Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kafeMalena

Dieta i wiosenne oczyszczanie organizmu

Polecane posty

Gość MatkaPotworów
Dzień dobry . A czy ja też mogę z wami ? Ja zaczynam od jutra i dietę i ćwiczenia. Startuje z waga 114 kg przy wzroście 176. Jestem po dwóch porodach i po kuracji hormonalnej. Próbowałam wiele razy kiedyś nawet przez 8 tyg ale potem padłam. Boję sie ze nie dam rady sama. Jutro zaczynam fitnes w dużej grupie kobiet a ja mam jakąś blokadę psychiczną przed ludźmi tak zdziczałam w domu w którym siedziałam od 5 lat. Mąż mnie wspiera ale sama ze sobą sie źle czuje. To mogę sie przyłączyć? I ten przepis na zupę prosić mogę ! Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkoPotworów oczywiście że możesz się przyłączyć!! Autorka postu chyba nie ma nic przeciwko:) razem jakoś damy radę:) Jedna podpowiedź... co masz zrobić jutro zrób dziś!! już dzisiaj możesz zacząć... ja już wiele razy sobie powtarzałam, że jutro zaczynam... od jutra dieta... i jakoś nigdy nie mogłam zacząć:) i powiem Wam,że to już prawie 2 tyg jak jestem na 'diecie' i ćwiczę!! jeszcze nigdy nie wytrwałam aż tak długo! :) MatkoPotworów powiedz sobie zaczynam już, natychmiast!! i do roboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie :), zapraszamy! :) x Dziś już koniec jedzenia dla mnie :). Wczoraj nie do końca trzymałam się diety, po powrocie z wycieczki zjadłam kolejną porcję kurczaka curry :/, ale pizzy nie ruszyłam :). Przynajmniej tyle dobrego. W tygodniu, gdy sama robię wszystkie posiłki jest o wiele łatwiej trzymać się diety :). x śniadanie: musli z wodą i mlekiem obiad: ryż z surówką z kapusty kolacja: kasza jaglana z marchewką i brokułami gotowanymi + trochę jogurtu z czosnkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Ja byłam 2 tygodnie na diecie oczyszczającej wg dr Ewy Dąbrowskiej, a przez następne 2 tyg. wychodziłam z diety w tym czasie schudłam 8 kg - www.ewadabrowska.pl Dr Ewa w czasie kuracji oczyszczającej zaleca spożywać warzywa ubogie w substancje odżywcze, takie jak: - korzeniowe (marchew, burak, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan) - kapustne (kapusta biała, włoska, kalafior) - cebulowe (cebula, czosnek, por) - dyniowate (ogórki, zwłaszcza kiszone, kabaczek, dynia) - psiankowate (pomidory, papryka) - liściaste (sałata, seler naciowy, zioła przyprawowe) - owoce (jabłka, grapefruity, cytryny). Nie należy spożywać wtedy zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mięsa, mleka, oleju ani słodkich owoców - są zbyt odżywcze i hamują spalanie wewnętrzne. Dodanie ich do diety przestawia odżywianie na tor spalania zewnętrznego, co może spowodować szereg niedoborów pokarmowych wynikających z niewystarczającego dowozu składników pokarmowych w proponowanej diecie warzywno-owocowej. Nie należy pić mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów. Warzywa zaleca się spożywać w postaci soków, surówek, warzyw duszonych i zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość pokarmu jest dowolna. Kolejność jego spożywania - nie. Najpierw (20 minut przed posiłkiem) pijemy świeży sok (roślinne enzymy trawienne w nim zawarte ułatwiają trawienie), potem owoce, surówki i warzywa gotowane lub duszone. Po kilku dniach uczucie głodu znika, co sprzyja ograniczeniu ilości pokarmów. Szczególnie zaleca się spożywać pokarmy zawierające bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek i chrzan (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym. Rośliny zielone (pietruszka, sałata, koper, pokrzywa, kapusta) są źródłem m.in. dobrze przyswajalnego wapnia, co zapobiega odwapnieniu organizmu, a także zawierają cenny magnez i żelazo. Zaleca się również picie wysoko-zmineralizowanej wody (np. Muszynianka). Wolno używać soli z mikroelementami."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 kg mniej!!!! stanęłam dzisiaj na wadze i pokazała mi 89 kg!! :D jestem strasznie szczęśliwa bo coś ruszyło:) Dostałam dodatkowego kopa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Przykładowy jadłospis diety oczyszczającej: Dzień 1 Śniadanie: sok z marchwi; surówka: pomidor, ogórek kiszony, seler naciowy; surówka z białej kapusty z jabłkiem; gotowany burak; herbata miętowa; sok jabłkowy. Obiad: zupa ogórkowa; duszona papryka nadziewana jarzynami; surówka z czerwonej kapusty z grapefruitem; gotowany kalafior, kompot z jabłek (z goździkami, bez cukru). Kolacja: mus jabłkowy na ciepło; surówka z marchwi z jabłkiem; gotowana biała kapusta; sok pomidorowy, herbata z róży. Dzień 2 Śniadanie: pomidor z cebulą; surówka z białej rzodkwi, jabłka i ogórka kiszonego; surówka ze świeżej kapusty, marchwi i pora; sok z marchwi i jabłek, herbata; Obiad: zupa jarzynowa (marchew, seler, por, pietruszka, kapusta biała, cebula, czosnek, bazylia, cząber, só1); surówka z selera z jabłkiem, z dodatkiem wody, soku z cytryny i soli; surówka z kiszonej kapusty z marchwią, jabłkiem i porem. Kolacja: sałatka z gotowanych buraków z jabłkiem i cebulą; jabłko pieczone; sok pomidorowy, herbata miętowa. Dzień 3 Śniadanie: jarzyny na ciepło; surówka z papryki, ogórka kiszonego, pomidora, cebuli; utarte jabłko z chrzanem; sok z kiszonej kapusty, herbata miętowa. Obiad: zupa kalafiorowa; leczo jarskie; kapusta kiszona z jabłkiem, szczypiorkiem; kompot z dyni z goździkami bez cukru. Kolacja: mus jabłkowy; surówka z marchwi z jabłkiem; buraczki z chrzanem na ciepło; sok z czerwonej porzeczki, herbata z melisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikołajka1984
czesc dziewczyny :) i jak dietka?? u mnie pełną parą :) włąsnie zjadłam piers grillowana z korniszonami i jogurtem naturalnym :) to dzis moj ost posilke :) mam w ciagu 7 dni 2,6 kg mniej :) dukana juz nie robie ale korzystam z przepisow niektórych :) :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś się zważyłam. Po tygodniu diety jest 78,7, czyli 3,3 kg mniej :). Jestem bardzo szczęśliwa i kontynuuje dietę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hawfeel
na pewno ma znaczenie to, co jemy, ale też jak często. Regularne posiłki mogą zdziałać więcej pożytku, niż głodzenie się, ale jeśli chcesz oczyścić swój organizm, ale też nieco zrzucić może warto byłoby się wspomóc odpowiednim środkiem, jak ten http://drlucas.com.pl/pl/p/Aminas-Vitalkost-BIO-/77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się zdecydowałam na zrobienie wiosennego detoksu sokami Nuja. Bardzo sa smaczne, pożywne i przede wszystkim dają niezły zastrzyk energii! bardzo je posmakowałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×