Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ząbek jak to jest

Leczenie zębów w ciąży - można?

Polecane posty

Gość ząbek jak to jest

Jak to jest? Można plombować albo leczyć kanałowo? Powinnam wybrać się do dentysty ale nie wiem czy mogę... znieczulenie można brać? Ewentualnie mogę poczekać do końca ciąży ale czy można znieczulać przy karmieniu piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klklkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Powinno się chodzićzwłaszcza w ciąży bo to szczególny okres w którym chwilowe zaniedbanie może przerodzić się w ogromne problemy z uzębieniem. Na własnej osobie doświadczyłam w ciąży zabiegi endodoncji. W ciązy można skorzystać z wielu zabiegów. Nie możesz wykonać zdięć RTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Plombować i leczyć kanałowo można na pewno, co więcej- kobiety w ciąży mają finansowane przez NFZ leczenie kanałowe zębów które mają więcej niż jeden kanał. ZNieczulenie ponoć w ciąży można- nie wiem na ile mocne, przy karmieniu piersią lekarz mi zalecał nie karmić dopóki nie puści (a dostałam tak mocne że trochę to trwało i mąż karmił odciągniętym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faustynaa
spokojnie można, powiedz tylko że jesteś w ciąży, najlepiej leczyć od 4 miesiąca i zakończyć leczenie miesiąc przed porodem. Ja leczyłam kanałowo niestety w 12 tygodniu, w 20 tc ten sam ząb wyrwałam (ósemka) dwa tygodnie po pierwszym wyrwaniu wyrwałam kolejną ósemkę. Teraz mam 32 tydzień i jutro kolejna wizyta :D ale już tylko do leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząbek jak to jest
właśnie jeden mam do kanałowego i dwa z malusieńkimi plamkami. czy te z plamkami zacząć już leczyć? Mocno zaczęły się u Was psuć zęby? Ostatnio po kanałowym przez tydzień mnie ząb bolał, bez nurofenu się nie obyło. Czy sa jakieś tabletki dla kobiet w ciąży aby zmniejszyć ewentualny ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
U mnie nie tyle w ciąży, co po ciąży zaczęły się mocno psuć, więc dopóki to dwie małe plamki to bym leczyła. Niestety przeciwbólowo tylko paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna mozna
stan zapalny zeba moze byc zagrozeniem dla ciazy raczej unika sie: przeswietlania, rwania, kanalowego leczenia, ale jesli stan zeba jest powazny, to sie robi absolutnie wszystko, najchetniej lekarze robia to w II trym. bo jest najbezpieczniejszy a w I i III wysylaja najpierw na konsultacje do ginekologa ja zeby robie cala ciaze, tj plytkie plombowanie, w ciazy mozna znieczulac, chocc na mnie w ciazy zadne znieczulenie nie dziala, wiec robie tylko te ubytki, ktore przeszkadzaja mi w jedzeniu, czy gdy zab po prostu boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie można a trzeba i to jak najszybciej. Tak mi gin powiedział na pierwszej wizycie. Znieczulenie też daja tylko trzeba powiedzieć stomatologowi, że w ciazy jesteś to da inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząbek jak to jest
najbardziej to się boję bólu po kanałowym. Ostatnio to masakra jakaś była. Nic nie mogłam jeść, ciągle leki przeciwbólowe miałam. Byłam prywatnie i powiedział mi że to normalne, że nawet do 2 tyg może boleć. Czy na pewno? Może powinnam zmienić dentyste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nie. Ja chodze u siebie w Lublinie na Nowowoiejskiego do New-Dentu i zawsze leczenie kanałowe zamykało sprawe – nic potem już nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×