Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ryjóweczka

HELP! badania hormonalne(prolaktyna, testosteron) kiedy i gdzie na NFZ?

Polecane posty

hej, hej- mam do Was OGROMNĄ prośbę. Chyba coś zaczyna szwankować w moim organizmie:/ i dostałam od gina skierowanie na badanie TSH, Prolaktyny, Testosteronu i DHEAS.. Trochę się martwię tym, bo nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z cyklem, a tutaj np.coraz mniejsze krwawienia itp. Mniejsza z tym. Mam do Was pytanie: czy ważny jest dzień konkretny, w którym powinnam się zgłosić na badanie np testosteronu, czy prolaktyny? ginka coś mi tam powiedziała, ale do końca nie jestem pewna. I czy takie badania można zrobić na NFZ w przychodzi, czy raczej prywatnie? Jak patrzyłam na cenniki prywatnego laboratorium to mi się włos na głowie z zjeżył.. A może któraś z Was robiła podobne badania w Tarnowie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
TSH- niezależnie od dnia cyklu, prolaktyna- 21 dzień cyklu, testosteron i DHEA-S na początku cyklu, max.do 10 dnia. Te badania są płatne, jedynie na TSH możesz uzyskać skierowanie od lekarza rodzinnego, za wszystkie pozostałe trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniołka
Aniolku jesli chodzisz do gin prywatnie -wtedy tylko i wylacznie musisz za badania zaplacic , niestety nie ma skierowania nie ma bezplatnych badan. A badania hormonalnie sa wybitnie drogie, to fakt. jesli chodzi o Tarnow to jest kilka miejsc gdzie mozna badania zrobic pryw, najlepiej chyba przy szpitalu -starym Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malonowa Róża i Druga Forumowiczka:) dziękują Wam porady:) W takim razie muszę się wybrać na te badania i nie zwlekać, a z kasą. No cóż...można się szarpnąć:) pozdrawiam Was bardzo serdecznie :* i dużo zdrówka Wam życzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynę robi sięna początku
cyklu 1-5 dzień, w 21 to zaleca sie progesteron- o ile jest juz po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×