśli oczywiście któraś z Was była w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekorna.
nie wiem jak jest przy Twojej wadzie, ja mam mniejsza i gin mowil ze mogę sama rodzic, chociaż i tak miałam cc mysle,ze u Ciebie będą wskazania do cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
ja mam -3,5 i w opinii mojego okulisty do -6 mozna rodzic sn bez ryzyka odklejenia siatkowki skonsultuj sie z dobrym okulista, jego opinia powinna byc dla ciebie wiążaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wada wzroku nie jest przeciww
wada wzroku nie jest przeciwwskazaniem do sn, wskazaniem do cc jest odklejajaca sie siatkowka, niedawno przebyty zabieg na oku dot. klejenia siatkowki oraz zle cisnienie w galce ocznej, nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina8888
kurcze też mi się tak wydaje ale moja koleżanka np mialam na jednym - 5.00 a na drugim -2.00 i miala z kolei jak najbardziej naturalnie. a u mnie się wada co jakiś czas pogłębia, nie szybko ale co jakiś czas jednak tak.. wlaśnie dlatego pytam jak u Was to działało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina8888
no z tego co wiem to nawet osoby które przy dużej wadzie mogą rodzić naturalnie mają ryzyko utraty wzroku przy porodzie więc nie byłabym taka pewna że to nie jest żadne przeciwskazanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afhfhaKJV
mam -4 i sama bym już bala się ryzykować, na pewno uzgodnie cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.a.t.a
Krotkowzrocznosc nie jest wskazaniem do cc, za to ciaza moze czasem spowodowac poglebienie wady wzroku, dlatego warto zebys sobie wzrok przebadala po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina8888
ale tak prawdę powiedziawszy to trochę się boję, chyba będę prosić o cc... jak ja nawet miałam przez całe lata szkolne zakaz ćwiczeń na wf a i tak robiłam swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wada wzroku nie jest przeciww
kiedys zupelnie inaczej sie podchodzilo do tematu, dlatego mialas zakaz cwiczen kiedys kazda wieksza minusowa wada byla wskazaniem do cc a teraz juz wiadomo, ze za poglebianie wady i problemy z siatkowka odpowiada dno oka - cisnienie wewnatrz galki ocznej oraz stan siatkowki a nie ilosc dioptrii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wada wzroku nie jest przeciww
oczywiscie jesli sie tak bardzo boisz, to mozesz sprobowac walczyc o cc ale ostrzege ze o tym czy zostaniesz pocieta zadecyduje lekarz dyzurny przy przyjmowaniu cie, moze on uznac ze okulista nie ma racji i bedziesz musiala rodzic sn w takiej opcji musisz znalezc lekarza ktory nie tylko cie sieruje na cc ale i je wykona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADELAJDA.ADA
gowno prawda, to gin. wspisuje zalecenie do cc, po okazaniu opisu od okulisty wiec nie pisz jej głupot, bo ja miałam takie wskazanie ze względu na wade wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdjjd
Mam -7 i rodzilam sn,wwkazanoem do cc jest odklejanie siatkowki a nie krotkowzrocznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wada wzroku nie jest przeciww
Droga Adelajdo, gdybys miala minimum pojeciaa o naszej sluzbie zdrowia, wiedzialabys, ze skierowanie na ciecie jest guano warte w sytuacji, w ktorej lekarz dyzurny przyjmujacy cie do porodu, zdecyduje inaczej. Owszem, to ginekolog prowadzacy ciaze wyisuje skierowanie ale na skierowaniu uzasadnia na czym oparl swoj wniosek i slowo Twojego ginekologa nie ma mocy prawnej jesli lekarz dyzurny na oddziale polozniczym zdecyduje, ze wada nie daje przeciwwskazan. Gdyby bylo tak kolorowo jak piszesz, to za stowke kazdy gin wydalby skierowanie, w koncu co go to interesuje ak pacjentka chce rodzic? Powtorze, skierowanie na ciecie ma mniejsze znaczenie niz to na kogo sie trafi w momencie przyjecia. Wyjatek stanowi sytuacja, w ktorej o cieciu decyduje Twoj lekarz prowadzacy i jednoczesnie ordynator szpitala, w ktorym rodzisz, wiec nie wprowadzaj autorki w blad, bojesli Ci uwierzy to moze sie obudzic z reka w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam -6, rodziłam naturalnie. najlepiej iść do okulisty bo wskazaniem do CC jest stan siatkówki! nie wysokość wady! ja byłam w 9 miesiącu, okulista powiedział, ze trochę późno i najlepiej przyjść na początku i pod koniec ciąży żeby było porównanie. i odradzał CC bo to operacja i ryzyko powikłań jest o wiele większe niż ryzyko od klejenia siatkówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety przy wadzie takiej jak -6 jest ryzyko pogłębienia się wady nie tylko u osób ze słabą siatkówką. Jeśli zapytasz się okulisty czy DA CI GWARANCJĘ, ze wada nie poleci to odpowie bez namysłu, ze nie. Przykładem jest moja mama- siatkówka zdrowa, dno oka piekne a po 3 porodach sn z wady -6 doszła do -15... Gwarancji nie da nikt, ze wada się nie pogłębi, dlatego okuliści wypisują skierowania na cc nawet jak ktoś ma -2,5. Co prawdanie każdy okulista będzie chciał wypisać, ale wtedy wystarczy poprosić o odmówienie na piśmie i gwarancje, że wada przy porodzie się nie pogłebi- zapewniam, ze po takim argumencie wypisze KAŻDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi okulista powiedział, że siatkówka przy porodzie może się ZAWSZE odkleic, nawet jak ktoś ma minus jeden, i ze SN i tak jest bezpieczniejsze niż CC. powiem tak - jak ktoś szuka pretekstu do CC to wada jest nim idealna. ja akurat bardzo chciałam rodzic naturalnie więc u okulisty raczej szukalam ze mogę niż że nie mogę. a zwolnienie z WF tez miałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corka Euglena
mama 6 latki:) bardzo dobrze to ujęłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susełek - owszem moożliwośc jest zawsze ale jest dużo więkasz gdy komuś już się odkleja. Ja akurat mam wade -7, odklejajacą się siatkwke i wysokie ciśnienie w gałkach ocznych i zaden okulista nie dopuścł mnie do sn. Sorry wole przejśc operacje i zachowac wzrok niz robić z siebie ślepą meczenicce. A co do pogorszenia się wady, do tego nawet nie trzeba porodu, w ciaży mi polecialy ok 2 dioptrie,, aczkolwiek tak jak dziewczyny już pisaly - sama wada nie jest przeciwskazaniem do porodu sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina8888
hmm... muszę to skonsultować z dobrym okulistą i to niejednym.. ale u mnie jest tego typu rzecz, że jakiś czas temu na lewym oku pojawiła mi się plama ślepa. Po rezonansie okazało się, że to prawdopodobnie od zatok, ale nie wiadomo na 100%. A poza tym ciśnienie w oczach też mam minimalnie, ale jednak za wysokie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag-da35
ja dziś byłam u okulisty bo za 2 tygodnie rodzę miałam kiedyś -8 dioptrii na obu oczach, wyleczone laserowo i teraz jest tylko obawa o odklejenie siatkówki ale i tak szanse na to sa bardzo małe bo korektę laserowa miałam dawno temu więc nic tak na prawde mi nie zagraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×